Samsung PS50B530, lg 50 Q 6000 czy Panas 46 P8Y

robo55

New member
Pokój 6,5 na 3,5 przy czym telewizor na dłuższej ścianie....tak więc odległość od fotela z 2 metry a od kanapy 3 metry. I tutaj zaczyna sie pierwszy problem 46 czy 50. Drugi problem to już te 3 modele, trochę mi już niedobrze od tego czytania więc w końcu te trzy wybrałem......i jeden napewno z nich wezme. Pytanie tylko który......panasa widziałem, samsunga niestety jeszcze nie a lg też. Bardziej skaniam się ku panason. bo to jednak sprawdzony model, po którym nie spodziewam się jakiś wpadek. Same parametry samsunga są jednak bardzo interesujące.......tak więc prośba co wybralibyście........Z góry podziękowania za każde zdanie
 

streetfighter69

New member
Na Panasie spodziewaj sie Green Ghostingu, trzeba byc niewidomym zeby tego nie widziec, choc inna sprawa jak bardzo bedzie Ci to przeszkadzac... Samsung robi coraz lepsze plazmy, mnie sie za kazdym razem obraz na Samsungu podoba bardziej niz na porownywalnym klasowo Panasie. LG ma ponoc panele najbardziej wrazliwe na powidoki, choc moze w najnowszysch modelach cos juz poprawili...
Ogolnie trudny wybor, ale chyba bralbym Samsunga.
 

centur

New member
robo55 napisał:
Pokój 6,5 na 3,5 przy czym telewizor na dłuższej ścianie....tak więc odległość od fotela z 2 metry a od kanapy 3 metry. I tutaj zaczyna sie pierwszy problem 46 czy 50. Drugi problem to już te 3 modele, trochę mi już niedobrze od tego czytania więc w końcu te trzy wybrałem......i jeden napewno z nich wezme. Pytanie tylko który......panasa widziałem, samsunga niestety jeszcze nie a lg też. Bardziej skaniam się ku panason. bo to jednak sprawdzony model, po którym nie spodziewam się jakiś wpadek. Same parametry samsunga są jednak bardzo interesujące.......tak więc prośba co wybralibyście........Z góry podziękowania za każde zdanie
nie ma recepty, prześledź wątki o kazdym z nich albo zrób test porównawczy w sklepie ..........
 

don111

Banned
streetfighter69 napisał:
Na Panasie spodziewaj sie Green Ghostingu, trzeba byc niewidomym zeby tego nie widziec, choc inna sprawa jak bardzo bedzie Ci to przeszkadzac....
a skąd ta pewność ? u mnie nic takiego nie ma miejsca a ślepy nie jestem (mam 46py8) i uważnie wypatrywałem tego zjawiska... może to jakaś wada indywidualnych tv, ewentualnie może ten green ghosting występuje w jakimś bardzo ściśle określonym przypadku ale jak na razie ani razu się nie pojawiło (odpukać :grin:)

Do autora wątku - jeśli jakość porównywalna a cena podobna to zawsze lepiej brać większy model, na pewno różnica na plus w wielkości ekranu da większe zadowolenie niż minimalna różnica na plus w jakości obrazu na mniejszym ekranie
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
streetfighter69 napisał:
Na Panasie spodziewaj sie Green Ghostingu, trzeba byc niewidomym zeby tego nie widziec, choc inna sprawa jak bardzo bedzie Ci to przeszkadzac...

czytajac rozne wypowiedzi nie moge oprzec sie wrazeniu ze wiekszosc "recenzentow" wydaje wyroki na podstawie tego co widzieli jedynie w sklepie.... gdzie TV ustawione sa w trybie "shop" i maja podkrecone wszystkie parametry zeby obraz "bil po oczach" przy mocnym oswietleniu,najczesciej neonowek...w dodatku material na nich wyswietlany to najczesciej albo byle jaki sygnal z jakiegos rozdzielacza antenowego albo plyta demo innego producenta...
mialem okazje ogladac divx na 50" "Kuro" i widzialem chyba wszystkie mozliwe "bolaczki" telewizorow plazmowych.... tylko czy to oznacza ze "Kuro" jest do d...y ?!?!
 

