Samsung PS50A567

KiVash

New member
Czy ktoś miał styczność z tą plazmą.Nigdzie na polskich stronach nie mogę znaleźć info o niej , a mam możliwość kupna za 3800zł.I oczywiście czy sie opłaca pakować w co prawda nowy sprzęt ,ale jednak już "leciwy"?
 

SULIx

Member
Ten telewizor to spora ciekawostka. Instrukcja obsługi wydana z tym samym opisem dla modeli: PS50A556/PS50A567/PS50A568 jako seria 5.
Jednak w samej instrukcji bardzo cienka specyfikacja techniczna.
Natomiast na niektórych stronach opis bardzo zachęcający.
HD TV 1080p : HDMI HDCP + 16:9 + YUV + 1920x1080 min. + 1080p 50/60/24Hz + Tuner HD MPEG4
Note : précédemment labellisé "Full HD" + 1080/24p + Tuner HD
łącznie z Technologie 100 Hz : DualScan ????

Nie jestem pewny czy są to "stare" modele. Wskazuje na to seria 5.Bardzo mylące są jednak specyfikacje na niektórych stronach. Wiadomo, że w necie jest popisane całkiem sporo głupot. Może jest to jakaś ciekawostka niedostępna na wszystkich rynkach. Jednak strona samsung.com niestety nic nie mówi na ten temat. Jakiś kolo sprzedaje na giełdzie po 3900. Nasze forumowisko ma jak dotąd 0 informacji na ww. temat
 

SULIx

Member
Data pierwszej dostępności PS50A566 na amazon.co cytat jak niżej

Date first available at Amazon.co.uk:
17 Oct 2008
Oznacza, że seria chyba nie jest wiekowa.
 

KiVash

New member
Dzięki za odpowiedz.Zastanawiam się nad jego kupnem,ale właśnie nie wiem czy on czy Sharp LC-46X20E.Sharp oczywiście jest już leciwy i bez MPEG-4 jednak mam zamiar podłączyć TV do kompa i oglądać filmy FullHD;) gdyż to mnie właśnie interesuje przy kupnie telewizorni:)
Miałem LG 42px4rv i byłem z niego w miarę zadowolony.W miarę tzn nie podłączałem do niego kompa heh.
Dlatego jedyne co mnie ciekawi to czy ta plazma będzie poprawnie wyświetlała pulpit w rozdzielczości monitora 1920 na 1200 i oczywiście filmy HD? A jak na złość mało jest info o tym Samsungu.I wkurzyłem się bo już zdrożał:(
http://www.allegro.pl/item593878290_plazma_samsung_ps50a567_fullhd_mpeg4_dvb_t_hd.html
 

SULIx

Member
Ps50a567

Na innej stronie francuskojęzycznej ciekawe informacje:
Présentation du téléviseur Plasma SAMSUNG PS50A567
Désignation : SAMSUNG PS50A567
Téléviseur Plasma 127 cm (50") / 100 Hz
Date de sortie (approx.) : Juin 2008 - czerwiec 2008 to chyba nie starocie ?
 

SULIx

Member
Nie osłabiaj mnie swoimi rozmyślaniami na temat lcd-ków.Na dzień dzisiejszy nawet nie myśl o lcd. Średniej klasy plazmy mają się lepiej od "cudownych" topowych lcd.
A tak na poważnie całkiem zniechęciłem się do techn. lcd jak podpiąłem w sklepie kamerę full hd właśnie to któregoś wyższego modelu Sharp'a. Na poczatku myslałem, że coś nie tak z kamerą. Był to jakiś Panasonic HD. Totalne fiasko. Wyblakłe kolory i nawet ostrość fatalna. Gdy była wpięta na próbę w plazmowca wszystko było naprawdę na 100 %. Jakośc nie do przejścia.Obraz ze sklepu jak odbitka w lustrze. Jakość z lcd była totalnym nieporozumienim. Taki test telewizorów jest ciekawostką. Nik nie bawi się obrazem z kamery hd porównując jakośc obu technologii. Co do poprawności wyswietlania obrazu z kompa na plazmowcu to chyba nie znajdzie się tak szczegółowych informacji na temat każdej z plazm w stosunku do danej konfiguracji kompa. Trzebaby wpinać w każdą laptopa i oceniać własnoręcznie. Niedawno widziałem tabele specyfikacji rozdzielczości dla którejś prazmy samsunga przy sygnale z paru modeli laptopów . Każdy model laptopa niestety współpracował po swojemu w różnych rozdzielczościach.Zapewne najwazniejsza tutaj jest współpraca karty. Tego się tak prosto nie sprawdzi czytając czyjeś opinie wnecie,
 

