Samsung PS50B650/B850 do PS3?

Anzeen

Banned
Cześć!
Chciałbym się dowiedzieć, czy te TV będą nadawały się do Xboxa/PS3.Czytałem dużo, i już sam nie wiem co mam robić.Czy plazma będzie do tego dobra, bo ludzie mówią coś o wypalaniu, co mnie przeraza.Gram dość dużo.Budżet na TV to 5500zl.TV od 50".
Pozdrawiam!
 

msmyla

New member
Ja tam non stop cisnę na zestawie Wii + PS50B450 i jeszcze nic mi się nie wypaliło. Czasami jak gram po 3 godziny w Guitar Hero (albo inaczej: jak grałem, bo już nie mam na to czasu :p), to zostawał taki nieznaczny powidok, który znikał po pół godziny. Przy grach - wiadomo, chodzi tylko o statyczne elementy, a jeśli masz PS3, to pewnie cały czas tylko strzelasz w innych, a z tego, co wiem, to w strzelankach jest przeciętna ilość statycznych elementów.

No wypalanie to jest coś, o czym trzeba pamiętać przy plazmach, ale jeśli przez pierwsze 100-200h użytkowania telewizora ustawisz wszystkie parametry (jasność, kolor, kontrast itp.) na 40% (potem można zmienić na wyższe, choć odradzam ustawiać kontrast na 95% - szkoda oczu i telewizora) i jeśli nie będziesz robił sesji dłuższych niż 3h z jedną grą, to telewizorowi nie powinna się stać żadna krzywda.

To jest w zasadzie jedyny mankament plazm, biorąc pod uwagę zestawy plazma + konsola.

Zalety natomiast to: niższy input lag niż mają LCD - BARDZO ważne, szczególnie przy Guitar Hero i Rock Band (moje ulubione gry :p), ale też niezmiernie ważne przy strzelankach, wyścigowych, arcade... no w zasadzie we wszystkich, gdzie potrzebna jest choć odrobina refleksu :D

Kolejna kwestia: smużenie. Jak widzę te smugi ciągnące się za postaciami na LCD, to mi się słabo robi. Plazma wygrywa. Kolory, kontrast: wiadomo, plazma miażdży. Stosunek wielkości ekranu do ceny: nie zamieniłbym 50" na nic mniejszego, nigdy w życiu (choć pierwszego dnia czułem się jak w kinie, taki mi się duży wydawał :p). Gry na dużych ekranach to... tego po prostu nie da się opisać ;) No i można tak wymieniać bez końca.

Niektórzy uważają, że LCD są lepsze do gier, ale jak dla mnie, to chyba LSD jest lepsze do gier XD
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
oczywiście że się nadają .
Jak grasz dużo mogą się pojawić powidoki.
W instrukcji plazmy masz takie ostrzeżenie.
 

Anzeen

Banned
Rzadko siedzę przy konsoli non-stop 3godziny, max 1,5h.Na początku oczywiście dotrę plazmę, ale warto brać te Samsungi, czy może lepiej jakiś panasonic?Budżet do 6000zł + -, nie mniejszy niż 50".Proszę o rady.
Pozdrawiam!
 

adam-ant

New member
Osobiście mam ten sam problem.

Nie pisałeś nic o odległości do TV. Jeśli jest większa niż 3 metry to polecałbym Panasonic TH-58PY800P. W sklepach internetowych jest do kupienia za trochę ponad 7 tysięcy, więc nie zupełnie poza twoim zasięgiem, a obecnie jest to telewizor z bardzo dobrym stosunkiem jakości do ceny (uwzględniając rozmiary oczywiście). No i jeśli stać Cię na dobry model Panasonica, to do zastosowań konsolowych jest to lepszy wybór niż jakikolwiek Samsung.

Większy problem z wyborem jest w kategorii 50'', bo B650 kosztuje już tylko około 3600zł, więc konkurentem cenowym jest dla niego model U10 Panasonic'a, który nijak się ma do sześćset-pięćdziesiątki pod względem obrazu. Dotyczy to właściwie również modeli S10 i G10, bo zauważalna różnica jakości jest widoczna dopiero przy G15 i V10.
Co gorsza w przypadku 50'' nie ma alternatywy w postaci PY800/PZ800, bo są nieadekwatnie drogie...
 

raito

New member
lub tez moze warto poczekac na nowa generacje pdp od panasonica - ponoc marzec/kwiecien maja byc dostepne w europie. takie sa przynajmniej plotki :)
 
Do góry