Samsung PS42A451 i pokrewne

oski13

New member
Oczywiscie że pod tym względem sie rózni bo to nie nasz rynek. Tylko ze nawet po wprowadzeniu u nas Tv cyfrowej na nic nam bedzie ten tuner bo nie to kodowanie
A co do punktacji to wcale sie niedziwie ze ma tak :eek:k: :eek:k: :eek:k:

Ps u mnie jest to juz od jakiegos czasu
 
Ostatnia edycja:

krzysiekol

New member
samsung

witam

no i stałem się posiadaczem od wczoraj sama 451, zakupionego w sieci rtv euro agd w promocji za 3499 raty zero %

posiadam kablówkę vectry z "dekoderem cyfrowym" oczywiscie połączenie przez kabel euro.

Obraz jest moim zdaniem bardzo dobry ,ale tylko jesli nie ma wiekszego ruchy na obrazie , bo jesli już sie coś przemieszcza to widać taki efekt jakby przezroczysta skurka od pomarańcza była na ekranie(pomarszczenie z chropowatością) to jakby lekkie smużenie - a myślałem że w plasmach to nie wystepuje:(
nie wiem czy mam na 100% włączone wszystkie systemy polepszania bo sama odpaliłem wczoraj w nocy ale wydaje mi się że tak

może ktoś wie czy 100 herców tego sama sie jakoś włącza czy to już chodzi automatycznie

poza tym sygnał z kabla antenowego tak samo chodzi jak po podłączeniu przez dekoder Vectry
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Oceniałeś może na dobrym filmie DVD?

Na obrazie z kablówki taki efekt ciągnących się twarzy może powstać. Znam ten efekt ze słabszych kanałów na C+. To wina obróbki słabego sygnału, nie samego ekranu.

ArtS :)
 

A_ndy

New member
...

Gratulacje krzysiekol :eek:k:

Pobaw się w ustawieniami, przeglądając instrukcję stwierdziłem, że Samsung ma tu duże możliwości :) .
Oczywiście komentuj na bieżąco (może fotki!)
A tak przy okazji, zauważyłem że nowe plasmy LG i Samsunga po wyłączeniu nie mają czarnych ekranów jak we wcześniejszych seriach... tylko szare :rolleyes: . Trochę to śmiesznie wygląda gdy krawęź obudowy jest czarna jak... a ekran szary. No, ale na szczęście DPD jest do odlądania TV a nie do podziwiania jako "mebel".

Pozdrawiam, A_ndy
 

MarcusGawin

New member
Witam,ja też się podpinam do próśb kolegów o zdjęcia nowgo sama(prywatne a nie z netu).Z tymi porownaniami to robią nas klubowiczów równo w trąbę.Płacimy kasę za nowe testy a tu od 20.04 nic:twisted: ,ja już nie wiem czy KIKI sobie odpuścił czy co:hmm: .Gdzie nie poczytam to każdy prosi o porównanie PV80 z serią 450 Sama oraz Lg42G 6000,to nasz moderator powinien od ręki zalatwić, a nie czekać aż my sami coś w necie znajdziemy i linki zostawiamy na forum.
Oczekuję oficjalnego stanowiska Moderatora!!!!
a kolegów klubowiczów pozdrawiam:eek:k:
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Siła marki? Być może. Ale przynajmniej wiadomo, że masz polskie papiery. W przy najtańszych ofertach nie zawsze jest to oczywiste.

MarcusGawin napisał:
Oczekuję oficjalnego stanowiska Moderatora!!!!
Masz chyba na myśli Administratora?

ArtS :)
 

MarcusGawin

New member
OK,niech będzie Administrator(ADMINISTRATOR - osoba zarządzająca forum. Może wszystko. ;-)) i chodzi o to aby być na bieżąco :eek:k:
 

Romanoff

New member
Witam,

Miałem wczoraj możliwość porównać stojące obok siebie PS42A45 i PS42Q96 i powiem szczerze ,że dla mnie nowy model wygląda jak ubogi kuzyn starszego.

PIerwsze co rzuca się w oczy to menu w którym można znaleźć chociażby takie dziwne opcje jak podświetlenie matrycy(w plaźmie??), za to brakuje opcji poprawy filmów, co automatycznie stawia ten model poniżej Q91/96.

