Samsung prezentuje nowe dzieło sztuki - czyli plazmę F8500. Ces 2013

wysio

Member
Bez reklam
A widzisz różnice między SD a HD? Za 3lata będzie 8K,dla przypomnienia to jest HDforum.

U nas do będzie przynajmniej 10 lat żeby było 4K. Bo niby z czego ma być, ani nośników zdolnych pomieścić tyle danych, ani przewodów zdolnych je przesłać. Ot pokazują tylko na wystawach, żeby się pochwalić jakąś innowacją.

up, też to zauważyłem i z wypowiedzi wynika, że ten Samsung w żadnym wypadku nie może mieć lepszego obrazu od Panasonica.

Ps. Pamiętam jak czytałem jakiś czas temu artykuł, że z tej technologii miał zrezygnować Samsung czy LG i na rynku miał pozostać jedynie Panasonic. A tu się okazuje, że to jednak bzdury, bo Samsung pracuje nad plazmą.
 
Ostatnia edycja:

octopus1975

New member
Ten Samsung z wygladu jest slaby jak pierwsze LCD sprzed 15 lat. A ta podstawka wyglada inaczej niz wszystkie inne ale jak tam trzeba bedzie sciera przejechac aby kurz wyczyscic to bedzie problem. Bo co bedziemy tv podnosic czy w rogach bedzie sie zbierac ???
 

LukeSky

Member
Bez reklam
Ha, Ha, dobre! A to się Samsung przejedzie na swoim nowym modelu, nie zrobili testu na ścierę. Sorry, nie mogłem się powstrzymać.

A co do 4K, to naprawdę trzymajmy się realiów a nie mitów. Rozdzielczość 1080p na rynku jest już bardzo długo, zanim stanie się standardem to miną jeszcze lata! O naszym rynku lokalnym nawet nie wspomnę.

Zacytuje Wikipedię:

"In the United States, 1080p over-the-air broadcasts still do not exist as of January 2013; all major networks use either 720p60 or 1080i60 encoded with MPEG-2. However, satellite services (e.g., DirecTV, XstreamHD and Dish Network) utilize the 1080p/24-30 format with MPEG-4 AVC/H.264 encoding for pay-per-view movies that are downloaded in advance via satellite or on-demand via broadband. At this time, no pay service channel such as USA, HDNET, etc. nor premium movie channel such as HBO, etc., stream their services live to their distributors (MVPD) in this format because many MVPDs, especially DBS and cable, do not have sufficient bandwidth to provide the format streaming live to their subscribers without negatively impacting their current services. In addition is the high "cost" of using more bandwidth for one 1080p/24 channel than that necessary for a 1080i or even a 720p channel and for only those relatively few subscribers who have HDTV devices that can display 1080p/24 being an efficient use of their limited bandwidth."

To mówi wszystko! Życzę sobie i wszystkim maniakom HD abyśmy w ciagu następnych 10 lat dożyli wszechobecnego standardu 1080p - to będzie sukces!

4K pozostanie chyba na długo w formie upscalingu.
 

troolek1986

New member
Ha, Ha, dobre! A to się Samsung przejedzie na swoim nowym modelu, nie zrobili testu na ścierę. Sorry, nie mogłem się powstrzymać.

A co do 4K, to naprawdę trzymajmy się realiów a nie mitów. Rozdzielczość 1080p na rynku jest już bardzo długo, zanim stanie się standardem to miną jeszcze lata! O naszym rynku lokalnym nawet nie wspomnę.

Zacytuje Wikipedię:

"In the United States, 1080p over-the-air broadcasts still do not exist as of January 2013; all major networks use either 720p60 or 1080i60 encoded with MPEG-2. However, satellite services (e.g., DirecTV, XstreamHD and Dish Network) utilize the 1080p/24-30 format with MPEG-4 AVC/H.264 encoding for pay-per-view movies that are downloaded in advance via satellite or on-demand via broadband. At this time, no pay service channel such as USA, HDNET, etc. nor premium movie channel such as HBO, etc., stream their services live to their distributors (MVPD) in this format because many MVPDs, especially DBS and cable, do not have sufficient bandwidth to provide the format streaming live to their subscribers without negatively impacting their current services. In addition is the high "cost" of using more bandwidth for one 1080p/24 channel than that necessary for a 1080i or even a 720p channel and for only those relatively few subscribers who have HDTV devices that can display 1080p/24 being an efficient use of their limited bandwidth."

