Samsung PS42A451 i pokrewne

Raschey

New member
I tak się stało że zamówiłem Samsunga 42A451.
Okazało się dziś że mili panowie w ElectroWorld mają magiczną skrzynkę i po koleji po obejrzeniu sygnału niebieskiego Open Season,HD Polsat Sport i wreszcie SD TVP2 na moje oczy lepiej mi odpowiada A451 i do tego zamówiłem do za 2221 zł w sklepie w Łodzi z odbiorem osobistym.
Mam tylko nadzieje że nie będzie za wielki dla odległości 2,8m i SD z C+.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
I tak za bardzo widać zmarszczki. Rozmiar jest kwestią względną. Ja wybrałem 42" z powodów samego rozmiaru oraz różnicy w cenie. Kiedyś może kupię sobie 60". Ale to już do docelowego pomieszczenia.

ArtS :)
 

Raschey

New member
Kupiłem PS42A451 :D :D :D
Polska gwarancja
Zero godzin wyświeconych
W porównaniu do LCD,eee,nie ma porównania :eek:k:
Jeszcze teraz musze jakieś 200 godzin grzać bez znaczków z tego co czytałem.
Mam pytanie na jakim najlepiej trybie jechać Dynamiczny,Standardowy,Kinowy ?
Pewnie żaden napiszcie jakie ustawienia mu dać żeby było dobrze ?
Zaraz podpinam DVD po componencie,kompa z trylogią LOTR uuu będzie się działo...
Jutro może spróbuje x-boxa bo dziś już mi czasu nie starczny...
A najlepsze zostawiam na koniec...czyli cena :mrgreen:

2220zł !!!!

:D :D :D :D :D
 

pkonrad

Klub HDTV.com.pl
VIP
Cena za którą kupiłeś TV jest REWELACYJNA !!!

Jeśli chodzi o "dotarcie" TV to przez pierwsze 300 godzin ustaw sobie tryb standardowy lub fim i zmniejsz kontrast i jasność tak, żeby nie przekraczała 50% Obraz będzie trochę ciemny ale jeżeli chcesz dobrze sformatotować ekran to musisz jakoś wytrzymać :)

EDIT:
Na sirius.pl ten TV jest w bardzo dobrej cenie, gwarancja Samsung Polska, jest na stanie i firma pewna!
http://www.sirius.pl/audio_video/to...amsung_Plazma__42_PS42A451_wysylka_w_24h.html
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
Do oglądania LOTR, koniecznie zastosuj tryb filmowy. Tryb dynamiczny jest szpanerski i raczej mało przydatny. Ja go trzymam na bardzo słoneczne dni, a i tak mam wyłączone praktycznie wszystkie ulepszacze.

Gratuluję wyboru. Że o cenie nie wspomnę. Coś niesamowitego. Ale i tak nie żałuję wydaych pieniędzy. :)

ArtS :)
 

pkonrad

Klub HDTV.com.pl
VIP
Do mnie tryb filmowy jakos nie przemawia. Nie podoba mi się obraz, kolory są zbyt "ciepłe". Może musiałbym się do niego przyzwyczaic.
 

pkonrad

Klub HDTV.com.pl
VIP
U mnie w trybie film nie da się zmieć temperatury kolorów na: normalny, zimny 1 czy zimny 2. Przy wybraniu tego trybu mam do wyboru 2 opcje: ciepły 1 i ciepły 2. Zeby móc wybrać "normalną" temperature barw muszę skorzystać z trybu standardowego :roll:
 

ivf

New member
hmm.. wczoraj sprawdzałem i w trybie FILM dało się wybrać wszystkie 5 temperatur. może to zależy od użytego złącza? próbowałem na kablówce i kompie - oba złącza EURO
 

Raschey

New member
Po kilku dniach moje wrażenia są takie:
obraz z C+ dobry (1530 po Euro)
obraz z DVD H/K 22 po componencie: bardzo dobry
obraz z kompa DVI=>HDMI 1920x1080
LOTRLord of the Rings: The Two Towers EE / HD 1080p Xvid / AC3 5.1 (cała trylogia) : SUPER
IMAX.Blue.Planet.Blu-ray.REMUX.1080P.VC-1.TrueHD.DD51.F : SUPER
itd.
Nie próbowałem jeszcze z niebieskiego ale w wypożyczalni mają 30 tytułów więc podepnę lapka HDMI-HDMI ale spodziewam się że obraz będzie Super Hiper.
Odpaliłem NFS-a i jakość też Super ale wole jakoś grać na normalnym monitorze.
Zapuszczam codziennnie przewijanie żeby zlikwidować powidoki.
Oglądałem LOTR z 3 godzinki i po przełączeniu pilotem na format 4:3 na szarych pasach po bokach załważyłem że wypaliły się pasy.Po zapuszczeniu przewijania zniknęły.Na ile jest to groźne zjawisko ,teraz oglądam na Pscan tak żeby nie było czarnych pasków podczas odtwarzania filmów tylko żeby obraz zajmował całą powierzchnię obrazu.
Zapuściłem przewijanie i poszedłem spać a rano już TV był wyłączony.Po jakim czasie sam się wyłącza ?
Wyostrzanie krawędzi mam włączone i poziom czerni ustawiany na MAX. i czerń HDMI też jest ustawiona na bardziej czarny.Czy tak jest okey ?
Jak oglądałem Władce korzystałem z trybu Film bo w nim wygląda najlepiej,natomiast obraz z C+ oglądam na standart bo na Film jest kiszkowato.
Zdjęcia też się prezentują całkiem nieźle.
Obraz z kamery cyfrowej Sony na kasety minidv też dobrze.Jakość to coś pomiędzy C+ a DVD.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Ogólnie potwierdzasz moją opinię o tym telewizorze. Telewizor wyłacza się sam po trzech godzinach, ale to można chyba wyłączyć w menu.

Ja akurat wyostrzanie krawędzi oraz regulację czerni wyłączyłem. Ale, jak już wspomniałem, wyłączyłem praktycznie wszystkie wspomagacze. Ocenę ich skuteczności musisz sam ocenić. Jeśli obraz z tymi opcjami bardziej Ci odpowiada, to dobrze.

ArtS :)
 

emefe

New member
Odbicia światła

Jak to naprawdę jest z odbijaniem sie światła w A451 i wogóle w plazmach. TV ma stać w salonie gdzie są 4 okna + 1 przeszklone drzwi-wyjście na taras. Będzie stał we wnęce gdzie raczej nie dochodzi bezpośrednio światło słoneczne. Ale po tym co widziałem w Saturnie, gdzie w ekranie odbijały się wszystkie lampy sufitowe, mam spore wątpliowści.
Co uważacie i co da się zrobić żeby zminimalizowac ten efekt? Zapewniano mnie że np. Panol PY80 ma lepsza powłokę antyodblaskową.
Co robić? Mam teraz kupic LCD czy jak?
 

adam.s

New member
szare (?) pasy przy 4:3

pytanie do uzytkowników 451 - czy pasy, które pojawiaja się po bokach przy obrazie 4;3 sa szary jak np. w panasoniku czy czarne - podobno dla równego zuzycia panelu lepiej zeby miały kolor szary...
 
Do góry