SAMSUNG PS50A451 wszystko o ...

marximus

New member
:grin: no racja pewnie są dwa słuszne

a co do SD to bez rewelacji, oczywiscie lepiej niez CRT, ale jeszcze kombinuje z ustawieniami, tzn nie wiem czy lepiej jak skaluje dekoder motorola 1910 czy jak zostawie to do zrobienia dla TV, tylko że wtedy nie wiem czy dekoder puszcze kanały HD w 720p czy skaluje w dół.
Poza tym to dopiero wstęp, pierwsze kable idą :mrgreen: , a do ustawienia paramatrów TV, poznania co i jak dana funkcja działa (np wyostrzenie krawędzi) i poszukania otymalnych ustawień daleka droga, a dopiero jak to wszystko poustawiam, skonfiguruje, wypróbuje, będę mógł coś konkretnego powiedzieć
 

browny72

New member
Wydaje mi się że kupił PS50A451. :cool: Wynika to z jego postu, gdzie pisze że przeważyło HDready.
"Lepiej niż CRT" - hmm, jeśli takie są odczucia to super, bo właśnie się boję tego SD. (Obecnie mam Panasa CTR 32 cale 100 Hz)
 
Ostatnia edycja:

marximus

New member
kupiłem panasa py80 i pisze o nim w watku o samim :p

oczywiscie ze kupiłem TV taki jak w tytule a dokładnie PS50A451P1 (w neo24)

a co do SD to R E W E L A C J A
poustawiałem troche i wydaje się że błąd był w tym że sygnał Sd dekoder skalował i potem jeszcze TV, bo kiedy ustawiłem "bez overscanu" nie mam zastrzeżeń do jakości, powiem więcej jakość (pomijając wielkość) jest lepsza, sporo lepsza niż w 100hz crt sony,
też się tego obawiałem, ale w ogóle nie wiem skąd pomysł na to że będzie gorzej.
Ale np napisy te co na dole puszczają to na TVN24 to super wyraźne nie są ale reszta jest ok, za to na BBC WN są bez zastrzeżeń.
Jakość SD zależy dużo od ygnału, poprostu przy tej wielkości i obróbce widać różnice w nadawanym sygnale,
takie programy jak polsat tvn eurosport bbc - bardzo dobrze wyglądają


a przy okazji wielkość ma ogromne znaczenie, dobrze że kupiłem 50" , 42" za 2 m-ce skurczył by się sporo i bym żałował, a za rok będą tak małe że znikną z rynku jak teraz 37"



minusy jak na razie

- odbija dosc mocno

- to drobna niedogodność a nie minus - PIP jest bezsensu bo w okienku można ustawić sygnał anteny lub z euro, ja nie mam ani anteny ani euro podłączonych, poza tym i tak nie używał bym tego.



PC po DVI-HDMI "bez overscanu" idzie bez problemu, przyjmuje tylko sygnał 50 lub 60 Hz i widać różnice na korzyść 60hz, czyli tu nie pracuje funkcja obliczania dodatkowych klatek nazwana 100Hz, jeszcze zobacze jak wygląda z overscanem. To dopiero pierwsze próby
 

browny72

New member
No to dzięki. Jestem ciekaw jak to będzie z moim PS50A551. Jak dojedzie to dam znać.
Narka.

(A wiadomo że Tele 5 i inne takie to syf będzie).
 

Artlight

New member
@ marximus
" kupiłem panasa py80 i pisze o nim w watku o samim :razz:"

w dyskusji w tym watku pojawiał się też dość często temat 551, stąd moje pytanie : )

Piszesz, że sygnał z PC ma 50/60Hz. Jeśli jest tak, że plazma zachowuje się podobnie jak CRT, to migotanie, zwłaszcza tak dużego ekranu, musi być nieznośne. Czy tak jest? Jak to odbierasz?

Napisz proszę z jakiej minimalnej odległości oglądanie Twojej plazmy jest już niewygodne. I z jakiej odległości widać, przy sygnale 1080p, że panell nie jest full HD? Jeśli nie masz BR, to można z netu ściągnąć próbki 1080p. Wieczorem mogę podać stronę gdzie były fajne fragmenty 720p, 1080i i 1080p.

Mocno się zastanawiam czy wybrać 50A451, czy 50A551.
 
Ostatnia edycja:

popmart

New member
Artlight napisał:
@

Piszesz, że sygnał z PC ma 50/60Hz. Jeśli jest tak, że plazma zachowuje się podobnie jak CRT, to migotanie, zwłaszcza tak dużego ekranu, musi być nieznośne. Czy tak jest? Jak to odbierasz?



