Samsung PS42A451 i pokrewne

olympique10

New member
Witam, niedawno stałem się mam nadzieję, że szczęśliwym posiadaczem Samsunga PS42A451 i mam mały problem. Nie mogę podłączyc N-ki przez kabel hdmi, może ktoś wie jak to zrobic, będę bardzo wdzięczny.

Sorki, nie spojrzałem na poprzednią stronę a tam było rozwiązanie, wszystko działa elegancko, dzięki pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

maciekke

New member
Toni_K napisał:
Witam wszystkich.

....Chodzi o oglądanie meczy piłkarskich na Polsacie Sport przez SD......
Pozdrawiam

Pozdrawiam również, ale... oj kibice... meczów nie meczy (jak kózka, czy podobne).

A z innej beczki: pytanie od laika - czy ktoś mogłby wytłumaczyć mi dlaczego niektóre programy w kablówce analogowej (nie wiem jak w cyfrze bo nie mam) automatycznie dopasowują się rozmiarem do 16:9, a inne nie (u mnie w kablu niestety z polskich tylko SilesiaTV, a inne to niemieckie RTL, SAT1 itd..), czy to oznacza, że pozostałe programy tak na prawdę nie są nadawane w formacie 16:9.
PZDR
 

setunia

New member
Bez reklam
Awaria

Jakiś czas temu uszczęśliwiliśmy rodziców tą plazmą.
Niestety trafiło na jakiś felerny egzemplarz bo:
-najpierw padł dźwięk, to znaczy po kilku, kilkunastu minutach było słychać z głośników pisk, albo szum. Po czterech dniach sam się naprawił.
-teraz znowu na obrazie jest jakby efekt posteryzacji, tzn. obszary o różnych odcieniach tego samego koloru zlewają się w jedną plamę. Jakby obraz miał szesnaście kolorów. Kombinowałem z ustawieniami obrazu i czasem ten efekt znikał a po przełączeniu programu pojawiał się znowu.

Spotkał się ktoś z czymś takim?
 

carramba

New member
a457 w MM Ostrobramska za 2000

Tylko w miniony weekend, bo od dzisiaj podobno znów będzie 2300. Nie piszę, żeby kogoś wkurzać, że nie zdążył ;) Ale możliwe, że w sobotę znów zrobią cenę weekendową, bo coś im chyba zależy, żeby tę partię towaru puścić - włączony egzemparz stoi przy samym wejściu i świeci każdemu wchodzącemu po oczach. Tak więc jeśli ktoś planuje zakup tego telewizorka, to może się tam w sobotę przejechać, bo taka cena jest chyba całkiem fajna. Jeśli komuś pasuje MM oczywiście, bo w ogóle nie wypowiadam się na temat, czy warto czy nie warto akurat tam kupować.
 

Wojtasek27

New member
Pytanko jakie są różnice pomiędzy :

PS42A451
PS42A456
PS42A457

Na stronie samsunga jakoś tych różnic prawie nie ma.
np 456 - wejście słuchawek i klawisz eco..

Ale wygląda że to PS42A456 to ostatni model?

Różnią się wyglądem? Na Samsungu na miniaturkach nic nie widać
 

chairles

New member
po wnikliwej lekturze tego watku stalem sie posiadaczem PS42A451, generalnie jakos obrazu mnie calkiem pozytywnie zaskoczyla i jestem zadowolony , ale niepokoji mnie jedna sprawa , mianowicie telewizor jakby czasami sam zmienial jasnosc obrazu , widoczne jest to zwlaszcza w trybach dynamicznym i standardowym , moze po prostu to tylko takie zludzenie, ale czasem obraz robi sie ciut jasniejszy czasem ciut ciemniejszy przy jakis dynamicznych scenach. Nie wiem, teraz pomyslalem, ze moze ma to zwiazek z jakims trybem oszczedzannia energi?
 

