Samsung LE40A786 i nka

winner99

New member
witam

ostatnio znalazłem na internecie informacje, że są problemy z odtwarzaniem programów w HD po kablu hdmi w telewizji n i telewizorów LCD Samsung np 956

Jak wygląda sprawa z połączeniem nki przez kabel hdmi (nbox) z telewizorem LE40A786? proszę posiadaczy w/w zestawu o informacje czy jednak jest konieczne połączenie po komponencie? i czy coś wiadomo w sprawie naprawienia tego problemu w oprogramowaniu dekoderów nki?
 

piotr'ek

New member
Bez reklam
eNka nic nie naprawi bo jest dobrze. Problem w samsungach polega na tym, że po przełączeniu na eNkę podpiętą HDMI lub po włączeniu eNki na 2-3 sekundy pojawia się komunikat "Problem HDCP. cośtamokopiowaniu itp itd" który zaraz znika.
 
D

Deleted member 85693

Guest
Nie wiem z czego to wina ale też mnie wkurza :(
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

piotr'ek

New member
Bez reklam
Wkurza... nie wkurza... raptem ją raz czy dwa razy dziennie widzę i tyle. Zresztą HDMI to największa kicha na świecie w branży RTV... i to opracowana niby przez zawodowców i naukowców. Nic tylko im jajca obciąć za karę. Nie wiem co było większą wpadką?
 

darek53

New member
Miałem dekoder N pożyczony i podpięty przez HDMI do mojego philipsa 42PFL7862 i co chwilę gubił się dźwięk, musiałem co chwila wył i zał dekoder enki. Podłączyłem śmiesznego fergusona 8900HD i zero problemów, kuzynka ma do samsunga LE40A786 podłączony przez HDMI dekoder HD z TV kablowej TOYA i absolutne zero problemów więc nie wiem czemu sa takie problemy z dekoderami N
 

piotr'ek

New member
Bez reklam
Problemem jest koślawość interfejsu HDMI. W jakiejś pijacko-narkotykowej wizji się narodził i oto efekty są, że wymienię trzy:
- nie przekazuje teletekstu
- nie przekazuje dźwięku jeśli jest to Dolby Digital (niech sobie konwertuje do mono/stereo - jakiegokolwiek)
- działa jak chce, kiedy chce i z jakim sprzętem chce.
 

gerost

New member
Tak ?? A to ciekawe od kiedy to hdmi nie przekazuje dźwięku DD :confused: . Jakoś mój odtwarzacz BD i dekoder N podłączone tylko i wyłącznie hdmi odtwarzają dd i dts. Jeśli jakieś urządzenie nie posiada dekodera dd lub dts to żaden kabel tu nie pomoże:-D
 

piotr'ek

New member
Bez reklam
Wystarczyłoby aby obok dźwieku DD przekazywał również dźwięk analogowy (np. eNka podłączona po HDMI wysyła z niektórych kanałów dźwięk DD, a podłączona po scart daje już dźwięk analogowy - czyli da się zrobić). Problemu nie było... no ale wyszło jak wyszło. Może jak cały sprzęt w domu będzie po HDMI podłączony to będzie dobrze... co ja pletę... dobrze już było - teletekstu po HDMI pewno nie będzie nie wiedzieć czemu. Ogólnie wielki kit wyszedł... tfurcy zakichani!!!
 
Do góry