Samsung LE40C630 - matryca: "01" (bez literek) ?

pielson

New member
Witam,
zamówiłem telewizor Samsung LE40C630, w sklepie sprawdziłem rodzaj matrycy i na naklejce jest napisane: "01" (nie ma żadnych literek).

1. Jak mogę sprawdzić jaki to rodzaj matrycy?
2. Czy kupować telewizor z tym rodzajem matrycy?

Z tego co wyczytałem to są trzy rodzaje matryc:
"-SQ01 - jest to matryca samsunga,
-AA003 - matryca firmy AUO Optronics, generalnie jakość obrazu identyczna z SQ01, różnią się delikatnie kątami widzenia i poziomem bieli i czerni pod kątem, można uznać że są identyczne,
-CN01 - matryca firmy Chi Mei Optoelectronics, tej matrycy się wystrzegajcie, gdyż jest minimalnie gorszej jakości.
Jest to niestety loteria, dlatego matrycę można i trzeba sprawdzić po naklejce na prawym boku telewizora, będą tam numerki i symbol - SQ01, AA003 lub CN01 - szukajcie SQ01 lub AA003."
 

czeslaw1951

New member
Witam,
zamówiłem telewizor Samsung LE40C630, w sklepie sprawdziłem rodzaj matrycy i na naklejce jest napisane: "01" (nie ma żadnych literek).

1. Jak mogę sprawdzić jaki to rodzaj matrycy?
2. Czy kupować telewizor z tym rodzajem matrycy?

Z tego co wyczytałem to są trzy rodzaje matryc:
"-SQ01 - jest to matryca samsunga,
-AA003 - matryca firmy AUO Optronics, generalnie jakość obrazu identyczna z SQ01, różnią się delikatnie kątami widzenia i poziomem bieli i czerni pod kątem, można uznać że są identyczne,
-CN01 - matryca firmy Chi Mei Optoelectronics, tej matrycy się wystrzegajcie, gdyż jest minimalnie gorszej jakości.
Jest to niestety loteria, dlatego matrycę można i trzeba sprawdzić po naklejce na prawym boku telewizora, będą tam numerki i symbol - SQ01, AA003 lub CN01 - szukajcie SQ01 lub AA003."

o właśnie !
na prawej stronie nie ma żadnej nalepki o matrycy
kupiłem C630...14.04.2011/Data zakupu/
i do tej pory nie wiem jaką mam matryce
składany na Słowacji....
natomiast jest nalepka wewnątrz telewizora ale przyklejona odwrotnie /trzeba stanąć na głowie
aby odczytac i miec latarkę.....
 

czeslaw1951

New member
Witam,
zamówiłem telewizor Samsung LE40C630, w sklepie sprawdziłem rodzaj matrycy i na naklejce jest napisane: "01" (nie ma żadnych literek).

1. Jak mogę sprawdzić jaki to rodzaj matrycy?
2. Czy kupować telewizor z tym rodzajem matrycy?

Z tego co wyczytałem to są trzy rodzaje matryc:
"-SQ01 - jest to matryca samsunga,
-AA003 - matryca firmy AUO Optronics, generalnie jakość obrazu identyczna z SQ01, różnią się delikatnie kątami widzenia i poziomem bieli i czerni pod kątem, można uznać że są identyczne,
-CN01 - matryca firmy Chi Mei Optoelectronics, tej matrycy się wystrzegajcie, gdyż jest minimalnie gorszej jakości.
Jest to niestety loteria, dlatego matrycę można i trzeba sprawdzić po naklejce na prawym boku telewizora, będą tam numerki i symbol - SQ01, AA003 lub CN01 - szukajcie SQ01 lub AA003."

no znalazłem mam SQ 03...
co ta za rodzaj matrycy??
 

czeslaw1951

New member
dzisiaj testowałem na Astra 19.2E
1.ORF HD /Formuła 1 obraz bajka
2.ORF HD/2/ Maraton obraz jak wyżej
natomiast w piatek Canal sport + jakby za mało bitrade?? kanał SD/otoczka wokół piłkarzy w czerwonych koszulkach minimalna ale była/
Matryca SQ 03.....
dekoder ARIVA 100E HD....
 

thomson19

New member
ja własnie zakupiłem niedawno Samsung 32d6100 i niewiem jaką mam matryce!

z tyłu na naklejce jest jakies version no: 01

wiecie jaka to może być matryca???
 