Mówiąc w skrócie pozbawienie funkcji Movie Plus/Poprawa filmów skutkuje skaczącym obrazem.
Moim zdaniem również czerń była gorsza na nowym modelu, a sam panel pochłaniał więcej światła.

Pozdro
 

ivf

New member
Romanoff napisał:
Mówiąc w skrócie pozbawienie funkcji Movie Plus/Poprawa filmów skutkuje skaczącym obrazem.
być może trzeba było włączyć tryb DYNAMICZNY żeby uaktywnić dodatkowe opcje poprawiające obraz.. w nowym modelu tylko w trybie dynamicznym można włączyć DNIe.
ewentualnie, movie plus jest być może automatycznie uaktywniane w momencie włączenia trybu FILMOWEGO?
aż trudno uwierzyć żeby nowy model był gorszy od poprzedniegoo :niewiem:
jednak wszystko jest możliwe.. skoro cyfrową poprawę niefortunnie "przerzucili" do trybu dynamicznego to.. :hmm:

EDIT: zerknąłem w obie instrukcje i faktycznie w Q91 można było włączyć/wyłączyć "movie plus", w nowym modelu nie ma takiej opcji. może w takim razie jest włączona na stałe, może jest załączana wraz z jakąś inną opcją (np REAL 100Hz). a może rzeczywiście tej opcji specjalnie BRAKUJE?? prawdę mówiąc już nie jest mi trudno w to uwierzyć..
 
Ostatnia edycja:

ivf

New member
no właśnie później dopisałem info że wg instrukcji tej opcji nie ma..

jeszcze jeden błąd popełniłem - napisałem, że być może movie plus załącza się z jakąś inną opcją typu REAL 100Hz, a to REAL 100Hz jest przecież załączone na stałe :roll: taka mała pomyłka ;)

być może jest dodatkowo zaimplementowana w DNIe (choć nie sądzę, bo opis DNIe nie zmienił się nijak w stosunkudo DNIe z Q91).

zaraz to sprawdze na jakiejś obcej stronie, pamiętam że któryś z krajów miał pięknie opisane wszystkie polepszacze zastosowane w tym samsungu.. (z ciekawości.. być może ta funkcja zostanie przywróconaw jakimś kolejnym modelu.. specjalnie.. może taki mylący marketing..)
 

ivf

New member
jednak przeglądanie samych stron niewiele daje.. niemieckie specyfikacje różnią się od polskich, w instrukcji nic na ten temat nie ma..

kilka przykładów:
Q91 | A450
Ultra Filter Bright | Filter Bright (to nie pomyłka, przynajmniej nie moja)
Movie Plus | ?? (dla A450 rzeczywiście nie ma o tym mowy nigdzie)
DNIe | DNIe+ (nie znalazłem nigdzie słowa o zastosowanych usprawnieniach)
Real Motion Studio (Smart Frame Plus, Silhouette Editor) | Technologia Silhouette Editor (czyli w nowszym tv wygląda to biedniej)

poza tym nowość:
Technologia 24Hz - 1080 24p Real Movie

no i to co na stronach (niemieckiej i polskiej) opisywane jest inaczej niż w instrukcji do A450:
w internecie - tryb sportowy, tryb kinowy, tryb gracza (Sport, Film, Spiele) - wg instrukcji są to tryby - dynamiczny, standardowy, filmowy

o ile tryb sportowy możnaby nazwać dynamicznym, kinowy - filmowym, to tryb gracza z trybem standardowym nie da się przyrównać bo standardowy wg instrukcji jest trybem po prostu telewizyjnym (czyt. codziennym), co z graniem ma raczej niewiele wspólnego

reasumując.. bądź tu mądry.. dane są zbyt niespójne.. na różnych stronach podawane są odmienne informacje, w instrukcji też biednie, do niczego sensownego chyba nie da się dojść.. przynajmniej pod względem teoretycznych opisów.. pozostają więc chyba jedynie subiektywne odczucia widzów obu telewizorów.. ;)
 
Ostatnia edycja:

oski13

New member
Ale oprócz dynamicznego filmu i standard tego jest cos takiego jak kino sport gra Tak wramach wyjasnienia :D

PS. Jak znajde troszku czasu to opisze podreczne funkcje i te głębsze bo na kikiego sie chyba niedoczekamy Oczywiscie opis laika
 
Ostatnia edycja:

ivf

New member
oops.. faktycznie..

