Samsung Led 40" UE40EH5450

mistrzunio

New member
Hej! Zastanawiam się pomiędzy modelami: UE32EH5000, UE32EH5300 i UE32EH5450. Jaka jest w ogóle między nimi różnica? Seria 5000 chyba nie ma funkcji internetowych (skype itd.), ale między 5300 a 5450 nie znalazłem żadnych różnic (nawet ceną niewiele się różnią). Który model polecacie? W sumie to całe "smart tv" nie bardzo mi jest potrzebne, ale może warto dopłacić do 5300 lub 5450? Tylko który wybrać? Aha, ktoś tam wcześniej pisał, że "EH" to seria uboższa i grubsza, bo nie posiada podświetlenia krawędziowego. Zawsze wydawało mi się, że jest to zaleta. Ok., tv jest grubszy, ale podświetlenie jest równomierne. Uważacie to za wadę? Z góry dzięki za odpowiedzi.
 
Ostatnia edycja:

GB17

Member
hej! Zastanawiam się pomiędzy modelami: ue32eh5000, ue32eh5300 i ue32eh5450. jaka jest w ogóle między nimi różnica? Seria 5000 chyba nie ma funkcji internetowych (skype itd.), ale między 5300 a 5450 nie znalazłem żadnych różnic (nawet ceną niewiele się różnią). Który model polecacie? W sumie to całe "smart tv" nie bardzo mi jest potrzebne, ale może warto dopłacić do 5300 lub 5450? Tylko który wybrać? Aha, ktoś tam wcześniej pisał, że "eh" to seria uboższa i grubsza, bo nie posiada podświetlenia krawędziowego. Zawsze wydawało mi się, że jest to zaleta. Ok., tv jest grubszy, ale podświetlenie jest równomierne. Uważacie to za wadę? Z góry dzięki za odpowiedzi.

Tylko ue325450 lub es325500 -jeżeli ma to być koniecznie samsung.
Nad 32 warto się zastanowić nad lg ls570s.
 

mistrzunio

New member
Tylko ue325450 lub es325500 -jeżeli ma to być koniecznie samsung.
Nad 32 warto się zastanowić nad lg ls570s.

Nie musi być Samsung, ale LG jest droższy o 150 zł. Dlaczego ue325450, a nie ue325300? Czym się różnią? A może lepiej wziąć ue325000? Nie ma chyba tylko tych funkcji internetowych, a jest 200 zł tańszy?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To nie jest uboższy, a że ma lepsze podświetlenie i równiejsze to chyba lepiej.
Zostałbym przy Samsungu.
 

mistrzunio

New member
WITAM!
Serie EH,D czy ES mogą mieć różne matryce-temat znany na forach.
Panel manufacturer (A = Samsung; D = CMO; L = AUO; I = CPT) i inne.
Ja mam matrycę w EH-SAMSUNG LOCAL DIMMING LED-inteligentne podświetlanie,
gdzie min. zaletą matrycy jest bardzo mały pobór energii.Pvr i time shiftt jest w tym modelu na 100%,w porównywarce Samsunga jest błąd,po prostu pominęli ten wątek.

Jak dokładnie sprawdzić matrycę? Chyba zdecyduję się na ten model, tylko 32 cale. W morele.net będę mógł go sprawdzić, dlatego dokładnie muszę wiedzieć jak to zrobić (jak wejść w tryb serwisowy i co dalej). Faktycznie najlepsza byłaby matryca SAMSUNG LOCAL DIMMING LED. Jakie dokładnie ma ona oznaczenia? Aha, wie ktoś może czym różni się wersja 5300 od 5450, bo nigdzie nie mogę tego znaleźć?
 
Ostatnia edycja:

xpiotrekf

New member
Witam.
Od konsultanta z czatu na stronie Samsunga dowiedziałem się że 5450 w porównaniu do 5300 ma Time Shift i PVR, a na stronie w specyfikacji jest pomyłka.
Pozdrawiam Piotr.
 

xpiotrekf

New member
p.s. a w jaki sposób sprawdzisz ten rodzaj matrycy ?? czy w sklepie Ci to sprawdzą ?? Bo też chcę zamówić ten model przez internet.
 

GB17

Member
p.s. a w jaki sposób sprawdzisz ten rodzaj matrycy ?? czy w sklepie Ci to sprawdzą ?? Bo też chcę zamówić ten model przez internet.

