Samsung prezentuje na CES kontrowersyjne rozwiązanie - telewizor Ultra HDTV 4K.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Samsung prezentuje na CES kontrowersyjne rozwiązanie - telewizor Ultra HDTV 4K.

Samsung debiutuje z wyjątkową konstrukcją. Design nowego telewizora 4K otrzymał słowa krytyki ale ukrywa bardzo oryginalne rozwiązania.

DSC_0513_b_60927.jpg


Samsung zaprezentował nowy telewizor Ultra HDTV w pływającej konstrukcji która jest integralną
częścią telewizora. Całość przypomina starą tablicę szkolną.


Projekt jest naprawdę ekstremalny.
DSC_0514.jpg
Pierwszą kwestią do rozważenia jest waga produktu i jego wielkość.
Producent twierdzi że zdecydował się na takie rozwiązanie ponieważ telewizory od 85 do 110" rzadko są wieszane na ścianie i potrzebują podstawki podłogowej. Samsung postarał się aby rama spełniała przy okazji dodatkowe funkcje i firma wstawiła 110 watowy system dźwięku. W skład wchodzą dwa głośniki na górze, 3 na każdej bocznej ramie oraz dwa subwoofery.
DSC_0532.jpg

Telewizor może być regulowany co do wysokości jak i kąta nachylenia.
Rewolucja odnosi się do połączeń. Telewizor wykorzystuje nowy system łączności opracowany przez Samsunga. Sygnał podłączony jest do telewizora za pomocą jednego, praktycznie niewidocznego kabla.

DSC_0595.jpg

System integruje zestaw procesorów, które przekształcają sygnały cyfrowe bez żadnych strat i wysyła je za pomocą jednego cienkiego kabla do telewizora.


Samsung pracuje również nad mniejszą wersją 4K TV, czyli modelem wielkości 65", który ma być dostępny jeszcze w tym roku.
DSC_0531.jpg



[youtube]RM7coJR_ovk[/youtube]


[youtube]ehcF6rmHRVE[/youtube]





dday
 

RHJG

New member
Bez reklam
Samsung zaprezentował nowy telewizor Ultra HDTV w pływającej konstrukcji która jest integralną
częścią telewizora. Całość przypomina starą tablicę szkolną.
Rzeczywiście kontrowersyjny pomysł,ciekawe czy się przyjmie.?Zgadza się na "takiej tablicy" przeszło 40 lat temu zdobywało się wiedze!!!
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wyglada to tragicznie, ale moze i dobrze ze caly czas probuja nowych rozwiazan w temacie designu. Lepsze to jak stanie w miejscu przez dlugie lata. Teraz mamy mode na bezramkowe tv, poczatkowo kojarzylo mi sie to z starymi matrycami lezacymi w pudlach na gieldach (po wyciagnieciu z obudowy), zobaczymy jaki trend bedzie za pare lat.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Zgadzam sie z armanigiem - kazda innowacja designu warta jest uwagi nawet jesli jest nieudana :)
Ps : Az tak zle to nie wyglada
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kiedys mialem tv Sony CRT, na gorze fabryczny subwoofer wielkosci polowy duzego amplitunera, z boku doczepiane glosniki, w Philipsie CRT podobnie bylo z dzwiekiem i to faktycznie gralo (jak na tv) od biedy mozna bylo na tym ogladnac dvd, posluchac Mtv (jak jeszcze leciala tam muzyka :) ) i uzyskac te minimum przyjemnosci z dzwieku, a te wszystkie dzisiejsze glosniczki w plaskich tv i miniaturyzacja to jeden wielki jazgot.
 

nalepek

New member
Szczerze to mnie się to niesamowicie nie podoba, jak oglądałem zdjęcia na en****get to myślałem, że to jest po prostu jakiś ekran do prezentacji, a nie nowy model.. :D

+jeśli masz miejsce na tak ogromny telewizor, to masz i miejsce na dobre kino domowe ;)

I szczerze wątpie trochę w te ich konstrukcję.
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Kinomaniacy w tym kierunku nie pójdą.! Tylko projektor a nie kolejny klamot zawalający salon...Nagłośnienie także sami zrobili normalnie we wszystkim są dobrzy..;) przydał by się tam na ramie napis "sound by harman/kardon"
 

bluray

Banned
A ja na poddaszu podwiesiłem TV na krokwi.
Zasilanie po prawej, HDMI (10m) po lewej.
Zamaskowałem i TV wisiał w powietrzu.
To robi wrażenie, zawsze.
 
Do góry