Samsung Led 40" UE40EH5450

GB17

Member
Dlatego się sprawdza matrycę bo są różne,chyba to logiczne.Temat znany i głęboko komentowany na forach.

Matryce są"D"potwierdzone przez kilka osób -tylko dymimng może być różny np. Micro Dimming posiada przetwarzanie 1-etapowe - poprawia kontrast, natomiast Micro Dimming Ultimate działa 3-etapowo - poprawia kontrast, kolory oraz uwydatnia szczegóły. Siatka analizowanych bloków w przypadku Micro Dimming Ultimate jest dwukrotnie gęstsza (576) niż w przypadku MIcro Dimming (288 ). Może być matryca bez sterów,a dopiero kiedyś włączony zostanie jakiś ulepszacz. Nie wiem jak, ale to działa inteligentne wyłączanie stref.Tak to podświetlanie z tyłu ale inne byłoby bez sensu np.krawędziowe.Wygaszacze strefowe działają w miarę równo na całej matrycy dzięki temu zużycie energii jest niesamowicie niskie.Zgodzę się z tym,że led to nie plazma ale coś za coś.
Odnośnie matryc mogą być różne.Idę o zakład,że tv za 8000 tys może nie mieć dobrej matrycy -odsyłam do opinii ludzi na forach.Ktoś napisał,że w sklepie powiedzieli,że pierwsza seria jest super ze względu na reklamę.Może i coś prawdy w tym jest,kto wie.
 
Ostatnia edycja:

GB17

Member
Matryce są"D"potwierdzone przez kilka osób -tylko dymimng może być różny np. Micro Dimming posiada przetwarzanie 1-etapowe - poprawia kontrast, natomiast Micro Dimming Ultimate działa 3-etapowo - poprawia kontrast, kolory oraz uwydatnia szczegóły. Siatka analizowanych bloków w przypadku Micro Dimming Ultimate jest dwukrotnie gęstsza (576) niż w przypadku MIcro Dimming (288 ). Może być matryca bez sterów,a dopiero kiedyś włączony zostanie jakiś ulepszacz. Nie wiem jak, ale to działa inteligentne wyłączanie stref.Tak to podświetlanie z tyłu ale inne byłoby bez sensu np.krawędziowe.Wygaszacze strefowe działają w miarę równo na całej matrycy dzięki temu zużycie energii jest niesamowicie niskie.Zgodzę się z tym,że led to nie plazma ale coś za coś.
Odnośnie matryc może być różnie.Idę o zakład,że tv za 8000 tys może nie mieć dobrej matrycy -odsyłam do opinii ludzi na forach.Ktoś napisał,że w sklepie powiedzieli,że pierwsza seria jest super ze względu na reklamę.Może i coś prawdy w tym jest,kto wie.
Odnośnie matryc to mogą być różne -opis na poprzednich stronach.
 

GB17

Member
Uważam, że sprawa dość prosta przy dzisiejszym dostepie do sklepów online.

Jeśli jesteś zdecydowany na wybrany model napisz po prostu maila do kilku sklepów, że kupisz TV jeśli sprawdzą Ci przed wysyłką typ matrycy. Postaw taki warunek. Sądzę, ze około 50% sprzedawców się zgodzi aby mieć klienta, szczególnie mniejszych sklepów.

Sam tak robiłem kiedyś kupując monitor do PC Samsunga i zero problemów wybierałem z pośród 3 sklepów matryce w monitorze jaką mi sprzedawcy przesłali.

Pozdrawiam
Michał

micmus-Tak trzymać,więcej takich ludzi-pozdro!
 

GB17

Member
Matryce są"D"potwierdzone przez kilka osób -tylko dymimng może być różny np. Micro Dimming posiada przetwarzanie 1-etapowe - poprawia kontrast, natomiast Micro Dimming Ultimate działa 3-etapowo - poprawia kontrast, kolory oraz uwydatnia szczegóły. Siatka analizowanych bloków w przypadku Micro Dimming Ultimate jest dwukrotnie gęstsza (576) niż w przypadku MIcro Dimming (288 ). Może być matryca bez sterów,a dopiero kiedyś włączony zostanie jakiś ulepszacz. Nie wiem jak, ale to działa inteligentne wyłączanie stref.Tak to podświetlanie z tyłu ale inne byłoby bez sensu np.krawędziowe.Wygaszacze strefowe działają w miarę równo na całej matrycy dzięki temu zużycie energii jest niesamowicie niskie.Zgodzę się z tym,że led to nie plazma ale coś za coś.
Odnośnie matryc mogą być różne.Idę o zakład,że tv za 8000 tys może nie mieć dobrej matrycy -odsyłam do opinii ludzi na forach.Ktoś napisał,że w sklepie powiedzieli,że pierwsza seria jest super ze względu na reklamę.Może i coś prawdy w tym jest,kto wie.

Co do kalibracji to nie ma uniwersalnej-niestety zależy od wielu czynników.
 