streetfighter69

New member
Ja nie jestem ekspertem w tej dziedzinie chociaz wzrok mam dobry i moge powiedziec, co widzialem, a czego nie. Wg mnie problem "zielonych duszkow" rzeczywiscie istnieje w Panasie, co potwierdzaja zarowno opinie w necie, jak i moje wlasne spostrzerzenia. Obraz ktory widzialem byl wysokiej jakosci, mozna powiedziec, ze byl perfekcyjny, wiec tym bardziej nalezy stwierdzic, ze problem istnieje, choc nie w kazdych warunkach i nie kazdemu moze przeszkadzac. Na meczu hokeja w jakosci 1080p ghosting byl WYRAZNIE widoczny - i tylko tyle moge na ten temat powiedziec, nie jako ekspert, ktory wyrokuje, ale jako zwykly widz, ktoremu zalezy na jakosci obrazu.

mat74, co do divx'a to sie nie dziwie ze widziales "chyba wszystkie mozliwe "bolaczki" telewizorow plazmowych", niepokojace byloby gdybys te wszystkie bolaczki widzial na sygnale FHD, ktory w przypadku tych telewizorow powinien byc idealny, bo dla niego zostaly stworzone.
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
streetfighter69 napisał:
Obraz ktory widzialem byl wysokiej jakosci, mozna powiedziec, ze byl perfekcyjny, wiec tym bardziej nalezy stwierdzic, ze problem istnieje, choc nie w kazdych warunkach i nie kazdemu moze przeszkadzac. Na meczu hokeja w jakosci 1080p ghosting byl WYRAZNIE widoczny

wlasciwie potwierdzasz czesciowo moja opinie bo rozumiem ze ogladales jakies "demo" w sklepie ?
 

streetfighter69

New member
Tak, ogladalem demo w sklepie. Bylo w 1080p a zatem natywnej rozdzielczosci matrycy. I zielone duszki na hokeju byly naprawde BARDZO WYRAZNE, przynajmniej dla mnie. I tyle. Poza tym obraz na Samsungu (PS50A568) na ktorego sie zdecydowalem podobal mi sie jakos bardziej, kolory, kontrast i czern bardziej mi odpowiadala, przynajmniej na materialach demo. Innych nie bylo mozliwosci zobaczyc, niestety, wiec nie bede sie na ich temat wypowiadal.
Poza tym do Panasa zrazaly mnie problemy z kompem po hdmi, co jest wg mnie niedorzeczne w tego typu sprzecie. To i green ghosting byly glownymi powodami, dla ktorych wybralem Samsunga, choc dodatkowo zawazylo tez to, ze obraz od poczatku bardziej mi sie na Samsungu podobal, podobnie jak sam TV.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
streetfighter69 napisał:
obraz od poczatku bardziej mi sie na Samsungu podobal, podobnie jak sam TV.

i to jest cale podsumowanie dyskusji- wybierasz, kupujesz i placisz za to co tobie sie podoba bo to ty bedziesz to uzytkowal w domu wiec to ty musisz podjac decyzje- co zawazy o twoim wyborze jest wlasciwie nieistotne ty masz byc zadowolony i koniec..!!!
 

streetfighter69

New member
Mniej wiecej jest tak jak piszesz, ale tym samym podwazasz ogolnie sens dyskusji na forum... A tymczasem to m.in. dzieki temu i innym forum nie kupilem pierwszego lepszego tv, kierujac sie glownie znaczkiem FHD i jak najnizsza cena, tylko dokonalem swiadomego wyboru, z ktorego mam nadzieje bede zadowolony.

Dlatego wlasnie podzielilem sie z autorem tego watku moimi spostrzezeniami. A czy on je potwierdzi czy nie to juz jego sprawa, ale przynajmniej bedzie wiedzial na co zwracac uwage przy zakupie.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
heheh....ty rowniez mniej wiecej masz racje.....
i nie neguje potrzeby dyskusji na forum, chcialem tylko zwrocic uwage potencjalnemu nabywcy na fakt ze czasem trudno jest wydac jednoznaczny werdykt na podstawie porownan w sklepie- trzeba wziasc pod uwage wszystkie czynniki czyli np. ustawienia poszczegolnych odbiornikow, sygnal do nich dostarczany,itd. zdajesz sobie przeciez sprawe ze np. demo kazdej firmy jest inaczej spreparowane po to zeby uwydatnic plusy wlasnego produktu a zatuszowac minusy...
 
Do góry