samsung le32s71 + kino domowe

grzegor

New member
Mam lcd samsung le32s71 i chcialbym kupic od tego telewizora kino domowe, ale kompletnie sie na tym nie znam. Czy najlepsze bedzie firmy samsunga? Kino mialoby byc 5.1 do salonu. Chcialbym aby mialo hdmi (czytalem ze nieraz jest ono nie uzywane jak sie ma groszy lcd czy jakos tak:confused: Moglby ktos to wytlumaczyc?) Pozatym to dvd zeby odtwarzalo plyty nagrywane w domu.
Piszcie jakies propozycje. :)
 

NikaMD

New member
Witam,

Nie napisałeś jakie pieniążki wchodzą w grę, i do czego ma Ci to kino w głównej mierze służyć, a to bardzo ważne.

Ja nie jestem audiofilem, ani żadnym fachowcem w tej dziedzinie, ale ponieważ miałam do niedawna bardzo podobny problem, pozwoliłam sobie odpisać Ci na tego posta. Szukałam kina domowego do 1500 zł i w końcu zdecydowałam się na kino domowe firmy Pioneer DCS-363.
Poczytaj sobie tutaj:

http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?p=106658#post106658

Z tego wyboru jestem bardzo zadowolona.

Pozdrawiam
 

timbot

New member
Bez reklam
masz calkiem dobry tv z wejsciem hdmi i porzadna rozdzielczoscia, wiec zakup dvd z hdmi jest jak najlepszym pomyslem.
a jak sie ma hdmi to sie go nie wykorzystuje przede wszystkim wtedy jak sie zapomnialo kabla kupic ;]

a powyzszy pionek jest chwalony (patrz wyzej),
przed chwila powsal watek o jvc th-d5 (sprzet wyglada ciekawie), moze cos o nim napisza pozniej:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=14438
w specyfikacji jvc ma ze czyta wszystkie nagrywalne plyty, ma wieksza moc niz pioneer (i w ogle ciut wieksze glosniki) i ma cyfrowe wejscie optyczne (nie wiem jak jest w tym przypadku z pioneerem- jakie ma wejscie? cyfrowe?) tylko musisz sie sie zastanowic czy ci jest potrzebne to. a cena na ceneo.pl to 1600
poza tym pioneer ma tu pozytywne opinie, a jvc - niewiele o nim wiadomo na tym forum....
 
Ostatnia edycja:

timbot

New member
Bez reklam
grzegor napisał:
Moj TV ma tylko wejście HDMI czyli tylko bede mogl podlaczyc odtwarzacz a glosniki juz nie?
nie do konca rozumiem pytanie.... cos zakrecone jest... boisz sie ze jak nie bedziesz mogl podlaczyc glosnikow?
jesli kupisz zestaw kina domowego (chocby tego pioneera), to dvd podlaczysz przez hdmi do telewizora i na telewizor pojdzie obraz, a dzwiek bedziesz sluchal z zestawu kina domowego bez zadnego problemu
urzadza cie ta odpowiedz?

z tym cyfrowym wejsciem optycznym - to moze sie ono przydac do podlaczenia wysokiej jakosci innego zrodla dzwieku do glosnikow kina domowego np. komputera. ale gdyby nie bylo takiego wejscia, to i tak podlaczysz komputer, tylko ze innym wejsciem
 
Ostatnia edycja:
Do góry