Samsung PS50B850 - TEST OTWARTY (prawie najcieńsza obecnie plazma na świecie)

daruddg

New member
jeden problem z głowy

Jesli chodzi o skalowanie, to pobawilem sie ustawieniami tunera i jest teraz Git, nic nie obcina i rozciaga jak tylko to jest mozliwe :).

Piękne TVN-y, czemu wszystkie kanaly SD takie nie są ??.

Mam tylko takie dziwne uczucie że drugi plan jest już rozmyty, spikselowany, przy zblizeniach twarzy jakosc rewelka, ale przy dalekich ujeciach nie ma wogole ostrosci :(. Zwykly przyklad pilka nozna, jak jest kamera blisko akcji to rewelka na SD ale jak juz z dalszej odleglosci to ledwo kolory koszulek rozpoznać ( przesadzilem troszke :) ), czy kalibracja pomoże??, narazie chce te 300h podocierać plazme na ustawieniach 50.
 

crocom

New member
Prof1906 napisał:
Jak zaktualizować TV bo właśnie podłączyłem pod net ale w aktualizacji mam aktywne tyko przez USB czy on sam się zaktualizuje trzeba coś włączyć ???
Mi się tak nie udało (wydaje mi się, że tak się nie da), w końcu się poddałem i aktualizację ściągnąłem na pena i pena podłączyłem do telewizora.
Aktualizacja przez USB odbyła się już bezproblemowo.

Pozdrawiam
crocom
 

zajka

New member
@ darudgg

Pewnie będę monotonny ale z uwagi na to, że zastanawiam się na tym TV muszę zadać to pytanie do nowego użytkownika- czy TV faktycznie szarpie obraz (szczególnie jasne obszary) przy panningu kamery?

Druga sprawa-rozumiem, że oglądasz 58" z 2,5m i nie uważasz żeby to było za dużo? Ja zastanawiam się nad 50" lub 46" (inny tv oczywiście).

Też się zastanawiam się V10.

@Dżon

Ciekaw jestem czy w związku z twoimi przygodami z TV dalej dałbyś tak silną i pozytywną rekomendację na forum jak jakiś czas temu?Pamiętam, że kompletnie nie widziałeś żadnych wad, idąc dalej nawet krytykowałeś fakt wytykania wad tego tv na forum?

Pozdr.
 

Prof1906

New member
dlna

czy ktoś bawił się DNLA ?? bo powiem że ja z ciekawości chciałem się pobawić i nie mogę niby na kompie widzę TV ale jak w TV wybieram USB i DNLA to pisze ze niema podłączonego żadnej zewnętrznej pamięci
 

crocom

New member
W programie Samsung pc share manager klikasz na zakładkę UDOSTEPNIJ a następnie USTAW ZABEZPIECZENIA DLA URZADZENIA.

W okienku które wyskoczy powinieneś widzieć ip swojego telewizora oraz jego nazwę, klikasz Potwierdź aby Twój telewizor miał dostęp do rzeczy udostępnionych na komputerze.

Polecam ze stronki samsunga ściągnąć nowszą wersję tego oprogramowania.

a tak btw czy ktoś spotkał się z takim problemem, że w czasie oglądania filmu z komputera (film udostępniony z kompa po przez DNLA) film nagle się wyłącza? Jest to dość denerwujące, gdyż filmów nie da się przewinąć a film wyłączył mi się 15 min przed końcem. Ponowna próba odtworzenia skończyła się na tym że film wyłączył się po 30 min oglądania.

Nie wiem czego to może być wina (może komputera), zaznaczę, że korzystałem z oprogramowania w wersji 2.0 a najnowsza do ściągnięcia to 2.3

Przetestuję to na najnowszej wersji programu i dam znać.

