Samsung PS42A451 i pokrewne

laiq

New member
Od piątku jestem posiadaczem modelu PS42A451, to już druga sztuka (pierwszą mi ukradli). Niestety też zauważyłem że przy ciemnych scenach matryca przygasa i co gorsza podczas tego krótkiego ale drażniącego procesu widać zakłócenia po bokach ekranu w kolorze fioletowy. Zastanawiam się czy już zgłaszać to do serwisu czy trochę poczekać może mu przejdzie. W poprzednim telewizorku nie zauważyłem takiego zjawiska. Obecnie jak i poprzednio telewizor podpięty jest pod DVD Wiwa.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ivf

New member
TDi napisał:
@ivf raczej standartowo tzn. do tv płynie dzwiek z kabla kablowki a potem przez audio-out chinchami do amplitunera :)
w takim połączeniu występuje opóźnienie dźwięku? ale lipa..
ja mam na odwrót - u mnie dźwięk "zewnętrzny" jest za szybko ;) chyba jednak nic na to nie poradzimy.. :\

PIL napisał:
oski13 -> wśród tych sensorów po prawej nie ma niestety wyłącznika w pełnym znaczeniu tego słowa :(
pejotpe -> tryb standby to przyczyna największego pożerania energii w domu
Właśnie dlatego potrzebny mi wyłącznik ;)Niestety wyłączenie listwy zeruje ustawienia zegara:(
teraz naprawdę sporadycznie można znaleźć takie wyłączniki, a producenci którzy je montują chwalą się oszczędnością energii..

chodzi o to "poniżej 1 Wata" w trybie standby? to ma być oszczędność? największe pożeranie energii w domu? ;) czy chodzi o kilkudziesięcio watową moc bierną, za którą nie płacimy?

nie wiem jak jest u Was, u nas (Energa-Obrót S.A.) między innymi jest tak:
fragment z warunków ogólnych umowy:
"W przypadku stwierdzenia u odbiorcy odbiorników o charakterze indukcyjnym wpływających na pracę sieci, Dostawca lub Dystrybutor ma prawo do zainstalowania liczników do pomiaru energii biernej oraz wprowadzenia rozliczeń z tego tytułu." (u mnie takiego licznika nie ma, stosownych opłat na fakturze również)

dalej, fragment z regulaminu taryf:
"Rozliczeniami za pobór energii biernej objęci są odbiorcy zasilani z sieci średniego i wysokiego napięcia. Rozliczeniami tymi mogą być objęci w uzasadnionych przypadkach także odbiorcy zasilani z sieci niskiego napięcia [czyli my], którzy użytkują odbiorniki o charakterze indukcyjnym, o ile zostało to określone w technicznych warunkach przyłączenia, w umowie kompleksowej lub w umowie o świadczenie usług dystrybucyjnych."

W praktyce to się chyba raczej nie zdarza, a nawet jakby to j/w - osobny licznik i osobna kwota na fakturze ;)

w sumie bardzo spłyciłem temat opłat za energię bierną, jednak przede wszystkim chodzi o to, że nas "zwykłych" użytkowników ten problem nie dotyczy​

ArtS007 napisał:
bullizor, mam taki sam efekt. Domyślam się, że wygaszanie jest u Ciebie czyste? Niestety u koleżanki czyste nie jest. Będę musiał wziąć od niej odtwarzacz i sprawdzić na swoim TV.
nie zapomnij też zabrać od niej kabla, którym to dvd jest podłączone ;)

czytając powyższe przypomniałem sobie ten efekt - kiedyś o tym pisałem - gdy tv stał kilka dni w sypialni, żonka wspominała kilkukrtonie o takim wygaszeniu (obraz z kablówki, nie dvd). raz rzeczywiście udało mi się to przyuważyć (raczej bez fioletu na krawędziach), ale było to tak chaotyczne, że nawet nie zdążyłem się zastanowić skąd taki efekt.. po przeniesieniu tv z powrotem do pokoju w którym teraz ciągle wisi, nie zauważyłem tego efektu już ani razu, żonka również. nie mam pojęcia o co z tym chodzi.. być może przy sygnał z ciemną sceną jest transmitowany z niższym napięciem, przez co jest bardziej podatny na zakłócenia zewnętrzne? i tv to jakoś wyłapuje i się jakby wygasza albo mówiąc potocznie "głupieje"?
 

