Samsung LE40C630 i chyba coś nie tak z kanałami HD polsatu cyfrowego

jacekwolski

New member
Kupiłem parę dni temu Samsung LE40C630 podłączyłem go po HDMI do TV satelitarnej cyfrowego polsatu i gdy przełącze się na jakiś kanał HD, to mam wyświetlony w lewym górnym rogu komunikat, iż ten kanał odbiera się w rozdzielczości 1280 x 768 przy 50Hz.
Jak mam się przełączyć w Full HD, 1920 x 1080 i 100Hz które ten TV oferuje.
Czy to kwestia ustawień TV LCD,czy dekodera polsatu (też samsung), choć zarówno i w LCD jak i w dekoderze, nic takiego w menu nie znalazłem, chyba że źle szukam.
 

Mikołaj69

New member
Siema,moze Twoj dekoder CP nie jest HD.Jezeli jest,to na pilocie masz przycisk RES.klikajac na niego zmieniasz rozdzielczosc(o ile dekoder jest HD),jezeli nie jest HD przycisk ten pauzuje obraz.Pzdr.
 

Klisman1987

New member
Widzisz taki komunikat ponieważ nadawca wysyła sygnał właśnie w takiej rozdzielczości. Nie ma obecnie żadnego programu full hd i chyba długo jeszcze nie będzie. Jeśli dekoder ma taka funkcje to możesz włączyć 1080i wtedy sygnał będzie skalowany do właśnie takiej rozdzielczości.
 

jacekwolski

New member
dzięki za info Panowie, na pilocie CP samsunga jest przycisk "SOURCE" po kliknieciu przestawia sie na 1920 x 1080.
A co jeśli chodzi o tę zmianę z 50Hz na 100Hz bo dalej mi się to wyświetla. Skoro kupiłem podobno 100Hz TV to chciałbym także i tę właściwość wykorzystać.
Dekoder jest HD na 100%, natomiast zaciekawiła mnie informacja Klismana1987, jak to nie full HD, to co, to wystarczyłby mi tylko HD READY ?
 

cjb

New member
A co jeśli chodzi o tę zmianę z 50Hz na 100Hz bo dalej mi się to wyświetla. Skoro kupiłem podobno 100Hz TV to chciałbym także i tę właściwość wykorzystać.
Masz TV z technologią MotionPlus 100Hz poprawiającą płynność ruchu, a nie z odświeżaniem 100Hz - max. odświeżanie w twoim TV to 60Hz.
 
Do góry