Samsung PS42A451 i pokrewne

pejotpe

New member
Bez reklam
PIL napisał:
Jeśli macie 3 wtyczki, to raczej nie component ;)
No chyba, że w PS2 jest inaczej.

Zarówno PS2, jak i PS3 wypuszczają sygnał YPbPr, jak i zwykły kompozyt. Standardowo do PS3 jest dodawany kabel z trzema wtyczkami: 2xRCA audio stereo + kompozyt. Można dokupić kabelek z pięcioma wtyczkami: 2xRCA audio + 3xRCA video (komponent) - na allegro poniżej 20PLN. Oczywiście w przypadku PS3 najlepsze efekty daje HDMI :D
 

BiG BoSs

New member
Witam stałem się właśnie posiadaczem Samsunga PS42A451 ,telewizorek właśnie się dociera tylko nie mogę znaleźć opcji jak sprawdzić ogólny czas grania telewizora:roll:...
 

oski13

New member
Big BoSs nieznalazłes bo w instrukcji tego niema, a forum wygląda nato nieprzejrzałes Wystarczyło skorzystac z funkcji szukaj i wszystko byłoby jasne INFO > MENU > MUTE > POWER
 

>>>M<<<

New member
pytanko

A jak to jest z gwarancją jeśli wchodzimy w menu serwisowe?
Można w nie wejść "legalnie" tak by później nie było problemów przy ewentualnej reklamacji??? Bo chyba każde wejście w to menu jest jakoś rejestrownane w pamięci TV ???
Pozdro
 

jacky-x

New member
@>>>M<<<
Przecież nic nie pisze żeby nie wchodzic w warunkach gwarancji ;) a drugie jak nic tam nie ruszysz to nic, absolutnie nic się nie stanie. Pozdr
 

kamil198

New member
witam wszystkich uzytkownikow plazmy samsunga,
mam pytanie od niedawna jestem uzytkownikiem samsunga ps42a451 i mam z nim maly problem o ktory zapytalem sie ArtS-a ale chce sie poradzic szerszej publicznosci moze mi cos doradzicie ok czyli tak przy wystepowaniu dynamicznych dzwiekow glosnik z tv pierdzi/bzyczy/szumi mieliscie cos podobnego?(wystepuja to zarowno przy wlaczonym tgym bajerze o przestrzennym dzwieku jak i przy mono) wszystkie ustawnienia dzwieku mam na polowe takie jak fabrycznie byly a slucham normalnie tak powyzej 10.
a i jak kupie kabel hdmi do mojego pierdzacego "kina domowego" saamsung httz215 to przez ten kabel bedzie przechodzil obraz do tv z dvd i dzwiek z tv do kina? czy musze dokupic jeszcze jakies kable?
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Nic mi nie wiadomo o tym, że ten tv ma switch HDMI (tylko wejście), także nie pośle niczego dalej po HDMI. Połączenie powinno być takie: DVD->ampli+TV (albo podłączyć DVD->TV przez HDMI i DVD->ampli optykiem/coaxialem).
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Jeśli słuchasz na poziomie trochę ponad 10 i masz korektor ustawiony ma 0 dB, to coś jest nie tak z głośnikami lub torem wzmacniacza. Sprawdzałeś na różnych źródłach sygnału?

ArtS :)
 

100mek

New member
Witam.
Potwierdzam cenę 1899,00 z MM za model PS42A457. Od maja posiadam 451 który w tym samym MM dziś kosztuje dla idiotów 2999,00. (MM Chorzów, w MM Katowice 27 sztuk 457 zostało sprzedane i już brak tego modelu).
Jak wcześniej pisaliście tak i w moim przypadku sprzedawcy w MM nie potrafili powiedzieć jakie są różnice między modelmi, a na pierwszy rzut oka zauważyłem:
tuner DVB-T - 457,
wyjście cyfrowe audio - 457,
w 451 jest PIP (kiepski bo kiepski) w 457 podobno go brak,
inne tylne obudowy, ale to już szczegóły.
Jutro porównam dokładniej bo 189,90x10rat zrobiło wrażenie i po 451 staliśmy się posiadaczmi 457 :).

