Samsung MiniLed vs Philips OLED

irish

New member
Witajcie. Planuję zakup nowego telewizora i mam prośbę do fachowców o rozwianie moich wątpliwości.

W rozważaniu jest dwóch producentów oraz przypisane modele:

Samsung - QE75QN85CAT

Philips - 65OLED718, Philips 65OLED807, Philips 65OLED818

Telewizor będzie używany do oglądania sportu oraz filmów/seriali [bezpośrednio poprzez HDMI z komputera lub z podpiętego pendrive'a. Ponadto Viaplay, Netflix. Preferuję żywe, intensywne kolory. Zależy mi na wysokiej płynności ruchu, aby w szybkiej scenie obraz reagował płynnie, bez przeskoków.

Proszę o rady.
Z góry dziękuję :)
 

irish

New member
Obecnie mam staruszka z 2014 roku Samsung UE65F6400AW, ale działającego nad wyraz dobrze. Wielokrotnie porównywałem go z dużo nowszymi telewizorami u znajomych i względem nich wypadał bardzo dobrze, dlatego tyle czasu przy nim trwałem. Od niedawna pojawia się problem z płytą główną i dlatego szukam nowego.
Odległość od telewizora 3,5m z fotela, 4,5m z kanapy.
 

hbdyz

Member
Przy takiej odległości rozmiar robi robotę, więc odpuściłbym 65''. OLED to OLED i tutaj jakość będzie najlepsza, ale jeśli byłbyś w stanie dołożyć ok. 2k to celowałbym w QE77S90C, bo do końca grudnia jest 2000 cashbacku, a w ostatnim miesiącu dwa razy widziałem promocje, gdzie cena tego tv spadała do 11999 (czyli po odjęciu cashbacku wychodziło mniej niż 10k za OLED 77''), plus też w sklepie samsunga można pójść pogadać i zobaczyć, jaką ofertę da się uzyskać (sam 2 tygodnie temu też wynegocjowałem 11999).
 

irish

New member
Przyglądałem się temu modelowi w sobotę w sklepie. Poprosiłem sprzedawcę o włączenie na wymienionych przeze mnie modelach oraz właśnie na QE77S90C tego samego filmu prezentacyjnego i jeśli chodzi o jakość obrazu, wypadł w moim mniemaniu najsłabiej, dlatego nie wymieniłem go wśród rozważanych modeli. Do komentarzy odnośnie tego modelu niestety ze względu na Cashback nie można przywiązywać uwagi, ponieważ wszyscy chcą zwrotu i piszą o nim tylko pozytywnie. Kwestia finansowa nie jest kluczową, zastanawiałem się również nad 77" 818, jednak różnica ponad 6000 zł. pomiędzy Oled Philipsa 65" i 77" to chyba lekka przesada.
 

dudi33

New member
Podobnie jak Ty kolego zastanawiam się ale 65 cali. Philips OLED 818/12 65 albo s90c. Fajne promki są na philipsa o i można wyciągnąć za około 7600. Ale ciężko o opinie jakieś sensowne bo Samsungi opinię za cash back ...
 

hbdyz

Member
Przyglądałem się temu modelowi w sobotę w sklepie. Poprosiłem sprzedawcę o włączenie na wymienionych przeze mnie modelach oraz właśnie na QE77S90C tego samego filmu prezentacyjnego i jeśli chodzi o jakość obrazu, wypadł w moim mniemaniu najsłabiej, dlatego nie wymieniłem go wśród rozważanych modeli. Do komentarzy odnośnie tego modelu niestety ze względu na Cashback nie można przywiązywać uwagi, ponieważ wszyscy chcą zwrotu i piszą o nim tylko pozytywnie. Kwestia finansowa nie jest kluczową, zastanawiałem się również nad 77" 818, jednak różnica ponad 6000 zł. pomiędzy Oled Philipsa 65" i 77" to chyba lekka przesada.
Właśnie problem w tym, że z OLEDów 77'' to tylko S90C jest w miarę sensowny, bo modele innych firm to już 3-4k więcej... Teraz tak sobie pomyślałem - na pewno chcesz OLEDa? Bo przy takiej odległości jak u Ciebie i "fajnym" budżecie to można by pomyśleć o jakimś dobrym miniledzie 85''.
 

