Samsung PS50 C680

hursamir

New member
Zastanawia mnie jedna rzecz czy ten model odtwarza pliki po USB w formacie NTFS.

Tego nie wiem bo nie mam zew. HD. FAT dziala spoko. Zawsze mozna podlaczyc do LAN i postawic server.
3D to 3D a jak juz pisalem wczesniej w krotkim tescie S20 nie powalil mnie na kolana w porowaniu z C680. IHMO nie ma zadnej roznicy ale najlepiej zrob jak ja. Idz do sklepu zlap pilota i ustaw wszystkie opcje takie same dla wszystkich modeli. Wtedy sam wybierzesz co Ci najbardziej odpowiada.
 
Ostatnia edycja:

Marioo162

New member
Wczoraj ktoś napisał, że w modelu 6900 ma na białym tle delikatne, pionowe smugi koloru różowego (widoczne z bliska). Jak wygląda biel w 680?
 

pupil

Member
Ja także jestem zainteresowany tym modelem. Po analizie różnych wypowiedzi w sieci, wydaje się dobrym wyborem mimo swoich wad. Pod wybór biorę Panasonic S20 i Samsung C6500, ale model C680 wydaję się z nich najlepszy (dodatkowo ma 3D), a nawet porównywalny z Panasonikiem G20 . Słynne buzz tego modelu jest znacznie mniej słyszalne niż w innych modelach Samsunga. Zastanawia mnie jedna rzecz czy ten model odtwarza pliki po USB w formacie NTSF.

Tak,odtwarza,sprawdzałem wczoraj m/m na 3 stawach,ale w porównaniu do serii c7000 jest cienki jak dupa węża:lol:(w obu przypadkach materiał i ustawienia te same) >Najlepiej weź pena i zasuwaj do sklepu a sam się przekonasz...
 

hursamir

New member
Wczoraj ktoś napisał, że w modelu 6900 ma na białym tle delikatne, pionowe smugi koloru różowego (widoczne z bliska). Jak wygląda biel w 680?

Hmm.. Jak juz pisalem wczesniej wszystkie ustawinia mam na minium takze za duzo o jakosci obrazu Ci nie powiem ale jedno jest pewne - nie zauwazylem zadnych smug na bieli. Przygladalem sie z bliska szukajac wypalonych pixeli :mrgreen: podczas docierania. Masz na przemian na calym ekranie wyswietlane rozne kolory w 1080p(bialy tez) i nie zauwazylem zadnych smug. Nie wiem moze na SD.
Mam juz dysk do kalibracji i w najblizszym czasie bede sie nim bawic. Po tym zabiegu moze bede mogl cos wiecej napisac.
 

Marioo162

New member
ochrona przed wypalaniem matrycy

Jak działa ochrona przed wypalaniem matrycy w tym TV. Według specyfikacji jest taka funkcja - trzeba to uruchomić czy działa samo?
 

Lita

New member
Witam
zamierzam kupić sobie c680 i tylko nurtują mnie w sumie dwa pytania:
1. czy ten TV odtwarza z USB pliki MKV?
2. słynne buczenie - do czego można je porównać (czyli jak bardzo jest słyszalne)?

A może jednak PS50 C6900? co wybrać? Potrzebuje opinii... no i priorytetem jest odtwarzanie plików MKV z USB

Jeszcze jedno, może głupie pytanie - czy do odtwarzania płyt Blu Ray 3D potrzebny jest specjalny odtwarzacz BluRay, jakiś 3D czy normalny, zwykły BluRay?

przy okazji - czy ktoś kupował w megaMarket.com.pl? Są w porządku?
 
Ostatnia edycja:

juzek321-14

New member
Witam
Zakupilem dzis model c680. Mam dwa pytania:) mianowicie, co moze sie stac jezeli nie dociera sie plazmy i jak to jest z tym wypalaniem (model ten posiada ochrone przed wypalaniem obrazu)? Drugie pytanie dotyczy technoligii 600Hz. Jak ona dziala i bo do tej pory jak podlaczylem laptopa i konsole PS3 to wyswietlalo rozdzielczosc full HD i 60Hz.
Z gory dziekuje za odpowiedzi
 

Lita

New member
gdzie kupiłeś?
Ja byłam dzisiaj w MM, w Saturnie, Euro i nie ma .... mało tego, w Saturnie w ogóle nie wiedzieli o istnieniu takiego modelu a już że to jest 3D to w ogole nie wierzyli... w Internecie przy mnie sprawdzali.
 

Lita

New member
Kupiłam przez Internet... W Mix-Media... płatne przy odbiorze więc chyba ok... w żadnym "stacjonarnym" sklepie nie znalazłam...

