Samsung LE52F96BD vs Sony KDL-52X3500

Adi HD

New member
Witam, rozgladam się za jakimś 52" LCD. Jak narazie mam takich faworytów jak w temacie. Na pierwszy rzut oka za Samsungiem przemawia kontrast 500.000:1, podświetlenie matrycy LED (LED smart lighting), game mode.
Poważnym brakiem jest brak 100Hz.

Samsung: http://www.samsung.com/pl/products/television/tfttv/le52f96bd.asp



Natomiast Sony wyróżnia się tunerami, obsługą 100Hz (Motionflow +100Hz).

Sony: http://www.sony.pl/view/ShowProduct.action?product=KDL-52X3500&productsku=KDL52X3500AEP&site=odw_pl_PL&pageType=Overview&imageType=Main&category=TVP+46-70+Sony+BRAVIA+TV#tab

Nie wiem który TV będzie dla mnie odpowiedni. Odległość od ekranu ~ 3m, pokój zaciemniony na max, zastosowanie: 60% gry na PS3 i X360, 30% filmy blu ray, 10% filmy dvd.

Może istnieje jakaś alternatywa dla tych modeli łączaca zalety obydwu z nich? (szczerze wątpię)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Gdyby nie gry, poleciłbym Ci z czystym sumieniem plazmę.

Przy okazji. Widziałeś te telewizory w akcji? Bo jeśli oceniasz je tylko na podstawie specyfikacji, to możesz się rozczarować.

ArtS :)
 

Adi HD

New member
Plazma z góry odpada, właśnie ze względu na gry, bo głównie dla nich kupuję tv. Nie chcę się martwić czy zostaną "ślady" po statycznych obrazach czy nie. Jeszcze do niedawna byłem zdecydowany na tv tylnoprojekcyjny, no ale teraz biorę pod uwagę jedynie LCD.

Jeszcze nie widziałem tych modeli na żywo ale oczywiscie przed kupnem udam się do innego miasta (bo u mnie na bank ich nie ma) żeby zobaczyć jak grają. Hm...to jest jakiś warty uwagi LCD innej marki?
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Z pewnością Sharp i Toshiba mają w swojej ofercie ciekawe telewizory LCD. Te, o których wspominasz są z pewnością równie warte uwagi. Nie jestem admiratorem ekranów LCD, więc nie mam większego rozeznania w tej kwestii. Poczekaj do jutra, a być może kiki coś Ci podpowie.

ArtS :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wcale nie tak.
Plazmy Pioneera nie pozostawiają wątpliwości że nawet w grach jest rewelacyjna czy fenomenalna jakość.
O wypalaniu nie ma mowy . Chyba że przez tydzień maratonu nie będziesz odchodził od konsoli :D.
Wystarczy że sam zobaczysz prezentację i zmienisz zdanie. Ale wracając do LCD - to Największą płynnością przypominającą właśnie płynność plazmy ma Sharp 52 HD1. Montowaliśmy do gier kilka razy i nie ma zmiłuj się:

PICT0311_sharp_HD1E.jpg


PICT0312_sharp_HD1E.jpg


obraz w każdej formie wychodzi z ekranu, czerń jest wręcz niesamowita,

No i Toshiba 52 Z 3030 - dygnitarz na królewski dworze, dostojność wygladu, znakomite wyposażenie
głośniki Onkyo na pokładzie i moc muzyczna 2 x 30 WATT,
- DCDi Faroudja dinterlacer + topowy skaler, najlepsze w branży,
- najnowszy matryce, nareszcie z bardzo dobrym kontrastem i czernią, czarne, a nie fioletowe,
- 2 x HDMI 1.3 z akceptacją trybu 24p,
- najlepszy na rynku judder canceller,
- najlepszy tryb płynnego obrazu 100/120 Hz Active Vision M100 HD
- tryb bez overscanu,
- pełen serwis i gwarancja Toshiba Polska
- ładny, modny design
- pro pixel III
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=19566


Toshiba 52 Z 3030 - ma zapierające dech w piersiach - kąty boczne.
0998fedf47162571med.jpg


Przy Twoich sygnałach rzeczywiście zapowiada się niezła uczta.:D
No i poproś o prezentację tychże telewizorów w Twoim domu- bo tam jesteś najlepszym expertem.
Pozdrawiam


 
Do góry