Artlight

New member
Różnice 451 vs 457, które zauważyłem w sklepie. 457 ma Audio Out po optyku i slot na kartę tunera DVB-T (sprzedawca twierdził, że będzie można włożyć mpg4). Biorąc pod uwagę, że w tym samym sklepie 451 i 457 są w tej samej cenie 2299zł (MM Marki), to wybór jest prosty.
 

Artlight

New member
Przed chwilą byłem w MM Marki (okolice Wawy). 40A451 jest w cenie 1990zł. Cena super, praktycznie taka jak najtańsza w necie (jeszcze wczoraj w MM kosztował 2299zł). Bardzo walczyłem ze sobą czy go nie kupić. Jednak...
Poprosiłem sprzedawce żeby mi podłączył pod niego napęd BR (nie przez rozdzielacze, tylko bezpośrednio), który był obok podłączony pod 40" lcd Samsunga serii 8. Wnioski:
- Obraz na pewno za te pieniądze dobry, ale ten z tego serii 8 jest lepszy o 2/3 klasy. W zasadzie to przepaść.
- Ja z odległości 2-2,5m nadal widzę, że to nie full hd. Szczególnie to widać na wszelkich napisach.

Ciekawe jest również to jak względna jest wielkość telewizora w zależności od rozdzielczości matrycy i jakości sygnału. Sygnał SD na 42" 1024x768 z odległości 2m daje wrażenie dużego telewizora, sygnał HD z BR na 42" FullHD z odległości metra wydaje się, że i 50" nie byloby zbyt duże.

Jeśli jednak będzie tak, że do 50" np. 551 będę musiał dopłacić > 1500zł to i tak kupię te 42" 451.
 
Ostatnia edycja:

aleks13

New member
Witam
Ja przetestowałem 2 Samsungi ps42a451 w różnych marketach na sygnale hd z blu i sd zwykły kabel antenowy
wnioski dziwne bo to takie same modele ale w różnych sklepach:
pierwszy stał obok 42pv80 podpięty blu takimi symi kablami
obraz ładny czerń dobra nawet lepsza niz w PV80 i biel lepsza
ale przy szybkim ruchu lekka mora na Samsungu i słabsza ostrość obrazu a pv obraz ostry i żadnej mory .(do obu maiałem pilota)
w drugim sklepie stał obok lcd lg 42pg5000 i 42lg100r plasma ,obraz SD
samsunga mnie załamał czeń(trudno to nazwac czernią to jakby szary) i kolory wpadały w lekki fiolet jak i czerń, obraz nie ostry mdły próbowalem ustawić (30 min z pilotem w sklepie)nic sie nie udało lepiej ,tryb standard i dynamic w obu kiepsko:( obraz na plasmie lg 100r bardziej ostry i czerń lux samsung daleko za Lg , postacie bez pixelozy na Samsungu ,ogólnie cos w ruchu lepsze na PS42a451
Więc albo z tym drugi coś nie tak lub?? może ktos ma jakiś pomysł
może na sygnale SD tak słabo wypada plasma Samsunga?nawet LCD Lg pg5000 lepsza czerń i kolory niż na samie :(
jutro pojade i moze pokombinuje bo cena fajna za tego samsunga może ktoś poda mi jak go ustawic na co zwrocic uwage.
Pozdrawiam i sory za długi tekst :)
 

carramba

New member
Obraz z bluray na plazmie 1024/768 na pewno będzie się prezentować wyraźnie gorzej niż na lcd full hd z różnymi polepszaczami, który kosztuje 2 razy więcej. Porównanie jakiejś plazmy full hd powinno wypaść dla niej znacznie korzystniej, tylko że cena będzie już nie taka ;)
Plazma ma szanse wygrać z 2 razy droższym lcd tylko przy obrazie sd. A jeśli takie porównanie w sklepie wyszło fatalnie dla tego samsunga, to chyba jest jakiś problem albo z tym konkretnym egzemplarzem, albo z kablem antenowym?
 

