Samsung LE40A656 czy 42LG5000?

gemini4all

New member
Witajcie!

W połowie listopada chce kupić nowy TV, już dawno rozpocząłem poszukiwania następcy wysłużonego Samsunga 26" ;-) Wybór po wielu artykułach, odwiedzinach sklepów itd. padł na Samsung LE40A656 oraz 42LG5000. Wymagania to żebym się zmieścił ~3000zł więcej nie chcę wydawać, może kiedy indziej :)

Oglądałem oba TV, leciały na nich i discovery HD i dema, ja większej różnicy między tymi TV nie zauważyłem, na obu obraz bardzo mi się podoba :) Plusem Samsunga są nowsze technologie - 100hz, motion plus, nieco wyższy kontrast, usb, minusem: 2" mniejszy obraz i jest droższy o 500zł od LG.

Może ktoś wypowiedziałby się na temat tych dwóch TV, czy na w użytkowaniu na co dzień zauważę różnicę pomiędzy tymi TV? Nie wiem czy dopłacać do Samsunga, czy zadowolić się LG ;) Zastosowanie: Xbox360, filmy hd z komputera, divx, sygnał sd oraz cyfra+.
 

klopsik1988

New member
Mam podobny dylemat i sam takie pytanko miałem zadac ale kolega mnie uprzedził:) Nawet te same zastosowania u mnie beda, głownie xbox 360. Ale z czasem chce ps 3 kupic i filmy blu ray ogladac. Wszedzie pisze ze do filmów to najlepsze sa plazmy ale ja jednak wiecej grac bede niz filmy lukał. W koncu nie bede kupował tych filmów blu ray co chwila bo za drogie sa. Raczej raz na miesiac najlepsze hity. Duzo mówi sie tu o "kątach" ale ja z tym raczej problemów miec nie bede bo ogladac na wprost bede i chyba wiekszosc z was tez to robi na prost wiec nie rozumiem z kat te przewrazliwienie na punkcie kontów:) Chyba ze czegos nie wiem jeszcze. JA ten model Samsunga chce ko byc moze wersje 46 cali. A jego konkurencji to Sony w4500 i Samsung 40A786 .
Czy warto doplacac do tego Samsunga nowszego? Niestety trudno wybrac ten telewizor, kieds jeden wybralem samsung 37 cali i nie nażekam na niego ale nie czytałem jegoo recenzji, byc moze tez by został zjechany tu:) O to chodzi ze nie ma juz slabych tv ale jak juz sie wydaje to chcialo by sie miec ten najlepszy a recenzje tylko robia metlik w glowie bo okazuje sie ze kazdy ma ukryte wady i trzeba wybrac które sie wytrzyma. I jeszcze ta cała kalibracja..... za ta kase to te tv powinny byc ustawione perfekcyjnie ... szkoda ze nie kaza ich samemu montowac z kawałków jak by to był atlas do cwiczen. Ile ta kolibracja kosztuje? Czy płyty jakie mozna kupic na allegro do kolibracji starcza i samemu bedzie mozna cos z tym zrobic i nic niie popsuc?
 

mare37

Banned
klopsik1988 napisał:
Mam podobny dylemat i sam takie pytanko miałem zadac ale kolega mnie uprzedził:) Nawet te same zastosowania u mnie beda, głownie xbox 360. Ale z czasem chce ps 3 kupic i filmy blu ray ogladac. Wszedzie pisze ze do filmów to najlepsze sa plazmy ale ja jednak wiecej grac bede niz filmy lukał. W koncu nie bede kupował tych filmów blu ray co chwila bo za drogie sa. Raczej raz na miesiac najlepsze hity. Duzo mówi sie tu o "kątach" ale ja z tym raczej problemów miec nie bede bo ogladac na wprost bede i chyba wiekszosc z was tez to robi na prost wiec nie rozumiem z kat te przewrazliwienie na punkcie kontów:) Chyba ze czegos nie wiem jeszcze. JA ten model Samsunga chce ko byc moze wersje 46 cali. A jego konkurencji to Sony w4500 i Samsung 40A786 .
Czy warto doplacac do tego Samsunga nowszego? Niestety trudno wybrac ten telewizor, kieds jeden wybralem samsung 37 cali i nie nażekam na niego ale nie czytałem jegoo recenzji, byc moze tez by został zjechany tu:) O to chodzi ze nie ma juz slabych tv ale jak juz sie wydaje to chcialo by sie miec ten najlepszy a recenzje tylko robia metlik w glowie bo okazuje sie ze kazdy ma ukryte wady i trzeba wybrac które sie wytrzyma. I jeszcze ta cała kalibracja..... za ta kase to te tv powinny byc ustawione perfekcyjnie ... szkoda ze nie kaza ich samemu montowac z kawałków jak by to był atlas do cwiczen. Ile ta kolibracja kosztuje? Czy płyty jakie mozna kupic na allegro do kolibracji starcza i samemu bedzie mozna cos z tym zrobic i nic niie popsuc?


