Samsung LE40R71/71 czy Philips 42PFL7332

grytek

New member
Witam serdecznie Wszystkich forumowiczów!
Od wielu tygodni śledzę Wasze wypowiedzi i opinie co do wyboru, wad i zalet sprzętu TV. Po przeanalizowaniu wielu propozycji (głównie opcji cenowych;) ) Dokonałem wstępnej selekcji sprzętu, ktory chcę zakupić.
Są to : Samsung LE40R71/72 ver. Philips 42PLF7332
TV będzie używany głównie do odbioru TV kablowej (analog) i filmów DVD.
TV w stardarcie HD to w moim przypadku raczej odległa przyszłość (chyba,że spotka mnie jakaś miła niespodzianka ze strony mojej kablówki). Obecnie użytkuję Panasonica CRT 32" ale niestety jest troszkę za mały bowiem odległość z jakiej go oglądam to ponad 5 metrów. Proszę pomóżcie mi w dokonaniu trafnego wyboru lub zaproponujcie jakiś inny model. Możliwości finansowe to w tej chwili max 5000-5300PLN.Pozdrawiam i dziękuję za wszystkie porady
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Przy kablówce musisz mieć najszybszą matrycę i najszybsze procesory , aby nie było smużenia.
System 100 HZ -pozwala na znacznie zmniejszenie smużenia i przy krańcowych warunkach powinieneś koniecznie sprawdzić takie telewizory :
- 37 RD 2 Sharp
- 37 M 86 /87 Samsung
- 42 Sharp RD 2
===========================
Ale ponieważ masz dużą odległość od ekranu więc jest możliwość ,że percepcja oka nie będzie widziała wad sygnału SD. Wówczas powinieneś poszukać w modelach 42" LCD:
Sharp 42 Sa1
JVC 42 A 80
42 Toshiba
42 LG LE2
oraz plazmy - LG PC1R, Samsung 42 Q 91, Panaosnic PV 70
Bo do Pioneera czy Hitachi musiałbyś trochę dopłacić.
 
Ostatnia edycja:

qnrad

New member
kiki napisał:
oraz plazmy - LG PC1R, Samsung 42 Q 91, Panaosnic PV 90
Bo do Pioneera czy Hitachi musiałbyś trochę dopłacić.

Kiki ma rację - przy tej odległości i przekątnej ekranu bardzo atrakcyjne stają się plazmy. Oczywiście chodziło mu o Panasonica PV 70, nie 90.

A jeśli chodzi o Hitachi - jest fajna plazma 8600 już za 5500, czyli twój budżet byłby tylko leciutko przekroczony, a jej rozdzielczość to 1024x1080, czyli może wyświetlać sygnał 1080i bez żadnego skalowania!
 

grytek

New member
Dzięki za zainteresowanie!
Też przez jakiś czas myślalem o plasma Panasonica PV70 ale odstraszyły mnie uwagi na forum o smużeniach. Udałem się dzisiaj do MM obejżeć PV70 na żywo i faktycznie na obrazie antenowym wystepowały dziwne prawie pionowe prążki. Czy ten typ tak ma?Jeśli tak to szkoda bo całkiem zgrabna obudowa i miły designe. Nie mam też zaufania do LG, mam takiego LCD 20" w sypialni i obraz nie jest zbyt dobry ( ma już z rok więc może to starsza generacja?)Co do plasmy to odstraszało mnie także chłodzenie(wiatraczki,które mogą zacząć hałasować).Trudny wybór Sharp (42RD2)ładny ale kosztowny.A czy samsung, model M86/87 występuje w rozmiarze 40-42"?
 

qnrad

New member
grytek napisał:
Trudny wybór Sharp (42RD2)ładny ale kosztowny.A czy samsung, model M86/87 występuje w rozmiarze 40-42"?

O tak, Samsung M86/87 jest w rozmiarze 40". I to dopiero jest cacuszko! Czerń jak w plazmach (których, jak widzę, obawiasz się). Wygląd super, jakość obrazu (testowana przez kikiego) nie ustępuje najlepszym LCD na rynku.

Ale, ale... Miał być budżet max 5000-5300PLN. A te 2 modele, które wymieniłeś to 6500-7000 PLN. Czyżby budżet na zakup się rozdmuchał :?:
 

grytek

New member
:( Niestety budżet się nie rozdmuchał, ale sprawdzam wszystkie podane przez Was propozycje. Nie do wszystkich jeszcze cen dotarłem;)
 

Piotr_the

New member
bierz tego philipa Philips 42PLF7332 jest wypasiony jak za te pieniądze no i 5ms naprawde ładnie gra;) trzeba tylko pamiętać żeby czujnik światła w nim wyłączyć bo wtedy obraz jest za ciemny!
 

Mi-ś

New member
Witam.
5ms? ja też mam tego Philipsa tylko rozmiar 32 i ma 8ms.Ale pozatym doskonały obraz nawet z analogu.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jak zmienisz zakres finansowy dostaniesz inny zestaw.
Przy Twojej odległości możesz sięgać po LCd 42 RD 2 ,będziesz super zadowolony , ale wchodzisz już na pole Pioneera.
W tej sytuacji musisz sięgnąć po prezentację .
Nie będziesz miał tylu wątpliwosci.
 

Mi-ś

New member
Więc wychodzi na to że do Philipsa PFL7332 32-dwójki montują panele z czasem reakcji 8ms a do 42-dwójki 5ms.Ciekawe czy są jeszcze inne różnice? no nic ważne że obraz doskonały.
 
Do góry