Nadal nie wiem czy ten TV pociągnie MKV z USB dysk 2,5' ? Chyba tu nikt nie zagląda :(
 

SP9VFD

New member
Witam, od zeszłego tygodnia mam PS50C680 i chodzi super. Obraz ok, zadnego smużenia, kolory takie jakich na lcd LG 32" nigdy nie widzialem. 3D tez ładnie działa - w komplecie były okulary, w sobote oglądałem na N-ce walke w 3D - była premiera tego nowego kanału w 3D. Dwa dni temu podpiąłem TV do sieci przez złącze Lan. TV jest podpięty do routera na którym mam neostrade i do którego również jest podpięty komputer. Ustawiłem w TV parametry sieci ręcznie i elegancko wychodzi mi test sieci. Jak w TV daje ustawienia automatyczne to test sieci tez wychodzi super (na routerze mam DCHCP włączone). Nie mogę jednak aktywować ALLSHARE żeby przeglądać pliki z PC. Zainstalowalem program Samsung PC share manager pobrany ze strony samsunga- ustawilem na zaporze zeby nie blokowala tego programu i niestety w/w program nie widzi TV w ustawieniach zabezpieczen. TV również nie widzi plikow kompa. Robilem juz kilkanascie kombinacji i nic. We własciwościach "Połączenia lokalnego" na PC nie mam opcji "zezwalaj na korzystanie z polaczenia....itd..." to moze byc tego przyczyna?

A wogóle to dziwne jest że w komplecie z TV nie było płyty z oprogramowaniem do dlna. Na stronie samsunga w zakladce wsparcie dla PS50C680 tez niema tego programu a np przy innych modelach jak C650 jest. Jednoczesnie w specyfikacji pisze ze ten tv obsługuje dlna.....

Czy komuś kto ma PC50C680 udało się uruchomić dlna i allshare przez LAN? Bardzo prosze o pomoc w temacie.
 

hursamir

New member
Nadal nie wiem czy ten TV pociągnie MKV z USB dysk 2,5' ? Chyba tu nikt nie zagląda :(

Kurde od prawie tyg. nie mam netu wiec nie sledzilem watku. W kazdym badz razie TV odtwarza MKV (a wystarczylo przeczytac instrukcje obslugi :)) czy z dysku USB 2.5? Powinno byc ok. U mnie odtwarza z USB 2.0 4GB wiec z HD tez nie widze problemu. Daj znac czy dziala czy nie.
 

hursamir

New member
Nie mogę jednak aktywować ALLSHARE żeby przeglądać pliki z PC. Zainstalowalem program Samsung PC share manager.... .

Ok. Tak na poczatek to proponuje przekartkowac instrukcje obslugi. Nie mam netu w domu wiec pisze z pracy a tutaj nie mam inst. obslugi wiec tak troche z pamieci pisze. ALLSHARE nie pozwala na przegladanie plikow z PC. ALLSHARE to opcja SAMSUNG'A ktora pozwala na odtwarzanie np. filmow z innych urzadzen SAMSUNG'A np. tel. WAVE itd.

Czy komuś kto ma PC50C680 udało się uruchomić dlna i allshare przez LAN? Bardzo prosze o pomoc w temacie.

Mi sie udalo i dziala switnie, no prawie switnie bo nie odtwarza mi napisow a powinien wedlug inst. obslugi. Musisz uruchomiec PC Share Manager na PC i zezwolic w ustawieniach (ALLOW) na polaczenie z TV. Nie napisze Ci teraz gdzie jest ta opcja ale gwarantuje ze jak przelecisz przez wszystkie zakladki PC Share'a to znajdziesz. Domyslnie masz DENY czyli nie zezwalaj na polaczenie. Pozniej w TV wchodzisz do Menu i naciskasz na pilocie niebieski D gdzie wybierasz PC Share i tyle.
 
Ostatnia edycja:

SP9VFD

New member
Musisz uruchomiec PC Share Manager na PC i zezwolic w ustawieniach (ALLOW) na polaczenie z TV.

Witaj dzieki za odpowiedz, mam te zakladke i probowalem z nia walczyc wczesniej juz ale nie widze w niej TV ktory moglbym zaakceptowac. Test sieci na TV wychodzi idealnie natomiast samsung pc share manager nie widzi TV wlasnie w tej zakladce. W ustawieniach polaczenia sieciowego na pc nie widze opcji "udostepniania polaczenia internetowego" moze to tego przyczyna jest. Ale skoro u Ciebie chodzi dlna z PC to musze dalej probowac. Może przeinstaluje system poprostu. Konfiguracja sieci u mnie jest taka ze mam router linksysa ktory obsluguje mi neostrada. Router ma 4 porty lan i do nich wpiety jest PC, TV i NBOX recorder. NIe wiem czy nie lepszym rozwiazaniem niz pc bylby dysk sieciowy z obsługą DLNA ktory bylby widziany przez tv.
 

hursamir

New member
W ustawieniach polaczenia sieciowego na pc nie widze opcji "udostepniania polaczenia internetowego" moze to tego przyczyna jest. .

