Samsung ps50a551 vs. Panasonic TH-50PV8P

klaus71

New member
Bez reklam
no a w samsungu piszczy elektronika (przynajmniej u mnie) - zresztą chyba jak w większości tv - ale dla mnie to nie problem choć być może w sypialni byłby
 

Anomen

New member
Witam,

Też wybieram plazmę Samsunga i wyodrębniłem w zasadzie 2 modele: ps50a451 i ps50a551. Mam w związku z tym pytanie, czy lepiej kupić a451 z niższą rozdzielczością obrazu, ale 100 Hz, czy a551 z FullHD, ale bez 100 Hz. TV będę oglądał z odległości między 3 a 4,5 m.
A może lepiej kupić za podobne pieniądze Panasa th46py8 i mieć i fullHD i 100 Hz? Tylko czy z odległości 4,5 m nie będzie za mały?
 
Ostatnia edycja:

NIEDZWIAD

New member
Anomen tez mam ten sam dylemat ale koniecznie chciałbym te 50 cali a nowe panasy beda jeszcze drogie wiec chyba jednak lykne sama ps50a551 kurcze przeciez to czlkiem przyzwoita matryca fhd a mysle ze brak tych 100hz da sie przebolec mimo wszystko za cene okolo 3500 zl chyba nie ma co sie zastanawiac
 

Anomen

New member
Miło słyszeć, że jeszcze ktoś ma takie problemy z wyborem jak ja.
Sam już nie wiem - niektórzy piszą, że żeby zobaczyć różnicę między FullHD a HDReady z 5m trzeba by było mieć ekran 80''. Z drugiej strony dla mnie różnica w zwykłych tv CRT między 100 Hz a zwykłymi była ogromna, nie wiem czy w plaźmie też to ma tak duże znaczenie? Ale ani tunery satelitarne, ani odtwarzacze blue ray i dvd nie nadają sygnału 100 Hz, więc może rzeczywiście postawić na ps50a551?
Niedzwiad, co o tym sądzisz? Sprawdzałeś może dostępność 551 w sklepach (najniższa cena jaką udało mi się znaleźć to 3402 zł).
 

klaus71

New member
Bez reklam
wg mnie 551 ma 100hz bo wgrywa się do nich ten sam soft co do ps656.
ale te 100hz to jest przekleństwo - tak jest spaprane że generuje false contouring - ja bym dopłacił kilka stówek by to wycieli z mojego tv.

z 5m róznicy między Full HD i Hd ready nie zobaczysz. już przy 3 - 3,5 wielu tej różnicy nie widzi.
 

Anomen

New member
Zdecydowałem się na ps50a551.
Byłem wczoraj w sklepie i gość puścił mi zwykły sygnał SD (TVP1) z n i z odległości 1,5 m było ok, a co dopiero z 4m. Naprawdę byłem zaskoczony jakością obrazu, a kanały Hd to już inna historia. Teraz tylko znaleźć najtańszy sklep (w Media Expert po rabatach dali mi cenę 4400 zł, nawet nie próbowałem się targować, bo do 3 500 na pewno by nie zeszli.)
Jutro umówiłm się na odbiór własny w sklepie internetowym za niecałe 3 500 zł.
Trza się spieszyć, bo podobno Samsung podnosi ceny!
 

samart

New member
No i dzisiaj też szukałem A551 i faktycznie zaczyna się robić problem
z zakupem w dobrych pieniążkach. Od sprzedawcy, gdzie mają być jutro, dowiedziałem się, że masowo wykupują te i nie tylko te budżetowe plazmy między innymi nasi sąsiedzi zza zachodniej i południowej granicy.
Jutro dostają 10 Samsungów i 10 Panasów X10 i dostępny jest 1 Samsung,
i jeden Panasonic a reszta już sprzedana......ech i mówią, że jest kryzys...

Zdecydowałem się i zamówiłem tego ostatniego Samsunga
-a jutro odbieram :)
 
Do góry