To mówi wszystko! Życzę sobie i wszystkim maniakom HD abyśmy w ciagu następnych 10 lat dożyli wszechobecnego standardu 1080p - to będzie sukces!

4K pozostanie chyba na długo w formie upscalingu.

dokladnie kolego.. niech zaczna nadawac program w full hd w polsce:) nie mowiac o liczbie starych tv w polsce..:razz:
 

RHJG

New member
Bez reklam
CYT;4K pozostanie chyba na długo w formie upscalingu.Dobre i to a malkotenci będą mieli w Polsce pole do popisu...
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Ludziska , zejdzcie wreszcie na ziemię . Standardem może za 10 lat to się okaże dopiero obecne HD . Dopóki ostatni kanał w rozdzielczości SD nie umrze śmiercią naturalna nie ma co się łudzić że 4K będzie czymś innym aniżeli ciekawostką i tyle . W dobie biedniejących społeczeństw i coraz bardziej wyśrubowanych cen nowego sprzętu jest to poprostu nie mozliwe .Dla kogo i kto zaryzykuje ładowanie kasy w kręcenie w rozdzielczości 4k jak dotrze to może do około 0,01 procenta odbiorców . Więc co do tego można spać spokojnie że 1920/1080 będzie obowiązującym standardem i koniec kropka . A co do jakości telewizorów plazmowych i innych , to od około 5 lat kupuje co roku nowsze i niby lepsze modele telewizorów z najwyższej półki . I moge powiedzieć jedno , że w tym roku już nie dam się nabrać . Zapewne Samsung wyda na świat następnego knota co kolory będzie miał rodem z tandetnej kreskówki i oczywiście będzie starał się jak zawsze nabijać zwłaszcza tych tępszych Hdmaniaków i łapać na lep kolejnych bzdetów w stylu '' Pierniesz a Tv sam usunie smród '' :) . A tak na poważnie w kwestii Panasonica to dopiero jak sam zobacze to uwierze . Jestem tym co zależy mi tylko na jakości obrazu i moge bezproblemowo stwierdzić że od modelu VT20 włącznie z modelem VT50 nic się nie zmieniło . Obraz z tych obydwu telewizorów łacznie z VT30 jest taki sam i niczym się nie różni i tyle . Miałem wszystkie i wiem co pisze . Dlatego teraz nie mam zamiaru kupować następnego super PANASONICA nawet Serii VT1000Turbo tylko dla sloganów marketingowych . Jeżeli Panasonic nie pozbędzie się Primo - powidoków , Secundo błędu 50 Hz . I do tego nie zrobi coś wogóle z jakością obrazu w ruchu wogóle , to płacenie za kolejną cyfre w nazwie telewizora mija się z celem . Bo dałem się nabrać dwa razy na dopłacanie z modelu VT20 poprzez model VT30 i teraz VT50 i nie mam zamiaru dalej nabijać kabze cwaniaczką od marketingu co podadzą że jest nowy fosfor ( teraz już czerwony , za rok niebieski , potem fioletowy ) że teraz już nie 2500 tylko 6000 coś tam , a wszystko po to żeby kase wydrzeć . Dziękuje . Kupie dopiero jak każdy kto kupi będzie piał z zachwytu , a nie z powodu tego co zapewne napiszą recenzenci że nic tylko brać . Więc naprawde namawiam tych co się przymierzają do zakupu o kubeł zimnej wody już teraz na głowę zanim dadzą się nabrać jak ja . Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To wątek o Samsungu.
Samsung zapowiedział że wprowadzi model ala-Kuro i z przyjemnością sprawdzimy. Ale miło że Samsung nie wycofał się z plazm a wręcz mocno stawia na nową jakość.
To oznacza że inni producenci muszą też walczyć o jakość .
 

