Samsung LED Smart TV UE46ES6900S - problem z sortowaniem kanałów (UPC MediaModuł CI+)

Bronuś

New member
Witam,

od wczoraj przeszedłem z dekodera TV kablowej UPC na MediaModuł CI+.
Wszystko podłączone zostało do telewizora Samsung LED Smart TV UE46ES6900S.
Na początku doświadczyłem tych samych problemów, co spora liczba osób, tzn. brak polskich znaków i zdublowane opisy programów. M.in. dzięki forum HDTV.pl zmieniłem podczas wyszukiwania kanałów kraj na Czechy i po tym zabiegu polskie znaki są normalnie odczytywane (zdublowane opisy nadal pozostały).
Zabrałem się do sortowania kanałów (Smart HUB > Kanał > Narzędzia > Edytuj numer kanału). Wszystkie ułożyłem tak jak chciałem i... i tu pojawia się problem.
Przed sortowaniem kanałów, zaraz po ich wyszukaniu, wyświetlane kanały były zgodne z ich opisami, tzn. po wybraniu numeru kanału (bądź najechaniu na liście EPG) nazwa odpowiadała danej stacji, czyli np. pod National Geographic wyświetlany był program stacji National Geographic. Po posortowaniu kanałów ich nazwy, np. TVN Turbo, TVN Style, Polsat, są tam gdzie chciałem żeby były natomiast wyświetlany jest inny program niż sugeruje to jego opis.
Z tego, co zauważyłem dotyczy to niektórych kanałów w jakości SD - kanały HD są tam gdzie powinny.

Czy ktoś z Was wie może co jest nie tak i jak rozwiązać problem ? Czy jest to wina samego telewizora, karty CI+ od UPC czy może nieprawidłowej współpracy TV z CI+ ?


Pozdrowienia :)
 

Voytheck

New member
Dzisiaj zauważyłem również u mnie że po imporcie kanałów poukładanych poprzez Samsung Edit Channel cały czas zmienia się kolejność, do tej pory było wszystko OK. Zapewne to UPC coś kombinuje.
 

Bronuś

New member
Dzisiaj zauważyłem również u mnie że po imporcie kanałów poukładanych poprzez Samsung Edit Channel cały czas zmienia się kolejność, do tej pory było wszystko OK. Zapewne to UPC coś kombinuje.
Nazwy kanałów pozostały niezmienione, a wyświetlany jest inny program niż powinien być czy wszystko (nazwa + wyświetlany kanał) zmienia pozycje zaprogramowane przez Ciebie wcześniej w TV ?
 

Voytheck

New member
Nazwy kanałów pozostały niezmienione, a wyświetlany jest inny program niż powinien być czy wszystko (nazwa + wyświetlany kanał) zmienia pozycje zaprogramowane przez Ciebie wcześniej w TV ?

Zmieniają pozycję, natomiast nazwa i wyświetlany program jest ok. To wszystko dzieje się na UE55F8000, który wg. UPC jest zgodny z modułem CI+. Na innym tv PS50C7000, którego nie ma na liście UPC, nic się nie zmienia i wszystko działa OK.
 

budgge

New member
es6100 ten sam problem do tej pory wszystko się zgadzało a od wczoraj coś w upc wykombinowali i na niektórych programach nie zgadzają się opisy
proponuję na razie trochę poczekać może się ogarną
 

Bronuś

New member
Voytheck, budgge dzięki za odpowiedzi ! :)
czyli wygląda na to, że to ani ja coś pochrzaniłem ani to wina samego TV.
Przekręcę do UPC i popytam co tam wykombinowali (jakbym się dowiedział czegoś konkretnego wrzucę na forum).
 

Bronuś

New member
Dzwoniłem do UPC, podobno nic nie zmieniali ani nie kombinowali.
Poradzili mi przestawić kraj na Czechy lub Niemcy i wyszukać kanały raz jeszcze (kraj już wcześniej miałem ustawiony na Czechy).
Wyszukałem kanały raz jeszcze, TV wszystko znalazł bez problemu i co najważniejsze opisy zgadzały się z wyświetlanymi stacjami.
Tym razem kanały posortowałem na PC przy pomocy Samsung Channel List PC Editor v1.10 i tym razem układałem kanały od nr 1 po kolei do końca (wcześniej, sortując je bezpośrednio na TV, jak natrafiłem na konkretny kanał przyporządkowywałem mu od razu pozycję wg mojej listy - nie wiem czy ma to znaczenie, może TV się pogubił podczas takie sortowania).
Teraz, po imporcie listy z komputera do TV, wszystko jest OK, opisy zgadzają się z wyświetlanymi kanałami.

Samsung Channel List PC Editor v1.10 pobierałem ze strony chip.de.

Może komuś moje doświadczenia w tej kwestii pomogą w rozwiązaniu podobnych problemów, pozdrawiam :)
 

budgge

New member
czy nikt z was nie ma problemu z wyszukiwaniem ciągle zmieniających się
częstotliwości programów i jak sobie z tym radzicie ?
 

budgge

New member
To co wyrabia UPC to jest skandal po czterech dniach normalności znów jakiś debil dorwał się do częstotliwości i miesza a był już taki dzień kiedy dwa razy zmieniono częstotliwości nie wiem już jak z nimi walczyć wydzwaniam meiluje a
tam stado niekompetentnych ignorantów którzy nie mają pojęcia o czym
mówią
 
Do góry