Cobra206

New member
Pierwszy wpis więc witam serdecznie wszystkich.

ArtS007 napisał:
W dekoderze, bodajże przy pomocy przycisków na obudowie, można wymusić tryb pracy HDMI, jako DVI. I wówczas wszystko będzie działać.
Przypomnę że to dotyczy "n-ki".
Przymierzam się do kupna tej plazmy no i mam "n-kę". Praca w "trybie DVI" mi wystarczy bo dźwięk i tak biorę bezpośrednio z rekordera.
Chciałbym dostać 100% potwierdzenie zawartości cytatu.
 

dark555

New member
witam
wczoraj sprawiłem sobie plazme samsunga ps42a457 w MM za 1799 i pytanie do użytkowników tego modelu czy wy również zauważyliscie brak płynnosci (szczególnie mecze)w tym modelu dodam ze tv podłączony do tunera cyfry przez kabel euro.Z tego co wyczytałem to jedni użytkownicy mają z tym problem a drudzy ich wogóle nie maja czyli wniosek jest taki że to jakiś feler tego modelu sam już nie wiem,zauważyłem że każda zmiana tła na logo disney channel l powoduje przez ułamek zamazanie napisu
pozdr i czekam na sugestie
 
Ostatnia edycja:

sclavus

New member
Witam wszystkich,
kilka dni temu posiadłem 50-calowy egzemplarz tego modelu Samsunga i chciałbym się podzielić pierwszymi wrażeniami z jego użytkowania.
Poprzednio miałem 42-calową plazmę LG, jednak nie wytrzymała ona próby czasu (dwuletni okres gwarancyjny to jedno z większych osiągnięć cywilizacji Zachodu, moim zdaniem). Mając okazję do zmiany TV, postanowiłem zwiększyć też rozmiar i, jak się okazało, również markę. Szukałem telewizora do 4000 PLN, bez fajerwerków, do pospolitego oglądania - rzadko - TV oraz - znaccznie chętniej - filmów z DVD. Cena ostatecznie niewiele przekroczyła 3000 PLN.
Przechodząc do samego telewizora:
Wykonanie: lepiej niż Panasonic, gorzej niż LG; podstawa nie przylega wszystkimi stopkami do podłoża - docelowo TV będzie wisiał, jednak trochę zgrzyt. Błyszcąca ramka - efektowna, ale ja pozostaję zwolennikiem bardziej przyjaznych, matowych obudów. W panelu dość wyraźnie widoczne są odbicia - na moje oko LG i Panasonic są tu górą.
Wielkość: oglądam z nieco ponad 4 metrów i 42 cale wydawały mi się do TV ok, ale do filmów z DVD (pasy u góry i u dołu ekranu) za mało. Teraz jest dokładnie odwrotnie. Być może muszę się przyzwyczaić.
Jakość obrazu: mieszane uczucia. Generalnie radzi sobie nieźle, w SD (Cyfrowy Polsat przez Euro) znacząco lepiej niż LG. Tzw. lepszość czerni u Panasoniców można moim zdaniem włożyć między bajki. Smolista czerń ramki sugeruje co innego, ale w Samie jest pod tym względem całkiem nieźle. Natomiast wielkość ekranu sprawia, że wszelkie niedoskonałości sygnału są mocno widoczne, nawet z 4 metrów. Chyba nie odważyłbym się oglądać TV z odległości 3 metrów, 4 m to dla mnie absolutne minimum do SD. Płynność - chwilami telewizor rzeczywiście ma z nią problemy - również w sytuacji gdy obiekt jest nieruchomy a przesuwa się kamera. Zależy to jednak od jakości sygnału. Mecze piłkarskie czy siatkarskie np. na Polsacie Sport - bez zarzutu. Ostrość - największy problem. Niezależnie od ustawień ostrość pozostawia sporo do życzenia. Również z DVD (Pioneer DV696) obraz nie jest tak ostry, jak dawał LG; nawet biorąc pod uwagę różnicę wielkości.
Powidoki: krótkotrwałe i słabo widoczne - przyjemna niespodzianka. LG daleko z tyłu.
Dźwięk: po opiniach umieszczanych w sieci trochę się obawiałem, ale po dopasowaniu ustawień dźwięku jest przyzwoicie. Filmy i tak przez kino.
Brzęczenie: w nocy słyszalne, ale nie uciążliwe. W dzień trudne do zarejestrowania.
Ustawienia: mnóstwo możliwości, ale przejrzyście. Podoba mi się, że TV zapamiętuje ustawienia dla każdego wejścia i każdego trybu obrazu (Standard, Dynamiczny, Film).

