Samsung MU7002 i PS4 pro klatkujące gry 30 fps

W1ndy1ndy

New member
Kupiłem niedawno Samsung mu7002 i pierwszą grą jaką zacząłem na ps4pro i nowym telewizorze jest Deus Ex Mankind Divided. Gra działa w 30 klatkach na sekundę. I tu jest problem. Jak postać idzie do przodu to jest jeszcze OK ale jak wykonuje obrót, przesuwa się w bok to robi się nie przyjemnie. Wszystko ewidentnie przeskakuje co kilka klatek, krawędzie większych obiektów wręcz migoczą i jest to efekt bardzo widoczny. Wygląda to jak na załączonym filmiku znalezionym na YT

nie mogę dołączyć linka proszę o wklejenie hasła na YouTube:

PS4 Pro 30fps 60Hz judder double images


Sprawdziłem kilka gier i te 60 klatkowe chodzą idealnie. Przy tych 30 klatkowych po wyłączeniu trybu gry ruch jest o wiele płynniejszy. Można sobie go idealnie poprawić ustawieniami płynności jednak wtedy odczuwalnie wzrasta input lag. Za to nie ma efektu stroboskopu na krawędziach. Na zagranicznych forach widziałem wiele komentarzy ludzi którzy mają ten sam problem przy różnych wyświetlaczach 4K. Byli to też użytkownicy bardzo popularnego w zeszłym roku telewizora do gier czyli KS7000. Czy to jest norma? To po co mi tryb gry w którym mi się wszystko rozmazuje przy obrocie kamery? Może jest jakieś ustawienie, które to zmienia? Podpiąłem nawet konsole z powrotem do swojego 7 letniego LG i jest o niebo lepiej. Jeśli to jest norma to czemu ten TV jest wysoko oceniany jako wyświetlacz dla gracza? Tylko ze względu na niski input lag?
 
Do góry