Samsung LE46A786 znikajace podswietlenie i kontrast.

tkrawczyk

New member
Witam wszystkich Uzytkownikow,

Od dwoch miesiecy jestem posiadaczem 46" LCD Samunga serii A786 (LE46A786) z podswietleniem LED. Sprzet ogolnie super, gdyby nie jedno male ale. Zdarza sie, ze podczas ogladania panel nagle zgubi kontrast i podswietlenie z lewej strony, obraz poziomo zostanie podzielony na trzy czesci (efekt podobny jakby nalozyc na siebie trzy transparentne folie).

Przypadlosc wystepuje niezaleznie od zrodla sygnalu, zawsze ustepuje po dluzszym power resecie. Update firmware'u ze strony samsunga na najnowszy nie wyeliminowal problemu. Rowniez czas po jakim przypadlosc sie ujawnia jest rozny.

Pierwszy raz problem wystapil dokladnie w tydzien po zakupie telewizora. Od tego czasu powtorzyl sie jeszcze trzykrotnie. Telewizor podpiety jest do (Sony BDP-S350, Kaona HD Astera kablami HDMI Oelbaha).

W zalaczeniu zdjecia. Bede wdzieczny za pomoc w rozwiazaniu problemu.

DSCN4867.JPG

DSCN4869.JPG

DSCN4868.JPG
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
czeka Cię po prostu zgłoszenie do serwisu.
Ale pewnie masz gwarancję Polską więc zero kłopotów.
 

tkrawczyk

New member
kiki napisał:
czeka Cię po prostu zgłoszenie do serwisu.
Ale pewnie masz gwarancję Polską więc zero kłopotów.

Kiki gwarancja PL jest bo TV pochodzi z pewnego zrodla i oficjalnej dystrybucji, jutro sprzet jedzie do serwisu i zobaczymy jaka diagnoze postawia.

Nie zmienia to faktu, ze moja chec poznania swiata i zdiagnozowania problemu pozostaje niezglebiona.

Offtop:
Tak sobie wymyslilem, ze moze jest jakis pewny sposob, aby tego sammiego zamienic za drobna doplata na pionka PDP-5090 ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
moja ocena jet taka .
Najwyżej dostaniesz za używany po naprawie 5000 zł
Co daje Ci konieczność dopłaty ponad 3000 zł .
Nie wiem czy to jest to o co Ci chodzi ?
 

tkrawczyk

New member
kiki napisał:
moja ocena jet taka .
Najwyżej dostaniesz za używany po naprawie 5000 zł
Co daje Ci konieczność dopłaty ponad 3000 zł .
Nie wiem czy to jest to o co Ci chodzi ?

Wstepnie orientowalem sie w sklepie jak to wyglada i jest szansa ze Samsungowi nie bedzie sie chcialo/oplacalo grzebac z naprawa TV i wtedy wymienia na nowy <=> koniecznosc sciagania z magazynu => do 3 m-cy czekania.

W takiej sytuacji pisemko do sklepu z prosba o wymiane z doplata na pionka, co powinno byc pozytywnie rozpatrzone. Ja dostane od lapki Kuraka, a shop z magazynu sammiego po jakims tam czasie.
 
Do góry