Generalnie jestem zadowolony z wyboru; mam nadzieję, że TV posłuży dłużej niż poprzedni.

Nie wiem czy w kwestii ostrości obrazu jestem odosobniony; jeśli tak, może doradzicie jak ją poprawić?
Pozdrawiam.
 

sclavus

New member
Witam wszystkich,
kilka dni temu posiadłem 50-calowy egzemplarz tego modelu Samsunga i chciałbym się podzielić pierwszymi wrażeniami z jego użytkowania.
Poprzednio miałem 42-calową plazmę LG, jednak nie wytrzymała ona próby czasu (dwuletni okres gwarancyjny to jedno z większych osiągnięć cywilizacji Zachodu, moim zdaniem). Mając okazję do zmiany TV, postanowiłem zwiększyć też rozmiar i, jak się okazało, również markę. Szukałem telewizora do 4000 PLN, bez fajerwerków, do pospolitego oglądania - rzadko - TV oraz - znaccznie chętniej - filmów z DVD. Cena ostatecznie niewiele przekroczyła 3000 PLN.
Przechodząc do samego telewizora:
Wykonanie: lepiej niż Panasonic, gorzej niż LG; podstawa nie przylega wszystkimi stopkami do podłoża - docelowo TV będzie wisiał, jednak trochę zgrzyt. Błyszcąca ramka - efektowna, ale ja pozostaję zwolennikiem bardziej przyjaznych, matowych obudów. W panelu dość wyraźnie widoczne są odbicia - na moje oko LG i Panasonic są tu górą.
Wielkość: oglądam z nieco ponad 4 metrów i 42 cale wydawały mi się do TV ok, ale do filmów z DVD (pasy u góry i u dołu ekranu) za mało. Teraz jest dokładnie odwrotnie. Być może muszę się przyzwyczaić.
Jakość obrazu: mieszane uczucia. Generalnie radzi sobie nieźle, w SD (Cyfrowy Polsat przez Euro) znacząco lepiej niż LG. Tzw. lepszość czerni u Panasoniców można moim zdaniem włożyć między bajki. Smolista czerń ramki sugeruje co innego, ale w Samie jest pod tym względem całkiem nieźle. Natomiast wielkość ekranu sprawia, że wszelkie niedoskonałości sygnału są mocno widoczne, nawet z 4 metrów. Chyba nie odważyłbym się oglądać TV z odległości 3 metrów, 4 m to dla mnie absolutne minimum do SD. Płynność - chwilami telewizor rzeczywiście ma z nią problemy - również w sytuacji gdy obiekt jest nieruchomy a przesuwa się kamera. Zależy to jednak od jakości sygnału. Mecze piłkarskie czy siatkarskie np. na Polsacie Sport - bez zarzutu. Ostrość - największy problem. Niezależnie od ustawień ostrość pozostawia sporo do życzenia. Również z DVD (Pioneer DV696) obraz nie jest tak ostry, jak dawał LG; nawet biorąc pod uwagę różnicę wielkości.
Powidoki: krótkotrwałe i słabo widoczne - przyjemna niespodzianka. LG daleko z tyłu.
Dźwięk: po opiniach umieszczanych w sieci trochę się obawiałem, ale po dopasowaniu ustawień dźwięku jest przyzwoicie. Filmy i tak przez kino.
Brzęczenie: w nocy słyszalne, ale nie uciążliwe. W dzień trudne do zarejestrowania.
Ustawienia: mnóstwo możliwości, ale przejrzyście. Podoba mi się, że TV zapamiętuje ustawienia dla każdego wejścia i każdego trybu obrazu (Standard, Dynamiczny, Film).

