Samsung le40b530

filippo5050

New member
Witam,
niedawno dostałem samsunga le40b530 od siostry, która wymieniła tv na nowszy ponieważ ten sprawiał jej pewne kłopoty.
Mianowicie podczas oglądania telewizji obraz potrafił migotać, załóżmy co około 10-15 sekund po kilka razy dalej spokój i znowu po kilkunastu sekundach.
Migotanie sprawia wrażenie chwilowego rozjaśniania obrazu (ale nie do samej białości... jeśli ktokolwiek mnie zrozumie...).

Migał jej już dłuższy czas więc wyłączała go z prądu na noc i potem następnego dnia długo nie migotał.

Podpiąłem telewizor u siebie, przez cały tydzień był spokój, telewizja z anteny i ps3 przez hdmi podpinałem do niego.
Po tygodniu ponownie zaczął migotać jednak zauważyłem że tylko i wyłącznie kiedy mam podłączone ps3 (czyli przez HDMI), jak oglądam telewizję z anteny wszystko gra.

U siostry był dekoder i zwykłą telewizję miała podłączoną przez HDMI tak więc problem jest prawdopodobnie powiązany.
 

tdx

New member
Bez reklam
sprawdź wszystkie porty hdmi, spróbuj wgrać nowszy soft sprawdź czy na ustawieniach film też jest ten efekt
 

filippo5050

New member
Udało się, bardzo dziękuję za odpowiedź.

Po wgraniu nowego softu co prawda niewiele się zmieniło, jednak po przełączeniu do trybu film problem zginął. Co prawda obraz nie jest tak ładny jak w zwykłym trybie (to tylko moje odczucie) ale i tak jest zdecydowanie lepiej.
 

tdx

New member
Bez reklam
To teraz sobie ten tryb film ustaw pod siebie :) i bedziesz mial tak samo

Wysłane z mojego GT-I9100
 
Do góry