Ostatnia edycja:

GB17

Member
Co do kalibracji to nie ma uniwersalnej-niestety zależy od wielu czynników.

Kalibracja najlepiej wychodzi na ustawieniach standard i film.Tam są ustawienia zaawansowane balans bieli( 6 opcji ustawień )czerwień,niebieski i zielony.Oczywiście pozostałe ustawienia też są ważne.Miałem ustawione to profesjonalnie,ale po wejściu do menu serwisowego nastąpił reset,a nie zapisałem sobie wartości.No cóż nauczka na przyszłość.
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
w

Tylko matryca Samsung,żadna inna nie wchodzi w grę.Najlepiej to sprawdzić w menu

Matryca Samsung to piękne kolory,178" kąt ,z każdego kąta oglądalności obraz jest taki sama i jakość.Najlepiej dogadaj się,żeby Ci dali możliwość jednodniowego wypróbowania,jest to możliwe.

Taaak...kąty 500 stopni, kontrast tryliard do 1, kolory lepsze niż realne...Jezu. Lata temu poszła fama że panele samsunga lepsze i ciul - to nic że w każdym modelu pakują te panele w tryliardzie wersji i rewizji ale nic tam - s-lcd lepsze i tyle. A ja tam wolę amva3/4/5.
 

Montrey88

New member
To ma ktoś jakąs wypróbowana kalibracje ekranu ?
moja na chwile obecną to
Setting Default Calibrated
Backlight 18 20
Contrast 95 100
Brightness 45 45
Sharpness 20 0
Color 50 41
 

srokaplotka

New member
To może ktoś już zetknął się ze sklepem internetowym lub stacjonarnym gdzie uczciwie mogą podać typ matrycy przed zakupem tv?

Dziś w Media Expert Sprzedawca, na moje pytanie "czy przed dokonaniem zakupu tv można sprawdzić typ matrycy za pomocą menu serwisowego", odpowiedział, że jak najbardziej, że nie ma najmniejszego problemu :)
Takie sklepy lubię :)
 

pattt761

New member
Wybór tv to istna masakra. Na początku zajawka na model LG 47LM660. Po zobaczeniu w sklepie jak ogromny występuje w nim clouding dałem sobie spokój. Potem Samsung es6800 - chmurki mniejsze ale płacąc tyle kasy za tv chciałbym czuć komfort robiąc w nocy seanse filmowe, a nie wkurzać się na rozjaśnienia ;/ Dziewczynie poleciłem Samsunga z tematu i sam jestem przekonany na zakup wersji 46''.
Clouding niewidoczny, PVR, timeshift i te wszystkie inne bajeranckie opcje MA! Przeglądarka również ładnie śmiga ale na samo pisanie/wyszukiwanie trzeba uzbroić się w cierpliwość. No chyba, że znacie sposoby jak podłączyć klawiaturę czy myszkę, w co wątpię ;) Ale być może sterowanie za pomocą smartfona uprzyjemni serfowanie po internecie. Nie wiem, nie sprawdzałem. Jeżeli ktoś się bawił to dajcie znać.
Obraz z kablówki dobry, żyleta po podłączeniu dekodera HD. Filmy? Czyta mi na razie wszystkie możliwe formaty, ważące po kilkanaście GB. Szybko wczytuje, obraz miazga. Żeby wyświetlał polskie znaki trzeba zmienić w ustawieniach region napisów. Napisy również można troszkę powiększyć.
Smart TV to przyjemna sprawa. Zaraz po podłączeniu tv do internetu wykrywa sobie sam aktualizacje, ściąga i instaluje. Dużo aplikacji, dzięki którym nie musimy męczyć się wyklepując strony w wyszukiwarce!

Nie interesuje mnie 3D, sterowanie ruchem i głosem, wbudowana kamera - gdzie wkurzający clouding przyćmiewa to wszystko.

Jedyny minus tego tv to brak wifi. Wtedy byłby idealny :) Pozostaje podłączenie pod kabel albo zakup adaptera. Z kolejnych minusów to oczywiście wspomniany już brak sterowania za pomocą dowolnej klawki czy myszki. Ale obudź się facet to nie w tv za tę cenę. No chyba, że to kwestia pogrzebania w sofcie :)

pozdrawiam i polecam
 
Ostatnia edycja:

ReVo0LuTioN

New member
Witam, od dłuższego czasu szukam dla siebie telewizor, wybór padł na Samsunga UE40ES5500, chcę go kupić w sklepie internetowym, ale przed zakupem chciałbym się upewnić jaką ma matryce (producent). Więc za radą jednego z forumowiczów, napisałem do nich o taką informację. Otrzymałem taką odpowiedź "niestety ze względów logistycznych nie możemy potwierdzić z jakim rodzajem matrycy wysyłany jest do Państwa telewizor. Na naszych magazynach znajdują się produkty pochodzące z różnych dostaw i najprawdopodobniej z różnymi jej oznaczeniami."

