Samsung PC Share Manager + Samsung LE40C650 - dziwny problem

amor_priv

New member
Witam.
Posiadam telewizor Samsung LE40C650. Odtwarzam sobie filmy z dysku twardego komputera używając Samsung PC Share Manager. Wszystko mi działa bardzo ładnie, z jednym drobnym wyjątkiem. W zasadzie nie jest to jakiś wielki problem, ale z czasem może zacząć przeszkadzać. Na dysku każdy filmik ma osobny folder (lubię mieć porządek). Po obejrzeniu filmu kasuję go razem z folderem, i odświeżam serwer PC Share Managera (używając funkcji "Ustaw zmieniony stan"). Po odświeżeniu, gdy odpalę na telewizorze Media Playera, okazuje się, że foldery z usuniętymi filmami nadal są widoczne. Jak je usunąć? Robi się coraz więcej folderów, i z czasem może to przeszkadzać.
 

Sk_uter

New member
Bez reklam
mam ten sam problem, ale mam pewnien sposob:

1. Wylaczasz udostepnianie folderu z filmami
2. Odswiezasz
3. Wlaczasz udostepnianie folderu z filmami
4. Odswiezasz

Ja tak robie, bo innego sposobu nie znalelem jak narazie

Co jest z forum, ostatnio wolno chodzi, komunikaty mam:
The server is too busy at the moment. Please try again later.
 

slimak

New member
Bez reklam
"Ustaw zmieniony stan"). Po odświeżeniu, gdy odpalę na telewizorze Media Playera, okazuje się, że foldery z usuniętymi filmami nadal są widoczne. Jak je usunąć? Robi się coraz więcej folderów, i z czasem może to przeszkadzać.

U mnie po [Ustaw zmieniony stan] podfoldery/filmy znikają. Folder główny udostępniony w PC Share Manager oczywiście nie znika dopóki go nie wyłączymy w PC Share Manager.

C650 fw3003 + PC Share Manager 4.2 + Vista 64
 

amor_priv

New member
Też mam wersje 4.2. Tylko pod WinXP. Niestety mi nie znikają. Ale sposob podany przez Skutera dziala. Dzieki. Sam sie dziwie, ze nie wpadlem na tak proste rozwiazanie :) Moze dlatego, ze trwa on dluzej, niz zwykle odswierzenie.
 

Fafikdog

New member
Mam duży problem:
TV Samsung UE37C6000, Samsung PC Share Manager v. 4.2 (ze strony Samsunga).
Sprawa wygląda tak:
TV Samsung z wjściem LAN, ustawienia sieci Auto, test sieci OK.
Na kompie zainstalowany Samsung PC Share Manager, udostępnione pliki, zapisane zmiany.
Pomimo tego TV nie widzi kompa (na kompie widać TV).
Co jest nie tak?
 

amor_priv

New member
Odpal Share Managera, wejdz w menu Udostepnij/Ustaw zabezpieczenia dla urzadzenia. Tu na liscie powienienes miec swoj telewizor. Musisz wlaczyc jego obsluge. W tym celu kliknij przycisk "Potwierdź" po prawej stronie. Na koniec OK, i jeszcze raz odswierz. Powinno zadzialac.
 

Frederixon

New member
Ja mam natomiast inny problem. SPCManager przy odpaleniu uruchamia sie ok. 10 min. To jest tragedia. W prawdzie mam sporo muzyki, ale żeby to aż tyle trwało?
Nie wspomnę już o "status zmieniony" to trwa około 20 minut..
A muszę odświeżać dość czesto, bo ściągam dużo nowej muzyki.
Poradźcie coś.

Pozdrawiam
Frederixon
 

akejup

New member
Witam
Mam problem z programem pc share manager.
Polega on na tym , iż na laptopie mam go zainstalowanego i wszystko chodzi jak trzeba. Po jego uruchomieniu i po włączeniu tv wyświetla mi się pc share manager i mogę oglądać udostępnione filmy.
Aha, jak włączę laptopa,to na tv widzi jego
Natomiast jak na drugim komputerze włączę program pc share manager to się nic nie dzieje na tv, nie widzi jego ?
A tu jak włączę stacjonarny, to tv nie widzi go.
Może tu jest problem ???
Nie pamiętam jak to robiłem z laptopem że go widzi.
Może jakaś rada na to, by móc udostępniać pliki z komputera stacjonarnego również. Proszę o porady.
Pozdrawiam
 

amor_priv

New member
W menu "Udostępnij" wejdź w opcję "Ustaw zabezpieczenia dla urządzenia". I sprawdź, czy widać tu telewizor, i czy Stan masz ustawiony na "Potwierdzone", ponadto czy masz włączony serwer? Menu "Serwer" - pierwsza opcja od góry.
 

akejup

New member
Witam i dziękuję za podpowiedź.
Właśnie trzeba wykonać "zakładka UDOSTĘPNIJ
opcja USTAW ZABEZPIECZENIA DLA URZĄDZENIA"
Dziękuję
 

akejup

New member
Mam jeszcze jeden temat z tym związany.
Jak na tv odpalam internet, potem all share to mam teraz takie zakładki :
- pc share laptop
- pc share stacjonarny
- komputer laptop
Brakuje mi zakładki komputer stacjonarny.
Jednym słowem tv nie widzi tego urządzenia. Jak je dodać ?
Jakiś pomysł ?
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

akejup

New member
Amor_priv, a co Ty na to jeszcze :