Tez sie wkurzalem na te poprawki w tv i ciagle aktualizacje softu..ale w koncu dojdzie sie do perfekcji ;))
a jaka kalibracja?? wgrywasz soft i smiga wszystko.
Ja bym sie decydowal na samsunga..juz widzialem LG z matrycami ktore wracaly do sklepu. Samsung seria 6 lub wyzej. 7 chodzi bardzo ladnie. Widzialem na bluerayu..malina miód. I nie kupilbym lcd bez blyszczacej matrycy i bez 100HZ.
 

klopsik1988

New member
moj kolega tez mi powtarza bym koniecznie 100 Hz hupił. I ja tez lubie ten połysk. Samsunga juz miałem i sie nie zawiodłem choc miał dziwne odbicia podczas gdy na ekranie bylo duzo jednolitych barw zwlaszcza cczern. Były takie pasy poziomo równe. Nie wiem czy ten efekt ma konkretna nazwe. Bo juz spotykałem sie z tyloma okresleniami tu ze nie wiem jak to zakwalifikowac. Moze to jakas wada ale to bylo tylko na kanałach HD z cyfry +. Z konsoli nie. Wiem tyle ze co nie kupie bedzie ok a co do blu ray to chyba trudno by gdzies zle wygladał:) Moze wygladac Wspaniale i jeszcze wspanialej, ja wole tv który da to drugie ale i tak kupie tylko jeden i nie przekonam sie co straciłem jesli wybioe słabszy wiec nie ma powodu do płaczu. A ta kalibracjii t cały czas pisza o niej przy testach tv tutaj wiec chyba jest konieczna, sam soft moze i pomaga ale czy tak samo? Co do softu, skoro tv który kupie jest juz na rynku ze 4-6 miesiecy to jest mozliwe ze ten soft juz bedzie wgrany nowszy przez kogos w sklepie(pewnie w MM to nie bo kto by te tv z pudeł wyciagał)? Dzieki za rady i chetnie poczytam kolejne jak ktos ma ciekawe informacje.
 
Ostatnia edycja:

mare37

Banned
jak kupisz to sprawdzisz jaki soft..zawsze ci serwis wgra bezplatnie update
mysle ze duzo tv jest dobrych..pani w electro world zachwalala plazmy ze sa najlepsze na nasz rynek..wiec wybierac przebierac...ja po czwartej modernizacji softu nie narzekam :) obraz z pioneerem jak z blu raya ;))
 

klopsik1988

New member
Mieszkam blisko Marek. A tam koło siebie jest z 5 marketów + w nich 2 sklepy znanych sieci Euro-AGD i Media Markt. Electro World tez jest ale tam byłem raz czy dwa i raczej swoich cen nie zmienili i nawet tam nie pojde:) Tam dla przykladu gry komputerowe leza po cenach premierowych mimo ze minal rok... Tak samo nie chce za bardzo słuchac doradców sklepowych bo oni maja tam swoje zmiany i chca jak najwiecej opchnac złego towaru bo dobry i tak idzie i szukaja idiotów na ten zły. Potem premia i zadowoleni i maja gdzies ze ktos kupił szajs choc pewnie i sa jacys uczciwsi. Najlepiej zdac sie na swoja intuicje + popatrzec na opinnie zwykłych ludzi . Mam pare modeli w głowie i jutro ostateczny rekonesans zrobie. Tv wezme na raty i niby cena nie powinna grac wielkiej roli skoro rata zawsze bedzie podobna a tylko czas splaty sie wydłuży ale jednak nic drozszego niz 4500-5000 nie wezme bo nie chce przasadzac. Prawie na pewno pojawi sie żal i wzdychanie w strone drozszych tv 46 calowych ale co poradzic , sam rozmiar nic nie da , przedewszystkim liczy sie jakosc a i tak za 4500 minimm 40 calowy telewizor ciezko bedzie kupic który bedzie swietny w swojej klasie. Sa taniej niby na allegro ale to jakies miejscowosci oddalone o 300 km i jeszcze pewnie nie sprzedajace na raty. Jutro lub we wtorek postaram sie wypisac co dokładnie i za ile wypatrzyłem. Pozdrawiam
 

klopsik1988

New member
A co do serwisu to ja blisko zadnego nie mam i tak co jakis czas nie chcial bym z nim jezdzic by wgrac soft. Oni tez racze nie przyjada jesli nie ma awarii. W moim Samsungu LE37S71B po pol roku było tak ze ustawienia tv co pol godziny lub gdy go sie wylaczyło wracały do ustawien fabrycznych. Czyli gdy ja zmieniałem sobie kontrast i inne rzeczy to zaraz mi to sie przestawiało. Tylko wtedy wzywałem serwis raz i koles cos podlaczyl i w 10 sekund bylo wszystko ok , jakims cudem tv sam wrócil do trybu sklepowego który co jakis czas resetował zmiany. Innych problemów z tym samsungiem nie miałem i po prawie 2 latach chodzi swietnie dlatego gdy bede wachał sie miedzy Samsungiem i innym tv to pewnie wybiore Samsunga.

