Samsung LE40C650 vs Sony KDL 40EX501

3lncr

New member
Witam,

Pech chcial i rozwalilem sobie ostatnio pieknie calutka 40'' matryce LCD w TV w salonie. No wiem... Wiesniak ze mnie. Ale co zrobic, zdarza sie. :p

Mam wiec krotkie pytanie: ktory wedlug Was wybrac i dlaczego? Swoj typ mam ale chcialbym poznac Wasze za i przeciw.

Dziekuje i pozdrawiam.
 

Mike25

New member
Matryce mają identyczne. Różnice między tymi TV to

Sony
- matowy ekran
- naturalne odwzorowanie kolorów
- dobra obróbka sygnału SD
- dobra jakość wbudowanych głośników

Samsung
- błyszczący ekran
- nieco platykowe odwzorowanie kolorów
- słaba obróbka SD
- dobra multimedialność
- kiepskie wbudowane glośniki


Miałem podobny do twojego dylemat i wybrałem 40EX500. Samsung jest lepszy jedynie pod względem multimediów, ale i tak uważam że pod tym względem nic nie zastąpi oddzielnego dobrego media playera. Argumentem może być też cena, Samsunga kupisz nieco taniej. Zwróć też uwagę na promocje Sony, do 11 lipca przy zakupie TV w salonach Sony Centre masz gratis 5 lat gwary. Bodajże 2 takie salony wystawiają też swoje produkty na allegro, więc warto poszukać.
 
Ostatnia edycja:

3lncr

New member
Dziekuje za informacje.

A co rozumiesz pod pojeciem "dobrej multimedialnosci". Z tego co sie orientuje to przez Sony nie jest support'owany jedynie format mkv, czego przy Samsungu zapewne nie ma. Wiadomo, Sony to tez studio filmowe wiec sobie w kolano strzelac nie bedzie, ale czy to tylko to, czy cos jednak wiecej sie kryje za tym pojeciem?

Pozdro.
 

destructor

New member
Bez reklam
Tylko to. Nie wiem czy jest sens na to patrzeć, bo przecież to wszystko można mieć w zewnętrznym odtwarzaczu bluray/dvd/czy jeszcze jakimś innym, gdzie dostęp do USB, SD jest o wiele łatwieszy niż wtykanie z boku czy z tyłu TV. Proponuję się sugerować jakością obrazu a nie bajerami. W odtwarzaczach też jest youtube czy nawet dlna, więc po co powielać to w tv ;)
 

Mike25

New member
Dziekuje za informacje.

A co rozumiesz pod pojeciem "dobrej multimedialnosci".

Pozdro.
Tak jak napisał Destructor, Samsung po prostu odtwarza przez USB więcej formatów (mkv). Na Sonym też obejrzysz filmy przez usb, ale bez mkv. Z tego co pamiętam to jest to divx (razem z napisami), mp4, avhc.

To są dwa bardzo dobre telewizory, mają te same matryce w jednej wspólnej fabryce Samsunga i Sonego robioną. Sony jednak znacznie lepiej sobie radzi z sygnałem SD (dzięki bravia engine 3) i jego elektronika nie podbija tak mocno kolorów jak w Samsungu, a przy tym ma matową matryce, co wg mnie jest sporym plusem.
 

Kampaj

New member
Bez reklam
Zdecydowanie Sony wygrywa z Samsungiem. Ale dlaczego nie Toshiba
40XV733. Moim zdaniem przegrywa z Sonym tylko brakiem filmów z USB, a w reszcie jest lepsza. Poprawcie mnie, jeśli się mylę:)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
dla mnie za mało danych .

podaj jakie masz warunki :
odległość od ekranu ?
jak słońce świeci w pokoju ?
Jak duży jest pokój ?
jaki masz obecnie telewizor?
jakie programy najczęściej oglądasz?
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ?
preferowana wielkość telewizora?
preferowana marka ?
czego nie lubisz w telewizorach?
jakie urządzenia będą podłączone ?
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ?
jakimi złączami ?
jaki masz sygnał ?
ile programów HD ?
ma stać czy wisieć ?
jaka klasa cenowa ?
 