cureman

Active member
Bez reklam
Ludziska , zejdzcie wreszcie na ziemię . Standardem może za 10 lat to się okaże dopiero obecne HD . Dopóki ostatni kanał w rozdzielczości SD nie umrze śmiercią naturalna nie ma co się łudzić że 4K będzie czymś innym aniżeli ciekawostką i tyle . W dobie biedniejących społeczeństw i coraz bardziej wyśrubowanych cen nowego sprzętu jest to poprostu nie mozliwe .Dla kogo i kto zaryzykuje ładowanie kasy w kręcenie w rozdzielczości 4k jak dotrze to może do około 0,01 procenta odbiorców . Więc co do tego można spać spokojnie że 1920/1080 będzie obowiązującym standardem i koniec kropka . A co do jakości telewizorów plazmowych i innych , to od około 5 lat kupuje co roku nowsze i niby lepsze modele telewizorów z najwyższej półki . I moge powiedzieć jedno , że w tym roku już nie dam się nabrać . Zapewne Samsung wyda na świat następnego knota co kolory będzie miał rodem z tandetnej kreskówki i oczywiście będzie starał się jak zawsze nabijać zwłaszcza tych tępszych Hdmaniaków i łapać na lep kolejnych bzdetów w stylu '' Pierniesz a Tv sam usunie smród '' :) . A tak na poważnie w kwestii Panasonica to dopiero jak sam zobacze to uwierze . Jestem tym co zależy mi tylko na jakości obrazu i moge bezproblemowo stwierdzić że od modelu VT20 włącznie z modelem VT50 nic się nie zmieniło . Obraz z tych obydwu telewizorów łacznie z VT30 jest taki sam i niczym się nie różni i tyle . Miałem wszystkie i wiem co pisze . Dlatego teraz nie mam zamiaru kupować następnego super PANASONICA nawet Serii VT1000Turbo tylko dla sloganów marketingowych . Jeżeli Panasonic nie pozbędzie się Primo - powidoków , Secundo błędu 50 Hz . I do tego nie zrobi coś wogóle z jakością obrazu w ruchu wogóle , to płacenie za kolejną cyfre w nazwie telewizora mija się z celem . Bo dałem się nabrać dwa razy na dopłacanie z modelu VT20 poprzez model VT30 i teraz VT50 i nie mam zamiaru dalej nabijać kabze cwaniaczką od marketingu co podadzą że jest nowy fosfor ( teraz już czerwony , za rok niebieski , potem fioletowy ) że teraz już nie 2500 tylko 6000 coś tam , a wszystko po to żeby kase wydrzeć . Dziękuje . Kupie dopiero jak każdy kto kupi będzie piał z zachwytu , a nie z powodu tego co zapewne napiszą recenzenci że nic tylko brać . Więc naprawde namawiam tych co się przymierzają do zakupu o kubeł zimnej wody już teraz na głowę zanim dadzą się nabrać jak ja . Pozdrawiam

Racja ,sam kupiłem vt 20,30 no i 50 co rok nowy tv.Najwieksze rozczarowanie było przy vt 50 obraz identyczny jak na vt 30.Co do plazmy Samsunga to nie ma szans aby pobiła Panasonica w jakości obrazu.To nie ta liga.
 
J

johny860527

Guest
Witam,fakt 4k raczej nie prędko zadomowi się w telewizji,lecz konsole nowej generacji mogą to bardzo przyspieszyć,zwłaszcza jeśli chodzi o gry które to będą napędzać rynek.
 

lm648

Banned
..........fakt 4k raczej nie prędko zadomowi się w telewizji ...........
........... w telewizji na pewno tak, lecz w zewnętrznych odtwarzaczach multimedialnych (HDD) to lada dzień :) tylko patrzeć wkrótce na ich szybki wysyp (producent "koreańsko-chiński" w tym zakresie "trzyma rękę na pulsie") I tu właśnie jest sens stosowania 4K, a nie tam jakiejś telewizji, może jeszcze publicznej z TVP1 HD na czele :)
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Witam,fakt 4k raczej nie prędko zadomowi się w telewizji,lecz konsole nowej generacji mogą to bardzo przyspieszyć,zwłaszcza jeśli chodzi o gry które to będą napędzać rynek.

