Samsung PS42B430 a wyjscie optyczne

nivepl

New member
Kupilem tydz temu ta plazme.
Mam pytanie o mozliwosci wyjscia optycznego umieszcoznego z tylu tego telewizorka.
Szczwany plan byl taki:
Mam Playstation 3 i Popcorn Hour A110. Jako ze do dzwieku uzywam Logitecha Z5000 a on ma tylko jedno wejscie optyczne to mam problem bo musze żąglować kablem optycznym.
Myslalem ze wyjscie w tv rozwiaze ten problem, przez to ze podlacze po HDMI PS3 i A110 a optykiem wyjde z telewizorka i wejde w Z5500.
Niestety dziala to tylko do dzwieku stereo.
Nie udalo mi sie "zmusic" telewizora do przepuszczenia dzwieku wielokanalowego (AC3 badz DTS).
W zwiazku z tym do znawcow mam pytanie czy to wyjscie jest w stanie przepuscic strumien cyfowy wielokanalowy nierozkodowany tak zeby mozna bylo go wypuscic na zewnetrzny dekoder dzwieku? Niekompatybilnosc kabla HDMI bym raczej wykluczyl bo nawet specyfikacja 1.0 wspierala wielokanalowy dzwiek...
Z gory dzieki za pomoc.
 

pkomp

New member
DTS nie wyjdzie bo nie widziałem TV który potrafi wypuścić dalej DTS.AC3 powinno pójść tylko sprawdź w instrukcji/ustawieniach tv czy jest taka mozliwość - zresztą zawsze możesz skorzystać z roozdzielacza optycznego jeśli masz w sprzęcie który jest źrółem optyka.
 
Do góry