KiVash

New member
Dzięki Ci za wskazówki.Będę miał tylko jeden problem.Zamówię i mi przyślą plazmę.Potem nie będzie odwrotu...
 

SULIx

Member
Ps50a566

Ten telewizor można znaleźć na stronach w necie Samsung Francja.

Dla mnie cały czas zagadka. Seria 5 a specyfikacja techniczna bardzo wypasiona...

Résolution 1920 x 1080
FilterBright / UltraFilterBright Filter bright
Contraste Dynamique 1.000.000:1
Technologie 100Hz 100 Hz DualScan
Silhouette Editor Oui
Movie Plus Oui
Pocesseur (Natural True Color) 18 bit
Mode Cinéma 24p Oui
Modes d'images prédéfinis Oui
Tuner TNT HD MPEG4
Fonctions/Menus Fonction Anynet+ (compatibilité HDMI-CEC) Oui
Mode économie d'énergie Oui
Connectique latérale Prise HDMI 1 (ver. 1.3)
Connectique arrière Prise HDMI 2 (ver. 1.3)
Dimensions Dimensions nettes avec pied (LxHxP) 1230.3 x 830.6 x 319.9

Dostępny w sprzedaży raczej na francuskich stronach. Na giełdzie niby nowy za 3900 zł. Lecz nie liczyłbym na oryginalną gwarancję i polską instr. Prywatny import i prywatna "gwarancja" sprzedającego. Cena pewnie bdb. Ale jak się coś spsuje to będzie klopsik. Duże ryzyko jak za te pieniądze i zakup bez sprawdzania.
 

KiVash

New member
No tak masz rację.On udziela 12 miesięcznej gwarancji.Ale z drugiej strony faktycznie na francuskich stronach jest o nim sporo i jest wypas jak za tą cenę.
Kurcze, trochę się napaliłem na niego,ale jak mam się bujać z np. bad pikselami to może masz rację.
 

SULIx

Member
Ps50a566 Ps50a676

Coś mi się zdaje, że samsung Francja ma pomylone specyfikacje tych telewizorów. Jak można sprawdzić na ich stronach to seria 6 (PS50A676) ma gorsze parametry on serii 5 (PS50A566). Właśnie wysłałem do nich mejla w tej sprawie z zapytaniem czy im się nie zdarzyło poprzestawiać specyfikacji. Ciekawe czy i co odpiszą. Żeby robić byki na firmowych stronach to już totalne przegięcie. Jeśli potwierdzą się moje przypuszczenia to cena za PS50A566 jest całkiem w normie. To zn. wcale nie jest niska jak na serie 5 bo tv nie jest wcale takie wypasione. Prawdopodobnie nie jest 100 HZ. A kolo z giełdy "All" na moje pytanie cyt " Proszę o bliższe informacje. Co to za modele PS50A566 oraz 567 ?
Gdzie i kiedy wyprodukowane. Rozumiem, że pochodzą z importu własnego więc gwarancja Samsung Polska nie obowiązuje jak również instrukcja w j. polskim". Od 3 dni milczy. Jest to na pewno podejrzane. Prawdopodobnie sciągnął parę sztuk tych TV z Francji i ściemnia na temat gwarancji. Dla mnie jeśli ktoś handluje sprzętem za 3900 zł. i nie odpowiada na mejle jest bardzo niepewny. Jak mi jedzący żaby odpowiedzą dam znać.
 