Pozdrawiam
crocom
 

digitalus

Banned
witam
daruddg domyslam sie ze masz tuner n-box.jesli chcesz uzyskac lepsza jakosc obrazu sd podlacz tuner przez wyjscie component nie hdmi.sprawdzalem , jakosc obrazu bedzie lepsza niz przez hdmi.
podobnie jest w tunerze ferguson 8900. lepsza jakosc obrazu sd przez wyjscie component niz hdmi.
znalazlem ciekawy filmik. dwie plazmy obok siebie, samsung 850 i LG PS 8000
http://www.youtube.com/watch?v=XWXjOnLBzQ8
 
Ostatnia edycja:

daruddg

New member
zajka napisał:
@ darudgg

Pewnie będę monotonny ale z uwagi na to, że zastanawiam się na tym TV muszę zadać to pytanie do nowego użytkownika- czy TV faktycznie szarpie obraz (szczególnie jasne obszary) przy panningu kamery?

Druga sprawa-rozumiem, że oglądasz 58" z 2,5m i nie uważasz żeby to było za dużo? Ja zastanawiam się nad 50" lub 46" (inny tv oczywiście).

Też się zastanawiam się V10.

@Dżon

Ciekaw jestem czy w związku z twoimi przygodami z TV dalej dałbyś tak silną i pozytywną rekomendację na forum jak jakiś czas temu?Pamiętam, że kompletnie nie widziałeś żadnych wad, idąc dalej nawet krytykowałeś fakt wytykania wad tego tv na forum?
Pozdr.

W gwoli ścisłosci mam 50 cali nie 58, pisalem tylko ze moja 50 w domu wydaje sie wieksza niz 58 w sklepie, ale po powieszeniu na scianie powoli sie przyzwyczajam do TV,obraz po HDMI jest naprawde rewelka, z kablówki średnio. Do tego ekranu to minimum 2,5m z mojego punktu widzenia, oczywiscie po HDMI :), do normalnego sygnalu po scarcie lub kablowka to z 3,5m minimum, z tym ze 46 cali to juz za maly :) tv ma cieszyc a 50 juz cieszy :).
żadnego rwania obrazu nie dostrzeglem narazie, ale raczej go nie szukam wiec nie znajde :). Lekko smuzy, widoczne z 1m.

zajka napisał:
witam
daruddg domyslam sie ze masz tuner n-box.jesli chcesz uzyskac lepsza jakosc obrazu sd podlacz tuner przez wyjscie component nie hdmi.sprawdzalem , jakosc obrazu bedzie lepsza niz przez hdmi

Źle sie domyślasz :p , polsat cyfrowy, tuner samsng z HDMI :)( o dziwo pieknie skaluje). Chyba zostane przy HDMI obraz naprawde rewelka, ale jak dorwe component to sprubuje. HD mam jedynie polsat bo za free :),z tym ze ogladalem wczoraj mecz dynamo - inter i nie zachwycil mnie( napewno wina braku kalibracji, ale mam wrazenie ze panas lepiej by sobie poradzil, moge sie mylic, marketing i ogladanie w sklepie dema panasonica z meczem z blureya zrylo mi psyche:) ), moze jeszcze polsat sport sobie w HD zamówie ale nie wiem czy warto, bo zwykly polsat sport też rewelka jest :).
Weź V to powiesz mi potem jak tam czern w warunkach domowych :), w samsungu bez kalibracji, tylko wszystko na 50 jest ok, w panasie w sklepie taka zajebiscie szara byla, zreszta kiki napisal ze panas v ma szara czern i ja to widzalem jak cholera jest szara :), ale to moze warunki sklepowe.
A teraz napisze cos za co mnie zlinczujecie, dzwiek w tym tv dla przecietnego Kowalskiego naprawde bardzo dobry, a jak ktos poczul moc dolby 5.1 czy 7.1 to niech sobie kupi i po problemie :).
 

zajka

New member
Dzięki za odp. No własnie-dla mnie czerń w V też szara się wydaje do tego to skalowanie dla 50 cali mnie przeraża, biorę też pod uwagę 46G10 . No nic - chyba bez prezentacji się nie obejdzie. Bardzo mnie ciągnie w kierunku tego samsunga. Miłego oglądania
 

Prof1906

New member
crocom napisał:
W programie Samsung pc share manager klikasz na zakładkę UDOSTEPNIJ a następnie USTAW ZABEZPIECZENIA DLA URZADZENIA.

