Samsung Led 40" UE40EH5450

mistrzunio

New member
Tak to się sprawdza:
1. Wejście do menu.
W trybie STANDBY naciskamy zdecydowanie klawisze: „INFO” - „MENU”, - „MUTE” - „POWER ON”.
Trzeba to zrobić szybko. Na wciśnięcie kombinacji mamy 1-2 sekundy.Jeśli chodzi o sprawdzenie przez sprzedawcę to powinien ale Polska wiesz Sam to dziwny kraj,często kupuje się kota w worku.
Nawet w pomocy technicznej-SAMSUNGA mówią,że na temat matryc nie mają żadnej wiedzy,więc można kupić TV nawet za 8000 tysiaków i nie wiedzieć z jaką matrycą.Tak szanują firmy potencjalnych nabywców.
Patrzyłem na tabelę matryc SAMSUNG na rok 2012 i oczom nie wierzę np.matryca serii ES-100 Hz
Specyfikacja TV-ES Clear Motion Rate 100 Hz -to jest współczynnik poprawy obraz czyli wychodzi na to ,że poprawia 100 Hz na 100 Hz jeśli matryca jest oczywiście 100 Hz.Dzwoniłem do SAMSUNGA w tej sprawie,ale konsultant odpowiedział,że o matrycach w dalszym ciągu nie mają informacji.To dopiero ciekawe.

Po wciśnięciu tej kombinacji od razu będzie napisane jaka jest matryca, czy trzeba gdzieś szukać? Co mniej więcej będzie napisane, dokładny rodzaj matrycy pełną nazwą czy jakieś oznaczenia?
 
Ostatnia edycja:

GB17

Member
Po wciśnięciu tej kombinacji od razu będzie napisane jaka jest matryca, czy trzeba gdzieś szukać? Co mniej więcej będzie napisane, dokładny rodzaj matrycy pełną nazwą czy jakieś oznaczenia?

Nie można wchodzić w żadne ustawienia.Od razu widać model, seria,numer softu. Zobaczysz-póżniej naciśnij power.Gdy tv będzie OK wgraj z usb firmware-1021.0,chyba że będzie nowszy.
Oznaczenie wyjaśnione jest na 2-str.
Może ono być takie np.Type: 46A1AF0D lub 32A6AF0D.

 
Ostatnia edycja:

mistrzunio

New member
w

Tylko matryca Samsung,żadna inna nie wchodzi w grę.Najlepiej to sprawdzić w menu serwisowym.np.
Type: 40A1UF1E
Type: 46A1AF0D

40 - przekatna
A - Producent (A - Samsung, D - CMO, L -AUO, I - CPT)
1 - Czestotliwosc (6 -50/60Hz ; 1 - 100/120Hz ; 2 - 200/240Hz)
U - Panel (A - AntiGlare ; T - TN ; U - Ultra Clear)
F - Rozdzielczosc (F - Full HD, H - HD, U - UD)
1 - Panel 1st/2nd (1st:0, 2nd:1...)
E - BLU (BackLight Unit) C - CCFL, L - LED, E - Edge LED,D-LOCAL DIMMING LED

Matryca Samsung to piękne kolory,178" kąt ,z każdego kąta oglądalności obraz jest taki sama i jakość.Najlepiej dogadaj się,żeby Ci dali możliwość jednodniowego wypróbowania,jest to możliwe.

Najlepszą matrycą w przypadku tego tv byłaby taka o oznaczeniach:
Type: 32A1UF1D?

A tu: 1 - Panel 1st/2nd (1st:0, 2nd:1...) - czym różnią się te panele, rozumiem że 2nd jest nowszy, ma to w ogóle jakieś znaczenie?
 

GB17

Member
Najlepszą matrycą w przypadku tego tv byłaby taka o oznaczeniach:
Type: 32A1UF1D?

A tu: 1 - Panel 1st/2nd (1st:0, 2nd:1...) - czym różnią się te panele, rozumiem że 2nd jest nowszy, ma to w ogóle jakieś znaczenie?

Type: 32A1AF0D lub 32A6AF0D-Takie matryce.Ale jakie są 32" to musisz zobaczyć.Z CMR-poprawa obrazu na 100-120 Hz będzie ta druga.
 
Ostatnia edycja:

mistrzunio

New member
Type: 32A1AF0D lub 32A6AF0D-Takie matryce.Ale jakie są 32" to musisz zobaczyć.Z CMR-poprawa obrazu na 100-120 Hz będzie ta druga.