Mam jeszcze jeden temat z tym związany.
Jak na tv odpalam internet, potem all share to mam teraz takie zakładki :
- pc share laptop
- pc share stacjonarny
- komputer laptop
Brakuje mi zakładki komputer stacjonarny.
Jednym słowem tv nie widzi tego urządzenia.
Jak je dodać ? Czy w ogóle sobie tym d.. zawracać ?
W sumie nie jest mi chyba do niczego potrzebne.
Jakiś pomysł ?
Pozdrawiam
 

amor_priv

New member
Amor_priv, a co Ty na to jeszcze :

Mam jeszcze jeden temat z tym związany.
Jak na tv odpalam internet, potem all share to mam teraz takie zakładki :
- pc share laptop
- pc share stacjonarny
- komputer laptop
Brakuje mi zakładki komputer stacjonarny.
Jednym słowem tv nie widzi tego urządzenia.
Jak je dodać ? Czy w ogóle sobie tym d.. zawracać ?
W sumie nie jest mi chyba do niczego potrzebne.
Jakiś pomysł ?
Pozdrawiam

Heh.. Ja od kiedy mam telewizor, zastanawiam się, jak się tego POZBYĆ, a nie jak to włączyć :) Nie jest to mi do niczego potrzebne, a co włączę sieć na telewizorze, to muszę jeszcze przełączyć z komputera na PC Share Managera :)
 

sajgonek27

New member
Witam
Mam dla was inną propozycję. Zamiast używać pc share manager wystarczy udostępnić w sieci folder z wybranymi plikami czy to filmy czy muzyka i nie trzeba nic odświeżać. W tv w dostępnych urządzeniach wystarczy wybrać swój komputer i oglądać lub słuchać to co na komputerze udostępniliśmy. Oczywiście najlepiej stworzyć grupę domową.
 

amor_priv

New member
Witam
Mam dla was inną propozycję. Zamiast używać pc share manager wystarczy udostępnić w sieci folder z wybranymi plikami czy to filmy czy muzyka i nie trzeba nic odświeżać. W tv w dostępnych urządzeniach wystarczy wybrać swój komputer i oglądać lub słuchać to co na komputerze udostępniliśmy. Oczywiście najlepiej stworzyć grupę domową.

No właśnie telewizor niby wyświetla mój komputer na liście urządzeń, ale jak udostępnię foldery, i próbuję je wyświetlić na telewizorze, to mi pisze, że "Brak filmu w urządzeniu". Mam grupę domową utworzoną. Win7. Możesz podać krok po kroku, jak je udostępnić?
 

kapetek

New member
Widzę że macie problemy z Pc Share Managerem i DLNA.
1 – Instalujemy PSM i odpalamy. W udostępnij/ustaw zabezpieczenia znajdujemy swój sprzęt i zezwalamy na transfer (domyślnie wszystkie urządzenia wyłączone)
2- Wybieramy co chcemy udostępnić po wszystkich ustaw zmieniony stan
3 – Odpalamy telewizor Blue Ray czy cokolwiek co ma odbiór DLNA i zmieniamy na nasz serwer
4 - W liście urządzeń możemy zobaczyć wiele więcej ponieważ Windows Vista i w górę w Media Playerze ma DLNA włączony, więc wszystkie laptopy, tablety i cały sprzęt będzie widoczny na liście wyboru.
5 – Każda wersja PSM ma coraz więcej wad. Polityka firmy nie ważne że wydałeś 5 tyś i tak mamy cię w …. Więc instaluj w miarę stabilną z roku około 2009. Pamiętaj jednak Firma Samsung robi wszystko żebyś nie używał dobrych serwerów więc kolejne aktualizacje sprzętu powodują zrywanie połączenia podczas odtwarzania z komunikatem „Utracono Połączenie z Serwerem” więc zainstaluj najniższą jaka będzie nie zrywać
6 – W wersji najnowszej niestety nie będą usuwały się katalogi z podkatalogów więc żeby zrobić porządek trzeba usunąć ten z Roota odświeżyć stan serwera/ dodać katalog/ ponownie odświeżyć

Mam nadzieję że pomogłem
Pozdrawiam
 

kapetek

New member
Problem z nie znikającymi katalogami.

Razem z PSM instalują się trzy usługi które blokują usunięcie katalogu który jest udostępniony lub odtwarzany.
„http_ss_win_pro.exe” – Blokada podczas odtwarzania
„WiselinkPro.exe” – Blokada przed kasowaniem

Wiselink występuje dwa razy. Wystarczy jeden raz zabić obydwa WiselinkPro.exe po ponownym odpaleniu kompa usługa odpala się od początku ale już bez błędu.

Najprostszym sposobem jaki znam jest:
Zainstaluj program unlocker (służy do odblokowywania kasowania plików)
Wybierz katalog który jest udostępniony w PSM
Wyłącz obydwa „WiselinkPreo.exe”
Reset
I to wszystko.

Miłej zabawy mam nadzieję że komuś zaoszczędzi to trochę czasu i nerwów
 
Do góry