A wiec pytanie dla was, w których sklepach podali wam dokładnie typ matrycy korzystając z menu serwisowego.
 

micmus

Member
Bez reklam
Sklepów jest tak wiele, ze napisz do kilku - szczególnie mniejsze się na to zgodzą. Przerabiałem kiedyś ten temat (2-3 lata temu) i nie było problemu.
 

GB17

Member
Sklepów jest tak wiele, ze napisz do kilku - szczególnie mniejsze się na to zgodzą. Przerabiałem kiedyś ten temat (2-3 lata temu) i nie było problemu.

Jednak miałem rację z tymi matrycami,potwierdza to ReVo0LuTioN i Jego zapytanie w sklepie, gdzie dobrze się orientują w czym rzecz.Cytat- Na naszych magazynach znajdują się produkty pochodzące z różnych dostaw i najprawdopodobniej z różnymi jej oznaczeniami."
 

micmus

Member
Bez reklam
ReVo0LuTioN napisz do nich tak:

"Mimo wszystko bardzo proszę o zagwarantowanie mi wysyłki modelu z matrycą o oznaczeniu .... (tu wpisz o jaką Ci chodzi lub napisz, że ma być matryca samsung A). Wierze, że mimo utrudnień ze względu na logistykę magazynową dbając o przyszłego klienta sprawicie aby było to możliwe. Bardzo liczę, że będę mógł zostać Waszym zadowolonym klientem i ponowić zakupy w przyszłości oraz polecać Was znajomym. Po potwierdzeniu możliwości realizacji niezwłocznie składam zamówienie"

Zobaczymy co odpiszą, a jeśli nie chce im się sprawdzać matrycy itp. ich strata bo nie kupisz.
 
Ostatnia edycja:

ReVo0LuTioN

New member
ReVo0LuTioN napisz do nich tak:

"Mimo wszystko bardzo proszę o zagwarantowanie mi wysyłki modelu z matrycą o oznaczeniu .... (tu wpisz o jaką Ci chodzi lub napisz, że ma być matryca samsung A). Wierze, że mimo utrudnień ze względu na logistykę magazynową dbając o przyszłego klienta sprawicie aby było to możliwe. Bardzo liczę, że będę mógł zostać Waszym zadowolonym klientem i ponowić zakupy w przyszłości oraz polecać Was znajomym. Po potwierdzeniu możliwości realizacji niezwłocznie składam zamówienie"

Zobaczymy co odpiszą, a jeśli nie chce im się sprawdzać matrycy itp. ich strata bo nie kupisz.

Mail wysłany, a teraz czekam na odpowiedź. Dzięki za radę:eek:k:

W między czasie znalazłem też taki sklep, który oferuje takie udogodnienie: oleole.pl/informacje_kot_w_worku.xml?link=opis-prod-kot

Tylko sam już nie wiem, czy samo wejście do menu serwisowego grozi utratą gwarancji, podczas ewentualnego sprawdzania sprzętu.
 
Ostatnia edycja:

srokaplotka

New member
Mail wysłany, a teraz czekam na odpowiedź. Dzięki za radę:eek:k:

W między czasie znalazłem też taki sklep, który oferuje takie udogodnienie: oleole.pl/informacje_kot_w_worku.xml?link=opis-prod-kot

Tylko sam już nie wiem, czy samo wejście do menu serwisowego grozi utratą gwarancji, podczas ewentualnego sprawdzania sprzętu.

Uważam, że nie skutkuje utratą gwarancji skoro sprzedawca w Media Expert zapewnił, że może mi podać rodzaj matrycy (wchodząc do menu serwisowego) przed zakupem tv. Zapewnił, że nie ma problemu.
 

ReVo0LuTioN

New member
"tak jak pisałam poniżej- ze względów logistycznych nie mam takiej możliwości."

Tak więc próbuję dalej.

A to ciekawe srokaplotka, bo byłem chyba w sobotę w media expert i odmówili mi takiej informacji, ponieważ jak stwierdził Pan na dziale, skutkuje to utratą gwarancji :confused:
 

srokaplotka

New member
"tak jak pisałam poniżej- ze względów logistycznych nie mam takiej możliwości."

Tak więc próbuję dalej.

A to ciekawe srokaplotka, bo byłem chyba w sobotę w media expert i odmówili mi takiej informacji, ponieważ jak stwierdził Pan na dziale, skutkuje to utratą gwarancji :confused:

No to ciekawe, jak widać, chyba dużo zależy od sprzedawcy.
Zgodzę się też z GB17, który napisał kilka stron wcześniej, że do menu serwisowego można wejść przez przypadek, kombinacja kilku przycisków nie zrobi wrażenia na dziecku, szczególnie małym, który potrafi nieźle nawciskać. Myślę, że utrata gwarancji nastąpi jeżeli będziemy ingerować w ustawienia. Jeżeli nic się nie przestawi to myślę, że się, być może, nie zostawi śladu.
 
Ostatnia edycja:
Do góry