3lncr

New member
No nic. Kupilem w koncu piecset jedynke z Sony. Wkurzajace jednak, ze przyciski pilota nie sa podswietlane. To relatywnie duzy minus uzytkowy. Nie wiem dlaczego to nie jest standard w ogole we wszystkich telewizorach.

Co do wbudowanych glosnikow i ich dzwieku. Rozczarowanie. Poprzednio mialem sredniutkiego bardzo Samsunga LE40A656. Musze przyznac, ze mial o niebo lepszy dzwiek z wbudowanych glosnikow niz ten Sony. No ale z rozbita matryca moze se miec nawet i 200Wat, hehe. ;)

Generalnie, gdyby nie ten dzwiek, koniecznosc zakupu dedykowanej karty sieciowej z Sony i nie podswietlane klawisze pilota to byloby bardzo OK.

PS: Aha, jak sie wylacza podpiete i rozpoznane urzadzenia USB. Zgodnie z komunikatem na ekranie, po podpieciu nosnika USB jest cos o tym, zeby przed odlaczeniem urzadzenia USB je wylaczyc. Gdzie kurka? :eek:
I jeszcze jedno. Dysku przenosnego USB mi nie rozpoznaje (WD Passport). Pendrive'y OK. Wam tez?
 

Mike25

New member
@3lncr

Pokombinuj z ustawieniami dźwięku. EX500 jak na LCD ma dobre głośniki, więc nie wiem skąd takie rozczarowanie... Sprawdź, czy masz włączone na "dynamiczny". Jednak generalnie cudów nie ma co oczekiwać po audio z LCD.

Dysk Ci nie działa, bo prawdopodobnie wymaga dodatkowego zasilenia. Spróbuj podłączyć kablem z podwójnym wyjściem USB. Powinno zadziałać.
 

OSP110233

New member
No nic. Kupilem w koncu piecset jedynke z Sony. Wkurzajace jednak, ze przyciski pilota nie sa podswietlane. To relatywnie duzy minus uzytkowy. Nie wiem dlaczego to nie jest standard w ogole we wszystkich telewizorach.

Co do wbudowanych glosnikow i ich dzwieku. Rozczarowanie. Poprzednio mialem sredniutkiego bardzo Samsunga LE40A656. Musze przyznac, ze mial o niebo lepszy dzwiek z wbudowanych glosnikow niz ten Sony. No ale z rozbita matryca moze se miec nawet i 200Wat, hehe. ;)

Generalnie, gdyby nie ten dzwiek, koniecznosc zakupu dedykowanej karty sieciowej z Sony i nie podswietlane klawisze pilota to byloby bardzo OK.

PS: Aha, jak sie wylacza podpiete i rozpoznane urzadzenia USB. Zgodnie z komunikatem na ekranie, po podpieciu nosnika USB jest cos o tym, zeby przed odlaczeniem urzadzenia USB je wylaczyc. Gdzie kurka? :eek:
I jeszcze jedno. Dysku przenosnego USB mi nie rozpoznaje (WD Passport). Pendrive'y OK. Wam tez?

To ja tak na "wojnę" rzucę parę zdań. A może trzeba było jednak sprawdzić, obejrzeć, pooglądać tego kiepskiego, plastikowego i słabego jakościowo Samsunga 40C650 :) I pilot byłby podświetlany i dyski czyta jak leci, i mkv odtwarza (a Sony, "jedynie nie odtwarza" mkv) których jakość i przyjemność oglądania jest nieporównywalna z divX, i dźwięk nie taki słaby, i czerń czarniejsza (w oparciu o testy HDTV Reviews – LCD TV & Plasma Television Display Rating), i moim zdaniem z sygnałem SD radzi sobie dobrze, i tańszy jakieś 200 - 300 zł w necie.

Każdy ma swoje zdanie i swojego faworyta ale warto mieć przegląd sytuacji w "naturze". Aha i nie jestem zadeklarowanym zwolennikiem Samsunga. Lubię w miarę dobrą i przystępną cenowo elektronikę.





.
 

3lncr

New member
A może trzeba było jednak...