W okienku które wyskoczy powinieneś widzieć ip swojego telewizora oraz jego nazwę, klikasz Potwierdź aby Twój telewizor miał dostęp do rzeczy udostępnionych na komputerze.

crocom

Własnie tak mam i program 2.3 a dalej to samo może muszę na TV wymusić !P bo mam automat ?? ale jak widzę to zawsze nadaje mu ten sa .100
 

Dżon Bondżoe

New member
Ciekaw jestem czy w związku z twoimi przygodami z TV dalej dałbyś tak silną i pozytywną rekomendację na forum jak jakiś czas temu?

Tak - dalej 4 łapami jestem za tym tele - czekam na powrót z serwisu


Pamiętam, że kompletnie nie widziałeś żadnych wad, idąc dalej nawet krytykowałeś fakt wytykania wad tego tv na forum?

to tez tłumaczyłem juz nie raz w tym wątku. konkluzja była taka, że dobrze, że się czepiacie pierdół :)

Polecam ze stronki samsunga ściągnąć nowszą wersję tego oprogramowania.
jak tele do mnie wróci to podłącze neta i te dlna - bo pomyslałem sobie, ze to może być niezły bajer - i pomocny
jesli chcesz uzyskac lepsza jakosc obrazu sd podlacz tuner przez wyjscie component nie hdmi.sprawdzalem , jakosc obrazu bedzie lepsza niz przez hdmi.

hmmm - cos mi tu pachnie "dziwnością" - mozesz to udowodnic - bo hdmi to hdmi - komponent musiałby być dobrym kablem (drozszym od hdmi)


pisalem tylko ze moja 50 w domu wydaje sie wieksza niz 58 w sklepie

wiem, co piszesz - wczoraj byłem w mm po stolik, wieszak >> patrzę na 52" i wydaje mi się, ze to 42-46 :) na prawdę - ciekawy efekt... Oczywiście - tak jak pisaliscie - 50" w domu zmalał -ale te > od 50" w sklepach ZMALAŁY BARDZIEJ :)
ciekawy efekt
z tym ze 46 cali to juz za maly :) tv ma cieszyc a 50 juz cieszy :)
o tak!

Lekko smuzy, widoczne z 1m
ja nie widzę

bo zwykly polsat sport też rewelka jest
dlatego do tego tele nka jest najlepsza.... wszystkie kanały hd pokazują pazurki (no może z wyjątkiem eurosportow hd)
 

tesla74

New member
Prof1906 napisał:
czy ktoś bawił się DNLA ?? bo powiem że ja z ciekawości chciałem się pobawić i nie mogę niby na kompie widzę TV ale jak w TV wybieram USB i DNLA to pisze ze niema podłączonego żadnej zewnętrznej pamięci


Pisałem już to w bliźniaczym wątku o B850. DLNA to największa porażka w tym TV. Polecam twardy dysk podpięty do telewizora :D.
 

crocom

New member
Prof1906 napisał:
Własnie tak mam i program 2.3 a dalej to samo może muszę na TV wymusić !P bo mam automat ?? ale jak widzę to zawsze nadaje mu ten sa .100

To raczej nie to, u mnie też telewizor ip dostaje z dhcp i działa.
A czy po wybraniu katalogu i zatwierdzeniu go zaznaczasz "ustaw zmieniony stan" ?

Ewentualnie w zakładce serwer sprawdź czy masz zaznaczony serwer jako włączony.

Na tą chwilę nic innego nie przychodzi mi do głowy, a u mnie w ten sposób są podłączone 3 komputery na raz.