Mocno się zastanawiam czy wybrać 50A451, czy 50A551.

mam co prawda 656 ale przez dsub ten tv zachowuje się jak rasowy monitor autodopasowanie i pixel w pixel, co prawda mam kartę Ati nowych serii HD i może mieć to znaczenie bo słyszałem że są problemy ale ludzie często na siłę podłaczają przez HDMI "bo lepsze i cyfrowe" próbowałem i wiem co mówię. sam nie jestem pewien czy 551 i 451 mają d suba i pracują w natywnej dla matrycy rozdzielczości czyli hd redy i full HD(1380x7xx i 1920x1080) pc ładnie wygląda właściwie TYLKO w natywnych rozdziałkach..... jeśli tak i nie macie antycznego sprzętu to można się nie obawiać.... u mnie bajka nawet judder w filmach mkv jest pomijalny prawie nie występuje w tej konfiguracji ... takiego typowego migotania z tv CRT poprostu niema.....
 
Ostatnia edycja:

marximus

New member
no to ciekawe co piszesz, ja mam wlasnie podłączone przez DVI-HDMI a nie DVI - D-sub, i migotanie widać (jestem akurat bardzo wyczulony na migotanie i niecierpie go) i widać różnice między 50hz i 60Hz na korzyść 60Hz , jak bede miał kabel i przejściowke do zobacze jak będzie się zachowywać przez DVI-D-sub.
Migotanie jest odczuwalne ale widoczne raczej nie, jest mniej odczuwalne niż monitora CRT, o wiele mniej. A widać je najwyraźniej jak robisz foto, znacie ten efekt.


Artlight
więc tak z 1,6m widać już "strzępy i lekkie schodki" tzn zaczynam dostrzegać braki rozdzielczości, ale już z 2,3 obraz jest ok choć da się wyłapać jakieś mankamenty, natomiast z 2,8-3m jest już idealny
wrażenia z filmboxHD

SD to już inna bajka, poza tym u mnie całą robote robi dekoder i podaje sygnał 1280x720 50 MHz i obraz jest ok, jak puściłem w NTSC 60MHz to był gorszy, np napisy na BBC WN przewijały się nie płynni tylko skokowo. Jak puściłem z dekodera SD, to obraz wyraźnie gorszy. Czyli jaśli ktoś ma zwykłą kabłowkę to będzie miał kiepski obraz.
Poprostu jak kiepski obraz zostanie podany to cudów nie ma, przy tej wielkości widać tą kiepską jakość która w 32" CRT jest niezauważalna.


mozliwosc wyłączenia overscanu jest na 100%, kiedy podłączenie jest przez HDMI zawsze mozna wylaczyc overscan, bezposrednio z pilota tak jak przelaczasz tryb 16:9 4:3 i dalej masz "bez overscanu"


poza tym zauważam efekt mleka, czytałem o tym na en farach, i ktoś to rozwiązał, czy samo po "wygrzaniu" minęło, nie pamiętam, bede musiał poszukać.

natomiast dużo czytałem o kiepskim dźwięku, i nie potwierdzam, dzwięk jest ok, wiadomo że bez rewelacji, ale do wiadomości itp wystarczy, a wiadomo filmy zawsze ogląda się już nie na wbudowanych głośnikach, na poprzednim sony też nie "słuchałem" filmów
 

marximus

New member
mam problem z "bez overskanu"
można ustawić z powaznym "ale"
nie odtwarza filmow.
kiedy podawany jest sygnał niestandardowy który sam zdefiniowałem na kompie, czyli 1365 x 768 60Mhz, wtedy mogę włączyć na TV "bez overscanu" ale kiedy ustawie na kompie że na TV ma isc 1360x768 wtedy opcja bez overscanu znika.
problem w tym że kiedy ustawie 1365 x 768 kiedy odtwarzam film obraz znika, kiedy jest 1360 wszystko jest ok
dzieje sie to
kiedy okno odtwarzacz przeciagam miedzy ekranami
kiedy zaczynam odtwarzac na tv
kiedy podczas odtwarzania zmienie rozdzielczosc na 1365
kiedy głowny monitor jest ustawiony tv i probuje odtwarzac film
bez znaczenia czy maly divx czy mkv, czy odtwarzam przez VLC czy przez KMplayer
karta to 8800 gt i najnowsze drivery
kiedy problem wysąpi playera nie można wylączyć, kiedy robie to przez menadzera zadan, system staje na kilka minut, po takim przypadku po pewnym czasie rozleciala sie rozdzialka na kompie i dostalem kom. że problem z nv4_disp.dll i musze zresetowac kompa.
jakies pomysly?
 