jarczew77

New member
witam (wlsnie dzis stalem sie posiadaczem owego modeli ) za 2240zl +99zl (rozszerzona gwarancja do 5 lat ) w sirius.pl polecam :))
ale mam pewien problem
1. co moze byc wina podlaczenie kabla od kablowki i obraz posiada duzo bialych mrowek na okolo 1/3 kanalow , podlaczylem sharpa 32 sa1e rodzicow i on te kanaly ladnie odbiera , czy ktos wie w czym moze byc problem , (szczegolnie tvn turbo , hyper, history )
2 kupilem kabel component do podlaczenia ps2 , podlaczylem i nie ma obrazu pisze ze brak sygnalu :( w czy moze byc problem (w tym samie component jest pod modul chyba )
3 jakie dac ustawienia kontrastu i jasnosci na poczatek 9 okolo 300h ) zeby tv sie wygzal :) ??
4 czy u was telewizor tez sie trzesie jak lekko wsie go dotknie z poku ?? ( cos jakby nuzka byla bardzo niestabilna ??
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Nóżka ponoć niestabilna, choć u mnie wydaje się być stabilna. Moduł = komponent. Jasność i kontrast zgodnie ze zdrowym rozsądkiem, czyli absolutne mininmum, przy którym obraz nadaje się do oglądania.

ArtS :)
 

oski13

New member
jarczew77 napisał:
1. co moze byc wina podlaczenie kabla od kablowki i obraz posiada duzo bialych mrowek na okolo 1/3 kanalow , podlaczylem sharpa 32 sa1e rodzicow i on te kanaly ladnie odbiera , czy ktos wie w czym moze byc problem , (szczegolnie tvn turbo , hyper, history )
2 kupilem kabel component do podlaczenia ps2 , podlaczylem i nie ma obrazu pisze ze brak sygnalu :( w czy moze byc problem (w tym samie component jest pod modul chyba )

1. proponuje spróbować zmienić kabalek od kablówki na jakiś mądrzejszy (umnie duża poprawa nastąpiła),
2. sprawdź czy masz uaktywniony komponent na PSie Osobiście niemam, ale z tego co sie orientuje to jest tam taka opcja, ewentualnie czy dobrze kabelki podłączyłeś:eek:k:
 

jarczew77

New member
2. ps2 napewno to nie wina kabla bo na moim drugin tv sharp 32 lcd dziala wiec cos jest z samsungkiem. Jak sie wlacza w samsungu component ?? ( ja robie to tak podlaczam kabelki kolorami i wlaczam zrodlo sygnalu i to wszystko) w ps2 tez mam przelaczone dobrze na y.., jakies pomysly ??
 

dariohed

New member
Proszę nie cytować bezpośredniego poprzednika. ArtS :)

Ja mam identyczny problem z podłączeniem PS2, u mnie również nie działa choć wszystko ustawione jest tak jak ma być- ciekawe, może ktoś zna odpowiedż na ten problem.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

jarczew77

New member
z tym zlym odbiorem kanalow to rzeczywiscie byla winda kabla av ( poszlem do sklepu poprosilem o jakis lepszy i odrazu widac efekty ) jak na 42 cale sygnal sd z kablowki wyglada naprawde wporzadku szczegolnie kanaly polsat , tvn , tvp1,tvp2, discavery , no ale najlepiej to wyglada trwam :) )

pozostaje tylko problem z tym ps2, no bo dziwne ze nie dziala , skoro po podlaczeniu do innej marki wszystko jest ok
 

ticom

New member
Witam w pierwszym poście!

Jak z utrzymywaniem (praktycznym) jednakowego poziomu dźwięku w tym TV - istnieje taka funkcja? I jeszcze jedno - czy częste załączanie TV plazmowego (po kilku minutach od wyłączenia - na "ciepło") może mieć negatywny wpływ na jego żywotność - tak jak w przypadku np. żarówek energooszczędnych? Pozdrawiam.
 

ivf

New member
tv plazmowy to nie żarówka, a już na pewno nie ENERGOOSZCZĘDNA :mrgreen:
nie popadajmy w paranoję i używajmy tv jako tv ;)

automatyczne dopasowanie poziomu dźwięku działa (może nie jest to ideał, ale słychać że działa)
 

koksownia

New member
PS42A457 - MediaMarkt

Witam. Wczoraj w gazetce MediaMarkt (ważna od 20.11) znalazłem w promocji plazmę samsunga PS42A457. Cena bardzo konkurencyjna (jeśli nie to mnie poprawcie) - 1899pln (10x189 raty 0 procent - na tym szczególnie mi zależy).
Nurtuje mnie tylko jedno. MM sprzedaje produkt nie z polskiej dystrybucji (wg informacji na temat tego właśnie oznaczenia, zawartych właśnie w tym wątku).
Czy powyższy produkt będzie pełnowartościowym sprzętem (słyszałem różne opinie na temat MM)? Jeśli tak, to czym będzie się różnił od PS42A451 (np. czy będzie miał polskie menu....itp.).

Z góry serdecznie dziękuję za pomoc.
 