wszyscy producenci tak to gmatwają czy tylko samsung taki niedobry? ;)

chcesz mieć spokój i po prostu mieć włączony odbiór - ustaw tryb standardowy i zapomnij

chcesz mieć lepszy odbiór - ustaw tryb dynamiczny, w nim włącz DNIe, zmniejsz kotrast i jasność bo zapewne tryb dynamiczny przejaskrawił obraz..

chcesz film obejrzeć - włącz tryb filmowy, a w menu rozrywka tryb kinowy..

później sport i kolejne przeprawy przez menu.. chyba sobie odpuszczę tego samsunga.. :???:
 

oski13

New member
Ja tam nikogo niechce przekonywac do niczego (niepłacą mi za to :( ) Ale jak raz sobie poustawiasz parametry trybów obrazu (fajna sprawa bo dla kazdego zródła osobno jak przyuwarzyłem ) to potem tylko dwa klawisze na pilocie
 

ivf

New member
ustawienia obrazu zapamiętane dla każdego źródła osobno - chociaż ten jeden plus na pocieszenie ;)
 

oski13

New member
No to tak pare informacji subiektywnych laika

Wiec co do tych ustawień obrazu to tak jak już było pisane są trzy tryby Dynamiczny/Standard/Film Każdy z nich można dokładnie sobie ustawić z racji ze jest podziałka numeryczna a co mi się podoba to że dla każdego źródła osobno co moim zdaniem jest przydatne. Można także włączyć cos takiego jak ROZRYWKA gdzie są możliwości Wył/Sport/Kino/Gra. Ale w tym przypadku jest zablokowana korekcja w trybach Dynamiczny/Standard/Film, czego do końca nie rozumiem , jak i tego ze DNIe można wł/ wł demo/ wył tylko w trybie Dynamicznym Ale uważam że sygnał SD z kablówki jest bardzo dobry i bez tego. Zresztą zawsze twierdziłem ze konkurencja jest w tyłach w sygnale SD :D
Pewnie tez padną pytania czy czarny jest czarny a biały jest biały. Rzecz jak najbardziej subiektywna, wiec dla mojego oka czarny jest czarny a biały jest biały, choć na pewno to nie ideał

Co do jakości obrazu z różnych źródeł to tu niestety ubogie informacje. Tak jak pisałem obraz SD z kablówki jest na dobrym poziomie Obraz HD to w ogóle jakby się inne filmy oglądało (super):eek:k: , ale niemiałem okazji nacieszyć się dłużej takim sygnałem. Po podłączeniu lapka do TV po SVideo bo innego kabla niebyło obraz naprawde elegancki ale tez dobrej jakości film zapodałem :D Jak z divx-ami to nie wiem bo mało takich oglądam ale sprawdze przy najbliższej okazji. Wejście tzw. monitorowe tez śmiga bez problemów Jedyne co jest drażniące to przechodzenie z danego zródła na inne. Albo po kolei się przełącza po podłączonych (euro czyli złącze 1 i 2 zawsze aktywne) albo przez menu wybór źródła.

Dźwięk powiedziałbym ze jest i tyle. Jest tez pare możliwości ustawień, włącznie z tym ze można wyłączyć dźwięk TV, bo wiem ze w innych watkach padały takie pytania. Jest korektor i każde Hz można dostroić ale to tylko 10W głośniczki wiec…. Takie cos jak SRS TS XT, Auto głośność działa. Ogólnie telewizorek działa działa bezszelestnie

Co do samego TV to wygląda bardzo dobrze i elegancko, ale jak już wspominałem zapomnieli o pilocie. Jego błyszcząca obudowa jest jak dla mnie bee i troszku za duża ale jednym to pewnie będzie pasować. Nie wiem jaki tu zastosowali filtr antyodblaskowy ale działa choć szukający w całym znajda pewnie mnóstwo odbic :p Niema tego efektu co w Q91 ze przy wyłączonym TV matryca nie jest fioletowa (no może minimalnie jak się bardziej przyjrzeć)

Pewnie pominąłem jakieś istotne informacje, ale na razie tyle mi się nasuwa. Ogólnie uważam, że jest godny polecenia a dodatkowym plusem jest jego cena :D:D:D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

PIL

New member
oski13 -> Czyżbyś zanabył drogą kupna nowego sama ????
Jesli tak, to może jako pierwszy wrzuciłbyś jakieś fotki, co ?
 
Do góry