marximus

New member
problem z PC tkwił w rozdzielczości 1365, ustawiłem na 1366 tv odbiera "bez overscanu", obraz ideał, filmy bez problemu

delikatny efekt mleka już nie występuje, TV ma 45h (chodzi już chyba 30h bez wyłączania), prawdopodobnie minął tak jak czytałem gdzieś na en forum, może potrzebował się trochę "wygrzać" :D

co do jakości HDR, "strzępy i lekkie schodki" przy sygnale z PC 720p lub 1080p nie występują, aczkolwiek z bliska widać "strukture" pikseli, z metra przy uważnym przyglądaniu się też widać drobne niedociągnięcia, ale już z 1,7 obraz idealny

dzisiaj wreszcie puściłem z PC 1:1 materiały HD, i dosłownie oczy ciężko oderwać, jakość i ta wielkość razem daje porażający efekt.
Dodam jeszcze że stał prawie pod samą scianą i przesunąłem go jakieś 0,5m bliżej, teraz jest oddalony 3m i jest bdb, a pomyśleć że obawiałem się że będzie za duży.
Więc co do FullHD i HDReady to IMHO lepiej mieć większy HDR niż mniejszy FHD, 8" różnicy daje po oczach a FullHD będzie się trzeba ostro przyglądać żeby zauważyć różnice o ile wogóle
 

perła

New member
cóż marximus przekonałeś mnie i chyba zmienię 551 na 451 tym bardziej ze różnica w cenie jest znacząca ponad 700 zł
ja jak moja dostanę (o ile kiedykolwiek :rolleyes: ) też napiszę jak wrażenia
Kino domowe już czeka.
Ale gdzie będzie bezpiecznie to już sama nie wiem ;
Najpierw nawaliło Agito... dzwoniłam potwierdzili że mają i 3-7 dni dostawa a jak zamówiłam to zaproponowali "zamiennik" za 1000,- zł więcej :p
Potem podejście do Electro.... przesłali chyba coś ze zwrotów zniszczone opakowanie, porwana pianka, złamany styropian i rysa na obudowie... plazma wróciła szukać pewnie innego klienta... nawet kurier patrzył z niedowierzaniem... :evil: Pozytywne jest w tym wszystkim to, że jak zadzwoniłam to Pan był barzo miły, wysłuchał co mam do powiedzenia i nie dyskutował tylko anulował zlecenie zgonie z moim życzeniem...
Teraz zrobię podejście do neo24 z odbiorem osobistym... ale jak zadzwoniłam to też byli dowcipni bo w punkcie odbioru można tylko opakowanie obejrzeć a otwierać nie.. no to zapytałam co jak będzie uszkodzenie mechaniczne ?? to co uwierzą mi że tak już było.... no nie.... no to łaskawie mogę tylko delikatnie żeby nie uszkodzić pianki itd...:???:

A w weekend była taka fajna promocja w sklepie dla inteligentnych inaczej... ale czekałam na dostawę z Electro i przepadło....:sad:
 

marximus

New member
poogladac by sie przydalo, choc wiadomo ze do tylko pobierznie zrobisz. ale ja juz przy samym odbiorze, nie zauwazylem z tym wogle problemu, tzn powiedzialem wlasnie a co jak matryca jest walniete, i ze chcialbym rzucic okiem, nawet zawachanie nie bylo, tv niewyjmowalismy tylko zerknolem po odchyleniu pianki itd czy jest ok, poza tym masz 10dni i to mnie przekonalo. w sumie z tymi 10 dniami to lepiej niz w tradycyjnych sklepach, bo tak naprawde w tradycyjnych to chyba tez niezbyt chetnie wyciagna ci tv z magazynu podlacze itd.
 

perła

New member
Już jest !!!!! :D
Z odbiorem w neo24 i oglądaniem nie było kłopotu karton faktycznie nawet nie ruszany wszystko oryginalne sprawdziłam tylko matryce czy cała.

Jest chyba super choć szybciutko pozmniejszałam parametry w celu tzw dotarcia plazmy. W pierwszym momencie jakoś tak mi obraz pływał.... teraz po 30 minutach jakby lepiej. Jeśli chodzi o tv czyli w moim przypadku polsat to jest nieźle myślałam, że będzie dużo gorzej.
Mam tylko kłopot z kinem domowym... jak miałam podłączony zwykły tv przez euro to wszystko było ok a teraz jak mam dvd podłączone przez hdmi to nie ma głosu z kina domowego :niewiem: Macie może jakiś pomysł co jest nie tak? Dvd z amplitunerem podłączyłam przez kabel component taki jeden niby zastępujący 3...
 

browny72

New member
Witam,

Już jestem po dłuższej nieobecności. Niestety mam smutną wiadomość, nie kupiłem 551 ze względu na trudną dostępność (hurtownia 2 razy mi nawaliła), więc nie podzielę się wrażeniami odnośnie tego telewizora.
Kupiłem natomiast PS50656, więc przenoszę się do wątku o tej plazmie. Dodam na marginesie, że tv jest "wypas". Obraz SD z C+ po złączu euro taki sam jak na moim Panasonicu 32 cale 100Hz, (kolory lepsze, oglądam z 3,5-4m); a bałem się tego najbardziej - że będzie syf. Pozdrawiam użytkowników Samsungów i jakby były pytania to pytać w w/w wątku.

