Samsung LE32S71B, problem z HDMI-HDCP

direct

New member
KRYSTIAN_J napisał:
wczoraj zamontowałem sobie n-kę, mam 32S71 z niecierpliwością czekam kiedy dojdzie do mnie kabel HDMI (kupiłem na necie bo taniej) ciekawe czy mi zagra ?

Jeśli nie zagra będe walczył niech wymienią mi towar na wolny od wad.

Witaj KRYSTIAN, ja wlaśnie tak zrobilem napisałem reklamacje zgodnie z DZ.U.02.141.1176 o wymiane Telewizorka a nie serwisowanie odrazu po zakupie, co proponował mi uparty sprzedawca i czekam jeszcze tylko 6 dni z 14, jak mowa w tym dzienniku ustaw konsumenta.

ps.jak dojdzie kabelek to prosze o info czy dziala?
 
Ostatnia edycja:

KRYSTIAN_J

New member
direct napisał:
Witaj KRYSTIAN, ja wlaśnie tak zrobilem napisałem reklamacje zgodnie z DZ.U.02.141.1176 o wymiane Telewizorka a nie serwisowanie odrazu po zakupie, co proponował mi uparty sprzedawca i czekam jeszcze tylko 6 dni z 14, jak mowa w tym dzienniku ustaw konsumenta.

ps.jak dojdzie kabelek to prosze o info czy dziala?

Zatem daj znać jaką odpowiedź dał sprzedawca.

Nie wiem czy wiesz, to sprzedawca musi Cie poinformować o rozwiązaniu reklamacji, zatem radze poczekać 14 dni + 1 i jeśli sie nie odezwie się idź dopiero do niego. Jesli uzyskasz negatywną odpowiedź na Twoja reklamacje to on w tym momencie przekroczył ustawowe 14 dni i musi uznac Twoja reklamacje. Jesli nie idziesz do sądu i wygrywasz, ja tak zrobie w koncu ten tv kosztowal 3.600 zł a tyle nie odpuszcze. Nie mam zamiaru posiadać HD Ready na którym nie mogę odbierać programów w systemie HD nie po to go kupowałem.
 
Ostatnia edycja:

Bartas

New member
witam mam ten sam model kupiłem w sobote w euro za 2990 :]
szykuje sie do n-ki
i teraz mam soft T-SNMMPEU- 1012 sep 26 2006 jesli to jest soft :|
 

KRYSTIAN_J

New member
Witam

Dziś wreszcie otrzymałem kabelek HDMI, podłączyłem wszystko i ujrzałem obraz. Mój sprzęt działa po łączu HDMI,
Naprawde widać różnice zwłaszcza na DISCOWERY HD, teraz czekam na obiecywany kanał filmowy w HD.
 

seamann

New member
samsung LE27S71B

Ja właśnie zakupiłem sobie samsung LE27S71B i nie nażekam a wybierae miedzy LG 26LC2R i miałem okazje widzieć dwa koło siebie i co zauważyłem że jedna lepsze parametry ma samsung a szczegulnie kontrast i tym się głównie sugerowałem dopłaciłem 3k więcej ale nie narzekam hula jak ta lala
icon14.gif
:grin:
 

darien

New member
Jak dopłaciłeś 3k więcej to sporo przepłaciłeś;) Twój telewizor chyba jeszcze pierze, sprząta i robi tosty. Za takie pieniądze bym tego wymagał.
 
Ostatnia edycja:

Przemcio73

New member
darien napisał:
Jak dopłaciłeś 3k więcej to sporo przepłaciłeś;) Twój telewizor chyba jeszcze pierze, sprząta i robi tosty. Za takie pieniądze bym tego wymagał.
Patrząc na orty i resztę "merytoryczną" to się wcale nie dziwię;) To tak off topic.
pozdrawiam
P.S. spora nadpłata jak sądzę.
 

darien

New member
Być może się mylę, ale sądziłem, że standard HDMI zakłada HDCP. Jeżeli się błądzę, to mnie wyprowadźcie na właściwe tory.
 

Spikey

New member
darien napisał:
Być może się mylę, ale sądziłem, że standard HDMI zakłada HDCP. Jeżeli się błądzę, to mnie wyprowadźcie na właściwe tory.

No widzisz, ten wątek świadczy o tym że to nie do końca prawda. Ale z drugiej strony to podobno problem nie tylko telewizorów Samsunga z serii S71B
 

Spikey

New member
jachnyc napisał:
Witam , mam model LE27S71B jest podlaczony z n-boxem "n" kablem HDMI smiga ze hej , wiec ten model napewno ma HDCP :eek:

No to dobrze słyszeć bo mam dokładnie taki sam model i fajnie by było żeby śmigał na n-ce. Czy możesz sprawdzić jaki masz soft u siebie?
 

direct

New member
Witam jeszcze zainteresowanych tym tematem, ale mam nowe doświadczenie - po podłączeniu tv z n-ka przez HDMI lekko wyciągniety kabelek w tv i śmiga... dziwne?
 

RegularMan

New member
Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie ale zabezpieczenie HDCP nie jest konieczne moim zdaniem do tego żeby otrzymać sygnał w TV.

Co nie znaczy, że nie będzie problemów w przyszłości...
W tej chwili "n" nie nadaje sygnału z włączonym zabezpieczeniem więc wszystko chodzi super. Problem może się zacząć jak to uruchomią, czyli kiedy wprowadzą programy na żadanie i wypożyczalnię. Te serwisy na pewno będą wykorzystywały zabezpieczenie HDCP. I co wtedy? Z tego co wiem to jeżeli telewizor nie ma HDCP to rozdziałka poleci na łeb na szyję (do 480p) przy oglądaniu takiego materiału.
 
a u mnie nie ,,smiga,, i ....

no.. witam.. mam taki tv.. le32s71b,, i kabel hdmi i enke.. i nie mam 1080 rozdzielczosci.. moze to wina kabla???? tv byl juz w serwisie.. powiedzieli ze .. złacze hdmi jest sprawne.. czyzby wina kabla?? może enki?? sam juz nie wiem.. a kase bule..za enke za tv juz zabulilem.. hehe pozdrwaiam.. i czekam. na madra odpowiedż...pozdrawiam z mazur
 

piotr 10

New member
odbiór HDTV z n-boxa

Czy są sznse odbiotu programu HD z n-boxa poprzez kabel HDMI - DVI D z TV Funai NLC-3204AC wejście DVI -D , monie się nie udało, czy jest może jest możlwość zamontowania jakiegość dekodera HDCP
 
Do góry