Nie wiem co masz tutaj na mysli. PC Share to zwykly server dzialajacy na jakims tam porcie. On tylko odpowiada na zapytania od klijenta (w naszym wypadku TV albo Blu-ray). SP9VFD a uzywasz jakiegos antywira? Jesli tak to wylacz na okres prob.
Tak wogole to proponuje zaistalowac Wireshark'a i przyjrzec sie pakietom w twojej sieci. Ustaw PC i TV na static IP zeby latwiej je sledzic. Wtedy ustalisz czy TV wogole cos wysyla. Jesli nie to mozliwe ze Twoj TV jest uszkodzony. IHMO PC Share nie rozglasza niczego sam z siebie w sieci ale cholera go tam wie:). Jak znajde czas to zobacze ale nie obiecuje bo mam duzo na glowie ostatnio. Nawet nie przeprowadzilem kalibracji choc wszystko jest gotowe:(

NIe wiem czy nie lepszym rozwiazaniem niz pc bylby dysk sieciowy z obsługą DLNA ktory bylby widziany przez tv.

No na pewno byloby to tansze rozwiazanie niz zalaczony caly czas PC. Pobor energi elektrycznej bylby znacznie mniejszy. Nie mam zielonego pojecia czy sa takie dyski sieciowe ale jak cos znajdziesz to daj znac. Moze i ja rozwaze taka opcje.
 

Lita

New member
W kazdym badz razie TV odtwarza MKV (a wystarczylo przeczytac instrukcje obslugi :)) czy z dysku USB 2.5? Powinno byc ok. .

Wiedziałam że odtwarza MKV , tylko nie wiedziałam czy pociągnie 2,5" :) Pociągnął bez problemu.

Mam teraz pytanie techniczne - jake źródło bym nie wybrała - czy dekoder, czy bluray - zawsze w info po lewej na górze mam
1920x1080i @50Hz ... TV jest 600HZ więc o co chodzi? Nie znalazłam żadnych ustawień, w instrukcji też nie widzę (może slepa jestem ;) ) O co chodzi z tym 50Hz?
 

hursamir

New member
Mam teraz pytanie techniczne - jake źródło bym nie wybrała - czy dekoder, czy bluray - zawsze w info po lewej na górze mam
1920x1080i @50Hz ... TV jest 600HZ więc o co chodzi? Nie znalazłam żadnych ustawień, w instrukcji też nie widzę (może slepa jestem ;) ) O co chodzi z tym 50Hz?

Oj slodkie lenistwo. Przyznam bez bicia ze sam nie wiedzialem ale sie dowiedzialem :)
Tu masz fajny art. na ten temat (eng):
What is 600Hz Sub Field Drive? – Plasma TV Sub-Field Drive Explained

Na szybko tlumaczenie/rozumienie masz tak:

600Hz to nowa technologia TV plazmy zwana Sub Field Drive (nie wiem jak to przetlumaczyc). Czas podswitlania pixeli plazmy masz 2ms. Normalnie plazma wyswietla video z pred. 60fps (frames per sec - ramek na sekunde). Badanie pokazuja ze ludzkie oko nie jest w stanie zauwazyc roznicy w jakosci wysw. video wiekszej niz 60fps. To prowadzi do wniosku ze kazda ramka jest wysw. co 1/60 sek. czyli co 17ms ale kazdy pixel jest podswitlany tylko przez 2ms. Wniosek - kazdy pixel musi byc podswitlany pulsacyjnie aby swiecil przez 1/60 sek az do zmiany ramki. Czyli jak masz sygnal z Blu ray (info o ktorym pisalas) 60Hz to TV musi odswiezyc 60Hz (hertz) razy x 10 pulsow na ramke daje ci 600Hz.
I wlasnie dlatego plazma jest w stanie spokojnie wyswietlic 60 ramek na sekunde bijac na glowe LCD. Unikasz wiec efekt skokow, ghostingu itd z ktorym to LCD ma problemy.
Dalsza czesc art. jest na temat LCD ale nie o to pytalas a mi sie po prostu nie chce tlumaczyc :)

Piszesz ze masz z Blu Ray i? Ja mam p. Roznica pomiedzy p/i jest taka ze p daje lepsza jakosc. Tech info poszukaj w google. Pozdro
 
Ostatnia edycja:
Do góry