SAMSUNG, PANASONIC czy LG

berys

New member
Witam, po przeczytaniu sporej ilosci recenzji w gre wchodza Panasonic ex700 , samsung UE55MU7000 (czym sie rozni 7000 od 7002 ,7072 ) niby 7072 ma wieksze PQI- displayspecifications com
myslalem rowniez o OLED LG full hd A7, ale wypalanie, powidoki mnie zniechcecily do zakupu, ogladam naziemna, streem, duzo ripow bluray 1080p x264, sport, xbox
przesiadka z 32 cali fullhd ogladam z odleglosci 2,5m
 

strazakp

Banned
Mu7000 i ex700 to całkiem inne tv. Każdy charakteryzuje się czym innym i każdy ma skrajnie inne obrazy. Panasonic stawia na naturalność w obrazie a Samsung raczej na tzw cukierkowe kolory. Wszystko zależy co kto lubi oglądać.
Panasonic mimo 50hz ma płynność na najwyższym poziomie i bije niejednego 100hz (np niektóre modele Sony). Obydwa mają VA.
Samsung bogatszy w multimedia (omilw to ma znaczenie dla kogoś).
Ceny są podobne.

Decyduj ty! Ja mam Panasonica i jestem zadowolony ale jak bym kupował teraz tv to też bym te dwa brał pod uwage bo takie tv jak Sony, TCL czy Philips odpadają absolutnie.
 

Mangus112

New member
Mu7000 i ex700 to całkiem inne tv. Każdy charakteryzuje się czym innym i każdy ma skrajnie inne obrazy. Panasonic stawia na naturalność w obrazie a Samsung raczej na tzw cukierkowe kolory. Wszystko zależy co kto lubi oglądać.
Panasonic mimo 50hz ma płynność na najwyższym poziomie i bije niejednego 100hz (np niektóre modele Sony). Obydwa mają VA.
Samsung bogatszy w multimedia (omilw to ma znaczenie dla kogoś).
Ceny są podobne.

Decyduj ty! Ja mam Panasonica i jestem zadowolony ale jak bym kupował teraz tv to też bym te dwa brał pod uwage bo takie tv jak Sony, TCL czy Philips odpadają absolutnie.
W samsungu po kalibracji lub w trybie kino obraz będzie odwzorowany potocznie mówiąc, tak jak go reżyser widział.
Cukierkowe kolory są w trybie dynamicznym, ale każdy producent implementuje takie tryby by pokazać max możliwości matrycy. Dlatego, w sklepach są TV w trybach z mocno nasyconymi kolorami, gdybyś odpalił film w trybach kino to większość tych droższych TV generowała by bardzo podobny obraz.
Ponadto, masz 120hz, nawet dobre upłyniacze Panasonica nie podbiją się filmu w 60fps np. nagranego kamerą sportowa, ale to niuans.
Kup to co się podoba i jest tańsze :)
 

destructor

New member
Bez reklam
Ponadto, masz 120hz, nawet dobre upłyniacze Panasonica nie podbiją się filmu w 60fps np. nagranego kamerą sportowa
Ale o czym ty prawisz? :D Przecież do telewizora wchodzi tylko 60Hz, choćby nie wiem w ilu Hz był nagrany materiał. Skoro wchodzi 60Hz to się nie rozdwoi i nie roztroi. To że matryca ma 120Hz nie oznacza że taki sygnał wyświetli TV, bo nie wyświetli, to nie jest to samo co monitor do komputera. Zwykły chwyt marketingowy. Poczytaj moje testy telewizorów. W płynności Panasonic bije na głowę wszystkie 120 Hz, łącznie z tym Samsungiem.
Osobiście również wybierałbym pomiędzy tymi dwoma telewizorami i ewentualnie jeszcze Sony ex9xx a wyboru należy dokonać samemu testując materiał z pendriva. Samsung niezależnie od trybu ma cukierowe kolory i to się niektórym podoba, niektórym nie, ma tzw. pixelowatość co widać na okrągłych kształtach (koła) czy liniach ukośnych, Panasonic te linie wygładza, nie widać pixeli a to też nie każdemu się podoba.
 