Generalnie jestem zadowolony z wyboru; mam nadzieję, że TV posłuży dłużej niż poprzedni.

Nie wiem czy w kwestii ostrości obrazu jestem odosobniony; jeśli tak, może doradzicie jak ją poprawić?
Pozdrawiam.
 

ivf

New member
maciekke napisał:
A z innej beczki: pytanie od laika - czy ktoś mogłby wytłumaczyć mi dlaczego niektóre programy w kablówce analogowej (nie wiem jak w cyfrze bo nie mam) automatycznie dopasowują się rozmiarem do 16:9, a inne nie (u mnie w kablu niestety z polskich tylko SilesiaTV, a inne to niemieckie RTL, SAT1 itd..), czy to oznacza, że pozostałe programy tak na prawdę nie są nadawane w formacie 16:9.
PZDR
dokładnie tak - mało które programy są nadawane w trybie 16:9 (oczywiście poza kanałami HD :D). pasy u góry i dołu ekranu to nie tryb 16:9, to taka sztuczna panorama
 

sylb

New member
jarczew77 napisał:
nie kupuj w media markt tylko w sirus.pl
poniewaz
1. sprowadzaja od dystrybutora nowe sztuki ( w menu serwisowym masz 0 godzin pracy ) a w media roznie mozesz trafic
2 za dodatkowe 99zl mozesz wydluzyc gwarancje do 5 lat !!!!
3 jest to duza siec i profesjonalna
4. cena bardzo konkurencyjna tzn 2220 zl za nowa plazme ( 0h pracy ) 99 zl gwara na 5 lat czyli za 2320zl masz pewnosc ze tv nowka , i 5 lat gwarancji
ja tak zrobilem i bardzo happy z tego powodu
ps dodam iz wrazie awarii gwarancja door to door czyli sirius pokrywa koszta transportu i to on sie zajmuje wszystki , ty tylko przekazujesz kurierowi tv

NAPRWDE WARTO
ps a to do tej ceny z media 1900 to podejrzewam ze egzemplarz pewnie przepracowal swoje na wystawie i teraz chca upchnac taniej aby sie pozbyc

2009-02-03
Komunikat Zarządu Sirius.pl

Władze Spółki pragną poinformować iż w dniu 28 stycznia 2009 r. poprzedni zarząd SIRIUS.PL Sp. z o.o. złożył w sądzie wniosek o ogłoszenie upadłości likwidacyjnej Spółki. W dniu 30 stycznia 2009 r. nowy inwestor nabył 100% udziałów Spółki, odwołując dotychczasowych członków zarządu. W dniu 31 stycznia 2009 r. powołano nowy zarząd Spółki.

Nowy inwestor rozpoczął restrukturyzację Spółki, ponieważ jego zamiarem jest doprowadzenie do układu z wierzycielami i wznowienie działalności handlowej Spółki.

Zarząd Spółki oraz inwestor dołożą wszelkich starań, aby sklep SIRIUS.PL możliwie jak najszybciej wznowił swoją działalność.
Wszystkich naszych klientów uprzejmie przepraszamy za zaistniałe niedogodności.

W sprawach dotyczących serwisu gwarancyjnego prosimy o kontakt się na adres mailowy: serwis@sirius.pl .
Klienci, których zamówienia nie zostały zrealizowane proszeni są o kontakt na adres mailowy: sklep@sirius.pl

Z poważaniem,

Zarząd firmy Sirius.pl sp. z o.o.
 
Do góry