Samsung PS42A451 i pokrewne

PIL

New member
Arts007 -> GRATULUJĘ !
Może nie samego zakupu, ale podjęcia decyzji i wprowadzenia jej w życie ;)
Ja mam to wciąż przed sobą :(
No to teraz mam nadzieję na kilka wyczerpujących opisów, tudzież fotek kolorowych :). Cały czas myślęo tym Samsungu. Już nawet nie chodzi o te 5 stów różnicy (PV80). Po prostu IMO jest ładnieszy i tyle. Wiem, że to nie najważniejsze, ale tak już mam.

CZEKAMY ! ;)
 

uQuad

New member
Te dlugo utrzymujace sie powidoki to normalne w plazmach czy tylko znowu w tym samsungu? Staly element wyswietlany niecala godzine to chyba trzeba pare godzin co innego ogladac zeby znikl.
aha, jak ktos szuka wypalen to tylko w nocy bez zadnego zrodla swiatla. W dzien nawet jak troche naturalnego swiatla jest juz duzo gorzej sie wychwytuje takie rzeczy.
 

PIL

New member
uQuad ->
"W dzien nawet jak troche naturalnego swiatla jest juz duzo gorzej sie wychwytuje takie rzeczy."

To chyba dobrze, nie ? :)
Poza tym zerknij do wątku o LG 6000. Kiki wrzucił tam kilka zdjęć a propos.
Dziwne bo koleś ma Q91 i jakoś nie słyszałem, żeby narzekał na jakieś powidoki.
A może masz wyłączone systemy zabezpieczające ?
Np. Auto Pixel Shift ?
 

uQuad

New member
Ten pixel shift jesli dobrze rozumiem to troche bzdet, co z tego ze mi sie przesunie o braz o 4 pixele w ta czy ta a element ma tych pixeli ze 30?
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Mój Samsung na razie się dociera, więc trudno o jednoznaczną ocenę powidoków. Po dwóch godzinach z TVN24 ledwo dało się zauważyć pozostałść po logo. Później nie było juz śladu.

Na dokładniejsze wnioski przyjdzie jeszcze czas. Co do fotek, to mam wątpliwości, co do sensu ich umieszczania.

To, co napisał PIL: "Cały czas myślę o tym Samsungu. Już nawet nie chodzi o te 5 stów różnicy (PV80). Po prostu IMO jest ładnieszy i tyle. Wiem, że to nie najważniejsze, ale tak już mam." mógłbym napisać sam.

ArtS :)
 

Bazyliszeka

New member
Jeżeli chodzi o powidok to na moim tv mam wszystko ustawione na normalne oglądanie (nic nie docieram bo i tak mi wymienią telewizor) i po meczach Austrii i Naszych został znaczek Polsatu i nie zapowiada się że zniknie bo jeszcze kilka meczyków przed nami. Mam włączony skok pikseli co 2 i szczerze to chyba nie za wiele daje może przy większym skoku co np 4 ale to do przetestowania.
 

Bazyliszeka

New member
Przez 2 godziny miałem włączone przewijanie i logo stacji zmniejszyło się o ok 10-15% :( Czy to już można nazwać wypaleniem się tego znaku jeżeli po takim czasie nie chce zejść?:confused:
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Nie ma obawy. Sam zniknie. Chyba, że będziesz cały czas oglądał Polsat.

Napisz na ile mniej więcej masz ustawioną jasność, kontrast, kolor i w jakim trybie oglądasz.

ArtS :)
 
Ostatnia edycja:

Bazyliszeka

New member
tryb standard, podświetlenie 10, kontrast 80, jasność 70, ostrość 50, kolor 50, czerń max, kontrast dynamiczny max. Tylko z powodu mistrzostw ciężko oglądać coś innego niż Polsat. Właśnie dzwoniłem do serwisu co oni na to a gościu mi że w instrukcji jest napisane że nie można za długo oglądać statycznego obrazu tylko mały niuansik ja nie oglądam nieruchomego obrazu.
 