Pozdrawiam.
 

perła

New member
Witajcie ponownie
Pierwsze wrażenia już za mną...
Podłączenie już też wykonane, ostatecznie mam tak
dvd z tunerem - coaxial
dvd z tv - hdmi
dekoder z tunerem - optyczne
dekoder z tv - euro (do czasu wymiany dekodera)

i wszystko działa jak trzeba.

Teraz mam innego typu problem. Oczywiście zjechałam z parametrami w celu zalecanego dotarcia plazmy. Chcąc się jednak choć przez chwilę pocieszyć ładnym obrazem puściłam tv na standardowych ustawieniach.
Niestety zauważyłam coś niepokojącego na twarzach ... jakby sinawo zielonkawe się robiły momentami ale nie całe a np na policzkach czy pod oczami takie lekko zamazane...
Dodatkowo murawa boiska wydaje się pływać nie widać trawy tylko takie zamazane coś z pikselami...
przestawiałam przestawiałam i nic...
cały czas "to" widziałam w mniejszym lub większym stopniu...
Niestety jakoś nie mogę sobie poradzić z ustawieniami kolorów tak żeby było ładnie...


Może ktoś podeśle swoje ustawienia ?
Ja wprowadzałam już te co są podawane w wątku o a551 ale nie jest dobrze :(


 

marximus

New member
wylacz dynamiczny kontrast i wyostrzenie krawedzi (ja ogladam w trybie standard) jesli jeszcze tego nie zrobiles, ja takich efektow nie zauwazylem , a teraz nie moge sie przyjzec pod tym kontem bo nie jestem w domu
 

dark555

New member
perła napisał:
Witajcie ponownie
Pierwsze wrażenia już za mną...
Podłączenie już też wykonane, ostatecznie mam tak
dvd z tunerem - coaxial
dvd z tv - hdmi
dekoder z tunerem - optyczne
dekoder z tv - euro (do czasu wymiany dekodera)

i wszystko działa jak trzeba.

Teraz mam innego typu problem. Oczywiście zjechałam z parametrami w celu zalecanego dotarcia plazmy. Chcąc się jednak choć przez chwilę pocieszyć ładnym obrazem puściłam tv na standardowych ustawieniach.
Niestety zauważyłam coś niepokojącego na twarzach ... jakby sinawo zielonkawe się robiły momentami ale nie całe a np na policzkach czy pod oczami takie lekko zamazane...
Dodatkowo murawa boiska wydaje się pływać nie widać trawy tylko takie zamazane coś z pikselami...
przestawiałam przestawiałam i nic...
cały czas "to" widziałam w mniejszym lub większym stopniu...
Niestety jakoś nie mogę sobie poradzić z ustawieniami kolorów tak żeby było ładnie...


Może ktoś podeśle swoje ustawienia ?
Ja wprowadzałam już te co są podawane w wątku o a551 ale nie jest dobrze :(
witaj posiadam model ps42a457 i wniosek jest taki,że jeżeli sygnał ma słabe biterate to niestety dobrej jakosci nie uzyskasz obrazu.Zobacz sobie czy masz dobry obraz na kanale polsat info bo tam mi ładnie nadaje oczywiscie canal plus tez ok.przede wszystkim wyłacz cyfrowa redukcje szumów przynajmniej umnie poprawiła sie płynność ruchów i rób próby z ustawienieniami.Co do meczów to również tu zauważyłem ze jakość nadawania ma wpływ na obraz jeżeli jest dynamiczna akcja murawa jest jednolita a gdy akcja sie zatrzyma to widać trawke no cóz taki urok tej technologii
pozdr
 

perła

New member
Chmmm ogólnie po wyłączeniu "polepszaczy" jakby lepiej ale takie dziwne zielonkawe podkrążone oczy czy takie cienie na policzkach jak były tak są... Fakt, że im lepszy sygnał tym jest tego mniej ale i na filmie dvd np Narni na twarzach aktorów w niektórych scenach jest ten efekt.... Teoretycznie przecież jak mam cyfrowy polsat to chyba nie powinno być tak żle... Czy zmiana dekodera na "nowszy model" ze złączem hdmi cos pomoże? Teraz mam przez zwykłe euro. Kupiłam super kabel euro za 50 zł i różnicy nie było w jakości obrazu.
Najładniejszy obraz mam na eurosporcie ...
A ta murawa czy inne duże powierzchnie to we wszystkich plazmach tak pływają przy szybkim ruchu? Czy LCD też tak ma? Bo trochę mnie to zaskoczyło niestety negatywnie... :(
 
Do góry