Samsung LE40C630 vs. LG 42LD550

karhan

New member
Witam!

Ktory TV z tych wygrywa batalie: Samsung LE40C630 vs. LG 42LD550


  • cena ? ok. 2500 raty 0% w euro...
  • odległość od ekranu ? 2,5 - 3 m
  • jak słońce świeci w pokoju ? z boku ,okno wschod strona, żaluzje
  • Jak duży jest pokój ? salon ok 18
  • jaki masz obecnie telewizor? samsung 32r82b ( teraz w sypialni)
  • jakie programy najczęściej oglądasz? filmy divx, dvd, teraz zamierzam HD, i duzo sportu c+ HD ( dekoder cyfrowy aster)
  • więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ? raczej wieczorem, choc w weekedmny sport w dzien
  • preferowana wielkość telewizora? minimum 40
  • preferowana marka ? bez znaczenia
  • czego nie lubisz w telewizorach? razacych kolorow(pulsowanie) gdy np zawodnicy graja w jaskrawych koszulkach
  • jakie urządzenia będą podłączone ? aster hd, dvd, PC, analog aster
  • ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ? TV 60%, reszta 40%
  • jakimi złączami ? jak najlepszymi :)
  • jaki masz sygnał ? aster hd i analog
  • ile programów HD ? aster hd z c+
  • ma stać czy wisieć ? stać na komodzie pod RTV
ktory z tych tv wygrywa? albo ktory inny byscie polecili do 2500 pln gdzie koniecznoscia sa raty 0%...
i jeszcze pytanie odnosnie ogladania filmow bezposrednio z usb ( pendrive, dysk zew) jak to jest w tych tv ( czy ma wbudowany jakis media player w sobie cos na ksztalt Allplatyer?)? czytalem ze LG obsluguje system NTFS (jak duze pojemnosci) i ze mozna zrobic tunning na mkv itp (jak to zrobic?)?
a jak z tym jest w tym samsungu? czy mozna oglada mkv prosto z usb, czy czyta NTFS.

Prosze WAS o szybka odp poniewaz teraz sa promocje i chce sie szybko decydowac i nie przegapic!
 

ORTEK

New member
Ja ci chętnie pomogę :smile: LG LD550 raczej nie odtwarza filmów z USB choć nie jestem tego na 100 % pewien. Ale raczej nie. W Samsungu bez problemu. NTFS też raczej czyta. Wspomniałeś też o tym że często oglądasz filmy wieczorem lub w nocy. I tutaj znowu punkt dla Sama. Dlaczego ? Ano dlatego że Samsungi są na matrycach VA a te mają bez porównania lepszą czerń niż matryce IPS w telewizorach LG. Bynajmniej nie tylko samą czerń ale także kolory oraz kontrast. Tylko jedna uwaga ode mnie. 40-calowe Samy są na matrycach zarówno MVA od producenta AUO jak i PVA produkcji samego Samsunga. Te PVA są zdecydowanie lepsze (kolory, kąty oglądania, czerń i kontrast). Także wybierz model dokładnie z taką matrycą, musisz tylko wiedzieć jakie oznaczenia mają modele z danym typem matryc. Ale o to zapytaj się już kogoś innego bo Ja już niestety zapomniałem jakie konkretnie symbole mają modele z matrycami PVA. Pamiętam tylko tyle że na samym początku mają literkę S (od Samsung). Także zdecydowanie ten pojedynek wygrywa Samsung.

Mam nadzieję że choć trochę pomogłem, pozdro :smile:
 
Ostatnia edycja:

ORTEK

New member
No i dobrze pamiętałem, wszystkie modele PVA mają na samym początku literkę S natomiast modele MVA mają literkę A, jest także jeden model z symbolem BA. Od nich trzymaj się z daleka :smile: Plakietkę z oznaczeniem danego modelu masz z boku telewizora. Tutaj masz wszystko pięknie podane na tacy: Samsung LE40C630 - DigitalVersus Mam nadzieję że choć trochę znasz język angielski, heh.
No i jeszcze coś na sam koniec: wykresy jakości obrazu tegoż Samsunga, po lewej stronie masz model na matrycy PVA, po prawicy natomiast model z MVA: Product Face-Offs Televisions - DigitalVersus W zakładce "choose a test" możesz sprawdzić sobie także inne ciekawe rzeczy jak np. smużenie szybko poruszających się obiektów, kąty oglądania, kolorki, przejścia tonalne i różne inne cuda niewidy :smile:

Uff to by było na tyle, cześć !
 
