Samsung LE46B650

Ceer

New member
Witam! Poszukuje nowego Tv. Po wstępnej lekturze tego forum odrzuciłem LCD i rozeznałem się w Plazamach. Po wizycie w sklepie przetarłem oczy i uznałem, że LCD dają to, czego oczekuję po nowym Tv - sądzę że większą ostrość obrazu w Hd. Wady wskazywane często - są juz chyba przesadzone (np.duża utrata jakości dla obserwacji pod kątem).


Mój planowany wybór padł (obecnie :) ) na Samsunga LE 46B650. Obraz z niego b.przypadł mi do gustu, niestety oczywiście w Saturnie nie mogą podłączyć SD, więc to co mnie interesuje pozostanie znakiem zapytania póki co.

Wiem, że jest watek o serii 650, ale niestety nie jestem w stanie przekopac się przez 450 stron topicu :( Zresztą jak zdążyłem się zorientować, może byc tak, że szereg uwag do np. 37" 650-tek może nie być adekwatnych do 46" 650-tek (zgaduję).

Zatem wielka prośba:
- czy znane są Wam jakieś minusy tego Tv, które powinny zniechęcac do zakupu?
- w szczególnosci, jak ten Tv radzi sobie ze skalowaniem SD, bo to będzie ponad połowa oglądania

Oglądac będę głównie kablówkę, DVD, planowany zakup BR. Wszystko z odległości ok.3 m.


pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
co do wyrazistości to masz rację. Telewizory LCD mają lepszą wyrazistość .
Ten telewizor gorzej skaluje właśnie w SD. Więc jeśli duży % będzie używany to poszukaj modeli które to robią lepiej :
Toshiba 47ZV 635
JVC 47DV1
Sharp 46 LE 700
Sony 46EX 500
 

Ceer

New member
Przepraszam za lamerskie pytanie, ale... Cyfrowy Polsat, to juz ... HD.. tak?
tu juz jak rozumiem problem nie wystepuje po stronie wymienionego Samsunga?

No i DVD? To jest jeszcze SD (bo z tego co rozumiem tak)?
Zatem tu również będą braki?
 
Ostatnia edycja:

LUPO78

Banned
Witam! Poszukuje nowego Tv. Po wstępnej lekturze tego forum odrzuciłem LCD i rozeznałem się w Plazamach. Po wizycie w sklepie przetarłem oczy i uznałem, że LCD dają to, czego oczekuję po nowym Tv - sądzę że większą ostrość obrazu w Hd. Wady wskazywane często - są juz chyba przesadzone (np.duża utrata jakości dla obserwacji pod kątem).
widzę że jednak zrezygnowałeś z plazmy,jak szukasz lcd to polecam tą toshibę co kiki i tamte dwa modele co ci poleciłem w twoim wątku na temat zakupu plazmy i do sygnału SD jaki i do HD się nie zawiedziesz na tych tv
 

LUPO78

Banned
Kilkanaście... jak sądzę, bo póki co mam w pełni analogowa kablówkę.

W czym tkwi przewaga tych akurat modeli nad innymi?
ogólnie Toshiby i LG mają dobre skalowanie SD,ja miałem podobny dylemat rok temu jak szukałem tv i w finale został samsung LE37A656 i lg 37lg7000 wybrałem lg SD w przeciwieństwie do samsunga jest zdecydowanie lepsze i specyfikacja też zaważyła nad wyborem takie i podobne opinie mnie zraziły do sams i możliwość podziwiania u innych nie najlepszej jakości SD Telewizor LCD Samsung LE37A656 - porównanie cen w sklepach internetowych
 
Ostatnia edycja:

Ceer

New member
Powoli zaczyna mnie bolec głowa od wyboru odbiornika. Zresztą to jest syndrom powszechnie spotykany :)

LG jakos nie jestem specjlanym zwolennikiem, mam uprzedzenia sprzed lat.

Wśród pozostałych zrobię rozeznanie cenowe, porównam sygnał FHD w sklepie, wierząc Wam że z SD radzą sobie nieżle i mam nadzieję na coś sie zdecyduję. Szczególnie przyjrzę się Toshibie.

pozdrawiam
 

LUPO78

Banned
no i dobry kierunek,nie ma się co bać tv z full hd i w 100hz jak co niektórzy tu głupoty piszą różnego typu że to bez sensu bo to czy tamto :)
 

Ceer

New member
Kości zostały rzucone (powiedział mąż rzucając chudą żonę ;) )

Wybór, po 4 dniach na tym forum i odwiedzeniu kilku sklepów, padł na Toshibę - 47ZV635DG. Cena bez mała 5 tys.
Dziękuję wszystkim za bardzo pomocnych rady w wyborze Tv. Jak sie otrząsnę (pojutrze bedzie u mnie w domu) może uda mi się skrobnąć kilka niekompetentnych wrażeń.
Pozdrawiam i życzę niezdecydowanym szybkich decyzji.
 
Do góry