Samsung LE40A551

cacper111

New member
Witam serdecznie. Kupiłem niedawno ten sprzęcik i mam problem z regulacją obrazu, jestem laikiem w tym temacie tak więc balans bieli itp to czarna magia nie wiem o co w tym chodzi. Prosiłbym o pomoc w tym temacie, z góry dziękuję.
 

Buria

New member
Witam, mam nadzieję, że ktoś jeszcze zajrzy do tego tematu. Mam kilka pytań zw z modelem 551, a konkretnie chodzi mi o 40 cali.

Do niedawna chciałem zdecydować się na jego poprzedni model tj Samsung LE40A451, ale został wycofany ze sprzedaży i nie mogę dostać go w swoich okolicach. Polecono mi natomiast wyższą serię. To co mnie interesuje odnośnie A551:

1. Poza Full HD (co nie jest dla mnie ważne) jakie są najważniejsze zmiany (na + i - ) w stosunku do modelu 451?
2. Czy w tej serii często zdarzają się usterki typu nierównomierne naświetlenie matrycy itd?
3. Jak ten tv sprawdza się w przypadku oglądania sportu (C+ hd) i gier przez ps3 (do tego będzie używany głównie).
4. Jaki jest najlepszy przedział cenowy tego modelu, żeby nie przepłacić?
 

brun

Member
a451 nie jest poprzednikiem a 551, to poprostu nizsza półka choc moim zdaniem gra lepiej w sd niz a 551.
ogólnie seria a to juz przeszłość, w sprzedaży są już serie B moim zdaniem poprawiono sporo, zwłaszcza jeśli chodzi o sd,

bardzo mi się spdobał b650 -jest rewelacyjnie wyposażony!!!
jakiej wielkości tv planujesz kupić?
 

11Solitary25

New member
Bierz serie "B" -nie tylko ze względu na cyfrowy tuner MPEG4, ale poprawiono sporo niedogodności z matrycą, które pojawiały się w serii "A".
BTW. Obecnie ceny wersji A strasznie się podniosły, więc róznica między "A" i "B" jest naprawdę niewielka. Dla przykładu : chciałem kupić LE32A550 -koszt sprzed paru tyg. to 1700zł (sprzed miesiąca czy dwóch około 1500zł), natomiast LE32B551 (fajniutkie czerwonawe wykończenie obudowy) to koszt 1990zł -a zyskujesz zupełnie nowy TV, FullHD, tuner cyfrowy MPEG4 (który i tak w końcu musiałbyś kupić do wersji "A" -wiec od razu zainwestuj po prostu w serie "B").
Ceny wersji B są spadkowe, ale raczej nie liczyłbym że spadną niżej niż 1950zł w przeciągu 2-3miesięcy...
 

Buria

New member
brun napisał:
a451 nie jest poprzednikiem a 551, to poprostu nizsza półka (...)
jakiej wielkości tv planujesz kupić?

Wybacz zatem za pomyłke, jestem laikiem w temacie, po numeracji wydawało mi się, że to 551 to następca 451.
Co do rozmiarów to 37 lub 40 cali.

Ograniczeniem jest dla mnie budżet - ~2700 zł - w tej cenie mogę sobie pozwolić na LCD..


11Solitary25 - o jakie problemy z matrycją masz na myśli mówiąc o 551? I co z tego poprawiono - mógłbym liczyć na jakieś konkretne wypunktowanie zalet polecanej przez was serii B?
 

Robertus64

New member
Bez reklam
Jestem świezo po zakupach , mam te dwa Samsungi co w podpisie i powiem że nie mam się do czego przyczepic , najlepiej i bardzo równo podświetlone matryce w obu moich egzemplarzach.Aż strach mnie oblatuje jak miałbym sie ich pozbyc bo miałem już kilka tv i niestety w każdym cos było nie tak z matrycą - albo od groma wypalonych pixli albo nierówno podświetlona matryca.Zdaje się że zwiążę się z tą firmą na dłużej a byłem mocno sceptyczny do Sama ale teraz widzę że jest OK;)
 

11Solitary25

New member
Buria napisał:
11Solitary25 - o jakie problemy z matrycją masz na myśli mówiąc o 551? I co z tego poprawiono - mógłbym liczyć na jakieś konkretne wypunktowanie zalet polecanej przez was serii B?

Z forum można przytoczyć :
-niejednorodne podświetlenie matrycy (szczególnie rogi)
-clouding
 

zibiraze

New member
40a551

Witam
Co do regulacji 5xx o rozmiarze 40'' ogólnie pasują do niego ustawienia z modelu 6xx plus małe poprawki, ciężko jest znaleźć nowsze ustawienia niż do softu 2015- 2017.Co do wad podświetlenia - to trzeba szukać tv z matrycą samsunga podobno w przypadku takich tv te efekty są znikome -informacja i dyskusja była na forum angielskojęzycznym(gdzieś w starym forum było jak to odcyfrować z oznaczeń tv).Ja posiadam tv 40'' z matrycą CMO i efekt złego podświetlenia był widoczny do softu 2019, po aktualizacji ten problem jest pomijalny ale trzeba też wziąć pod uwagę tzw."wygrzanie"-9msc..
Co do współpracy z ps3 to jest lepiej niż dobrze ale wymaga to osobnych ustawień do gry a innych do filmów.
 
Do góry