Pozdrawiam
crocom
 

Attachments

  • sams.jpg
    sams.jpg
    46 KB · Wyś: 69

arkjec

New member
zajka napisał:
... Bardzo mnie ciągnie w kierunku tego samsunga...
tu nie ma się co zastanawiać :D, jak wcześniej pisałem obraz przy 50% jest super (już nie mogę się doczekać jak ustawię wg. własnych), dzwięk jak ktoś wcześniej słuchał z TV to i teraz nie będzie narzekał, jak ktoś ma nagłośnienie to po sprawie. Oczywiście - tak jak Dżon Bondżoe wcześniej napisał

Dżon Bondżoe napisał:
... do tego tele nka jest najlepsza.... wszystkie kanały hd pokazują pazurki (no może z wyjątkiem eurosportow hd)
sprawa bzyczenia to kwestia przypadku, ale skoro serwis zabiera sprzęt do naprawy to poczekajmy aż Dżon Bondżoe będzie miał swój TV i dowiemy się czy można tę przypadłość usunąć w serwise (myślę, że tak skoro nie wszystkie egzemplarze bzyczą);)

Osobiście już dwa tygodnie się cieszę i nie mogę się nacieszyć :D
Jeszcze raz wszystkim niezdecydowany polecam i życzę miłego oglądania.

ps. wgrywałem wczoraj nowe firmware (oczywiście z USB - plik jest spakowany samorozpakowującym archiwum, należy go rozpakować na pen-e i dopiero idzie aktualizacja - myślę, że to tylko kwestia czasu kiedy będzie można aktualizować przez LAN) na koniec fajny komunikat "..komputer zostanie ponownie uruchomiony..." i następuje wyłączenie i ponowne włączenie TV ;)
 
Ostatnia edycja:

daruddg

New member
ot ciekawostka.

Zaczne od pytania, gdzie jest ten nowy soft??, skad go sciagnac, szukalem na samsung, ale nie znalazlem.

A teraz do rzeczy, powiem wam tyle że kobiety potrafią zaskakiwać, a mianowicie, włączyłem dziecku TV, jakies bajki siadlem z nim i oglądam, przyszla kobieta, usiadla z boku okolo 2m od ekranu na schodkach i wali tekstem " czy ten TV musi tak bzyczeć?? " zwalilo mnie to z nóg, dodam ze ona nie czyta tego forum nawet nie miala pojecia o czyms takim jak bzyczenie plazm, lewa jest w tym temacie, jak to woman :p . Wyłączyłem dzwięk i ku mojemu zdziwieniu faktycznie słyszałem bzyczenie elektroniki którego wcześniej nie słyszałem, dzwiek ten wogóle mnie nie drażni, czasami w uszach mi glośniej bzyczy, ale jednak po wsłuchaniu se jest to slyszalne, z dzwiękiem ja tego nie słysze, ale moja kobiete to drażni bo mowi ze nie lubi takiego dzwięku, ja na to ze ma pecha :D , wydaje mi sie ze lekkie bzyczenie wystepuje a ogromny czynnik jaki ma znaczenie to czułość ucha na tą częstotliwość.
Nie nie mam przytępionego słuchu, mam nawet bardzo dobry, ostatnio mialem robione badania przy okazji nabywania pewnych uprawnień i wyszły dobrze.
Z tym że mam wrażenie ze po 3 dniach to bzyczenie jakby wieksze bylo, a moze to sugestia dziewczyny, zobacze jak pojdzie do pracy dzisiaj :p i napisze, dodam ze nawet przy wylączonym głosie to ciche bzyczenie w żaden sposób nie irytuje mnie i nie wpływa na oglądanie, TV rwelka :).