Chyba nie może być: 32A1AF0D, bo z tego co wiem te Samsungi nie posiadają prawdziwych matryc 100 Hz, tylko właśnie ten CMR na 100 Hz. Czy ktoś może trafił prawdziwe 100 Hz w Samsungu z serii 5450? W ogóle możliwe jest, że matryce wyprodukowane przez Samsunga w tym modelu są różne, czyli np. jedna ma 100 Hz, druga 60 Hz, jedna jest Ultra Clear, a druga AntiGlare czy TN, jedna Local Dimming LED, a druga LED czy Edge LED? Pytam, bo nie wiem, czy szukać matrycy o określonych oznaczeniach czy istotny jest tylko producent (Samsung).
 
Ostatnia edycja:

xpiotrekf

New member
Witam.
Wczoraj kupiłem Samsunga UE46EH5450 w lokalnym sklepie rtv, cena niewiele większa niż na internecie a przynajmniej mogłem go sobie dokładnie obejrzeć. Sprzedawca nie chciał mi pozwolić na sprawdzenie rodzaju matrycy ale według niego na prawie 100% powinna to być matryca Samsunga bo to nowy model i na początku podobno tak nie mieszają z matrycami. No i zaryzykowałem. Podłączyłem go w domu i sprawdziłem tą matryce w menu. Więc ja mam:
Type: 46A6AF1D (nie jestem pewien tylko literki oznaczającej panel (A - AntiGlare ; T - TN ; U - Ultra Clear) a pozatym jest tak jak napisałem.)
Więc to jednak Samsung :D.
Za długo się wczoraj nie pobawiłem, ale co do obrazu delikatnie ma niedoświetlone rogi pozatym jest ok. USB - czyta dysk 640BG i pliki mkv z dts. Dźwięk w miare. Szybkość przełączania programów DVBT też nie jest zła. Ogólnie jestem zadowolony z zakupu.
Pozdrawiam Piotr.
 

Montrey88

New member
Witam mam pytanie jak wejść w menu serwisowe aby np sprawdzić ile godzin telewizor ma "przegrane" Próbowałem menu info mute power on ale nic nie daje...
 

srokaplotka

New member
Witam.
Wczoraj kupiłem Samsunga UE46EH5450 w lokalnym sklepie rtv, cena niewiele większa niż na internecie a przynajmniej mogłem go sobie dokładnie obejrzeć. Sprzedawca nie chciał mi pozwolić na sprawdzenie rodzaju matrycy ale według niego na prawie 100% powinna to być matryca Samsunga bo to nowy model i na początku podobno tak nie mieszają z matrycami. No i zaryzykowałem. Podłączyłem go w domu i sprawdziłem tą matryce w menu. Więc ja mam:
Type: 46A6AF1D (nie jestem pewien tylko literki oznaczającej panel (A - AntiGlare ; T - TN ; U - Ultra Clear) a pozatym jest tak jak napisałem.)
Więc to jednak Samsung :D.
Za długo się wczoraj nie pobawiłem, ale co do obrazu delikatnie ma niedoświetlone rogi pozatym jest ok. USB - czyta dysk 640BG i pliki mkv z dts. Dźwięk w miare. Szybkość przełączania programów DVBT też nie jest zła. Ogólnie jestem zadowolony z zakupu.
Pozdrawiam Piotr.

To jest nie fair, że nie pozwalają sprawdzić typ matrycy. Kupuje się trochę kota w worku. Na to wygląda, że lepiej pooglądać tv w stacjonarnym sklepie, a kupić w internetowym, bo ma się wówczas czas na zwrot bez podania przyczyny.
 

xpiotrekf

New member
Z tym zwortem bez przyczyny tak fajnie nie jest, bo jak się orientowałem np. w euro rtv agd to sprzęt można oddać po 10 dniach ale gdy go się nie rozpakuj i nie włączy, chore. A mają też odbiór osobisty w jednym z ich salonów, ale w tym przypadku odbierasz sprzęt ale nie podłączą ci go w celu sprawdzenia. Czyli ni jak nie sprawdzisz matrycy.
 

micmus

Member
Bez reklam
To my jesteśmy klientami nie odwrotnie - jeśli sprzedawca nie chce iść na rękę to mówimy nie, nie kupujemy, nie zgadzamy się. Często sam tak robię i prawie każdy sprzedawca mięknie, a jeśli nie trudno nie zarobi heh.

Każdy sprzedawca stara się wyczuć klienta, na ile może sobie pozwolić.

Sam zajmuje się handlem i sprzedażą także wiem jak to wygląda od drugiej strony. Zawsze staram się być pod klienta i tego samego oczekuje będąc nim.
 

