Samsung Nu8002 vs Sony xf 9005

kaziu106

Member
Czy ktoś miał z Was dłużej do czynienia w codziennym użytkowaniu z ww. tv. Mam w tej chwili budżet ok. 4200 i zastanawiam się czy do jasnego salonu, odległość do tv ok.4,6 m, oglądając praktycznie wszystko tj. sport, programy inf., przyrodnicze, filmy itp. o różnych porach dnia brać na tą chwilę 65nu8002 czy poczekać i dozbierać do 65xf9005. Żona mnie przekonuje żeby wziąść mniejszy telewizor tj. 55 cali i tu budżet starczyłby na 55xf9005 lecz coś mi się wydaje ze przy odległości ponad 4 m. po tygodniu bym żałował. Czy warto dokładać do Sonego względem NU8000 czy przy zwyklym hd nie oplaca się dokładać? Z góry dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam:)
 
Ostatnia edycja:

basket4rap

Member
Bez reklam
Taka odległość przy 75 calach to jest strasznie mało. Moim zdaniem co najmniej 75, sam mam tyle przy 230 cm i to jest dopiero namiastka kina (wcześniej 55 zmieniona po tygodniu na 65). Jednak za 4200 to chyba nie będzie z tego znośnych 75 cali. Można się zastanowić ewentaulnie nad LG 70UK6500 za niecałe 4 tys. Przy tak dużej odległosci to specjalnie nie będzie razić brak natywnych 100hz.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dokładnie.
Przy 4.6m przy 65" będziesz się męczył, 55" to już absurd na tą odległość.
Gdybym miał brać 55" do 4.5m, to brałbym pierwszy lepszy, byle jasny i tyle by mnie interesowało, niemal żadnych zalet i tak byś nie zauważył przy tej odległości.
 

kaziu106

Member
Po cichu wierzyłem że nie padną takie odpowiedzi i łudziłem się że te 65 będzie dobrze tudzież wyjątkowo 55...:) Wiem że budżet jest jaki jest i na razie więcej nie wyczaruje...jeszcze wykanczamy domek. Czy Waszym zdaniem przy tej odległości będę widział różnicę w jakości obrazu pomiędzy XF9005, a NU8000 ale obydwa w 65 calach. Więcej nie przejdzie....i tak dopiero niedawno udało mi się skompletować stereo delikatnie "zaokrąglając" kwotę całości przed żonką:) Chciałbym w końcu w miarę szybko zmienić tv bo 48 cali przy tej odległości to....sami widzicie , że niewiele widać:) Nie chcę w nieskończoność odkładać zmiany na większy gdyż ten przy tej odległości jest faktycznie za mały ( a, że jest w bdb stanie to mogę go jeszcze z czystym sumieniem sprzedać), a ceny są teraz w miarę ok. więc wybór praktycznie zawęziłem do XF vs NU. Wiem, że u Was nie przeszedłby 65:) ale jeśli moglibyście wybierać pomiędzy tymi dwoma to czy przy tej odległości warto wg. Was dokładać do XF?
 
Ostatnia edycja:

basket4rap

Member
Bez reklam
To moim zdaniem 65xf9005 przy tej odległości to będzie niemalże barbarzyństwo. Dokładając nieco ponad 500 zł masz 75nu8002. 65nu8042 jest za 4 tys. Może jakieś raty jak coś.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wielkość 75" masz radość na dłużej.
Ale 65" też da radę.
Ile masz max kasy ?
 

kaziu106

Member
Max 4200...Matryca VA i 120hz....to chyba tylko Samsung 65 Nu 8....:) Kiki jak masz jakąś fajną ofertę porównywalną z ta ceną z MM to daj znać:)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Już nie mamy starych z serii NU , bo wjeżdżają następcy Samsunga..
 
Do góry