No trzeba bylo, trzeba bylo... Z poprzedniego Samsunga bylem bardzo zadowolony - poza bardzo slaba integracja z notebookami (testowalem na co najmniej 3 roznych maszynach) i zawsze cos obcinal z rozdzielczosci HD to jednak walory uzytkowe mial calkiem calkiem, pech chcial, ze sie skończył. ;)
Pomyslalem sobie, ze moze Sony lepiej sie bedzie integrowal z konsola. No ale okazalo sie co sie okazalo. Nastepny TV na pewno nie bedzie od Sony.
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Samsung a656 jest jednym z najlepiej współpracujących tv lcd z notebookami/laptopami, masz widocznie zero pojęcia na temat ustawień pc (zapewne karty radeona miałes i nie ogarnąłes ustawień w sterach) jeśli Ci obcinało obraz. Piszesz także że był średniutki...miałem go w swoim czasie i ten tv był ścisłą czołówką w swojej klasie czego dowodzą zagraniczne testy.
 

3lncr

New member
Samsung a656 jest jednym z najlepiej
współpracujących tv lcd z notebookami/laptopami, masz widocznie zero
pojęcia na temat ustawień pc (zapewne karty radeona miałes i nie
ogarnąłes ustawień w sterach) jeśli Ci obcinało obraz.

Nie wiem kolego jak dobrze wspolpracujacym z notebook'ami jest ten konkretny Samsung. Jestem zwyklym ludziem, ktory nie mieszka z hurtownia sprzetu. Przetestowalem tylko 3, 4 roznego rodzaju
notebooki z nim - ile Ty notebookow ze swoim testowales, aby wyksztalcic sobie taka opinie?

Mi na kazdym notebook'u, ktore do niego podpinalem (NVidia i ATI)
obcinal niestety obraz Full HD.

Co do mojego rzekomo watpliwego pojecia na temat ustawien... Nie
wykluczam takiej mozliwosci. Choc zyje z programowania, to nie pisalem nigdy oprogramowania na urzadzenia. Ale... I tu prosze sie skupic: podejscie promowane przez Sony dajace sie
okreslic mianem P'n'P, czyli: "podpinam wtyczke HDMI do obu urzadzen i
widze obraz" bardzo mi sie podoba - zauwaz, ze nawet osoba nie
ogarniajaca swoim ograniczonym umyslem niezwykle trudnej materii z
dziedziny ustawien "sterów" poradzi sobie tutaj bez trudnosci. Prawda, ze fajne?

Zapomnialem jeszcze dodac, ze mialem tez problemy (rzadko wystepujace,
acz dokuczajace) z wyswietlaniem sygnalu Full HD z PS3. Obraz dziwnie
drgal - przypadlosc dokuczajaca bardzo czasami, wylaczenie na jakis
czas obu urzadzen i ponowne wlaczenie zalatwialo sprawe. Mam gdzies
nawet na youtube filmik tej usterki.

Moglo to wiec byc jakies uszkodzenie w tym konkretnym modelu. A moze po prostu tak do bani dziala ten model. Nie wiem. Opisuje jedynie swoje doswiadczenia.

Piszesz także że był średniutki...miałem
go w swoim czasie i ten tv był ścisłą czołówką w swojej klasie czego
dowodzą zagraniczne testy.

No wiesz. Zwykle czytam troche testow zanim zakupie jakikolwiek
sprzet. Taki zbok wlasnie ze mnie, ze wole nie uczyc sie od sprzedawczykow. No a ten konkretny niezywy juz Samsung zakupilem, poniewaz troche takich wlasnie testow
przestudiowalem. Nie zmienia to jednak faktu, ze jest to telewizor
sredniej klasy. Moze i plasowal sie nawet w scislej czolowce, ale
nadal: SREDNIEJ klasy. ;) Moja wypowiedz nie miala na celu urazenia
czyjegokolwiek ego budowanego na jakiejkolwiek marce, a jedynie podkreslic fakt, ze sredniutki Samsung
calkiem dobrze "da rade" podobniez sredniej klasy LCD z Sony. Przynajmniej tak
jest, poki co, w moim przypadku. Zrobie jeszcze update firmware'u w tym Sony, ale wydaje mi sie, ze ten typ tak wlasnie ma: powolne przereklamowane badziewko bez swiecacego pilota. :(

Pozdrawiam.

PS: "Zagraniczne testy". LOL. To bylo takie fajne... Buhahaha!
 
Ostatnia edycja:
Do góry