Samsung LED UE65ES8000 czy Panasonic plazma tx-p65vt50

emilien

New member
Witam. Niedługo planuję zakup TV coś w wielkości 60-70 cali w zakresie cenowym max do 14-15 tys
TV będzie używany wraz z pakietem C+ prestiż oraz jakiś XBOX czasem może jakiś film na blueray/dvd . Chciałbym również aby posiadał możliwość odpalenia ipla.
Wybrałem dwa najbardziej interesujące mnie modele SAMSUNG LED UE65ES8000 oraz Plazmę PANASONIC TX-P65VT50 i mam ogromny dylemat. Na pierwszy rzut oka bardziej podoba mi się samsung ale chodzi jak najbardziej o jakość obrazu.
Czy moglibyście mi jakoś doradzić? Jakieś za jakieś przeciw??
Serdecznie pozdrawiam
 

emilien

New member
Temat przeczytałem od deski do deski przed założeniem tego tematu. Chodzi mi o te dwa konkretne modele. Nieziemski dylemat... LED przyciąga w sklepie bo wali po oczach już z daleka plazma troche mniej.
 

RHJG

New member
Bez reklam
Wszystkie TV w sklepie "walą po oczach",są ustawione w trybie sklep na maxa,to już kolego jest Twój wybór?.A może poczekaj za pare dni będzie CES zobaczysz,może coś Tobie podpasuje z nowych modeli?
 

emilien

New member
Moze i lepiej trochę poczekać. Wiem ze wyszedł też ue75es9000 z podświetleniem strefowym ale trzeba dać już z 25tys

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2
 

emilien

New member
Tak z 17 max 18 tys jeśli by kosztowal to jeszcze bym się zastanowil, ale za 25 tys to kupie 2x65cali ue65es8000. Kurcze może ktoś doradzi czy brac tego leda czy plazme. Jak przeczytałem o tym jak trzeba docierać plazme wg Panasonica to masakra jest jakas

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2
 

emilien

New member
czyli plazma wygrywa do oglądania wieczorami a w dzień?? kuba78 co masz na myśli?? Jak plazma radzi sobie w dzień? Tzn przy oświetleniu. Bo wydje mi się że LED chyba jaśniejszy w dzień ale za to wieczorami pewnie słabo z czernią lub chmurzenie tak?
 

dekoder

New member
Wszystkie TV w sklepie "walą po oczach",są ustawione w trybie sklep na maxa,to już kolego jest Twój wybór?.A może poczekaj za pare dni będzie CES zobaczysz,może coś Tobie podpasuje z nowych modeli?

Skoro wszystkie w sklepie walą po oczach bo tak są ustawione
to dlaczego kolega z daleka zauważył samsunga a panas rozmył się w tłumie?
 

RHJG

New member
Bez reklam
Nie rozumiem dlaczego mnie CYT; to jest pytanie do kolegi emilien.Odpowiem Tobie dlaczego panas "rozmył się w tlumie" ,z bardzo prozaicznego powodu,wszystkie plazmy bez wyjątku będą w warunkach sklepowych swiecić słabiej(jasność) od LCD-LED,taka technologia,ale nikt przy zdrowych zmysłach nie ogląda w domu w trybie dynamicznym wszystko na 100,podświetlenie,kontrast.,chyba,że to lubi ale to już jego problem,jego oczy...
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jezeli zjedziemy z ustawien lcd do poziomu pdp to i tak generowany obraz bedzie swiecil inaczej z tych 2 roznych technologi wyswietlania. Pisanie "recenzji" na bazie tego co niektorzy widza w sklepie to nieporozumienie. Wystarczy postawic topowa plazme w trybie filmowym dodatkowo z zjechanym kontrastem obok budzetowego pdp za 1/3 ceny z przyzwoicie wykonanymi ustawieniami do danego oswietlenia i 8 na 10 "Kowalskich" wybierze ta tansza jako "lepsza".
Plazma bdb. sprawdza sie w ciemnych pomieszczeniach, wszystkie jej zalety wychodza na wierzch. Natomiast w jasnym pomieszczeniu wystarczy postawic obok siebie lcd i pdp i samemu ocenic jak to wyglada w praktyce.
Dodam tylko maly szczegol, nie kazdy lcd (led) ma clouding, banding czy przejaskrawione kolory. Wszystko zalezy od indywidualnych upodoban a po za walkowanymi cloudingami jest mase innych detali ktore maja wplyw na wybor technologi w kwesti wyswietalania obrazu.
Do autora watku, zamow sobie prezentacje. Mnie vt50 w jasniejszym pomieszczeniu nie zachwycil ale generalnie jak na pdp to dobra 65".
 
Ostatnia edycja:

Dżyngis-chan

New member
Jest nieprawdą, że plazma sprawdza się tylko w ciemnych pomieszczeniach.
Plazmy sprawują się również dobrze w nasłonecznionych pokojach, sam użytkują już od miesiąca plazmę i wiem.
Wychodzi słońce wystarczy podkręcić jasność na maksa i Led wysiada.

Gdy kupowałem, sprzedawca wyjaśnił mi że wystarczy podkręcić plazmę i też będzie obraz jasny jak w LCD, a nawet jaśniejszy, tyle tylko że oni ze względów na pobór prądu te plazmy przyciemniają.
 

RHJG

New member
Bez reklam
Kol.Dżingis-chan a przypadkiem sprzedawca nie powiedział,że musisz podłączyć elektrownie do tej plazmy najlepiej z Czernobyla....
 
Do góry