tatu

New member
Tak obecnie jest z oznaczeniami (na boku obudowy) są same cyfry bez literek aby sprawdzic dokładniej matryce :
bierzemy w łapki latareczkę >> stajemy z tyłu telewizorka >> Swiecimy w dziurki w obudowie i szukamy naklejki na matrycy>> odczytujemy dokładnie wszystkie oznaczenia jakie na niej widac (prosze nie pisać, że jest "do góry nogami" i się nie da bo się da !!!! bez problemu) >> po numerze jaki jest tam zapisany będziemy wiedzieć jaką matryce mamy.
 

thomson19

New member
a jaki powinien być nr?? mozesz podać przykładowy lub taki jaki ty masz?? ponieważ ja z tyłu obudowy widze dużo oznaczeń
 

tatu

New member
a jaki powinien być nr?? mozesz podać przykładowy lub taki jaki ty masz?? ponieważ ja z tyłu obudowy widze dużo oznaczeń

W modelu C650 lutego tego roku wygląda to tak:

Nalepka (stojąc z tyłu telewizora) jest w lewej górnej części matrycy i tam jest podany model matrycy np. u mnie LTF400HF15 ; BN07-00801A 7WAK2S344F A08.

To co czerwono zaznaczyłem to właśnie oznaczenie modelu matrycy.
Wcześniej samsung oznaczał rodzaj matryc takze na naklejce znajdującej się z prawej strony obudowy ale obecnie odszedł od tego i znajdziecie tam obecnie tylko oznaczenie cyfrowe, według którego nie zidentyfikuje się producenta (ale też według moich informacji ponoć już tylko matryce własnej produkcji są montowane w serii 40C650)

Ogólnie jesli macie wątpliwości w temacie matryc to w wątku głównym o modelu C650 czytajcie strony np. 116, 266, 276 aczkolwiek taki wątek jak ten tutaj może byc ok bo będzie dotyczył wąskiego zakresu informacji a wiec bedzie czytelniejszy.
 

owca2002

New member
Ze swojego 37" C530 odczytałem z matrycy takie numerki
UJ100608C1A01 BN96-13171B

Ktoś jest w stanie powiedzieć mi co to za typ matrycy?
 

tdx

New member
Bez reklam
kolego to na pewno oznaczenie matrycy? Bo dla mnie to oznaczenie taśmy sygnałowej do matrycy...
Najprościej wejdź do menu serwisowego
czyli przy czuwaniu TV wciśnij na pilocie info menu mute power
Wejdź w zakładkę option i spisz to co w type i podaj
Albo powinna być naklejka z oznaczeniem ver. matrycy
 

owca2002

New member
Gdzieś tam doczytałem, że najlepiej odczytać z matrycy z tyłu TV. W lewym górnym rogu jest taka naklejka do góry nogami i wydawało mi się, że to o to chodzi.
To nie ta naklejka?

A co do menu, to podobno po wejściu resetują się ustawienia TV, więc chciałem tego uniknąć :/
 

tdx

New member
Bez reklam
Gdzieś tam doczytałem, że najlepiej odczytać z matrycy z tyłu TV. W lewym górnym rogu jest taka naklejka do góry nogami i wydawało mi się, że to o to chodzi.
To nie ta naklejka?

A co do menu, to podobno po wejściu resetują się ustawienia TV, więc chciałem tego uniknąć :/

UJ100608C1A01 BN96-13171B - to jest oznaczenie taśmy a to wcześniej to nr seryjny
 

owca2002

New member
UJ100608C1A01 BN96-13171B - to jest oznaczenie taśmy a to wcześniej to nr seryjny

Aha, czyli spartoliłem :/
A to gdzie jest ta naklejka z numerem matrycy?
I pytanie czy da się tak wejść do menu serwisowego, żeby nie resetował żadnych ustawień TV? Oraz jakie dokładnie ustawienia są resetowane?
 

tdx

New member
Bez reklam
resetowane są ustawienia obrazu - lista progamów i ich kolejność zostają zachowane

Poszukaj na tylniej lub bocznej ścianie obudowy naklejki na której oprócz modelu będzie też
 

Attachments

  • images.jpg
    images.jpg
    6,2 KB · Wyś: 381

owca2002

New member
matryca AUO pełna specyfikacja: TUTAJ

Znalazłem tego data sheeta, ale ciekaw jestem jak to wygląda w praktyce. Wiesz może jak duża jest różnica z matrycami Samsunga? Bo to jest już chyba MVA3 a nie zwykłe MVA, a to chyba na te starsze ludzie narzekali najbardziej.

Wiesz może jaka jest różnica w praktyce? Bo wykresy niewiele mówią :/
Tragiczna jest ta matryca czy jest też całkiem niezła, tyle że trochę gorsza od Samsunga?
 
Do góry