Samsung PS50 C680

oczo

New member
Witam. Takie skromne pytanko do userow 680-tki. Czy ten model posiada tuner DVB-S ?? Rozne sklepy rozniscie podaja, na stronie producenta cisza :| A drugie to czy ma PVR ??? Nie ukrywam, ze zalezy mi na tej funkcji. Boj toczy sie miedzy C6900 a wlasnie B680. Jeden ma pvr drugi zas dvb-s.
Pzdr.
 

SP9VFD

New member
No na pewno byloby to tansze rozwiazanie niz zalaczony caly czas PC. Pobor energi elektrycznej bylby znacznie mniejszy. Nie mam zielonego pojecia czy sa takie dyski sieciowe ale jak cos znajdziesz to daj znac. Moze i ja rozwaze taka opcje.

Wszystko ok i działa jak należy. Postawiłem system od nowa, przeinstalowałem stery i aplikacje i teraz bez problemu mam dostep do udostepnionych plikow na PC. Chodza wszystkie formaty plików jakie mam. Na próbe i pierwszy rozruch TV w salonie miałem podpiety kablem lan bezposrednio do rutera ktory przenioslem w poblizu tv razem z kompem. Teraz zrobilem tak ze przy TV w salonie jest AP-ruter 4 portowy i do 2 portow LAN tego APka jest podpiety TV i Nbox. A PC i ruter dostepowy do NEO jest w innym pomieszczeniu. Oba AP (ten w salonie przy TV i ten koło pc z dostepem do neostrady) są spiete razem przez WIFI w trybie bridge przy predkosci 54M. Testuje to w takiej konfiguracji od soboty i nie stwierdzilem zeby przy filmach nawet full HD cos przycinalo co swiadczyloby o zbyt wolnym polaczeniu. Generalnie polecam ten TV wszystkim nie zdecydowanym. Za dobra cene mozna miec przyzwoity TV 3D.
 

Lita

New member
Pytanie techniczne:
tryb oszczędzania matrycy działa mi TYLKO na połączeniu kablowym, natomiast w przypadku sygnału z HDMI (dekoder, blu-ray, komputer) niestety ta opcja jest nieaktywna.
Tym samym po wczorajszym dniu (całe popołudnie włączone AXN SciFi) dzisiaj rano na ekranie ukazał się moim oczom dorodny powidok logo AXN... Utrzymywał się on ok 10-15 minut.
Czy przy sygnale z HDMI jest możliwość włączenia opcji ochrony (przesuwania o 2-4 piksele )?
 
Ostatnia edycja:

Lita

New member
Nie leniu ;) po prostu mam ogólny wstret do instrukcji :( przegladam ale nie jestem w stanie czytać od deski do deski... Zwykle tez instrukcji nie potrzebuje... No ale tu nie wpadlabym na to 3 i 4 hdmi...
Dziękuje
 

hursamir

New member
Dzisiaj przeprowadzilem kalibracje C680. Czy warto - IHMO warto. Spodziewalem sie poprawy czerni. Dostalem poprawe calego obrazu z elementami czerni (do G20 to mu brakuje). Obraz jest naprawde super. Nabral glebi, wyrazistosci i rzeczywistosci. Jesli tak to wyglada to musze przyznac ze jest wart swojej ceny. Czern tez uzyskalem ale tylko na srodku ekranu albo male elementy. Oczywiscie to subiektywna opinia.
 

mario1969

New member
szczerze -> nie ma czerni w tym samie to tylko świecąca szarość żadna kalibracja nie pomoże, w ciemności zawsze świeci nawet jak wszystko jest na 0. Pomimo tego obraz nokautuje wszystkie rodzinne LCD 5 szt oraz 2 LEDy wszystkie ze średniej półki od 3-7kilo .
 
Ostatnia edycja:

Lita

New member
wczoraj zaczęłam mieć pewne spore obawy... otóż obejrzałam film z USB (mkv jeśli ma to znaczenie) z napisami... i zostały powidoki po .... napisach. Samo to by nie było aż takie straszne (zwykle powidoki znikają po ok 10 min) jednak te utrzymywały się ponad godzinę... Oczywiście zrezygnowałam na ten czas z obejrzenia kolejnego filmu z napisami... Jak już wreszcie łaskawie znikły włączyłam kolejny film i ku mojemu zdumieniu powidoki pojawiły się niemal natychmiast. Dzisiaj rano jeszcze były, utrzymywały się ok 25 min... Są to dwa paski na dole ekranu, nie litery a dwa pasy, jeden pod drugim, w miejscu w którym zwykle są napisy... Ktoś wie jak sie przed tym uchronić? Boję się że po którymś filmie powidoki sie utrwalą.
Dodam że plazma jest nowa, ma dwa tygodnie, jest na dotarciu - ustawienia wszystkie poniżej 50%

