Samsung LE40C530 - kilka pytań

lukasz.kepa

New member
Witam

Jestem dwa dni po zakupie Samsung-a LE40C530 i staram się ogarnąć ten TV. Na początek mam dwa pytania, właściwie wychodzą trzy:

1. Sprawa tyczy się odtwarzania plików .mkv np. z podpiętego do TV "pendrajwa". Konkretnie chodzi mi o to jakie kodeki obsługuje player "wbudowany" w TV. Miałem trzy sytuacje: jeden klip w trakcie odtwarzania zatrzymał się i na TV pojawił się komunikat o błędzie (coś że nie może dalej odtwarzać), po odtworzeniu innego filmu .mkv pojawił się komunikat o nieobsługiwanym kodeku audio, na kolejnym pojawiła się informacja o nieobsługiwanym kodeku video.

1.1. Czy ew. wgranie nowego softu załatwi ten problem (może ktoś spotkał się z czymś takim)?
1.2. Czy wgranie nowego softu nie usunie możliwości odtwarzania filmów przez USB (tak jak miało to miejsce w LE40B550 - TV mojego znajomego)?

P.S. Jeżeli temat był już poruszany w którymś wątku to poproszę o link-a(i).

Z góry dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi.

Pozdr.
 

cureman

Active member
Bez reklam
Przepraszam ale nie rozumiem po co kupujecie tv np c5300 gdy np.c600 jest minimalnie droższy ? czy nie lepiej kupić od razu coś nowszego i mieć spokojne sumienie ?
 

lukasz.kepa

New member
Przepraszam ale nie rozumiem po co kupujecie tv np c5300 gdy np.c600 jest minimalnie droższy ? czy nie lepiej kupić od razu coś nowszego i mieć spokojne sumienie ?

To nie jest odpowiedź na żadne z powyższych pytań. Nie pytam o zdanie na temat tego TV ...
...........................
A tak z ciekawości zapytam co miałeś na myśli pisząc o - jak to nazwałeś - "spokojnym sumieniu"?

Pozdr.
 

cureman

Active member
Bez reklam
Nie chciałem nikogo urazić ! .Co do spokojnego sumienia to to że np C600 ma troszkę więcej i lepiej a cena nie jest wcale wysoka do tej z c5300 pozdrawiam
 

elmoone

New member
Witam

Jestem dwa dni po zakupie Samsung-a LE40C530 i staram się ogarnąć ten TV. Na początek mam dwa pytania, właściwie wychodzą trzy:

1. Sprawa tyczy się odtwarzania plików .mkv np. z podpiętego do TV "pendrajwa". Konkretnie chodzi mi o to jakie kodeki obsługuje player "wbudowany" w TV. Miałem trzy sytuacje: jeden klip w trakcie odtwarzania zatrzymał się i na TV pojawił się komunikat o błędzie (coś że nie może dalej odtwarzać), po odtworzeniu innego filmu .mkv pojawił się komunikat o nieobsługiwanym kodeku audio, na kolejnym pojawiła się informacja o nieobsługiwanym kodeku video.

1.1. Czy ew. wgranie nowego softu załatwi ten problem (może ktoś spotkał się z czymś takim)?
1.2. Czy wgranie nowego softu nie usunie możliwości odtwarzania filmów przez USB (tak jak miało to miejsce w LE40B550 - TV mojego znajomego)?

P.S. Jeżeli temat był już poruszany w którymś wątku to poproszę o link-a(i).

Z góry dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi.

Pozdr.

Postaram się odpowiedzieć na twoje pytania, ponieważ posiadam telewizor LE40C550 który nie różni się zbytnio od twojego modelu:

1.1. Wgranie nowego firmware może poprawić odtwarzanie filmów, ale nie musi (zależy to od wprowadzonych poprawek).

1.2. Modele od serii 4 wzwyż mają domyślnie opcje odtwarzania filmów, więc nie musisz się martwić, że ta opcja zniknie po aktualizacji firmware.

Jeśli masz problem z filmami radzę ściągnąć program MKVtolnix i wykonać muxing na niedziałającym filmie (muxing pozwala usunąć błędy z filmów w kontenerze MKV oraz dodawać i usuwać ścieżki video, audio, a także napisy). Co do kodeka audio, to możesz wymuksować ścieżkę audio przekonwertować na inny format i wmuksować ponownie.
 

lukasz.kepa

New member
Co aktualizacji oprogramowania to na stronie Samsung-a widzę dwa pliki o różnych nazwach ale "teoretycznie" tej samej dacie. Który z nich to ten właściwy?
 
Ostatnia edycja:

eighty

New member
elmoone

A czy próbowałeś na swoim Samsungu wyświetlać tekst np. strony WWW z komputera? Czy czcionka bardzo się rozjeżdza? Czy tekst jest wyraźny?

Jak duże jest opóźnienie przy grach z komputera, czy konsoli?

Za wszelkie informacje dziękuję:)
 

lukasz.kepa

New member
Jak na razie czekam na nowego "lapka" to posprawdzam wszystko dokładnie. Teraz mam podłączony stary PC na Bartonie 2500 i Radeon-ie 9550 więc szału nie ma. PC nie ogarnia Full HD.

Mimo wszystko mam takie dziwne odczucie że coś jest nie tak z wyświetlaniem obrazu. Mój współlokator ma w drugim pokoju LE40B550 i obraz na jego TV wygląda lepiej (albo mi się wydaje).

Jak na razie mam problem z ustawieniem obrazu na TV (bardzo jasny, aż za bardzo), odpaleniem przez USB kilku filmów w .mkv, zaktualizowaniem TV (nie wiem który z dwóch plików na stronie Samsung-a jest tym właściwym). :) :)
 
Do góry