Ostatnia edycja:

karhan

New member
no i kupilem le40c630 :) w euro za 2,6 minus zwrot kasy od samsunga 150 pln ( jakas promocja) wychodzi calkiem ladnie 2,45 i na raty 0% :)
a propo rat to po tych zmianach rekomendacji juz nie jest tak hop-siup.. bank zmienia warunki i np moze dozucic ubezpieczenie lub w najlepszym przypadku zmiejszyc ilosc rat ( u mnie z 30 do 20 )...
sprawdzalem matryce i mam SQ01 czyli jest dobrze (spr w roznych sklepach euro 3 tv i wszedzie mieli SQ01)
a tak mi chodzi po glowie...
a skoro ten model samsunga jest praktycznie identyczny co model c650 to czy zmieniajac jakos oprogramowanie c630 (np wgrac oprogramowanie do c650) mozemy go zupgradowac do 650? :)
bo bebechy sa raczej te same, tylko kwestia oprogramowania tu jest inna...
w weekend zupgraduje oprogramowanie i go skalibruje wg Samsung LE40C650/ LE40C652/ LE40C654/ LE40C630 Review

Picture Mode: MOVIE
Backlight: 4 (to achieve ~115 cd/m2 peak luminance – set this according to your viewing environment)
Contrast: 94
Brightness: 44
Sharpness: 0 for HD content, 20-30 for SD
Colour: 48
Tint: Neutral (50/50)

Advanced:
Black Tone: Off
Dynamic Contrast: Off
Shadow Detail: 0
Gamma: +1
Colour Space: Custom (see settings below)
Flesh Tone: 0
Edge Enhancer: Off

CMS Settings (R / G / B):
Red: 50 0 0
Green: 25 55 0
Blue: 0 14 71
Yellow: 52 52 0
Cyan: 24 52 54
Magenta: 43 9 55

White Balance:
Offset (R,G,B): 28, 25, 24
Gain (R,G,B): 19, 26, 24

10p White Balance: ON
Interval 1 (R,G,B): 2 0 0
2: 0 0 -1
3: 0 0 -1
4: -1 0 -1
5: 0 0 0
6: 1 0 0
7: 0 0 -1
8: 0 1 -2
9: 0 2 -2
10: 0 2 -3

Picture Options screen:
Colour Tone: Warm2
Aspect Ratio: Screen Fit for 1080i/1080p, according to source otherwise
Digital Noise Filter: Off
MPEG Noise Filter: Off
HDMI Black Level: depends on source, “Low” for video devices
Film Mode: Auto 1 or Auto 2 depending on content
Motion Plus: Custom, Blur Reduction: 10, Judder Reduction: 0
 

karhan

New member
siema
mam pytanie odnosnie ustwien obrazu... czy jezeli wybiore tryb Movie, skalibruje go wg wlasnych preferencji, to czy na kazdym wejsciu po wybraniu trybu Movie bede mial wlasnie swoje ustawienia? czy trzeba na kazdym wejsciu ustawiac oddzielnie? np. hdmi1 ustawiam movie wg siebie, wchodze na hdmi2 i ustawiam tryb movie wg siebie czy juz mam pod Trybem Movie owe wlasne ustawienia dostepne wszedzzie(hdmi1,2,3 usb, tv itp)?
a i jeszcze jedno:
jak moge zapisac ustawienia w tv aby na kazdym wejsciu byly inne? jest opcja Save?
 

rmvbhd

New member
Można przed zakupem w RTV euro AGD sprawdzić matryce na jakim jest Samsung ?. Byłem w MM, to nie pozwolili sprawdzić tych z opakowania, tylko na wystawie był ten uruchomiony i miał matryce SQ03.
 

