samsung LE46C650 a LE46C630 różnice?

wilu1975

New member
Witam serdecznie, sporo już przeczytałem na tym forum na temat Samsunga LE46C650. Natomiast mało jest informacji na temat modelu Samsung LE46C630.Z tego co wyczytałem w specyfikacji różnice polegając na tym że C630 nie jest wyposażona w panel Ultra Clear Panel oraz funkcje internet TV, na której mi nie zależy. Dodatkowo z tego co sie orientowałem to cena tego pierwszego jest o wiele wyższa niż tego drugiego niby uboższego ale jaki jest tego powód?. Czy ktoś już robił porównania tych dwóch modeli, który z nich jest lepszy, jakie mają matryce, połysk, mat, i jakich firm. Który z nich będzie miał lepszy obraz z enki. Mam jeszcze jeden dylemat jak na tle tych obu telewizorków wypada Philips LED 46PFL5605H którego cena jest porównywalna do tych wymienionych samsungów. Przy wyborze kieruję się jedynie jakością obrazu, i tym że pokój mam mocno nasłoneczniony dwa duże okna więc chyba bardziej TV z matrycą mat.......
Z góry dziękuje za wszelkie podpowiedzi i opinie.....:)
 

wilu1975

New member
Samsung LE46C650

Szkoda, że nie można było uzyskać na forum informacji na temat porównania wymienionych telewizorów. Może chociaż się ktoś wypowie na temat modelu Samsung LE46C630. Czy ktoś jest już jego posiadaczem i jakie wrażenia ?, oraz w jakich sklepach można go kupić na terenie Krakowa.

 

Kampaj

New member
Bez reklam
Przynajmniej tak było w zeszłym roku. Pewnie mniejsza gama odtwarzanych plików z USB, brak DLNA oraz wyższe zużycie prądu i o 1HDMI mniej. Wyraźnie mniejszy kontrast. Modele z końcówką 30 są na tańszych komponentach robione, głównie pod promocję, aby jak najwięcej tego wcisnąć ludziom. Natomiast model C650 już szanuję:) Przynajmniej tak było w zeszłym roku.
Myślę, że Philips będzie lepszym wyborem, choćby ze względu na LED, ogromna ilość kolorów i składanie w Polsce:)
 

Kampaj

New member
Bez reklam
Sony, Sharp lub Toshiba. Samsung zbyt drogi, choć Sony idzie w ślady Samsunga. A Sharp tanieje. Toshiba od 3 lat tania:D Dlaczego Samsung, czy Sony nie wybudowali fabryki w Polsce;/
 

razorjack

New member
ja ze swojego LE46C650 jestem mega zadowolony.
z internetu raczej nie korzystam (od tego mam kompa który stoi obok).
100Hz Motion Plus, hm... czasem włączam, ale też czasem przy jakichś filmach widać że jeszcze nie jest dopracowane do końca, przy dużej ilości ruchu (np. fale, do tego ludzie na falach) potrafi to działać płynnie, a po 10 sek, przyciąć się na ułamek sekundy (jakby nie wiedział co wygenerować) - denerwujące to.
w sumie być może wystarczyłby mi w ogóle LE46C550.
DLNA - przydatne, większość filmów z kompa można oglądać :)
 

Kampaj

New member
Bez reklam
Blokuje się na systemie 100Hz? To jakies kiepskie modele. Ten system powinien być cały czas aktywny, a nie tylko w momentach. Chociaż w sumie na Samsungu, gdzie są kopiowane klatki, to nie ma sensu.
 

razorjack

New member
co się blokuje?

napisałem że czasem jedynie jest mały przeskok. czemu ten system powinien być aktywny cały czas ?
ostatnio zaktualizowałem oprogramowanie i nie mogę włączyć MotionPlus dla obrazu z komputera (przesyłany przez DVI-HDMI), wcześniej się dało i to działało.

Co rozumiesz przez 'są kopiowane klatki' ? tzn. powielane ? raczej są generowane pośrednie klatki przez zmixowanie/wymieszanie/połączenie wcześniejszej z późniejszą.
 

Kampaj

New member
Bez reklam
Chyba w telewizorze 100Hz chodzi o eliminację smużenia, nawet podczas reklam itd. Raz ustawiona opcja, jakby miała być zmieniana "czasami" to byłby do tego przycisk-skrót na pilocie! Obraz nie ma prawa ani razu przeskoczyć, nawet jeśli TV jest włączony cały dzień! To jest duży mankament, chyba że to wina dekodera. No są tworzone nowe klatki, ale system działa tak. Jest 1 klatka, potem przez powiedzmy 8/10czasu jest ona kopiowana, później jest wstawiana klatka nowa z obrazem w 8/10 położenia(powiedzmy piłka lecąca przez ekran), później w 10/10 jest 2. klatka. Lub na odwrót, że w 2/10 jest wstawiana nowa klatka i leci ona aż do 10/10. Nie pamiętam, kto miał pierwszą, a kto druga technologię.
 

razorjack

New member
no coś tu nie tak....pokazywanie cały czas tej samej klatki nie spowoduje płynniejszego ruchu.
może Ci chodziło o tryb 'kinowy' i pokazywanie filmów 24klatki ?
poza tym MotionPlus nie służy do likwidowania smużenia (to nie to samo co CRT z odświeżaniem 100Hz), tylko tworzenia jeszcze bardziej płynnego materiału.