A teraz ja dołożę pięć groszy:) 5 lat minimum aż się ogarną!!!! ze wszystkich stron tylko słychać nowość super to tamto 4k/Oled .Na konkurencyjnym forum testowali 4k pomijam że priorytetem jest 8k i japończycy zaczną nadawać do końca roku 2020 sygnał z taką jakością u siebie.No nadal potwierdza się kto stoi mocno technologicznie no na pewnio nie Korea.....Alę do rzeczy.... złącze HDMI obecne czyli 1.4 obsługuje 4 k to fakt ale jaka jest maksymalna ilośc klatek na sekundę??Mizerna!!!Pisali że szarpie obrazem i przycina.Ściągnąłem demo 40 sekund 4k i nie wiem czy komp słaby procek i5 czy rzeczywiście szarpało obrazem dlatego że mało klatek...? Słyszeliście coś o HDMI 1.5..??? bo na innym forum pisali że należy wyglądać takowego złącza...Sumując wszystko jest w powijakach !!!! Do tych co kupili vt 50 Panasonica powiem tylko dajcie sobie na luz , macie super wypasione kosy no i ten Design ehhh.Czekajcie aż coś konkretnego się ukaże na rynku , ja bym sobie odpuścił.Zresztą co wy widzicie w 42/50/czy 65 calach to takie malutkie;) i tyle kasy bulić nie lepiej projektor?? Ja idę w tym kierunku ale na razie mam TV.Pozdrawiam
 

robertuss

Active member
Bez reklam
No to pochwal się jaki masz TV? i w jakim kierunku idziesz?

W kierunku projektora idę tak jak prawdziwi kino maniacy.Oglądam na różnych forach jakie ludzie mają kina , jak sami robią z garaży, piwnic miło się to ogląda etap po etapie aż wstawi sprzęt.Eh to inne społeczeństwo inaczej zarabiający... i PROJEKTOR to podstawa!!!Jak ktoś napisał czy masz 50 cali czy 60 cali samochody wyglądają jak resoraczki ludzie jak ludziki raz odpalisz projektor i już nigdy nie będziesz chciał TV.King Kong Prometheus itp wielkich hitów jakie będa w tym roku...i do tego projektor.Jak zobaczyłem ile kosztuje plasma panasonica 150 cali 4K to myślałem że padnę!!Prawie 3 mln złotych !! za 80 tys to kupiłbym projektor 4K a za 100 tys full wypasione kino z podwójnym subem Velodyne DD18+ albo fantastycznym JL PHANTOM

Odszedłem od tematu..;) Posiadam Panasonic 46GT30 szykowałem sie na Sharpa 46le830 ale drogi był.I stwierdziłem że to ostatni mój TV.Nie daje mi wielkości.A na 68 cali to mnie nie stać.I tak bym nie chciał takiego ciężkiego klamota wieszać.A projektor to około 5kg.Jeśli jest się kino maniakiem to tylko projektor..
 

ipsz

New member
W kierunku projektora idę tak jak prawdziwi kino maniacy. (...) Jeśli jest się kino maniakiem to tylko projektor..

Megamaniakiem w sensie wielkości obrazu bo niestety nie idzie to w parze z jakością. Więcej - wolę obejrzeć ten sam film w domu w FHD z BR niż w kinie bo... ważna jest dla mnie jakość obrazu a ta często w kinach jest żenująca. Także w IMAXie i także w 3D.

Żeby nie było OT: Samsung jak na razie pomimo wielu wysiłków trzyma wysoki poziom ale na szczyty się nie wspina. Ich siłą jest wielkość sprzedaży, obecność we wszystkich segmentach rynku i skuteczne zasilanie kasy koncernu a nie ambicjonalna walka o najwyższy stopień podium.
 
Do góry