Ostatnia edycja:

berys

New member
Dzieki Panowie, pojade do wiekszego sklepu i zerkne jak to na zywo wyglada,przesiadajac sie z 32cale fullhd 100Hz pewnie i tak bede zadowolony, kidys sprzedawca powiedzial mi ze to sa szczegóły. Jesli chodzi o material testowy to jakis film na pendrajwa, jakis konkretny? Zostanie jeszcze znalezienie sklepu z dobra cena. Widze ze Panas kilka stówek tanszy i 3 cale wiekszy,
 
Ostatnia edycja:

berys

New member
W samsungu w.w. na 100% bedzie va? Czy to loteria jak ktos tam napisal. Samsung jest jasniejszym TV, lepiej do jasniejszych pomieszczen?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z tych co podałeś wybrał bym Samsunga 55Mu 7002 za 3999 zł
Ale sprawdź Philipsa 55PUS7502 za 4099 zł , TCLa QLeda 55X2 za 3999 zł , Sony 55XE8505 za 4099 zł
 

berys

New member
fajny ten TCL ale lag 47-54 to troche duzo, kiki napisz prosze,czy Tv kupowane u Ciebie sa wolne od wad typu martwy lub swiecacy pixel? jak wtedy wyglada reklamacja, ile uszkodzonych pixeli nie podlega reklamacji w przypadku samsunga lub TCLa?, jezeli nie bede niebieski, o ile wzrasta cena tzn ile kosztuje pakiet?
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
fajny ten TCL ale lag 47-54 to troche duzo, kiki napisz prosze,czy Tv kupowane u Ciebie sa wolne od wad typu martwy lub swiecacy pixel? jak wtedy wyglada reklamacja, ile uszkodzonych pixeli nie podlega reklamacji w przypadku samsunga lub TCLa?, jezeli nie bede niebieski, o ile wzrasta cena tzn ile kosztuje pakiet?

Na pewno oferta będzie wyższa niż 6,50 - za tyle możesz być już niebieski :-D
 

destructor

New member
Bez reklam
Ja mam tv od kikiego i nie ma żadnych wad. Zawsze możesz mieć pecha i trafić na felerny egzemplarz. Z tego co pisze kiki sprawdza on telewizor przed wysłaniem.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sprawdzamy przed wysyłką żeby nie stresować kupujących.
Napisz na PW dostaniesz info.
 

berys

New member
niski lag, troche bym sie rozczarowal gdyby pilka w meczu znikala podczas lotu do bramki , jutro bede we wrocku popatrze na tv i byc moze cos wybiore, kupie u Ciebie z kalibracja, czy kalibracja sie kasuje po odlaczeniu z pradu? moge po skasowaniu ustawic tak jak byl skalibrowany przez Ciebie ( czy na papierze bede mial jakies wartosci ktore sam przywroce?), sprawdzajac 4k w sklepie biore material typu 1080p aby wlaczyli i ogladam jak tv radzi sobie z przetworzeniem na 4k? czy szukac jakiegos sampla w 4k? moze masz jakis konkretny plik ktory mozna odpalic przy sprawdzeniu? brac pod uwage tego LG?
 

bejzbol

New member
Tez jestem ciekawy zdania na temat tego lg, bo jest aktualnie w świetnej cenie, jednak chyba nikt nie ma wiedzy albo chęci podzielić się informacją o nim ;-)

Z tego co wyczytałem po kilku testach różni się od 55sj850 tylko brakiem głośnika basowego, designem (ramka i podstawa) oraz jest minimalnie ciemniejszy. Sj850 poleca kiki jednak aktualnie różnica w cenie miedzy tymi dwoma modelami to 600 zł co chyba sprawia że zakup wyższego modelu jest nieopłacalny
 

