Samsung PS42A451 i pokrewne

ArtS007

New member
Bez reklam
Nie miałem okazji dokonać bezpośredniego porównania, ale wiem, że Samsung jest w sklepach ustawiony w tryb sklepowy z wszelakimi dopalaczami, jakie ma na pokładzie. Z własnych doświadczeń wiem, że nawet w trybie domowym obraz dynamiczny jest wyostrzony. Być może to masz właśnie na myśli mówiąc o efekcie animacji. Obejrzałem już kilka fragmentów z płyt DVD i jeden film w całości (Tristan i Izolda) i mogę powiedzieć, że w trybie Film jest poprawnie i naturalnie.

Aby w pełni ocenić obraz musiałbeś mieć pilota i wyłaczyć tryb dynamiczny. Panasonic pewnie pracuje w podobnym trybie w sklepie, ale może jest to kwestia innych ulepszaczy obrazu. Podejrzewam, że Panas jest prawdopodobnie lepszy, jeśli chodzi o jakość obrazu, ale nikt do tej pory nie potrafił potwierdzić, czy ta różnica jest wyraźna.

Ja miałem okazję pobawić się pilotem Samsunga w sklepie i obraz w trybie standardowym oraz film bardziej do mnie przemawiał. Podobnie jest teraz w domu.

Nie ukrywam, że decydującymi kryteriami o takim wyborze były:
1. Pozytywne oceny Samsungów z serii C91 i Q91 na tle Panasonika PV70.
2. Wygląd Samsunga PS42A451.
3. Ocena obrazu w sklepie.

To mi wystarcza. Moje pierwsze doświadczenia z tym telewizorem utwierdzają mnie w przekonaniu o dobrym wyborze. Tułał mi się po głowie Pioneer, jednak stwierdziłem, że wydawanie takiej kasy nie ma sensu. Tym bardziej, że model 42" mi się nie podoba, a 50" byłby w tej chwili za duży, a z akcesoriami kosztuje trochę za dużo, jak na mój zdrowy rozsądek.

Za połowę ceny mam ładny i przyzwoicie grający sprzęcik. A nie była to łatwa decyzja. Gdyby Panasonic wyglądał podobnie, pewnie bym się nie zastanawiał. Ale może tylko dlatego, że zawsze miałem ograniczone zaufanie do produktów koreańskich?

Aha... Napisałeś, że Samsung bardziej przypominał filmy animowane, niż Panasonic. Chyba nie jest to różnica rzucająca się w oczy, skoro przez pół godziny wpatrywałeś się w oba ekrany?

Co do słabego sygnału, nie wiem. Ale jak już będziesz miał sygnał cyfrowy nie będziesz żałował wyboru 42". Tym bardziej, że samsung nie ma 37" w ofercie.

ArtS :)
 
Ostatnia edycja:

Bazyliszeka

New member
Czy to nie lekka przesada. Wszędzie słyszę że sygnał z kablówki to kupa że trzeba mieć cyfrę albo nkę. Kablówka też zaczyna nadawać sygnał HD dobrej jakości. Jest już coś takiego jak cyfrowa telewizja kablowa w Multimedi i Upc
Ja mam 50" oglądam z 3.5 metra i sygnał z anteny siatkowej. Oglądam na tym mistrzostwa i nie narzekam sygnał jest lepiej wyświetlany niż na crt a jak będę miał kablówkę (za jakiś miesiąc nareszcie) bo nad satelitą w ogóle się nie zastanawiam to będzie super sygnał cyfrowy w jakości HD:)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Narzekania dotyczą sygnału analogowego o przeciętnej jakości, czyli zaszumionego. W takim przypadku systemy cyfrowe potrafią się pogubić i dodać trochę pikselozy.

ArtS :)
 