tryb obrazu film
podświetlenie 8
kontrast 47
jasność 48
ostrość 20
kolor 48
eco wyłaczone
tonacja czerni wyłaczona
kontrast dynamiczny wyłączony
ton kolorów ciepły 1
 

tdx

New member
Bez reklam
Niestety w tych Tv naprawdę szybko obraz się utrwala... Szczególnie jak już to raz zauważyłeś to teraz będziesz na to mocno uczulony.
Sposób wg producenta jest taki żeby stosować przesuwanie pikseli - gradient testowy po którym opisywany przez Ciebie efekt powinien ustąpić
 

mario1969

New member
Tv mam od 3 -mcy po kompem powidoki widoczne max 5 minut po 2-3 godzinnej sesji potem zawsze jakiś film. pokój ciemny od wschodu. obraz podświetlenie 8 kontrast i jasność w połowie . panel nvidia wszystko na ok 3/4 skali. fi
 

hursamir

New member
Dodam że plazma jest nowa, ma dwa tygodnie, jest na dotarciu - ustawienia wszystkie poniżej 50%

tryb obrazu film
podświetlenie 8
kontrast 47
jasność 48
ostrość 20
kolor 48
eco wyłaczone
tonacja czerni wyłaczona
kontrast dynamiczny wyłączony
ton kolorów ciepły 1

Wlasnie skonczylem ogladac 6 czesci Rockiego z napisami. Powidoki zauwazylem po Twoim poscie. Czasami sie robia ale zawsze znikaja. Ja dodatkowo docieralem plazme, nie wiem czy ma to jakis wplyw. Ustawienia masz spox. Ja na ogladanie fimlu w nocy z swiatlem w przedpokoju mam tak:

tryb obrazu film
podświetlenie 15
kontrast 80
jasność 70
ostrość 30
kolor 47
eco wyłaczone
tonacja czerni wyłaczona
kontrast dynamiczny wyłączony
ton kolorów ciepły 1[/QUOTE]

i nie mam widocznych powidokow.
 

dominCz

New member
Hej, przeczytałem wszystkie posty i postanowiłem powiedzieć coś na temat tego TV. Mam go od miesiąca i jestem bardzo bardzo zadowolony. Za 4000zł nic lepszego w tym rozmiarze nie kupicie, a dodatkowym atutem jest 3D, tak więc ogólnie za tą kasę telewizor rewelka! Jeśli chodzi o powidoki to rzeczywiście szybko je łapie ale równie szybko usuwa. Powiem tak kupiłem go chodzącego już jakieś 150h więc prawie dotartego. Od razu zacząłem go katować na max ustawieniach, dodam że gram również jakąś godzinkę na ps3. Powidików czasami po grze jest sporo, zdecydowanie więcej niż po 12h oglądaniu na zmianę minimini i cbeebies przez mojego syna. Program do usuwania powidoków jest bardzo bardzo dobry. Po 10min większość znika, a po około 1h panel jest czyściutki nawet z mocno odbitych powidoków. Tak więc tutaj samsung wychodzi obronną ręką. Jeśli chodzi o obraz to rewelacja i to bez Real Black Filter. Czerń jest bardzo dobra, oczywiście w panasach jest ciut lepsza, nie mówiąc już o pioneer,ale powiedzmy dopiero G20 ma tą czerń lepszą, a jest droższy i nie ma 3D.Wszystkie niższe modele panasa które oglądałem mają zdecydowanie gorszy obraz. Jeśli chodzi o 3D to na pewno poza panasem nikt tutaj konkurować nie możę. Widziałem Avatara na soniaku HX800, LG LX6500 i LX9500 i niestety obraz jest gorszy. Problem z płynnością obrazu w tych telewizorach jest dużo większy niż w moim Samsungu. Głębai 3D w samsungu mimo tego że mniejsza niż w panasie VT20 jest zdecydowanie lepsza niż w LG i podobna do Soniaka HX800. Spędziłem wiele godzin na porównywaniu w Media-Markt a TV stały obok siebie (oczywiście po wielokrotnych prośbach i interwencji kolegi z działu serwisu MM:)). Reasumując uważam zakup tego TV za doskonały i uważam że nie ma co dopłacać tysiala do panasa czy też C6900 lub C7000, bo po prostu kupimy to samo jeśli chodzi o jakość obrazu. No może z minimalnie gorszą czernią za to lepszymi jasnymi partiami obrazu. W c7000 białe kolory są trochę podsycone niebieskim poprzez zastosowanie Real Black Filter, za to czerń wygląda ładniej:)I tyle jeśli chodzi o krótki opis tego TV.
 
Do góry