Ostatnia edycja:

uQuad

New member
Podajcie ktos wiecej ustawien.. ja ciagle nie moge wydobyc u siebie detalu w ciemnych scenach tak zeby czern byla czarna. :-/

Ogolnie podswietlenie mam na 5, kontrast 64, jasnosc 45, sterowanie czernia i kontrastem na minimum, gamma +2 (wydobywa detal z ciemnosci nie robiac z czerni siwego).

Bazyliszek dosc natretne masz te ustawienia, nie bola cie oczy od tego swiecenia? :p
 

Bazyliszeka

New member
Jakoś nie np podświetlenie przy regulacji nie widzę żadnej różnicy więc ustawiłem na 10 a pozostałe parametry wydają mi się ok tz dopasowane do mojego oglądania jak na początku miałem ustawione wszystko na 50 bo docierałem to była tragedia wtedy to mnie oczy bolały bo musiałem się za bardzo wpatrywać. Ale może rzeczywiście znajdzie się ktoś i poda swoje parametry może będą bardziej optymalne.
 

uQuad

New member
Jak nie widzisz roznicy to zmniejsz, wydaje mi sie ze wtedy latwiej o powidoki i wypalenia bo komorki silniej swieca. A tak na boku to roznica jest zauwazalna, moze nie miedzy 6 a 7, ale 3 a 8 juz na pewno.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Bazykiszek, jak na moje standardy, to oświetlasz okolicę. Nie dziwię się, że logo się utrwaliło. Ale mu przejdzie. Na pewno. Swoją drogą samo logo, to obraz statyczny.

allabahal, możesz rozwinąć swoją myśl? Jaki ma telewizor?

Przy ustawieniu jasności na 45 kontrastu 65 trudno chyba uzyskać sensowną czerń. Podświetlenie jest dla mnie dość tajemniczą opcją, gdyż nie widać jakichś różnic przy jego zmianie. Ja oglądam na sporo niższych ustawieniach i muszę powiedzieć, że w ciemnych scenach jest przyzwoicie. Owszem, Trinitron był lepszy w tym względzie, ale jemu to nawet Kuro nie podskoczy.

ArtS :)
 

uQuad

New member
Proszę nie cytować poprzednika. ArtS :)

No tosz napisz jakie sa te twoje sensowne ustawienia? :p
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ArtS007

New member
Bez reklam
Ja ososbiście lubię bardzo wyważony obraz, więc moje ustawienia dla większości mogą się okazać nie do zaakceptowania. Dodatkowym argumentem za niepodawaniem moich ustawień przemawia fakt wstępnej fazy docierania panelu. I jest jeszcze trzecia rzecz. Mianowicie moje ustawienia podlegają jeszcze drobnym korektom. W końcu to dopiero piąty dzień, jak telewizor przebywa u mnie. Minie z pewnością sporo czasu, zanim ustawię to sobie ostatecznie.

Krótko jednak mówiąc zarówno jasność, jak i kontrast mam ustawiony sporo niżej. Przy wyższych ustawieniach czerni będzie coraz mniej. Ale generalnie oglądam wieczorami w ciemnym pomieszczeniu.

ArtS :)
 

archi79

New member
ArtS007 nie żebym popędzał, ale strasznie zależy mi na Twojej subiektywnej opinii o tym modelu i jego ocenie. Jakoś wygląd PV do mnie nie trafia a to chyba jedyna sensowna alternatywa. W sklepie stały koło siebie i pół godziny szukałem różnicy i jedyna jaką znalazłem to obraz w A bardziej przypomina filmy animowane :)
Jeszcze jedno, sygnał mam niestety z kablówki, później n lub polsat, czy przy odległości 2,5 m 42 cale to jednak nie za dużo przy tak słabym sygnale. Co sądzicie?
 
Do góry