Samsung LE40A656 Kalibracia HDMI

tedi111

New member
Witam wszystkich mam pytanie jak zrobić kalibracje HDMI w modelu Samsung LE40A656 w menu serwisowym w HDMI calibration jest FAILURE a powinno być success ??? a może to być spowodowane wykasowaniem brakiem kluczy HDCP proszę o podpowiedz .
 

mafia35

New member
Bez reklam
Tak, powinno być succes.
Najprostszym sposobem jest ze źródła HDMI (np. odtwarzacz DVD/BD) odtworzyć plik z obrazem czarno białej szachownicy i uruchomić kalibrację.
Po paru sekundach HDMI się skalibruje i będziesz miał succes.
 

tedi111

New member
Witam ok ale gdzie szukać tej czarno białej szachownicy i jak to zrobić nagrać ten obraz na płytkę DVD ?????
 

tedi111

New member
witam ponowie nagrałem zdjęcie szachownicy na pen i odtworzyłem na tv i włączyłem kalibracje pomogło jest SUCCESS wielkie dzięki kolego walczyłem z tym problemem ładnych parę dni nikt nie wiedział jak to zrobić w serwisie samsunga mówili że nie ma kluczy HDCP wgranie nowych 300zł albo wymiana płyty głównej 1000zł inaczej nie da się zmienić w HDMI kalibracię na SUCCESS jeszcze raz wielkie dzięki może ja kiedyś tobie pomogę i się odwdzięcze
 

tedi111

New member
Witam mam takie pytanie zdjęcie czarno białej szachownicy w jakiej ma być rozdzielczości czy nie jest to ważne i czy może być inne zdjęcie oprócz szachownicy czy może to ma być plik wideo.
 

tedi111

New member
powiem szczerze nie wchodz nigdy w menu serwisowe i nie kop tam nic ja tak zwaliłem sobie LE40A656 jest teraz na serwisie
 

bluray

Banned
Zdjęcie czachownicy - bardzo pomysłowe.

Bierzemy Paint Shop Pro
- new image 1920 x 1080 pix ( czy tam zgodny natywnie z matrycą)

- rysujemy czarne kwadrawt i save as *.jpg

W SONY VEGAS robimy z tego film np. mpeg2
a w DVD architekt płytę DVD.

Wtedy zrób ponowną kalibrację.

Podobnie możesz sobie zrobić dowolną tablice testową.
 
Do góry