DarekH

New member
Z tego co szukałem te telewizory niczym się nie różnią, np. na stronie brytyjskiej Samsunga występują oba modele i przy porównaniu na stronie nie ma absolutnie żadnych różnic :)
Można się zapytać gdzie kolega ma ten MM z taką promocją, bo w 3city to wszędzie tzn. MM i Saturn ten model jest za 2499zł.
Generalnie dziś objechałem 3 sklepy MM, Saturn, Electroworld w poszukiwania PS42A451. Wnioski:
Model A451 - w Electroworld cena 2399zł - ale gwarancja 1 rok, za 300zł dokupujesz ubezpieczenie na 3 lata, gdzie jak napomknąłem, że w UE gwarancja wynosi 24miechy to gościu zaczął coś gadać o jakiś paragonach itd... jako ciekawostka ...na ścianie wisiały koło siebie PV80 i A451, sygnał SD( TVP Gdańsk ) i HD (National Geogr.)... i Samsung zmiata IMHO Panasonica, byłem z żoną i koło nas kręciły się jeszcze 3 pary co wahały się pomiędzy tymi telewizorami i nikt nie chciał już PV80, a żeby nie było dla zaspokojenia własnej ciekawości poprosiłem Pana z obsługi o reset ustawień i uruchomiliśmy bez dopalaczy, potem stroiliśmy aby uzyskać jak najlepszy obraz wg. mnie no i z ręką na sercu Samsung zdobył aprobatę całej gromady ludzi chcących kupić jeden z tych TV, gościu potem się śmiał że musi A451 skręcić bo mu nikt PV80 nie kupi, poza tym różnica w cenie na niekorzyść PV80 to 500zł ( PV80 - 2800zł ).

Następnie wybrałem się do Saturna i MM, i tam zastałem już ww. model A457 i o dziwo koleś nie potrafił w Saturnie wyjaśnić różnicy pomiędzy A451 a A457:hmm:
twierdził, że ten ma 100Hz a A451 nie... szkoda gadać ...
pojechałem do MM a tam to samo model A457 ...a na karteczce przy pozycji 100Hz brak znaczka, normalnie ręce opadają... jednak co do samego TV mówiąc słownikiem samochodowym buda ta sama co w A451 tylko na menu nie zwróciłem uwagi czy polisz langłidż było. Do tego w odróżnieniu do Electroworld gwarancja 24miechy więc wsio jak powinno imho.
Na dzień dzisiejszy jestem zdecydowany na ten telewizorek, tylko jak kolega wyskoczył z tą ceną to chyba wsiąde w służbowe Combo i pognam kupić w tym MM :) bo kosmiczna różnica w cenie...

P.S.
W MM podsłyszeliśmy z żoną konwersację żonki i męża, mąż zwraca uwagę na plasme 50" Samsunga z zapuszczonym filmem HD - obraz żyleta ... a żona wypala " eeee, plasma nie... plasmy się psują " :):grin:
 
Ostatnia edycja:

qwert_daro

New member
Ps42a451

Witam-mam ten model Samsunga kupiony pare dni temu i mam pytanie-Czy ktos może zauważył czy (w bardzo niewielkim stopniu) zmienia się samoczynnie kontrast lub jasność?Wyglada to tak jakby caly czas pulsowało w odstępach okolo 1 sekundowych.Szczególnie można to zauważyć podczas meczów piłki patrzac sie na murawę lub patrząc sie na jeden punkt(który nie jest w ruchu ) gdzieś na ubranie osoby,lub inny przedmiot znajdujacy sie na pierwszym planie .Ta przypadłosc jest bardzo trudna do zauważenia, dopiero zauważylem po paru dniach że takie cos sie dzieje-żonka natomiast niedostrzega tego, dopiero jak jej wytlumaczyłem o co chodzi to cos tam widzi niby :roll:.Oszczędzanie energi wylączone,2 wejście euro w tv to samo,próbowalem innych ustawień ale do końca niemożna tego wyeliminować.Troche pomaga jak wyłaczy sie uwydatnianie krawędzi,kontrast dynamiczny i inne wspomagacze(ogolnie jak sie zmniejsza ostrosc i kontrast) ale wtedy jest nienajlepszy obraz.Do Samsunga mam podpiety Ferguson FX 7600 po eurozlaczu.Moze ktoś doradzi co mozna jeszcze ztym zrobić-Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

jarczew77

New member
nie kupuj w media markt tylko w sirus.pl
poniewaz
1. sprowadzaja od dystrybutora nowe sztuki ( w menu serwisowym masz 0 godzin pracy ) a w media roznie mozesz trafic
2 za dodatkowe 99zl mozesz wydluzyc gwarancje do 5 lat !!!!
3 jest to duza siec i profesjonalna
4. cena bardzo konkurencyjna tzn 2220 zl za nowa plazme ( 0h pracy ) 99 zl gwara na 5 lat czyli za 2320zl masz pewnosc ze tv nowka , i 5 lat gwarancji
ja tak zrobilem i bardzo happy z tego powodu
ps dodam iz wrazie awarii gwarancja door to door czyli sirius pokrywa koszta transportu i to on sie zajmuje wszystki , ty tylko przekazujesz kurierowi tv