Mangus112

New member
Tez jestem ciekawy zdania na temat tego lg, bo jest aktualnie w świetnej cenie, jednak chyba nikt nie ma wiedzy albo chęci podzielić się informacją o nim ;-)

Z tego co wyczytałem po kilku testach różni się od 55sj850 tylko brakiem głośnika basowego, designem (ramka i podstawa) oraz jest minimalnie ciemniejszy. Sj850 poleca kiki jednak aktualnie różnica w cenie miedzy tymi dwoma modelami to 600 zł co chyba sprawia że zakup wyższego modelu jest nieopłacalny

Znajomy ma sj800 lub sj810 jest z niego zadowolony. Sam szukałem tego modelu, ale Sj850 bardziej do mnie przemawia. Chociaż kiki już nie ma na niego fajnej ceny :(.
SJ800 - z opinie kolegi oraz testów w neonecie mogę powiedzieć, że TV jest poprawny. Sam mam IPS więc mi to nie przeszkadzam.
Ogólnie plus: Webos mega szybki, dobre kolory/kąty widzenia, design oraz magic remote.
Na minus: kolega narzeka na słabą czerń wieczorem (chodzi o algortym wygaszania) narzeka ze TV wygasza pionowe pasy więc ma część obrazu jaśniejszą a cześć ciemną (wygaszoną)
Kolejny minus, to matryca RGBW, mimo, że mówił mi, że nie widzi róźnicy.
 

Mangus112

New member
LG 55sj850 kosztuje
https://www.ceneo.pl/Sprzet_RTV;szukaj-55sj850
Masz cenę teraz 4299 zł - czuli 700 zł taniej i do tego zwrot kasy przez LG Polska 200 zł, Kalibracja profesjonalna gratis, dostawa gratis.
Razem ponad 1000 zł taniej.
Mówisz naprawdę, że to źle ???
Nie mówię, że źle. Wczoraj w neonecie można go było wyrwać za 4259zł więc praktycznie to samo. Miejscami w granicach 4k był więc to już było ciekawie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Był za 3999 zł w promocji o czy pisałam.
Ale i tak się nie zdecydowałeś.
Jak zamówisz kalibrację to zobaczymy ile zapłacisz...
 

berys

New member
Bylem dzisiaj zerknac na telewizory, jak dla mnie samsung UE55MU7002 lepiej wypadl tak jak pisaliscie rozne obrazy ( samsung "cukierkowy", Panasonic ex700 bardziej nasycony), nie mialem ze soba pilki noznej ,nie przygotowalem sie , ale mialem kilka sampli fullhd + filmy 1080p oraz 720p x264 ktore ogladalem na swoim samsungu fullhd 100Hz 32" , kolory, nasycenie, duzo lepsze na tych 4k, ale filmy-dynamiczne akcje, mam wrazenie jakby na tych 4k odtwarzane byly wolniej , nie bylo klatkowania, tak jakby nie mogl wyswietlic tego szybko tak jak u mnie w 32" i sobie zwolnil, wyswietlajac wolniej, plynnie nie dopuszczajac do klatkowania (porównałbym to do efektu wymagajaca gra+slaba karta graficzna), oba tv bez HDR sprawdzalem, po wlaczeniku HDR zauwazylem roznice(obraz jakby stonowany) ale mi nie podchodzi do gustu, nie sprawdzalem z HDR scen dynamicznych, moze przez to ze Hdr byl wylaczony mam takie odczucia, za kilka dni raz jeszcze sie wybiore na testy bo nie zabardzo wierze w to co zobaczylem. wiadomo ze jak sygnal bedzie UHd to te tv pokaza skrzydla (tak mi sie wydaje) bo dema 4k z latwym obrazem slicznie wygladaja. Wydaje mi sie ze do takich potrzeb jak moje fullhd jakis super w zupelnosci wystarczy biorac pod uwage ze cieniutko jest z materialem 4k
 
Ostatnia edycja:
Do góry