Samsung OLED TV - KN55S9 przychodzi do Europy.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Samsung OLED TV - KN55S9 przychodzi do Europy.

Po niedawnej promocji europejskiej LG - odzew przyszedł natychmiastowy od firmy Samsung . Tym chyba nikt nie jest zaskoczony.

Cena nie została ogłoszona, ale to jest oczywiście ...dobra cena.
Mówi się o kosztach na poziomie 7,999 €.
Model 55 KN 55 S9 wykorzystuje aktywne 3D, jest smart i współpracuje z zestawem Evolution Kit.
Telewizor ukaże się w Niemczech, Anglii, Francji, Austrii, Szwajcarii, Belgii i we Włoszech.
A kiedy w Polsce ???
fullhd
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ta ramka do mnie nie przemawia, zaokraglony ksztalt podobnie. Taki odwrocony Trinitron, mimo wszystko wole plaski.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja mam podobne zdanie jakos mnie nie przekonuja te zaokraglone tv, choc cos w tym jest ale jakos nie wiem... ale ramka jest skopana tak jak i w tej wersji 85 cali jak trzepak wyglada, ale to tez pewnei i kwestia gustu ...., a co do pytania KIki kiedy w Polsce, to i tak chyba nie ma jakiego znaczenia bo za taka cene 55 cali to szalu nie bedzie mial taki tv jesli chodzi o sprzedaz... to jest tylko tv , nie jest to taka rzecz ktora kazdy musi miec w takim wlasnie wykonywaniu i w takiej cenie.... a patrzac na cene i jaki jest u nas sredni zarobek, a np w Niemczech to wiecej pisac nie trzeba, a cena tv u nas i za zachodnia granica bedzie bardzo podobna...
 
Ostatnia edycja:

bluray

Banned
A mnie krzywizna ekranu jest oczywista.
Z teoretycznych założeń wynika, że dla oglądania z odległości 2 m krzywizna gwarantuje stabilne kąty dla widza.

Ale jestem ciekawy jak to będzie widać w praktyce.

Data wprowadzenie OLED to historyczny zwrot w dziedzinie ekranów.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Czekam na opinie użytkowników z krajów europejskich i nie tylko z eksploatacji telewizorów w technologii OLED w wielkościach przekątnych ekranu 55" czy 65".
28 sierpnia 2013 r. -w kilku krajach europejskich........

Pozdrawiam,:)
accu
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wlasnie o ta odleglosc chodzi. Nie zawsze i w kazdych warunkach, bedzie to mialo sens (szczegolnie chodzi mi tu o pion), ale tez nie widzialem na zywo, wiec mozemy sobie gdybac.
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Tak trochę to wygląda na krojenie krzywizny tv pod konkretną odległość. A co jak ktoś chce usiąść bliżej lub dalej?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To jeszcze nic, co jak bedziesz chcial sie polozyc? U mnie w malym pokoju zmieniaja sie te pionowe katy, nie wyobrazam sobie tego. Jak leze, to nie ma opcji aby byly zachowane poziome linie, bedzie ewidentne zakrzywienie.
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie, Czekam na opinie użytkowników z krajów europejskich i nie tylko z eksploatacji telewizorów w technologii OLED w wielkościach przekątnych ekranu 55" czy 65". 28 sierpnia 2013 r. -w kilku krajach europejskich........ Pozdrawiam, accu
a gdzie widziałeś 65 cali ? Może za rok coś zrobią.
 

JackS.

New member
Bez reklam
Tak trochę to wygląda na krojenie krzywizny tv pod konkretną odległość. A co jak ktoś chce usiąść bliżej lub dalej?
Jak chce siedzieć zbyt daleko w stosunku do zaleceń, to znaczy, że nie zależy mu na wysokiej jakości obrazu, więc nie ma się co nim przejmować. Będzie miał lekko zniekształcony oraz i tyle.

W przypadku płaskich telewizorów obraz jest zniekształcony nawet gdy siedzisz w optymalnej odległości, bo do brzegów telewizora masz inną odległość niż do jego środka. W przypadku krzywych sytuacja się polepszy.

A jeśli ktoś będzie patrzyl boku, to zobaczy polowe ekranu ;)
Aż się prosi by tego typu telewizory ustawiać na obrotowych podstawach, które automatycznie by się kręciły śledząc widza.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zakrzywione Oledy, to nie uklon w strone klienta, a raczej wymog technologiczny, eliminuje to uszkodzone piksele + ew. jakosc obrazu.
Wiecej mozesz znalezc w sieci.
Nie siedzialem przed takim tv, wiec mozemy sobie gdybac, ale nie zyjemy w idealnym swiecie, wiec trudno oczekiwac od stosunkowo malego tv, aby za kazdym razem siadac przy nim zgodnie z "zaleceniami".
Wystarczy wychylic sie w ktoras strone (w pionie) i z prostej lini zrobi nam sie "U".
Kto mial Trinitrona wie o czym mowa, tyle ze tam byl wypukly.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Wystarczy wychylic sie w ktoras strone (w pionie) i z prostej lini zrobi nam sie "U".Kto mial Trinitrona wie o czym mowa, tyle ze tam byl wypukly.

Ale marketingowcy bede milczec na ten temat :D
To cos jakby odsluch odsluch/kalibracja kolumn kina dla jedej osoby ;) Tylko jedna osoba siedzaca dokladnie na srodku i w osi okregu rysowanego przez krzywiznę ma prawidlowy geometrycznie obraz.
Kurcze, były Philipsy 21:9 , teraz 3D, 4K, OLED, i kolej na krzywizne. Juz niewiedzą za co się zabrać :D
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja tam nie mam zaufania do samsunga ale mysle ze kazdy ma na to swoje spojrzenie i jak sie ukladalo komu po drodze z ta firma....
 

heniumon

New member
po obejrzeniu tego filmu co do Samsunga nie mam żadnych wątpliwości normalna firma nie unika dziennikarzy ,Faktem jest ,że są inowacyjni ,ale celowe postarzanie to chyba nie tędy droga. Co zapłacić 24 tys.zł na 3 lata i dalej niech klient sie martwi.
 

lm648

Banned
Miałem już przygody z tym producentem i na dzień dzisiejszy dziękuję, już na pewno nie kupię sprzętu Samsunga sorry Szajsunga :)
 

slawko_23

New member
Bez reklam
Film o ściemach wielkich marek rzeczywiście wstrząsający, ale chyba najbardziej dziwi to, że Samsung Francja się nie wypowiedział w tym temacie.
 
Do góry