irish

New member
Chcę mieć najlepszą jakość obrazu z żywymi kolorami i płynność przy szybkiej akcji. Przewaga super czarnej czerni w Oled nie jest dla mnie najważniejsza. Ponadto trochę mnie zastanawiają częste informacje o martwych pikselach w Oledach. Posta pisałem z nadzieją, że ktoś poda mi jakieś informacje, które ewidentnie wskażą przewagę Oled nad NeoQled. Gdyby Philips nie miał Ambilight, to zapewne łatwiej byłoby wybrać Samsunga. Jeśli chodzi o wielkość, to 77" max, ponieważ w innym wypadku musiałbym stawiać głośniki przed telewizorem.
 

czarny2807

Active member
Bez reklam
Mam dokładnie ten sam dylemat. 65 Oled czy 75 MiniLed. Wymagania też bardzo podobne. Głównie sport i filmy. Odległość z kanapy też 3,5m
 

czarny2807

Active member
Bez reklam
Czyli wnioskując z Twojej wypowiedzi wybrać 75 cali :) Ale właśnie wróciłem z ME i jednak jak postawisz oba obok siebie to różnica na korzyść OLED jest duża.
 

czarny2807

Active member
Bez reklam
😂 ale porównując w sklepie OLED i MiniLed to jednak MiniLed daleko w tyle. Więc stawiam na jakość kosztem wielkości. Najwyżej odsunę kanapę parę cm od ściany tv też i będzie 3m 😁
 

hbdyz

Member
@czarny2807 W sklepie porównujesz dwa tv obok siebie i to z bliska, ale w domu będziesz miał jeden odbiornik i jeśli będzie to dobry miniled, to wciąż będziesz miał bardzo fajną jakość obrazu. A uwierz mi, wielkość robi robotę, szczególnie przy tak dużej odległości jak u Ciebie - zwykle przy przesiadce na większy tv człowiek myśli, że dany tv jest naprawdę duży, ale zwykle szybko dostrajamy się do wielkości i potem często się myśli, że można było wziąć większy. :p
 

czarny2807

Active member
Bez reklam
W sklepie porównywałem z odległości 3,5m co zmierzyłem zabraną z domu miarką. Przesiadam się z plazmy Panasonica 42 całe więc i tak robię ogromny przeskok.
 

hbdyz

Member
Czyli dokładnie to, o czym piszę. :) Mając 42'', 65'' wydaje się ogromna, ale po miesiącu od zakupu 65'' będziesz myślał, że warto było wziąć coś większego, szczególnie z takiej odległości jak będziesz mieć u siebie (ja myślałem o 77'' u siebie, ale jednak kupiłem 65'', bo odległość mi wyszła około 2,1 m).
 

kocur75

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witajcie. Planuję zakup nowego telewizora i mam prośbę do fachowców o rozwianie moich wątpliwości.

W rozważaniu jest dwóch producentów oraz przypisane modele:

Samsung - QE75QN85CAT

Philips - 65OLED718, Philips 65OLED807, Philips 65OLED818

Telewizor będzie używany do oglądania sportu oraz filmów/seriali [bezpośrednio poprzez HDMI z komputera lub z podpiętego pendrive'a. Ponadto Viaplay, Netflix. Preferuję żywe, intensywne kolory. Zależy mi na wysokiej płynności ruchu, aby w szybkiej scenie obraz reagował płynnie, bez przeskoków.

Proszę o rady.
Z góry dziękuję :)
Pytania podstawowe. Czy oglądasz filmy z napisami i czy tv bedzie ogladane tylko na wprost? Jeśli na pierwsze pytanie tak, a na drugie nie to zapomnij o LCD.
Co do porównania w sklepie. Te S90C jest słabo fabrycznie skalibrowany. Dolicz sobie kalibrację w domu i będzie git
 
Do góry