archi79

New member
ArtS wielkie dzięki za odpowiedź. Ten efekt animacji to jak by zbyt przerysowane kolory aż ociekające, nie przeszkadza mi to, tylko to jedyna różnica jaką zauwazyłem w stosunku do PV (500 stówek w cenie to druga - za jakieś pół roku może wyrwę BD w tej cenie do tego czasu DVD z kompa). Możliwe że faktycznie to wina jakiegoś polepszacza jeśli tak to bym to wyłączył. Szukam telewizora do ok. 3 tyś z uwagi na układ pomieszczenia (szerokie - kąty, nie nasłonecznione) oraz specyfike (tv wieczorem, mało gier na kompie, głównie SD) i cenę wybór padł na plazmę. Telewizor ma służyć jako główny 2-3 lata, potem wyląduje w sypialni a potem może kupie full hd w normalniejszej cenie i jak będzie wiecej kanałów. Zależało mi na Twojej opinii własnie dlatego że nigdzie nie znalazłem testu porównawczego z PV a Ty wybrałeś A. Każdy twierdzi że lepszy obraz, i czerń ja tego ne widzę i nigdzie nie piszą gdzie dokłanie jest różnica żebym mógł zwrócić uwagę i zobaczyć a kupowanie "bo wszyscy" na mnie nie działa.
Bazyliszeka, pytałem właśnie o 42 cale przy 2,5 m i słabym sygnale - chodzi mi tylko o odległość. Gdyby był Sam 37 cali to bym wybrał 37 a chyba jak każdy z nas nie chce kupić czegoś co mnie będzie wkurzało przy 80% czasu oglądania - odległości nie zmienie.
Ostatnia wątpliwość którą mam to HDMI 1.2 "z technologią HDMI-CEC (Anynet+ - co to k...a znaczy)" do 1.3a planowanego aplitunera co skaluje do 1080p. Będzie zong czy nie? 451 skaluje do 1080p? Gdzieś czytałem że tak ale na stronie samsunga nie podają.
Zwykły śmiertelnik jak ja na takie pytanie już nie odpowie :). Napiszcie proszę że to nie przeszkadza bo coś tam coś tam i mam z głowy problem :) Jeszcze raz dzięki za pomoc!
 

ArtS007

New member
Bez reklam
HDMI 1.3 wspiera dźwięk wielokanałowy HD, a to w przypadku telewizora nie jest potrzebne. Podobnie nie jest potrzebne skalowanie do 1080p, dlatego że telewizor i tak przeskaluje to do rozdzielczości matrycy, czyli 768. Z instrukcji nie wynika wprost akceptowanie sygnału 1080p, ale na brytyjskim forum są opinie osób, które próbowały podawać sygnał 1080p i ten przechodził bez problemu. Anyset+ to jakaś klasa dedykowanych urządzeń wspierających ten standard. Jest to rozwiązanie Samsunga. Więcej znajdziesz w instrukcji obsługi. Co do kolorów, to ja mocno z nimi zjechałem i nie narzekam na ich naturalność.

ArtS :)
 

PIL

New member
archi79 -> "Jakoś wygląd PV do mnie nie trafia a to chyba jedyna sensowna alternatywa."

:) Witaj w klubie :)

A Kiki jak milczał tak milczy w teamcie A451.
Szkoda :(

ArtS007 -> NIe daj się prosić i zrób kilka ładnych foteczek :)
 

archi79

New member
ArtS, rozwiałeś wątpliwości o HDMI wielkie dzięki, może przy okazji też o ampli bo bez 1080p kosztują mniej. Za to właśnie zasiałeś wątpliwość czy warto nastawiać się na BD jako wymiennik DVD jeśli telewizor nie jest full. Poszperałem w dziale Blu Ray ale opinie są nie jasne. Ktoś pytał czy warto BD w hd ready i dostał odpowiedź że w full z pewnością warto :) No cóż, nikt nie mówil że będzie łatwo :)
PIL, milczenie czasami znaczy dużo więcej, szkoda że nie wiemy co znaczy :) Niestety estetyka jest także ważna przy takiej powierzchni zajmowanej przestrzeni w gospodarstwie domowym dodam dwuosobowym :)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Mając Full HD musiałbyś siedzieć jakieś góra dwa metry od telewizora, aby je w pełni podziwiać. Dlatego nie martw się. Obraz z BD na tym telewizorze z pewnością będzie bardzo dobry. Kiedyś sam się o tym pewnie przekonam. :)

ArtS :)
 

Hektor14

New member
WITAJCIE !!!
Kupilem Sama 451 tydzien temu po opiniach Waszych i nie tylko , jak na razie jestem zadowolony z tego modelu a zaznacze ze sygnal odbieram z tv Vectra zwykly kabelek ..... rozgladam sie za DVD z wyjsciem HDMI
bo moja Manta juz nie dziala
Pozdrawiam :-D
 

uQuad

New member
42'' z 2.5 metra sa ciut za duze (tak mam fotele), najlepiej sie oglada z 3m. (tak mam kanape).
Czy naprawde nikt nie widzi problemow z ruchem jaki ma ten samsung? Zaczynam sie zastanawiac czy egzemplarz z wystawy i moj nie mialy tego samego feleru jakims przypadkiem. Albo wszyscy na tym forum sa slepi? :)
 

polls

Member
uQuad napisał:
Czy naprawde nikt nie widzi problemow z ruchem jaki ma ten samsung?