tomalo

New member
na kazdym wejsciu mozesz inaczej ustawic tyrb movie... troche wiecej roboty, ale warto :)

ja np. inaczej ustawilem sobie wartosci Motion Plus
 

tomalo

New member
na kazdym wejsciu mozesz inaczej ustawic tyrb movie... troche wiecej roboty, ale warto :)

ja np. inaczej m.in. ustawilem sobie wartosci Motion Plus
 

karhan

New member
Można przed zakupem w RTV euro AGD sprawdzić matryce na jakim jest Samsung ?.

no akurat mi pozwolono... powiedzialem w czym jest problem, sprzedawca powiedzial ze nic o tym nie wie i bez problemu sprawdzilismy przed zakupem naklejke i bylo na nie SQ01 :)
chyba zalezy to bardziej od woli danego sprzedawcy niz od odgornych zalecen, bo ten tutaj nawet pozwolil go do pradu podlaczyc i sprawdzic czy nie ma martwych pikseli ( choc na info linii mowia ze nie mozna tego sprawdzic na miejscu)
 

center78

New member
Mam pytanie do właściciela samsunga; czy masz możliwość podłączenia do niego laptopa i ocenić input lag w tym telewizorze, bo mam dylemat który model wziąść c630 czy c530. Z góry dziękuje za pomoc.
 

drookash

New member
Podstawowa różnica między C650 a C630 to powierzchnia matrycy.
C650 ma matrycę błyszczącą a C630 ma matową.
Samsung zamiast podawać magiczne cyferki opisujące kontrast nazywa stopę kontrastu dla modelu C650 - Ultra Contrast a dla C630 High Contrast. Czy to faktyczna różnica w kontraście czy jedynie chwyt opisujący wizualną różnicę w powierzchni matryc - błyszczące zawsze wydają się "żyletkowate" - nie wiem.
Różnica przy patrzeniu na wprost w oświetleniu "marketowym" żadna !
Oglądałem dwa stojące obok siebie na tej samej półce z matrycami SQ03. Na forach można doczytać, że ogólnie oznaczenie SQ0x to matryce Samiego, a końcowa literka oznacza kwartał roku 2010 w którym matryca została wykonana. Sony EX402 brakowało ewidentnie 100Hz - migotał obrazem, EX501 miał obraz identyczny jak C650/C630 z minimalnie szarawymi kolorkami - bardziej naturalny obraz. Miałem dobre 40 minut i piloty od wszystkich by się pobawić. Pilot od C630 to to samo co do C650 ale bez podświetlenia i ma chyba 1 czy 2 guziki więcej.
Zajechałem do sklepu o 9:00 klientów nie było a sprzedawca oprócz dobrej wiedzy okazał się przychylnym na moje prośby o zrobienie kilku testów.
42LD550 - brałem pod uwagę, ale odpadł w momencie jak zacząłem dokładnie oglądać wykonanie obudowy. Subtelne odczucie co do jakości obrazu na LD550 - jest gorszy niż na C650/630 w HD, lecz minimalnie lepszy jeśli chodzi o SD, ale to moja opinia i nie musicie się z nią zgodzić.
Z kąta około 45 stopni barwami i nasyceniem minimalnie lepiej wypada C650 jednocześnie odbijając w połyskliwej matrycy całe otoczenie. C630 oglądany z tego samego kąta ma bardziej szarawe kolorki, wpada w lekko granatowy odcień lecz nie odbija się w nim otocznie.
Osobiście preferowałem zawsze plazmy, ale ich szklane matryce nie dawały mi spać :(
Kupiłem więc C630 w cenie 2399 i otrzymałem zwrot 22% VAT (promocja w Auch@n - Bydgoszcz). Telewizorek wyszedł mi 1871 zł - cena jak na 40" LCD znakomita :)
Internet TV sobie darowałem - mam kompa HTPC podłączonego DVI-HDMI pod TV i wsio lata.

