SAMSUNG LE40F71B - kiepska ostrość, czy złe ustawienia ?

Spamik

New member
le40f71buw8.jpg

  • Telewizor LCD 40"
  • Format 16:9
  • Rozdzielczość 1920x1080 (Full HD)
  • Stopa jasności 500 cd/m2
  • Stopa kontrastu 6.000:1
  • Paleta barw 128% PAL
  • Wide Colour Gamout
  • Kąt widzenia (poziomy/pionowy) 178°/178°
  • Tryb Game Mode (dynamiczne obrazy stosowane w grach komputerowych)
  • Technologia DNIe (Digital Natural Image engine)
  • System dźwięku SRS TruSurround XT
  • Moc akustyczna 2 x 10 W
  • PIP (1 Tuner)
  • Telegazeta 1,000 stron
  • MMS - wejście na 10 typów kart pamięci
  • Złącze USB
  • Złącza: HDMI x2, SCART x2, Component x1
  • Złącza: słuchawkowe x1,S-Video x1, Composite x1, PC D-sub x1
  • Obrotowa podstawa
  • Menu ekranowe w języku polskim

Miałem okazję pooglądać dzisiaj w "EURO" obraz na tym telewizorku. Był to testowy clip Philipsa - tak myślę, bo na ekranie było logo tej marki.
Jestem zaskoczony niezadowalajacą jakością obrazu !
Stały obok starsze modele tej marki, jak równiez innych. Najgorzej, szczególnie pod względem ostrości (chociaż również kolorów), wyglądał właśnie ten Samsung. Pomimo większej rozdzielczości (full HD), szczegółowość obrazu była najmniejsza. Kolory zbyt cukierkowe.
Jeżeli na tym ma polegać rozdzielczość 1920x1080, to po co nam ona ???
Parametry ma dobre. Może to kwestia ustawień ? Jeżeli ktoś ma doświadczenie z tym modelem, to proszę o dane optymalnych ustawień. Chcę kupić coś w wielkości 40"-42", z dobrą matrycą. Ten model powinien chodzić dobrze !!! Może po zmianie ustawień będzie OK ?
 
Ostatnia edycja:

ortax360

New member
Witam .
To normalne ,ze LCD Full HD 1080 ma gorszą jakosc obrazu na sygnale sd od lcd 1366*768 .

Full HD jest do materiału 1080 i wtedy jakosc obrazu ostrosc itd wypada lepiej w por. do 720p.
 
Ostatnia edycja:

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
ten model Samsunga potrafi całkiem sporo, po odpowiednim ustawieniu jest to jeden z najlepszych obecnie TV tego producenta. Jednak przy sygnale SD FullHD zachowują się przeważnie niezadowalająco.

POzdrawiam
 

JaCkyLL

New member
Witam,
Nie jestem specjalistą, jednak napisze swoje trzy grosze :)
Zresztą to wszystko bylo juz pisane wielokrotnie w roznych miejscach tego forum...

1. zrodlo sygnału - moze dvd bylo marnej jakosci ( brak portu HDMI ), moze kabel byl niezbyt fajny - nie chodzi mi o producenta tylko moze sygnał szedl po SCARTcie ..., moze ten materiał puszczany na tym wlasnie TV nie był pod full HD i wyszla z tego straszna lipa ... itd

2. ustawienia TV - pewnie nikomu nie zalezy by sprzedawac tego wlasnie samsunga tylko inne, wyprzedazowe oferty telewizorów ... jakies inne HD ready na przyklad

Tak jak napisalem nie jestem specjalistą ale wiem jedno. Inwestycja w TV full HD ( po czesci równiez w TV HD READY ) to inwestycja łańcuchowa :) Najpierw kupujemy TV i okazuje sie ze jest straszna lipa. Zmieniamy DVD conajmniej na takie z HDMI albo odkladamy kase na BD albo HD. Kupujemy nTV albo Cyfre+ zaczynające nadawac w techno HD bo sygnał ze sciany nas doprowadza do totalnego wkur.... :) Potem filmy ... :) Jak ktos ma jakies kupione na bazarze od rosjan to moze je wywalić do kosza. Pora zacząć kupowac oryginalne plyty albo conajmniej gazety z filmami - bedzie lepiej :)

Sporo by o tym pisac. Konca wydawania kasy nie widac :D
Ale warto ... Jest sporo radochy jak sie to wszystko ma !!

Pozdrowienia,
j
 

Przemcio73

New member
ortax360 napisał:
Witam .
To normalne ,ze LCD Full HD 1080 ma gorszą jakosc obrazu na sygnale sd od lcd 1366*768 .

Full HD jest do materiału 1080 i wtedy jakosc obrazu ostrosc itd wypada lepiej w por. do 720p.
Witam. Miałeś na myśli do materiału 1080p. Natomiast ar2 ma rację. Wszystko zależy od ustawień. Ktoś na forum pisał, że nawet z najlepszego lcd można, po uprzednich świadomych czy też nie złych ustawieniach, (no bo np. szef działu kazał się pozbyć innych badziewnych modeli, które nie schodzą) stworzyć barachło. Na pewno samsung nie może sobie pozwolić na produkcję złych modeli. A ta seria, jak napisano wyżej, jest jedną z najlepszych. I naprawdę dziwię się ludziom mającym zamiar zakup lcd (było nie było za kilka tyś. złotych), że nie sprawdzają przed zakupem jakości tv w róznych konfiguracjach.
pozdrawiam
 
Do góry