Samsung - plamka na matrycy tv - reklamacja

Siemol

New member
Witam, kilka dni temu po włączeniu tv samsung na ekranie pojawiła się dziwna plama - jakby rozlanie na matrycy. Plama się powiększa.
Tv używam od lipca 2012 r. więc postanowiłem reklamować sprzęt.
Po przesłaniu zdjęć do samsunga otrzymałem taką odpowiedź:
"Na załączonym przez Pana zdjęciu widoczna jest usterka mechaniczna. Usterka widoczna na zdjęciu wskazuje na to, że matryca została uderzona. Gwarancja nie obejmuje usterek mechanicznych i w tym wypadku możliwa jest jedynie odpłatna naprawa w serwisie".
Czy na podstawie zdjęć samsung był w stanie postawić taką diagnozę, czy po prostu zostałem zbyty i liczą że zrezygnuje z reklamacji.
Nie zgadzam sie z opinią samsunga - na tv nie ma jakichkolwiek śladów (rys, wgnieceń) wskazujących na uszkodzenie mechaniczne matrycy - matryca na 100% nie została uderzona.
Na forach znalazłem podobne tematy i tam nie ma jednoznacznych opinii co do mechanicznego uszkodzenia matrycy np.
"tego typu usterka podlega gwarancji, ponieważ nie jest to wylanie wskutek udaru mechanicznego matrycy." lub
"To jak najbardziej obejmuje gwarancja - jest to uszkodzenie spowodowane wada produkcyjna matrycy.Czesto bywa tak ze na skutek zastosowania niewlasciwych (tzn najtanszych) materialow albo jakiegos bledu w procesie produkcji cale serie matryc maja taka ujawniajaca sie po czasie wade."
Co sądzicie o takiej wadzie matrycy. Czy są szanse na wymianę w ramach gwarancji.
Pozdrawiam.
 

RHJG

New member
Bez reklam
Spotkałem się już z tym ; powodem było nieumiejętne przenoszenie TV.Ktoś trzymał za mocno za matryce ręką,nastapiło wgniecenie i wyrównanie matrycy.No i zrobiła się taka brzydka plama.Podobne ale tylko podobne plamy powstają po czyszczeniu(myciu matrycy)różnymi dziwnymi płynami.
 
Do góry