Tak to się sprawdza:
1. Wejście do menu.
W trybie STANDBY naciskamy zdecydowanie klawisze: „INFO” - „MENU”, - „MUTE” - „POWER ON”.
Trzeba to zrobić szybko. Na wciśnięcie kombinacji mamy 1-2 sekundy.Jeśli chodzi o sprawdzenie przez sprzedawcę to powinien ale Polska wiesz Sam to dziwny kraj,często kupuje się kota w worku.
Nawet w pomocy technicznej-SAMSUNGA mówią,że na temat matryc nie mają żadnej wiedzy,więc można kupić TV nawet za 8000 tysiaków i nie wiedzieć z jaką matrycą.Tak szanują firmy potencjalnych nabywców.
Patrzyłem na tabelę matryc SAMSUNG na rok 2012 i oczom nie wierzę np.matryca serii ES-100 Hz
Specyfikacja TV-ES Clear Motion Rate 100 Hz -to jest współczynnik poprawy obraz czyli wychodzi na to ,że poprawia 100 Hz na 100 Hz jeśli matryca jest oczywiście 100 Hz.Dzwoniłem do SAMSUNGA w tej sprawie,ale konsultant odpowiedział,że o matrycach w dalszym ciągu nie mają informacji.To dopiero ciekawe.
 
Ostatnia edycja:

tomekjoe

New member
Witam
seria EH ma tylnie podswietlenie przez co jest równomierniej rozświetlona
jest grubszy od serii ES
funkcje smart są takie same w obu seriach (smart content)
przeglądarka obsługuje jave
model 5450 ma CMR 100hz
zużycie energii podobne (troszkę mniej pobiera seria EH, ale to sladowe ilosci)
pozdro
 

GB17

Member
o
A to dopiero ciekawe bo napisałem maila do nich i odpowiedż była taka że nie ma :roll:
Czyli jest i PVR i Flash tak ? No to superancko ! :D

Jest PVR-pełny programator EPG na tydzień,TIME SHIFT i wiele innych bajek.Trzeba tylko mieć dysk twardy,ponieważ pendrive nie przechodzą testów w tv(tv pokazuje, że mają za małą prędkość zapisu).Osobiście używam dysku 3,5 bez zasilania i śmiga,aż miło.TV ma aplikację ALLShare Play,poza tym można na komórkę lub tableta z Androidem pobrać identycznego pilota-jak oryginał(wpisy do przeglądarki głosowe).Można stworzyć sobie sieć domową.Z pendraka odtwarza większość formatów(filmy,muzyka,zdjęcia).Jest iplex .pl,vod.tv.pl,skype,tuba.tv,tvn player,you tube,twitter,facebook i wiele innych aplikacji.Nie posiada wi-fi,trzeba dokupić dongle,ale chyba po kablu najlepiej.Można dokupić pilota na IR do internetu z klawiaturą qwerty no i kamerkę.Posiada czujnik światła,jest bardzo energooszczędny. Mój egzemplarz prawie nie posiada clouding.
 
Ostatnia edycja:

srokaplotka

New member
o

Jest PVR-pełny programator EPG na tydzień,TIME SHIFT i wiele innych bajek.Trzeba tylko mieć dysk twardy,ponieważ pendrive nie przechodzą testów w tv(tv pokazuje, że mają za małą prędkość zapisu).Osobiście używam dysku 3,5 bez zasilania i śmiga,aż miło.TV ma aplikację ALLShare Play,poza tym można na komórkę lub tableta z Androidem pobrać identycznego pilota-jak oryginał(wpisy do przeglądarki głosowe).Można stworzyć sobie sieć domową.Z pendraka odtwarza większość formatów(filmy,muzyka,zdjęcia).Jest iplex .pl,vod.tv.pl,skype,tuba.tv,tvn player,you tube,twitter,facebook i wiele innych aplikacji.Nie posiada wi-fi,trzeba dokupić dongle,ale chyba po kablu najlepiej.Można dokupić pilota na IR do internetu z klawiaturą qwerty no i kamerkę.

No i wszystko jasne :) Super!
No i trzeba pamiętać o sprawdzaniu rodzaju matrycy przed zakupem.
 

mistrzunio

New member
p.s. a w jaki sposób sprawdzisz ten rodzaj matrycy ?? czy w sklepie Ci to sprawdzą ?? Bo też chcę zamówić ten model przez internet.

Sam sobie sprawdzę. Zamawiam w Morele.net do netpunktu we Wrocławiu. Na stronie mają napisane, że sprzęt można podłączyć i sprawdzić. Jak będzie inna matryca niż Samsung to podziękuję. :)
 
Do góry