Samsung PS-42Q7H - opinie

wydma8

New member
Chyba juz ktos o tym pisal, przypadlosc migotania maja podobno oba samsungi, q7h rozni sie od c7h cena:) i jeszcze z tego co czytalem dodatkowymi glosnikami wysokonowymi.
 

allabahal

New member
Samsung PS-42Q7H

Dziś widziałem tego Samsunga w akcji. Obraz ładny, ale to migotanie (właściwie rozjaśnianie obrazu) jest tragiczne :-(
Przypadłości tej nie widać przy sygnale z wejścia antenowego.

Krzysiek
 

lucky-78

New member
Samsung PS-42Q7H

Jestem użytkownikiem Q7H. Telewizor bardzo ładnie się prezentuje (jego forma i wykończenie). Obraz jest świetny (DVD połączone przez component) bardzo ostry i super kolory, tylko posiada pewien istotny mankament częste ściemnianie i rozjaśnianie się obrazu (niektórym to nie przeszkadza gdyż przejścia te są dość subtelne niemniej jednak są widoczne i mnie to drażni). Acha występuje jeszcze migotanie które jest rzadkim zjawiskiem przez co nie denerwuje jak to co opisałem wyżej. Testowałem inne Q7H i miały to samo.
Piszecie że można wyłączyć migotanie i pewnie samoczynne ściemnianie i rozjaśnianie obrazu (za efekty te odpowiedzialna jest pewnie jedna funkcja), ja próbowałem i w meniu tego nie zrobicie, a jeżeli komuś to się udało to napiszcie.
Wg mnie telewizor bez opisanych dolegliwości byłby na 5+, z nimi stanowczo odradzam jego zakup.
 

lucky-78

New member
Samsung PS-42Q7H

Jestem użytkownikiem Q7H. Telewizor bardzo ładnie się prezentuje (jego forma i wykończenie). Obraz jest świetny (DVD połączone przez component) bardzo ostry i super kolory, tylko posiada pewien istotny mankament częste ściemnianie i rozjaśnianie się obrazu (niektórym to nie przeszkadza gdyż przejścia te są dość subtelne niemniej jednak są widoczne i mnie to drażni). Acha występuje jeszcze migotanie które jest rzadkim zjawiskiem przez co nie denerwuje jak to co opisałem wyżej. Testowałem inne Q7H i miały to samo.
Piszecie że można wyłączyć migotanie i pewnie samoczynne ściemnianie i rozjaśnianie obrazu (za efekty te odpowiedzialna jest pewnie jedna funkcja), ja próbowałem i w meniu tego nie zrobicie, a jeżeli komuś to się udało to napiszcie.
Wg mnie telewizor bez opisanych dolegliwości byłby na 5+, z nimi stanowczo odradzam jego zakup.
 

Markcox

New member
lucky-78 napisał:
Jestem użytkownikiem Q7H. Telewizor bardzo ładnie się prezentuje (jego forma i wykończenie). Obraz jest świetny (DVD połączone przez component) bardzo ostry i super kolory, tylko posiada pewien istotny mankament częste ściemnianie i rozjaśnianie się obrazu (niektórym to nie przeszkadza gdyż przejścia te są dość subtelne niemniej jednak są widoczne i mnie to drażni). Acha występuje jeszcze migotanie które jest rzadkim zjawiskiem przez co nie denerwuje jak to co opisałem wyżej. Testowałem inne Q7H i miały to samo.
Piszecie że można wyłączyć migotanie i pewnie samoczynne ściemnianie i rozjaśnianie obrazu (za efekty te odpowiedzialna jest pewnie jedna funkcja), ja próbowałem i w meniu tego nie zrobicie, a jeżeli komuś to się udało to napiszcie.
Wg mnie telewizor bez opisanych dolegliwości byłby na 5+, z nimi stanowczo odradzam jego zakup.

Na przyszłość używaj białej czcionki, bo Twój post może pozostać bez odpowiedzi, ze względu na jego "nieczytelność " :lol:
Co do sławiennego migotania w SAMSUNGACH można je chwilowo "usunąć" po przez wyłączenie opcji DNIe w menu serwisowym (było już o tym mówione), ale kosztem utraty jakości obrazu. Jak już wiadomo, można też wyzbyć się całkowicie tego defektu, po przez wgranie nowego softu przez serwis
 

Wojtii

New member
stestowalem i dziala, zadnego migotania :) i nie odczuwam braku DNIe

a wiec po kolei:

1. wejdz do menu serwisowe ->wylacz tv i po kolei wcisnij info->menu->mute->power
2. teraz ostroznie - lepiej nie ruszac zadnych opcji ktorych sie nie zna - wejdz do "Option Block" dalej do "FRC Samsung" czy jakos tak i zmien wartosc parametru Full Bypass - strzalką w prawo - na 01H -
3. teraz 2 razy Menu i wylacz tv
4. wlacz ponownie tv i w menu uzytkownika wlacz SMD i cyfrowa redukcje szumu (niestety full bypass wylacza nie tylko DNIe ale wszystkie inne funkcje poprawy obrazu, w starszych Samsungach byla opcja DNIe Bypass, ktora mozna bylo wylaczyc samo DNIe), wszystkie ustawienia parametrow tez zresetowaly sie do fabrycznych jesli cos wczesniej zmieniales.
 
Do góry