SAMSUNG LED UE46EH6030 czy TOSHIBA 46TL838G?

Xavit

New member
Mam dylemat. Po poszukiwaniach (zarówno porad jak i telewizorów) ostatecznie znalazłem dwa nad którymi się zastanawiam: SAMSUNG LED UE46EH6030 i TOSHIBA 46TL838G.

Jedno podstawowe pytanie czy ten SAMSUNG ma matową matrycę? Ciężko to znaleźć, jedyne co znalazłem to, że w serii 6000 na 2010 rok była refleksyjna. Toshiba jest półmatowa.

Ze względu na nasłonecznienie pomieszczenia został mi wskazany TOSHIBA 46TL838G. Rozkład pomieszczenia poniżej:
<niestety nie mogę załączyć obrazka>


Ogólnie jest to telewizor na prezent (do 3100). Wcześniej na innym forum wypełniłem ankietę więc teraz też ją załączę.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? ~18m^2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2,5-3 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? maksymalnie 4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? 2 miejsca na wprost 2 bokiem (ale można przyjąć że głównie na wprost)
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? ma stać
6. Jak słońce świeci w pokoju? samo słońce nie odbija się od telewizora - pokój dobrze oświetlony ale telewizor ustawiony w kącie (przy obecnym telewizorze działa trochę jak lustro)
7. Jaki masz obecnie telewizor? Panasonic 28'' (stary kineskopowy)
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? 3D, LED, wysokie odświeżanie
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? cyfrowy (naziemny), satelitarny
10 .Jakie urządzenia? DVD, w przyszłości konsola, może centrum multimedialne
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? około 4h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? lepsza byłaby matowa, ale to nie jest tak ważne (dobre ustawienie w pokoju)
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? programy dostępne w telewizjach ogólnodostępnych
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? jeśli by była możliwość
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? 5% dziennie (nie jest to ważne)
16. Preferencje co do marki? Samsung, Sony, może być inna jeśli polecana
17. Preferencje co do wielkości? 40-46'', bardziej 46
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? słabe odświeżanie (przycinki obrazu)
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 3100 zł
21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? Dobrze jeśli by miał. Nie znam się dobrze na tych pojęciach, ale bardziej przemawia do mnie aktywne.
 
Do góry