żeby stworzyć efekt większej płynności TV musi tworzyć klatki pośrednie (a nie powielać już istniejące)
poza tym, nie każdy musi lubić ten efekt, dlatego można go włączyć/wyłączyć, zmienić jego ustawienia lub włączyć tylko dla niektórych źródeł.
 

Tomek_75

New member
Wrócę do pytania w temacie - czy są zauważalne różnice w wyświetlaniu obrazu w tych dwóch modelach? Mam nasłoneczniony pokój i trochę obawiam się odbić na ultra clear panelu.
 

Jericho24

Member
Bez reklam
Roznice sa w matrycy. Jedna jest matowa druga blyszczaca. Chociaz nie widzialem jeszcze C630 to i tak obstawiam na podstawie osobistego porownania C650 vs. C550, ze C650 bedzie mial lepszy obraz.
 

jacekwinto

Klub HDTV.com.pl
VIP
Różnice

Wrócę do pytania w temacie - czy są zauważalne różnice w wyświetlaniu obrazu w tych dwóch modelach? Mam nasłoneczniony pokój i trochę obawiam się odbić na ultra clear panelu.

Witam,
Jak już koledzy wspomnieli rodzaj matrycy a raczej filtr. Nie przejmuj się clear panel u moich rodziców w f86 też jest pod obciążeniem słoneczny ale obraz i tak jest rewelacyjny.
Druga różnica to słabszy kontrast ale przy dzisiejszej elektronice nie wiem czy to parametr którym warto się przejmować. Przydałoby się obraz zobaczyć na żywo, choć przypuszczam, że C650 ze względu na "połysk" będzie miał ładnieszy obraz.
 

Jericho24

Member
Bez reklam
ja ze swojego LE46C650 jestem mega zadowolony.
z internetu raczej nie korzystam (od tego mam kompa który stoi obok).
100Hz Motion Plus, hm... czasem włączam, ale też czasem przy jakichś filmach widać że jeszcze nie jest dopracowane do końca, przy dużej ilości ruchu (np. fale, do tego ludzie na falach) potrafi to działać płynnie, a po 10 sek, przyciąć się na ułamek sekundy (jakby nie wiedział co wygenerować) - denerwujące to.
w sumie być może wystarczyłby mi w ogóle LE46C550.
DLNA - przydatne, większość filmów z kompa można oglądać :)
Czy po aktualizacji oprogramowania dalej wystepuja te przycinki obrazu? One sa na kazdym kanale?
Kilkukrotnie w sklepie przygladalem sie modelowi C650 i nie zauwazylem tego mankamentu.
Czy jak wylaczy sie funkcje Motion Plus to obraz bedzie wygladal tak jak jak na modelu C550 czy gorzej? W modelu poprzednim B650 po wylaczeniu tej funkcji obraz rozmazywal sie na ciemnych kolorach - zrodlo BR.
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
ja ze swojego LE46C650 jestem mega zadowolony.
z internetu raczej nie korzystam (od tego mam kompa który stoi obok).
100Hz Motion Plus, hm... czasem włączam, ale też czasem przy jakichś filmach widać że jeszcze nie jest dopracowane do końca, przy dużej ilości ruchu (np. fale, do tego ludzie na falach) potrafi to działać płynnie, a po 10 sek, przyciąć się na ułamek sekundy (jakby nie wiedział co wygenerować) - denerwujące to.
w sumie być może wystarczyłby mi w ogóle LE46C550.
DLNA - przydatne, większość filmów z kompa można oglądać :)

No więc to przycinanie na 100hz to nie jest problem tego systemu w tv a ilości klatek na sekundę danego materiału względem odświezania- włącz sobie z kompa film 30fps przy odświeżaniu 60hz (lub film bd 23.876 pogoniony do 25fps przez reclock przy odświeżaniu 50hz) z włączonym "100hz" i przycinek nie uswiadczysz.
 

Jericho24

Member
Bez reklam
No więc to przycinanie na 100hz to nie jest problem tego systemu w tv a ilości klatek na sekundę danego materiału względem odświezania- włącz sobie z kompa film 30fps przy odświeżaniu 60hz (lub film bd 23.876 pogoniony do 25fps przez reclock przy odświeżaniu 50hz) z włączonym "100hz" i przycinek nie uswiadczysz.
A TV analogowa nie nadaje zawsze 25fps??
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Trudno wyczuć ale wiem jedno - na jakim tv z systemem 100hz nie testowałbym go na kompie z ustawieniami 50hz do 25fps lub 30fps do 60hz to nie ma nigdy najmniejszych przycinek.
 
Do góry