 

mare37

Banned
Nie wiem skad jestes wiec nie wiem co ci doradzic. Ja jestem ze slaska. Tutaj jest duzy wybor. Za 4500-5000 kupisz sereie 6 ..46 calowy ale tez z serii 7 model wyzszy 786 na ledach za 4300 ;) i ja bym go chyba bral
 

zoltan

New member
klopsik1988 domyslam sie, ze jestes z Marek pod Warszawa. Zakup w sklepach typu Media Markt, Electroworld, Euro RTV-AGD wydaje sie najlepszym rozwiazaniem pod tym wzgledem, ze mozna tam sobie rozne tv porownac i ze sa to sklepy pewne. Maja jednak pewien minus - sa drogie. i przewaznie ceny wszedzie sa podobne. Jesli nie "przeraza cie" zakup w sklepie internetowym to proponuje poszukac czegos np. poprzez Ceneo. Proponuje poczytac o tv w necie, wybrac jakies konkretne modele, a potem pojsc je obejrzec w ktoryms z tych duzych sklepow RTV i zdecydowac sie na cos konkretnego. Mozesz porownac jeszcze ceny, ale raczej w sklepach internetowych bedzie taniej, no chyba ze trafisz na jakas duuuuza promocje.
Dla przykladu podam ci cene tych modeli ktore zaproponowal mare37 w sklepie internetowym Euro RTV-AGD (ceny w realnym sklepie sa zblizone lub wyzsze) i rowniez internetowym Agdhome.pl:

Samsung LE46A656
Euro RTV-AGD - 5499zl.
AGDhome.pl - 4639zl.

Samsung LE40A756
Euro RTV-AGD - 5799zl.
AGDhome.pl - 4173zl.

Wybralem akurat te dwa sklepy, aby pokazac ci jakie moga byc roznice w cenach. W tym sklepie AGDhome.pl rowniez kupowalem swojego Samsunga LE40A656 - mozna placic gotowka przy odbiorze osobistym; wyglada na to, ze sprzedaja tez na raty; napewno daja oryginalna gwarancje producenta na Samsungi (sprawdzone w serwisie). Co do serwisu to w Warszawie sa 4 punkty serwisowe Samsunga, w tym serwis centralny.
 

psiaku

New member
robię to samo co pisze Zoltan. Mam na oku 42lg5000, ale do zakupu jeszcze jakiś miesiąc, więc chodzę i porównuje, a na koniec w pobliskim sklepie internetowym zakup.
a jeszcze w sprawie softu. Jest mozliwośc sćiągnięcia takowego przez net i wgrania go? i czy często zmieniają się softy?
 

mare37

Banned
zalezy jaki model i ile ma bledow..tym wiecej poprawek softu
poczytaj w watku firmware do 656 to zobaczysz ile tego jest

psiaku napisał:
robię to samo co pisze Zoltan. Mam na oku 42lg5000, ale do zakupu jeszcze jakiś miesiąc, więc chodzę i porównuje, a na koniec w pobliskim sklepie internetowym zakup.
a jeszcze w sprawie softu. Jest mozliwośc sćiągnięcia takowego przez net i wgrania go? i czy często zmieniają się softy?
 

klopsik1988

New member
Byłem w euro-agd i media markt i jezdem zdruzgotany cenami.

samsunga 40 A786 wcale niie bylo w obu chyba ze przeoczyłem
samsung 40 A656 to cena 5800.... w allegro za 3500 okolo jest w jednym sklepie z wawy a za 4800 46 calowy.

sharp AQUOS 46XL2E za 5000 allegro a w mm z 7000

sony 40 w4500 osztuje 5999 zł a w4000 za 4500 zł w mm , na allegro około 4000 zł w4500. Różnnice sa skandaliczne. Jedny tv który był nie wiele drozszy to lg 5000 47 cali. Był za 3999(staniał 600 zł od kad bylem tam 5 dni temu) a w necie kosztuje 3500 a wiec roznica nie wielka. Jest full hd i ma 50 000 kontrastu dynamiczneo ale to LG, sam uwazam ze to przesada zrównywac tak znana marke z ziemia ale na pewno roznica jakas musi byc, nie ma ten model 100 hz ale widziałem tv 100 hz z tym samym flmem (Ratatuj)kolo zwyklych i mi 100 hz srednio sie podoba bo obraz jest az za czysty ze tak powiem, strasznie sterylny , pokzuje szczególy jakie w naturze nawet nasze oczy nie zauwazaja a wiec nie jest naturalny , moze to tylko wrazenie... w kazdym razie bylo by mi na reke bo tv bez 100 hz sa tansze odrazu o 1000 zł. Ale z drugiej strony lepszy obraz "za czysty" niz rozmazujacy sie podczas szybszych scen.
 