KiVash

New member
Też do niego napisałem pytanko i już tydzień milczy.jest tam telefon,ale zadzwoniłbym gdybym był pewny,że kupie tego samsunga.
 

SULIx

Member
Nim wejdziesz w jakiekolwiek lcd sprawdź jeszcze PS50A551. Mój brat kupił to tv tydzień temu. Ogląda z cyfry +. Odległość ok. 3 m. Jestem bardzo zaskoczony jak dobrze radzi sobie z normalnym sygnałem z cyfry. Chodzi świetnie. Znacznie lepiej niż się spodziewałem. Jak na cenę 3400 zł ma bdb parametry. Brak mu wprawdzie 100 Hz. Ale jak się wczytać w tę technologię choćby na tym forum to przy plazmowcu mozna naprawdę sobie darować. Coś musieli wymyśleć produkując plazmowce aby ładnie 100 Hz wyglądało w stosunku do lcd. Jednak nie ma to kompletnie zasadniczego wpływu na jakość obrazu. Znacznie ważniejsze jest moim zdaniem w plazmie 24Hz - 1080 24p Real Movie. Skakanie tzw. stroboskop do tej pory przy szybszym ruchu się zdażało. Tylko, że w lcd było to koszmarne natomiast w plaźmie do przyjęcia. 24p dużo poprawia w tym zakresie.
 

KiVash

New member
to,że 100Hz nie ma to dla mnie zaden problem.Ale powiedz tylko jak obraz z kompa na tym chodzi? PIP-a też nie ma podejrzewam?.I powiem Ci,że pojadę jutro go oblukać:)
Doczytałem na forum,że ta plazma brzęczy.Wiesz coś o tym?
 
Ostatnia edycja:

SULIx

Member
Ps-50a551

Pytałem o PS50A551 jak radzi sobie z sygnałem z kompa. Okazuje się, że bratanek prosił przed zakupem sprzedawcę by puścił jakiś film w HD. Sprzedawca podpiął laptopa. Obraz z ekranu Windows'a był całkiem w normie tzn. bez żadnych przekłamań i ograniczeń. Warunkiem jest oczywiście odpowiednie podłączenie kompa.Może trza by mieć kartę z wyjściem HDMI. Są takowe już na rynku. TV kupili w MM. Uzyskali nawet bdb cenę ok 3400 zł. Nic nie wiem o brzęczeniu bo go nie ma. Egzemplarz który oglądałem chodzi bez problemów.Oczywiście ktoś tam może mieć jakieś problemy ale od tego jeśli jest to upierdliwe jest gwarancja. Sharp z kolei miał poważny problem z nierównomiernym podświetleniem matrycy.(banding) Osobiście widziałem coś takiego w którymś egzemplarzu. Nie znaczy to, że tego nie poprawili. NIe podlegało jednak gwarancji. Kiedyś strasznie długo chodziłem koło LCD Sharpów i Samsungów. Gdyby dało się połączyć zalety obu matryc może by grały dobrze. Plazmy przegrywają z lcd w sklepach mocno oświetlonych. Jednak wg. mnie moc jakości w codziennym użytkowaniu jest po stronie plazm. LCD przeszły przez ostatnie nawet 3 lata niesamowitą drogę rozwoju. Dla mnie jednak do ogladania tv i wszelkiego rodzaju ruchu na ekranie na dziś nadaje sie tylko plazmowiec.
 
Ostatnia edycja:

KiVash

New member
Dzięki serdeczne za wskazówki.Dzisiaj nie miałem czasu,ale postaram się w weekend podskoczyć do MM i oblukać tego Samsunga.
 
Do góry