Wczoraj odpalilem na X-boxie początkowe demo Lost Odysey (taki RPG na wzór Final Fantasy) no i masakra jakby inna gra a dzwięk normalnie jak dolby, mój CTR nigdy tak pięknie nie grał, oczywiście zapodam sobie dobry Ampli i kolumny 5.1 lub 7.1 ale dzwięk w tym TV powinien dostać w tescie 9 wg mnie.
A wiec bzyczenie minimalne jest, jak urośnie do drażniącego to wezwe serwis. Z tego co zauważylem to bzyczenie jest jednostajne nie zależne od wyświetlanego obrazu, bez podstaw do wzywania serwisu, jak narazie :D . Pozdro
 

arkjec

New member
daruddg napisał:
Zaczne od pytania, gdzie jest ten nowy soft??, skad go sciagnac, szukalem na samsung, ale nie znalazlem...
firmware do TV jest na smsung_wsparcie_centrum pobierania_
-wpisujesz nazwę modelu i w zakładce firmware jest do pobrania (jakoś nie mogę załączyć linku)

tak jak pisałem wcześniej - należy rozpakować na pen-a, włożyć do USB (odpali się menu i wybrać aktualizację przez USB) ;)
we wcześniejszej zakładce jest oprogramowanie na PC w v2.3 do udostępniania zasobów.
 

jgx

New member
Bez reklam
daruddg napisał:
A teraz do rzeczy, powiem wam tyle że kobiety potrafią zaskakiwać, a mianowicie, włączyłem dziecku TV, jakies bajki siadlem z nim i oglądam, przyszla kobieta, usiadla z boku okolo 2m od ekranu na schodkach i wali tekstem " czy ten TV musi tak bzyczeć?? " zwalilo mnie to z nóg, dodam ze ona nie czyta tego forum nawet nie miala pojecia o czyms takim jak bzyczenie plazm, lewa jest w tym temacie, jak to woman :p


Z tym że mam wrażenie ze po 3 dniach to bzyczenie jakby wieksze bylo, a moze to sugestia dziewczyny, zobacze jak pojdzie do pracy dzisiaj :p i napisze, dodam ze nawet przy wylączonym głosie to ciche bzyczenie w żaden sposób nie irytuje mnie i nie wpływa na oglądanie, TV rwelka :).

Pozdro

witam, poprostu masz MĄDRĄ (bez obrazy nie twierdze że Ty nie jesteś mądry :D :D :D ) kobiete - nikt normalny nie toleruje wkurw..go brzęczenia w nowiutkim tv za 6000 koła!!! :p

u moich teśców w nowym lcd na początku było cicho po 3 tygodniach grania zaczą brzęczeć głośno - zamawiam serwis, chyba większość płaszczaków ma z tym problem, kaska robią a pożądnej elektroniki dziady nie umieją zaserwować
pozdro
 

daruddg

New member
arkjec napisał:
firmware do TV jest na smsung_wsparcie_centrum pobierania_
-wpisujesz nazwę modelu i w zakładce firmware jest do pobrania (jakoś nie mogę załączyć linku)

tak jak pisałem wcześniej - należy rozpakować na pen-a, włożyć do USB (odpali się menu i wybrać aktualizację przez USB) ;)
we wcześniejszej zakładce jest oprogramowanie na PC w v2.3 do udostępniania zasobów.



Hehee ten z polskiej strony samsunga mi nie działa :), musze sciagnac z holenderskiej bo tutaj kupilem tv, a tam maja inne jakies 2006 :(. Zobacze czy to mi zaskoczy.
 

daruddg

New member
polecam ten TV :)

No narazie jest minimalne, mi nie przeszkadza, dziewczyna przyznala sie ze tez jej nie przeszkadza, slyszy lekki bzyczenie gdy sciszony jest tv jak idzie z dzwiekiem to slysze jedynie wentylator w laptopie :p , wiec narazie nie ma opcji żebym kogokolwiek wzywał, narazie uznaje to za wade technologi, w cienkiej plazmie jest slabe wyciszenie, tak sobie to tlumacze :). Bede wzywał serwis jak zacznie buczeć, narazie nie wyobrażam sobie odpalić x-boxa na moim starym ctr 21'.

Teraz pytanko, brakuje mi w tym TV trybu game, aby zminimalizował imput laga, istnieje coś takiego tutaj jak tryb game??. 100ms to juz duzo.
Jaki tryb jest najlepszy do x-boxa?? jak nie ma trybu game??, i jak uruchomić smooth cinema, u mnie jest niemożliwe wybranie tej opcji
 
Do góry