GB17

Member
Chyba nie może być: 32A1AF0D, bo z tego co wiem te Samsungi nie posiadają prawdziwych matryc 100 Hz, tylko właśnie ten CMR na 100 Hz. Czy ktoś może trafił prawdziwe 100 Hz w Samsungu z serii 5450? W ogóle możliwe jest, że matryce wyprodukowane przez Samsunga w tym modelu są różne, czyli np. jedna ma 100 Hz, druga 60 Hz, jedna jest Ultra Clear, a druga AntiGlare czy TN, jedna Local Dimming LED, a druga LED czy Edge LED? Pytam, bo nie wiem, czy szukać matrycy o określonych oznaczeniach czy istotny jest tylko producent (Samsung).

Dlatego się sprawdza matrycę bo są różne,chyba to logiczne.Temat znany i głęboko komentowany na forach.
 
Ostatnia edycja:

GB17

Member
Dlatego się sprawdza matrycę bo są różne,chyba to logiczne.Temat znany i głęboko komentowany na forach.

Bardzo mądrze ktoś się wypowiada na forum, chcą wyczuć klienta. Ciekawe co na takie kupowanie kota w worku powiedziałby Rzecznik Praw Konsumenta.

Matryca, którą posiadasz to A - AntiGlare, z współczynnikiem CMR poprawy obrazu 100-120Hz. Co do niedoświetlonych rogów to może kalibracja Ci pomoże, rób ją w ciemnym pomieszczeniu. Kalibrację trzeba dostosować do swojego pomieszczenia i do swoich upodobań oraz ustawić najlepszą biel, czerń, kolory i odcienie szarości. Czy wgrałeś soft 1021 ? Na pewno kolejne softy wprowadzą jeszcze wiele udogodnień i ulepszeń. Jest to przecież model z tego roku. W modelach serii D w 2011 r. soft wniósł oprócz led motion plus, dodatkową funkcję Clear Motion Rate.Pewno i tu się pokuszą z czasem o coś w tym stylu.
 

BiegiHD

New member
Wczoraj kupiłem Samsunga UE46EH5450
Type: 46A6AF1D (nie jestem pewien tylko literki oznaczającej panel (A - AntiGlare ; T - TN ; U - Ultra Clear) a pozatym jest tak jak napisałem.)
Więc to jednak Samsung :D.

Czy ktoś może mi logicznie wytłumaczyć jakim cudem w serii EH (czyli back-lit ledy z tyłu a nie edge) wrzucona jest matryca ??????D z literką D na końcu jak do krawędziowych

Druga sprawa to ktoś pisał o 40 na matrycy z 401????? czyli prawdziwe 100HZ skoro ta seria ma CMR 100 hz tgz udawane.

Nic z tego nie rozumiem, Samsung już wrzuca teoretycznie matryce z lepszych modeli 3D do modeli budżetowych i nie ma to większego znaczenia dla elektroniki ????
 

xpiotrekf

New member
W sumie to nie jestem pewien dwóch znaków w mojej matrycy (mogłem sobie zapisać a na szybko sprawdzałem) 46A6A(tegoA)F1(i tej1)D pozatym na bank mam na końcu D, czyli 46A6?F?D.
 

mistrzunio

New member
Czy ktoś może mi logicznie wytłumaczyć jakim cudem w serii EH (czyli back-lit ledy z tyłu a nie edge) wrzucona jest matryca ??????D z literką D na końcu jak do krawędziowych

Druga sprawa to ktoś pisał o 40 na matrycy z 401????? czyli prawdziwe 100HZ skoro ta seria ma CMR 100 hz tgz udawane.

Nic z tego nie rozumiem, Samsung już wrzuca teoretycznie matryce z lepszych modeli 3D do modeli budżetowych i nie ma to większego znaczenia dla elektroniki ????

Właśnie, jak to w końcu jest? Można trafić na prawdziwą matrycę 100 Hz w tych Samsungach (w oznaczeniach 1 zamiast 6 w odpowiednim miejscu)? Myślałem, że wszystkie mają 60 Hz + CMR. Trafił ktoś 100 Hz?
 

micmus

Member
Bez reklam
To może ktoś już zetknął się ze sklepem internetowym lub stacjonarnym gdzie uczciwie mogą podać typ matrycy przed zakupem tv?


Uważam, że sprawa dość prosta przy dzisiejszym dostepie do sklepów online.

Jeśli jesteś zdecydowany na wybrany model napisz po prostu maila do kilku sklepów, że kupisz TV jeśli sprawdzą Ci przed wysyłką typ matrycy. Postaw taki warunek. Sądzę, ze około 50% sprzedawców się zgodzi aby mieć klienta, szczególnie mniejszych sklepów.

Sam tak robiłem kiedyś kupując monitor do PC Samsunga i zero problemów wybierałem z pośród 3 sklepów matryce w monitorze jaką mi sprzedawcy przesłali.

Pozdrawiam
Michał
 
Ostatnia edycja:
Do góry