Jedna ważna sprawa - wiele osób narzeka w przypadku serii C6xx na input lag.
Jest na to lekarstwo ! Podłączyć kompa pod wejście HDMI 1 (DVI).
Następnie nacisnąć na pilocie SOURCE, najechać na HDMI1/DVI, nacisnąć na pilocie TOOLS, wybrać opcję "Edytuj nazwę" i wybrać dla HDMI1/DVI nazwę DVI PC.
Tym sposobem wyłączamy wszelkie procesory obrazu i praktycznie ustawiamy tryb 1:1 1920x1080 z minimalnym lagiem.
Zniknie kilka opcji post-processingu w menu obraz ale za to można mieć stabilny 1:1 obraz z kompa.
Wybieranie w tym stanie trybu FILM / STANDARDOWY / DYNAMICZNY / NATURALNY ma jedynie wpływ na ciepłotę barw i podstawowe parametry obrazu z pominięciem upiększaczy.
Dziwne, że Samsung nie zrobił prostego wyboru tego trybu a ukrył to gdzieś pod "nazwami" wejść.
Może to kwestia tłumaczenia menu na polskie... a może taki psikus ze strony Koreańczyków ;)

Sami w ciemnym pokoju pokazuje pazurek... Jak na LCD czerń i naturalność barw znakomite.
Szukam wszędzie informacji czy matryca jest 8 czy 10 bit - może ktoś wie ?
 

svirek

New member
roznice miedzy c650 a c630...

Witam,

Siedze w branzy rtv juz 3 lata:). Swoja wiedze wynioslem z licznych szkolen producenckich, stałego kontaktu z przedstawicielami firmy samsung. Jesli chodzi o roznice miedzy modelami samsunga c650, a 630 jest ich troche. Moze nie widac tego na pierwszy rzut oka....zaczynajac od matrycy czyli panelu ultra, ktory daje nam lepsza czern i ogranicza odbijanie sie swiatla od matrycy w mocno naslonecznionych pomieszczeniach. Kolejna sprawa to procesor (valencia albo arsenal nie pamietam dokladnie nazwy:p-ale taki sam jak w 3d)poprawiający jakosc obrazu tzw. upscalling i to widac golym okiem jak postawiamy dwa telewizory obok siebie, do tego lepsza ostrosc i gladkie krawedzie... ostatnia sprawa jest internet tv ale to jzu tylko gadzet z ktorego i tak połowa ludzi nie korzysta.....pozdrawiam :)
 

LUPO78

Banned
Witam!

Ktory TV z tych wygrywa batalie: Samsung LE40C630 vs. LG 42LD550


  • cena ? ok. 2500 raty 0% w euro...
  • odległość od ekranu ? 2,5 - 3 m
  • jak słońce świeci w pokoju ? z boku ,okno wschod strona, żaluzje
  • Jak duży jest pokój ? salon ok 18
  • jaki masz obecnie telewizor? samsung 32r82b ( teraz w sypialni)
  • jakie programy najczęściej oglądasz? filmy divx, dvd, teraz zamierzam HD, i duzo sportu c+ HD ( dekoder cyfrowy aster)
  • więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ? raczej wieczorem, choc w weekedmny sport w dzien
  • preferowana wielkość telewizora? minimum 40
  • preferowana marka ? bez znaczenia
  • czego nie lubisz w telewizorach? razacych kolorow(pulsowanie) gdy np zawodnicy graja w jaskrawych koszulkach
  • jakie urządzenia będą podłączone ? aster hd, dvd, PC, analog aster
  • ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ? TV 60%, reszta 40%
  • jakimi złączami ? jak najlepszymi :)
  • jaki masz sygnał ? aster hd i analog
  • ile programów HD ? aster hd z c+
  • ma stać czy wisieć ? stać na komodzie pod RTV
ktory z tych tv wygrywa? albo ktory inny byscie polecili do 2500 pln gdzie koniecznoscia sa raty 0%...
i jeszcze pytanie odnosnie ogladania filmow bezposrednio z usb ( pendrive, dysk zew) jak to jest w tych tv ( czy ma wbudowany jakis media player w sobie cos na ksztalt Allplatyer?)? czytalem ze LG obsluguje system NTFS (jak duze pojemnosci) i ze mozna zrobic tunning na mkv itp (jak to zrobic?)?
a jak z tym jest w tym samsungu? czy mozna oglada mkv prosto z usb, czy czyta NTFS.

Prosze WAS o szybka odp poniewaz teraz sa promocje i chce sie szybko decydowac i nie przegapic!

lepsza opcja 42ld650
 
Do góry