mare37

Banned
ale chłopie kombinujesz..strasznie wahliwy jestes hahah
i nie szukaj na allegro bo ceny sa duzo wyzsze niz na ceneo...cwaniaki tam probuja upchac towar
na ceneo 40a656 masz za ok 3100-3200 z wysylka
poza tym z jednej strony mowisz ze lepiej bez 100hz z drugiej ze jednak lepszy obraz jak nie ma 100hz..ty sam nie wiesz czego chcesz..kupisz 100hz to wcale nie musisz wlaczac tej funkcji i bedziesz mial zwykly obraz
ja tam lubie 100hz i sie tak przyzwyczailem z piksel plus z philipsa ze inne ze zwyklym obrazem mnie juz nie rajcują
 

szumar

New member
Jeśli mogę wtrącić swoje 3 grosze, to nie wszystko co w Ceneo to złoto :) ale bardzo dobre opinie wśród Klientów ma sklep www.AGITO.pl - tv jeszcze tam nie kupowałem, ale sporo mniejszej elektroniki i za każdym razem jest super szybka dostawa, dobry towar i ceny też ok, przykładowo:

Samsung 40" LCD LE40A656 - 3259 PLN
Samsung 46" LCD LE46A656 - 4548 PLN

Modeli Sama z LEDami jeszcze nie mają w ofercie :(
 

klopsik1988

New member
W caneo co nie wpisac to te Agito jest zwykle w pierwszej trójce cenowej. Ale pszeciesz na allegro tez wystawiaja telewizory sklepy , byc moze i wspomniane agito. Ja tez nie mam zamiaru kupic tv od jakiegos typa co ma niby jedna sztuke. Owszem sa do konca nie wiem co chce , sam wczesniej pisałem ze zgłupiec mozna bo gdy zacznie sie szukac rad i testów to wyjdzie tylko ze nic nie jest super i ze moze bedzie lepszy tv nowej serii co wyjdzie za pare miesiecy. Potwm gdy ten wyjdzie znów bedzie miał wady i tak w kólko. Ja oczywiscie zamiaru czekac w nieskonczonosc nie mam bo osoby co to pisza sa bardziej wybredne i maja cały czas kontakt z najlepszymi tv za 10 000 zł to i wybrzydzaja przy tych za 5000 zł. Co do tej opcji 100 hz to tak pomyslałem ze pewnie da sie to jakos wylaczac i ze sie moze wygłupie ale tez nie placic bede 1000 wiecej za cos by to wyłaczyc potem , pewnie sie przyzwyczaje i tez zaczne mówic ze ja bez 100 hz zyc nie moge:) Poza tym widziałem na tym tv Ratatuj czyli animacje i ciezko na tytm naturalnosc obrazu oceniac.
 

mare37

Banned
bier 40a656 z bedzina z brzozowickiej..bedziesz zadowolony..maja tv ok i ekipa fajna;)



klopsik1988 napisał:
W caneo co nie wpisac to te Agito jest zwykle w pierwszej trójce cenowej. Ale pszeciesz na allegro tez wystawiaja telewizory sklepy , byc moze i wspomniane agito. Ja tez nie mam zamiaru kupic tv od jakiegos typa co ma niby jedna sztuke. Owszem sa do konca nie wiem co chce , sam wczesniej pisałem ze zgłupiec mozna bo gdy zacznie sie szukac rad i testów to wyjdzie tylko ze nic nie jest super i ze moze bedzie lepszy tv nowej serii co wyjdzie za pare miesiecy. Potwm gdy ten wyjdzie znów bedzie miał wady i tak w kólko. Ja oczywiscie zamiaru czekac w nieskonczonosc nie mam bo osoby co to pisza sa bardziej wybredne i maja cały czas kontakt z najlepszymi tv za 10 000 zł to i wybrzydzaja przy tych za 5000 zł. Co do tej opcji 100 hz to tak pomyslałem ze pewnie da sie to jakos wylaczac i ze sie moze wygłupie ale tez nie placic bede 1000 wiecej za cos by to wyłaczyc potem , pewnie sie przyzwyczaje i tez zaczne mówic ze ja bez 100 hz zyc nie moge:) Poza tym widziałem na tym tv Ratatuj czyli animacje i ciezko na tytm naturalnosc obrazu oceniac.
 
Do góry