Dużo pisane było o formatowaniu obrazu i kiepskiej funkcji "auto szeroko". U mnie funkcja sprawdza się przy takich ustawieniach:
menu>opcje obrazu>rozmiar: Auto szeroko
menu>opcje obrazu>tryb ekranu: powiększenie

Przy takich parametrach 451 rozpoznaje 4:3 i 16:9. W pierwszym przypadku trochę ucina z góry i z dołu, ale przynajmniej proporcje są zachowane (piłka jest okrągła, choć np TVP jeszcze nie wpadło na to jak inne stacje, żeby podczas meczu czas i wynik dać trochę niżej aby nie ucinało), przy 16:9 100% pokrycia obrazu.
Faktem jest, że dużo zależy od tego jak jaka stacja nadaje. U mnie (UPC cyfrowe) w większości programów wyglądających na 16:9 to programy nadawane w 4:3 tylko z obciętymi czarnymi paskami u góry i dołu (m.in TVN, TVP1, TVP2, POLSAT itd.) Telewizor automatycznie przełącza się na 16:9 np na programie POLSAT INFO, CANAL+ i parę innych, które nadawane są w 16:9.
Trochę zamieszałem, ale ww ustawienia u mnie się sprawdzają.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

100mek

New member
Proszę nie cytować bezpośredniego poprzednika. ArtS :)

Raty faktycznie 0% choć sympatyczna pani przy punkcie kredytowym dolicza bez pytania ubezpieczenie, to zawsze można z niego zrezygnować (co zrobiłem).
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

>>>M<<<

New member
Po 3 dniach używania PS42A457 robi wrażenie... Sygnał telewizyjny mam kiepski, bo ze zwykłej anteny za 30zł za oknem, ale obraz jest i tak średniej jakości... Natomiast filmy z DVD jakość super. No a jak podpiąłem laptopa przez HDMI to poprostu obraz wymiata... Gry prezentują się znakomicie. Testowałem również z lapka filmiki w HD i jak dla mnie bomba. Może wrażenie moje jest o tyle większe że wcześniej przez rok miałem kineskopowca Samsung WS-32Z419P. Jestem zadowolony i polecam innym niezdecydowanym...
 
Ostatnia edycja:

DarekH

New member
Do >>>M<<<:
Jakim kablem podpięte masz DVD, bo ja swojego Bellwood-a podpiąłem S-Video i szczerze porażka... ale kabel siakiś badziewny ...

Co do opinii o A457, to użytkuję od tygodnia, sygnał z kablówki mimo że kiepski jakościowo to na prawdę obraz jest fajny, tylko trzeba poregulować żeby to jakoś wyglądało. W planach mam PS3 lub jakiś BR odtwarzacz...

Pozdr
 

>>>M<<<

New member
@ DarekH Ja dvd podłączone mam przez kabel HDMI taki za 30zł. Jeśli masz możliwość podpięcia DVD przez HDMI to tak zrób a z pewnością zobaczysz różnicę. Ja na moim poprzednim TV (kineskopowiec) wypróbowałem wszytskie możliwe dla niego podłączenia odtwarzacza dvd (przez euro, component, hdmi) no i oczywiście najlepszy był obraz po HDMI (choć component też porównywalny). No PS3 na pewno warto kupić... Właśnie już zaczynam oszczędzać na nie... Pozdrawiam
 

kamil198

New member
nooo z tym glosnikiem faktycznie cos jest zle bo nawet z sygnalem z cyfry jest ten sam problem ale podlaczylem kino do tv i juz nie ma problemu aaa i jeszcze pytanie wlacze na minute menu telewizora wylacze i dam telewizor zeby wyswietlal czarny obraz zgasze swiatlo w pokoju to moge przeczytac na zgaszonym tv cale menu a menu wylaczylem...to jest normalne? bo powidoki nie maja mi sie prawa robic po wyswietlaniu statycznego obrazu przez max 5 min
 

ivf

New member
@kamil198 to musi być coś z głośnikami..

DarekH napisał:
ja swojego Bellwood-a podpiąłem S-Video i szczerze porażka... ale kabel siakiś badziewny ...
zdecydowanie zmień sposób podłączenia tego odtwarzacza.. ;)
 

Timeslave

New member
Witam.

Mam pytanie do użytkowników PS42A451, czy ten model posiada licznik wychodzonych godzin ? Nie mogę znaleźć w menu, telewizory LG mają takowy licznik....

Proszę o odpowiedź.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Posiada, tylko musisz wejść do menu serwisowego (skrót klawiszwy znajdziesz w tym wątku). Niestety, po wyjściu z menu serwisowego telewizor przywraca fanryczne ustawienia obrazu i zabawa z regulacją zaczyna się od nowa.

ArtS :)
 

rominus

New member
kolejny nie zdecydowany!

Witam mam mały dylemat czytając wasze wypowiedzi niewiem na jaki telewizor mam sie zdecydować A451 czy A457 w piątek w saturnie a 457 bedzie w promcji za 1980 zł możecie mi konkretnie i rzeczowo doradzić!
 
Do góry