NAPRWDE WARTO
ps a to do tej ceny z media 1900 to podejrzewam ze egzemplarz pewnie przepracowal swoje na wystawie i teraz chca upchnac taniej aby sie pozbyc
 

>>>M<<<

New member
różnica między PS42A451 a PS42A457

Witam!
Na stronie austryjackiej Samsunga można porównać specyfikację tych dwóch modeli (opcja "vergleichen"). Na korzyść PS42A457 przemawia tuner DVB-T, którego nie posiada 451. Natomiast 457 nie posiada PIP-a.
Byłem dziś w Media-Markt i o dziwo są już w sprzedaży po 1899PLN (pomimo iż miały być od jutra za tą cenę). Spec z obsługi powiedział, że dlatego już są, ponieważ są reklamowane na bilbordach...
Od dawna czekałem na promocję modelu PS42A451 w jakimś renomowanym, stacjonarnym sklepie...
Zakupiłem więc ten 457 i czekam na transport (dopiero w piątek przyjadą z nim).
Moje zdanie jest takie, że jak kupować TV to tylko w renomowanych sklepach... W tych wszytskich internetowych z ewentualną gwarancją męczysz się sam... Natomiast renoma sklepu typu M-M sprawia, że jak się coś dzieje ze sprzętem to zawozisz go do M-M i oni się zajmują załatwianiem formaloności (masz spokojną głowę). Pozatym jak w sklepie tego typu coś Ci sie nie spodoba to możesz do (chyba 7dni) wymienić produkt na inny lub zwrot kaski... Wynika to tylko i wyłącznie z dobrej woli sprzedawcy, bo przepisy różnie do takich kwesti podchodzą...

Mam nadzieję że TV będzie się dobrze sprawował...
Mam pełną polską gwarancję na 2lata.
Za 1899 zł nie zastanawiałem się długo - zobaczymy czy dobrze zrobiłem...
A czy menu jest po polsku? także nie sprawdziłem...
 

>>>M<<<

New member
Warto

NAPRWDE WARTO
ps a to do tej ceny z media 1900 to podejrzewam ze egzemplarz pewnie przepracowal swoje na wystawie i teraz chca upchnac taniej aby sie pozbyc

Nie, nic nie jest upychane:) Na sklepie stoi cała paleta świeżutkich i pachnących modeli... A jak jakiś znika to wyjeżdża pan z magazynu z kolejnymi sztukami...
Pozatym renoma tego typu sklepu nie pozwala sprzedawać rzeczy z wystawy bez stosownej informacji... Kupując na necie w jakimś kiepskim sklepie różne rzeczy do pudła mogą włożyć...
Tu jak zobaczę, że TV był używany to od razu i bez problemu wymieniam na produkt całkowicie nowy. Bez żadnego problemu (miałem kiedyś podobną sytuację z aparatem cyfrowym).
Pozdro
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Nie przesadzaj aż tak z "renomą" MM. Często zdarza się, że sprzedają sprzęt określany na Zachodzie jako "refurbished" i sprzedawany za pół ceny (kilka razy taki badziew miałem okazję nabyć - oczywiście reklamacje były uwzględniane, chociaż trochę to trwało). Czasem zdarza im się cena naprawdę niezła (na poziomie najtańszych sklepów), ale akcje są dosyć krótkotrwałe i na ograniczoną liczbę sztuk z wąskiego asortymentu.

A co do zakupów przez net, to konsument jest nieźle chroniony - m.in. 10 dni zwrotu bez podania przyczyny (albo trzy miesiace, jeśli sprzedawca nie poinformuje o prawie do zwrotu). Oczywiście warto też zadbać o gwarancję producenta obowiązującą w Polsce. Ceny też są znacznie niższe niż normalne w MM (jeśli chodzi o naprawę z ustawy konsumenckiej, to konsument w obu przypadkach jest świetnie chroniony przez prawo, chociaż może się skończyć w sądzie - sprzedawca musi pokryć również koszty związane z transportem, czy montażem niesprawnego urządzenia).
 

PIL

New member
jarczew77 / dariohed - >Nie chciałbym nikogo obrazić, ale te kable od PSów, to na pewno componenty ? Znajomy podpinał PS3 do plazmy kablem który był w zestwie PSa. Wetknął trzy kolorowe wtyczki w otworki na tylnym panelu TV i ... nic. Okazało się, ze w zestwie jest composit, który idzie do otwórków w panelu bocznym.

Jeśli macie 3 wtyczki, to raczej nie component ;)
No chyba, że w PS2 jest inaczej.
 
Do góry