Ja widziałem i to na wielu egzemplarzach dlatego zrezygnowałem z zakupu
Dodam że PV też odpadł ze wzgędu na słabą czerń dużo słabsza niż w modelu Q nad którym się ponownie zastanawiam
 

macinek

New member
Witam wszystkich! Ja osobiście nie widze żadnych problemów z ruchem.
A451 kupiłem opierając się na spostrzeżeniach w sklepie. Czytałem różne wątki, miałem zamiar kupić py80 albo LG pg6000 ale po obserwacji stwierdzilem ze samsung to jest to! cena i jakość biła konkutentów na głowę.
Tak zachwalany panas nie wyróżniał się niczym specjalnym, może poza ceną, LG parametry dobre, ale obraz do d... i wygląd nie zaspecjalny. Na polu bitwy został sam i jego wybrałem na zwycięzcę, czego i wam życze.
Pozdrawiam!
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Trochę z obowiązku obejrzałem pół meczu naszych z Austrią. Ponieważ nie mam Polsatu, więc nie mogę się wypowiedzieć na temat obrazu z tego kanału, ale mogłem oglądać mecz na niemieckim ZDF (16:9) i mogę jednoznacznie stwierdzić, że nie było problemu z ruchem i nie było schodkowych linii na boisku. Obraz jak najbardziej poprawny. Może to Polsat, starożytnym polskim zwyczajem, ogranicza pasmo przesyłu? Dla ścisłości podam, że posiadam tuner Philips 6300 z Cyfry+ połączony poprzez Scart RGB. Generalnie obraz z tego meczu był lepszy w dalekich planach od obrazu z pierwszego naszego meczu. Nawiążę jeszcze do lekko rozmytych czerwonych koszulek. To normalne. Syngał PAL jest niedopracowany pod tym względem i taką tendencję mają dwa podstawowe kolory: czerwony i zielony. Szczególnie dobrze widać ten efekt na kasetach VHS. Oczywiście im lepszy sygnał, tym ten efekt jest mniejszy.

A przy okazji, nie wiecie, czy jakaś polska stacja radiowa lub portal interentowy nie transmitują meczów na żywo, bo ten niemiecki szwargot może doprowadzić... A tak podłożyłbym sobie dźwięk po polsku do dobrego obrazu ZDF i po problemie.

ArtS :)
 
Ostatnia edycja:

uQuad

New member
Mecz to nie jest dobry material na wychwytywanie tego zjawiska, nawet mi bylo ciezko. :p Kamera musi stac w miejscu - postac musi sie przesuwac po ekranie w bok, wielkosc glowy tak 1/2 czy 1/3 ekranu.. jak ktos nie widzi ze cos z tym obrazem jest wtedy nie tak to chyba nie chce widziec. :p
 

DonMariano

New member
ArtS007 napisał:
[...] A przy okazji, nie wiecie, czy jakaś polska stacja radiowa lub portal interentowy nie transmitują meczów na żywo, bo ten niemiecki szwargot może doprowadzić... A tak podłożyłbym sobie dźwięk po polsku do dobrego obrazu ZDF i po problemie.

ArtS :)

Ja wczoraj w pracy słuchałem meczu w pierwszym programie polskiego radia. Ale jest mały szkopół, mianowicie komentator bardzo szybko nawija i krzyczy, a także przerywają kometowanie piosenkami i komentarzami, więc jak chcesz.
--------------------------------------------------------------------------

Ja mam też prośbę, czy mógł by ktoś zmierzyc wysokośc i szerokośc samego EKRANU, ekranu bez ramek w jakim kolwiek telewizorze 42'' lub 40''.
 

pao

New member
DonMariano napisał:
Ja wczoraj w pracy słuchałem meczu w pierwszym programie polskiego radia. Ale jest mały szkopół, mianowicie komentator bardzo szybko nawija i krzyczy, a także przerywają kometowanie piosenkami i komentarzami, więc jak chcesz.
DonMariano napisał:
O ile dobrze kojarzę, to te komentarze i piosenki są w III PR i EURO (dawniej BIS), w I PR jest bezpośrednia transmisja (fakt, szybko i głośno :grin:)
 

Bazyliszeka

New member
Właśnie przywieźli mi drugi telewizorek:) i na dzień dobry załamka:( jeden pixel wypalony i między matrycą a szybą 2 paprochy. Mam chyba niezłego pecha. W serwisie samsunga powiedziano mi że 1 pixel to za mało musi być co najmniej 8 a paprochy to po prostu standard. Załamka.
 
Do góry